Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
pradeda777 07.05.20 14:50
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
wl....to by ses kua divil, jak si 1er bez samosvoru v přímém směru kroutila zadkem...bylo to "quite scary"... ;-) Se samosvorem je to teď hotový beránek.... ;-) Ale jinak ano, samosvor je nejužitečnější při rychlém průjezdu zatáček... :-!
Jo, a máš dobrou paměť. To se musí nechat.... ;-) Vstoupil jsem do té samé řeky podruhé.... ;-) Byla to ale zkrátka nutnost. Toyota přestala v roce 1984 vyrábět Celica RWD a přešla na FWD. Neměl jsem proto v tu dobu jinou možnost. A tak to bylo i s Hondami a Mazdami. Možnost vrátit se k RWD se naskytla až v roce 2016 tady v Česku.
Už tomu rozumíš....... >:-[] ;-) -
white label 07.05.20 14:02
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
pd7
Pokud se zadokolkou typu M140i "prudce akceleruješ" v přímém směru na asfaltu, tak si "samosvoru" nemusíš ani všimnout, viz i speedfred. Hlavní výhodou samosvoru je v tomto případě lepší kontrola smyku/driftu. -
Leg 07.05.20 12:57
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
Děda: S tým čo píšeš samozrejme do bodky súhlasím, o tom to celé moje "vymäknutie" v pôvodnom príspevku bolo: "Aj z tých pár fajnšmekrov, čo pokukovala po najvyššej verzii veľká časť nakoniec vymäkla a skončila v xdrive." Presne tak, ako to popisuješ som to myslel. Nemyslel som to nijak hanlivo ani odsudzujúco, iba ako fakt, ktorý jednotku postrčil o ďalší krôčik ku "golfovému štandardu". Ale zdá sa, že nie sme na rovnakej vlne, asi musím počkať do 73. Tak snáď dožijem. >:D
Je to tak, človeku za volantom stačí pár základných info, netreba 15" 4K displej. -
speedfred 07.05.20 12:11
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
Diódy ako pomocník radenia som mal na moto ale to bolo len tak viac-menej na okrasu pretože na okruhy som nejazdil. Pred týždňom som tie diódy ale fakt ocenil v Moste. 1M3 ich mala je to fakt papáda pretože nemusíš ostriť na otáčkomer a keď si v aute prvý krát tak podľa uší tiež moc radiť nejde.
Do 235 som dával špéru aj kvôli lepšiemu sa šmýkaniu v zákrutách. Ja som s tým nikdy nemal nejako problém aj pri plnom plyne. Tie autá nie sú také beštie a niekedy mám pocit zo silnejšej zadokolky sa robí moc veľký strašiak. -
pradeda777 07.05.20 09:41
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
Leg......odpověď na tvoji první otázku si najdeš sám už ti bude 73. Nechci tu nastartovat sáhodlouhou debatu.
A odpověď na tvoji druhou otázku je prostá.
Když se člověk necítí komfortně za volantem silné zadokolky, tak udělal v první řadě chybu, že si ji kupoval. Proto na př. iudex si M140i řádně odzkoušel a usoudil, že se necítí komfortně, šel do 3er 4x4 a tím se "vyhnul" chybě. Proto i já jsem si otestoval F80 M3 a usoudil, že "na ni nemám" a objednávku změnil na menší a o něco slabší "zvíře". A protože jsem se necítil komfortně s chováním vozu při prudké akceleraci (2-3-4), tak jsem investoval do M samosvoru, který zadek při prudké akceleraci náležitě "umravnil". (Tou samou cestou šel svého času i sf s jeho M235i). Možná kdyby měl iu možnost si odzkoušet M140i se samosvorem, tak by ji snad i koupil. Rozdíl v chování vozu je markantní.
Co se týče různých "pomocníků na přístrojové desce. Já, coby stará škola, sem si vystačil s ušima (sluchem) a teplotou vody...(ten budík mě opravdu na nových vozech moc chybí. .. ;-) ) Jo, když sem ještě jezdil supersprinty na okruzích (poslední sem jel v roce 2007, když mě bylo 60), tak jsem používal při řazení shift light. [odkaz]
To byl velmi užitečný pomocník.... -
Leg 07.05.20 08:51
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
No práve tu mi pripadá, že im to umožnilo pekne upratať tie budíky na okraj displeja. Otázka je len, čo také strašne dôležité by malo byť v strede, aby to museli takto riešiť. Mne sa to ale celkom páči, aj keď osobnú skúsenosť mám len statickú a po rozbehnutí by som možno zmenil názor.
