Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
iudex 15.06.20 17:26
« Re: Re: Re: Re: Slovakiaring
Market: nehľadaj dôvody prečo by to nebolo dobré. ;-) Zriedka jazdíš na okruhu sám (aj keď to sa mi raz podarilo), ale ono sa to na tom 5 km okruhu roztratí, takže málokedy je to vyslovene preplnené. Reálne veľa áut vadí buď vtedy, keď si moc pomalý a všetci ťa predbiehajú, teda musíš stále sledovať späťák, alebo naopak keď ideš na čas a pomalší sa ti motajú v ceste a brzdia ťa. Na čas by si na začiatku iste nešiel a naopak zavadzať tiež nebudeš, máš Cupru R, takže by si patril k tým výkonnejším autám na okruhu (včera drvivo prevažovali hotheče). Takže ak ti to najbližšie vyjde, rozhodne treba skúsiť. Na ceste sa s tak výkonným a rýchlym autom, ako máš, k limitu moc nepriblížiš (resp. ten limit na bežnej ceste bude už nebezpečný), okruh je na to najlepší. -
Market 15.06.20 16:42
« Re: Re: Re: Slovakiaring
Skoda, ze mi to nevyslo a nevyskusal som si okruh. Ale ak tam bolo vela aut, asi by som si to velmi neuzil. :-(
Ja by som to prirovnal ku sexu, na prvy krat a hned grupak asi nie je to prave orechove :-)
Inak, to Trophy R ma nielen karbon keramicke brzdy, ale aj karbonove disky. A aj cena cca 70 tis. Eur je sialena... -
Dany 15.06.20 14:44
« Re: Slovakiaring
Jasne, odvážne >:D . Blb, som sa nestihol pripraviť. V sobotu po návšteve a litri vína som pred polnocou pozrel onboard Čabáka a myslel som si, že to dám na oči. Ó, ako som sa hlboko mýlil. Niekoľko horizontov, dlhé zákruty, ktoré sa jazdia na dva apexy, ďalšia zatvárajúca... furt ma niekto predbiehal... Ale užil som si to. Aj keď to na konci tak nevyzeralo, tak s odstupom mi to dalo veľa a na budúce už by som nebol taký "odvážny".
Iudex si dával aj ľahké placky [odkaz]
Na trati som stratil krytku náboja, ale za to nabral nejaký dezén. Cestou domov potom vypadla aj druhá. Asi im bolo teplo. Brzdy ešte chvíľu chrčali, ale mám pocit, že im to prospelo a teraz reagujú ostrejšie.
Ešte Trophy R
[odkaz]
Pozrite tie, ako hovorí Iudex, pizze čo má v kolesách -
iudex 15.06.20 08:33
« Slovakiaring
Tak sa včerajší zraz na Slovakiaringu obmedzil na dve osoby: mňa a Danyho. Ale zajazdili sme si po jednom stinte. Na mojom aute sa podľa očakávania negatívne prejavila vysoká teplota, gumy sa začali šmýkať už v treťom kole a od štvrtého už to bolo pískanie a šmýkanie v každej zákrute a neustále cukanie volantom, hľadajúc mieru adhézie. Ale aj to bol zaujímavý poznatok, ako sa auto správa v takomto stave. Každopádne časy som radšej nepozeral, určite boli rekordne slabé. >:-[]
Zjavne po karanténe malo mnoho ľudí absťák, bolo plno (prekvapivo veľa českých značiek), našťastie nie hneď zo začiatku, neskôr sa ale bolo treba dosť obzerať (hlavne keď sa z ničoho nič zjavila GT3 RS). Hothečov tam bolo ako maku, klasika Cupry a Megany RS, vrátane Trophy a dokonca Trophy R. No a i30N akoby tam mali hniezdo, v jednom momente som ich napočítal 7.
Dany sa hneď na prvýkrát pustil odvážne, ono ten jeho rodinný kombík ide prekvapivo slušne no a gumy má rozhodne lepš ako ja, žiadne plávanie. Tak už len vyhádzať zadné sedačky, vymeniť brzdy, dať trojbodové pásy, negatívne odklony a bude z toho Meggie 2. >:D
[odkaz] -
woody-alien 14.06.20 11:20
« Návrh na sraz Červenec 2020
Zdravím všechny,
moc se tady teď neobjevuju, protože v práci docela blázinec. A vzhledem ke změně mé pozice výše došlo i na úpravu termínu dovolené. Výsledek je ten že od 10. do 16.7. budeme s rodinou znovu ve Sport Art Centru NA (wl mě jistě pochválí >:D ) Prostřední Bečvě. Čili o víkendu 11.-12.7. bychom se mohli všichni, kdo mají zájem a čas, zase po nějaké době sejít a projet. Jenom SSS na tuhle cestu asi neprosadím >:-[] takže u mě nic zajímavého. -
-
Dany 12.06.20 14:43
« Re: Re: Renault Megane RS Sport, Cup, Trophy and Trophy-R Track Test
Čavte banda. Ako Ring? Ja by som prišiel na prvé školenie o 9:00. Ak tam bude Honza, tak zvažujem lístok na pol dňa. Kvôli bezpečnostným opatreniam bude zrejme lepšie zakúpiť lístok dopredu. Ako ste na tom ostatní?










V tom valci mal asi tie karbónové disky. :-) Tých 70000 je celkom masaker, to ani 150 za Giuliu sa už nezdá byť také šialenstvo. Aj keď, samotné disky pravdepodobne majú vyššiu hodnotu ako Megane v základe + keramické brzdy, Ohlins a Akrapovič... Vo finále chudák majiteľ :-) , na jednej strane sa žiada túto limitku oprašovať, na druhej to auto používať ináč, ako ho lágrovať na okruhu asi nemá zmysel.
Minulú generáciu Trophy R som kedysi videl, len tak zaparkovanú v jednom francúzkom veľkomeste.