Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Thomasino 01.06.20 21:52
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Promiskuita
Nazdar bando, koukám že inzerát na M240i už někdo objevil >:-[] Nicméně ikdyž jsem nebyl z auta úplně nadšený a postupně se objevila řada věcí které mi vadí (především nemožnost nastavení odklonů vpředu díky xDrive), tak dneska jsem si Rebelku konečně zkusil na okruhu a ikdyž jsem jí moc nevěřil ohledně času (tipoval jsem kolem 2:36-37 podobně jako Cupra nebo MRS), nakonec se mi ve druhém stintu povedlo 2-34,1 :-) Ty Pirelli TROFEO-R jsou podle všeho TOP, ikdyž jsou jen 235/40 R18 (na všech čtyřech). Hlavně mě to auto bavilo !! Nebo mě to bavilo po 10-ti měsících na okruhu.. Dokonce i nějaký ten zvuk to má, když se to trochu točí..
[odkaz] -
Leg 01.06.20 19:49
« Ochranná fólia na auto
Nerád ruším čulú debatu >:D , ale vraj sa dnes striekala moja nová električka (sakra, pondelkový koronový kus, ten sa rozpadne do dvoch rokov :-) ). Neviete náhodou o nejakých šikovných majstroch, čo robia ochranné autofólie na západnom Slovensku? Resp. všimol som si, že tu o tom debatíte, zaujímali by ma vaše skúsenosti - na čo si dať pozor z pohľadu výberu pracovníka, akú značku/vlastnosti produktu požadovať, na čo to aplikovať atď. Dík za hocičo. -
pradeda777 01.06.20 12:10
« Re: Návrat megafauny
Ano, jednak tady ("obromaska" na nové 4ce) jde o designový trend a snad i o snahu vytvořit za každou cenu "wow effect" a identitu. Uvidíme jak tento "pokus" bude vypadat naživo, ale hlavně jak se bude prodávat. A to tu přece jde "až na prvním místě".... :-! -
iudex 01.06.20 10:19
« Návrat megafauny
Jo, tak to je zlé, presne ako som sa obával. Pripomína to nejakého pravekého bobra s obrovskými tesákmi a najmä na štíhlom a elegantnom kupé to je ako päsť na oko.
Čo je horšie, očakávam tento trend postupne na všetkých modeloch BMW, proste záujem zjednotiť portfólio novým dizajnovým jazykom.
Jediné, čo sa dá kvitovať je, že aspoň výber farieb nebude tradične šedomodrý, okrem portimao blue (vrátane matnej frozen verzie) a sunset orange je tam nová sanremo green a arctic race blue. -
Leg 01.06.20 09:07
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Promiskuita
Jasne, zas až tak všeobecne som to nemyslel, samozrejme že turbomotory majú svoj charakter, sú skrátka iné. Ešte lepší prípad sú snáď rally autá - buď jačavé atmosféry alebo Darth-Vader-like turbomašiny s als a blowoff ventilmi.
A aj dobová 330i má oproti 130i výrazne tichší prejav.
BTW som zvedavý či si niekedy zvyknem na toto [odkaz] -
white label 30.05.20 01:24
« Re: Re: Re: Re: Re: Promiskuita
Leg
Zrovna tebe bych samozřejmě vůbec nepodezíral, že to nemáš srovnané... a od iudexe to byla samo nadsázka. Turbo je určitým handicapem ohledně akustického projevu motoru, ale ten rozdíl zvuku např. mezi tvým a jeho motorem se nedá svádět jen na turbo samotné. I s turbem může mít motor parádní zvuk, přesto, že není úplně stejný jako u srovnatelné atmo.
Atmo/turbo je určitým předpokladem, ale zase ne nějakým černobílým pravidlem dělícím zrno od plev (v tomto ohledu). Výsledný (subjektivně vnímaný) zvuk je ovlivně mnoha dalšími faktory.
V Lipsku (na továrním okruhu Porsche) jsem loni (u cílové rovinky) strávil dost času posloucháním atmosfér i přeplňovaných motorů a ty akustické dojmy byly zajímavé. Netroufl bych si např. jednoduše říct, že GT3 RS má zvuk celkově jasně "lepší", než GT2 RS. Jsou jiné, ale když člověk na okruhu naživo slyší GT2 RS mezi hejnem "bzučících" GT3/GT3 RS, rád si poslechne i charismaticky dominantní akustické sólo GT2 RS.