Moja pripomienka sa ale týkala hlavne protibezneho otáčkomera, tam vôbec nevidím dôvod si zvykať. Keď som prvýkrát nasadol do Peugeota s týmto, všimol som si to pri prvom pohľade a potom už vôbec. Ale možno som divný ja. >:D -
woody-alien 07.05.20 06:15
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
Leg: A ještě k těm přístrojovkám. Já osobně si plně vystačím s klasickým analogem, doplněným o pro mě důležité údaje typu teplota oleje. Nicméně výhoda digitálu je přece právě v tom, že ti může nabídnout v podstatě nepřeberné množství různých zobrazení, z kterých si vybereš co je ti blízké. Coby pouhá kopie analogu to moc smysl nedává. A teď jsme u toho otáčkoměru. Jistě si nezaslouží tolik pozornosti, kolik mu věnují plačky na sítích, ale je to pro mě příklad bezradnosti autorů. Změna pro změnu, která nic nepřináší. Je to pro mě podobné, jako bych na stole prohodil nůž a lžíci. Pár tradicionalistů omdlí, většina lidí si zvykne ale oprávněně nebude chápat proč se to muselo prohodit a vždycky se najde i pár pomatenců, kteří mě budou oslavovat jako novátora, i když jsem nezlepšil zhola nic.
Přitom já nemám nic proti boření zvyklostí, jenom by to mělo přinést nějaké zlepšení současného stavu. -
woody-alien 07.05.20 06:02
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
Leg: Ta tvoje řečnická otázka na závěr mi připomněla starej vtip.
Sedí vrána na laně, které vede přes propast. Jde kolem zajíc a ptá se.
"Vráno, co tam děláš ?"
"Machruju"
"A můžu já taky ?"
"Jasně, polez sem."
Zajíc dohopká k lanu a opatrně se po něm posune až k vráně. Jde kolem liška.
"Co tam vy dva děláte ?"
"Machrujeme"
"A můžu taky ?"
"Jasně."
Liška si taky vyleze na lano a došoupe se až k vráně a zajícovi. V tom jde kolem medvěd.
"Hej, co tam děláte ?"
"Machrujeme"
"A můžu taky ?"
"Jasně medvěde, polez."
Medvěd dojde k lanu a začne po něm lézt. Jenže je moc těžký, lano se prohýbá až nakonec praskne a všichni se * dolů do propasti. Jenom vrána si poletuje ve vzduchu.
"Jo, vy neumíte lítat ? No tak co machrujete ?"
:-)
Takže ne, pokud se člověk necítí dobře v silné zadokolce, určitě není chybou vzít xdrive. Rozhodně je to lepší než si na něco hrát a bát se pak vyjet za deště.
-
Leg 06.05.20 23:37
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
Keď sa nad tým človek zamyslí, pri jazde potrebuje mať zobrazených pomerne málo informácií permanentne na prístrojovom štíte. Rýchlosť, otáčky, množstvo paliva, dojazd, vonkajšiu teplotu, hodiny a ak treba, jednoduchú mapku. Samozrejme kontrolky vrátane info, či je motor zahriaty príp. Jazdný režim. Možnosť základného ovládania telefónu a médií. Ostatné je nepotrebný balast odvádzajúci pozornosť. Ak na toto mám použiť 12” displej, v zásade skončím s pár možnosťami:
Buď spravím niečo jednoduché, len vtedy displej vyzerá prázdny a nevyužitý, prípadne ako digitálna kópia analógových prístrojov
Alebo ho zaplním nepodstatnými dátami typu okamžitá spotreba, čoho vysledkom je neprehľadnosť
Alebo ho zaplním dynamickou grafikou, farbičkami, siluetou auta, logom automobilky apod, čoho výsledkom je gýčovitosť až infantilnosť.
Ani jedno riešenie nie je dobré a som toho názoru, že postupne budeme svedkami návratu čiastočne analógových prístrojov hlavne do drahších áut. Myslím, že formát, aký má väčšina Porsche či Ferrari, teda analógový otáčkomer v strede a po stranách 2 lcd je úplný ideál. Ono ako sú poriadne hodinky súčasťou poriadneho chlapa tak aj poriadny budík je korunkou poriadneho auta. Jasné, digitálky zažili svoj boom, ale mechanické strojčeky budú mať vždy svoje miesto.
Praděda: jasné, otázka je, či je to dobre alebo zle a čo s tým. Je naozaj chybou, že ak sa človek necíti komfortne za volantom silnej zadokolky, tak si priplatí za xdrive? -
pradeda777 06.05.20 23:11
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10 minut porna s AR GT Am
Leg.....nevyměkla jen část fajnšmekrů......vyměkla celá společnost. Je to tím, že už 3 generace nepoznaly hlad a válku. Vem to jako fakt od někoho kdo vyrostl tady, žil ve světě a na stáří se vrátil do svého rodiště. Až ti bude jednou 73 tak porozumíš....