[odkaz]
[odkaz]
-
Leg 29.05.20 23:45
« Re: Re: Re: Re: Re: Promiskuita
Mne je jedno či ma zveziete v GT2 či GT3 RS... atmosféra či turbo, efekt by to malo rovnaký, určite by som neohŕňal nosom.
Zasa zo mňa nemusíte robiť skostnateného staromilca čo nedovidí za vráta vlastnej garáže. Turbomotory majú svoje nesporné výhody. Ale, padni komu padni, zvuk medzi ne určite nepatrí. -
iudex 29.05.20 17:33
« Re: Re: Re: Promiskuita
wl: čo ja, ja nie som žiaden purista a s turbošesťvalcom som nadmieru spokojný, to Leg je moc fajnový a turbo mu už neznie tak dobre, ako jeho atmosféra. >:D Aj keď možno GT3 RS by ho mohla zlomiť, že nie je všetko moderné horšie ako oldschool. Ale či GTS, neviem, bude musieť prísť do Rožnova a povedať. :-) -
iudex 29.05.20 14:43
« Re: Re: Re: Re: Re: Promiskuita
Leg: jasné, len sa doťahujeme, no offence. :-) A ako mám pravdu ja s tou nie zrovna vzhľadnou jednotkou, tak máš pravdu aj Ty, že zvukovo turbo proti atmosfére stratilo, to je proste fakt, s ktorým sa pasuje nielen BMW, ale napr. i Porsche. A aj môj podvozok je vyšší ako Tvoj, to je dôsledok xDrive (v RWD by bol o 15mm nižší). Ale s tým zvukom problém nemám, furt je to R6 a iná liga oproti R4; atmo R6 už nie je. A určite zvuk auta nerobí len výfuk ako je to pri súčasných HH s R4. A aj ten neznížený podvozok má svoje výhody pri praktickom používaní, nemusím sa modliť, či prejdem cez spomaľovací prah bez oškretia. Samozrejme pri ostrej jazde či na okruhu by sa zníženie rozhodne hodilo.
A áno, aj ja spadnem do rovnakej pasce ako Ty, ostatne presne to píšem v predošlom príspevku, že bude ťažké 340i niečím nahradiť, nič rovnaké už nebude a hoci na rozdiel od Teba ma niečo silnejšie aj láka, na to zrejme nebudem mať. Alebo potom vedome ísť dolu, ku kompaktným HH. Ale na rozdiel od Teba to je u mňa ešte hudba budúcnosti. >:D
EDIT: a obmedzovanie ponuky pokračuje, faceliftovaný Megane RS už nebude môcť mať samosvor, tá zostane len pre verziu RS Trophy. A to RS posilní na 300k (300k bez samosvoru, no neviem). -
Leg 29.05.20 13:40
« Re: Re: Re: Re: Promiskuita
iudex: prepáč, ja to aspoň trochu zaobalím, ty natvrdo povieš, že moje auto je škaredé. >:D Ja osobne som dlho nevedel, čo by malo nasledovať po 130i, nič silnejšie a rýchlejšie ma nelákalo, iný hothatch ma neoslovil (nie že by som ich vyskúšal nejako veľa). Jediné, čo mi dávalo zmysel, je niečo viac puristické, ako MX-5, možno jazdený Cayman (aj tá Alpinka by sa mi páčila, ale to už je trochu iná liga). Taká trochu pasca, možno do nej spadneš aj ty.










Ale nevadí, ja som si včera bol zase zajazdiť na motokárach, tentokrát s rodinou a mojim babám sa to veľmi páčilo. Mladšia bola dokonca frustrovaná, že nešla čistú stopu a dvakrát vyletela z trate a chce tam ísť opäť zlepšiť sa. Tak možno nová generácia pretekárov (-rok). :-)
Leg: nechcem Ti brať chuť, ale white, Tom a ostatní čo majú fólie platili podstatne vyššie sumy. A to pri cene Upu asi nemá ekonomický zmysel.
P.S. Rasťo driftuje na Chargeri SRT: [odkaz]