Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Dany 06.07.20 12:54
« Re: Re: Re: Re: moto
Fred, jazdil som na H2 SX a niečo málo aj popísal. Pre osvieženie, som si to tiež pozrel :
H2 SX SE a misrt Akrapovič. Podvozok, brzdy a vlastne všetko je špičkové. Tu nie je čo vytknúť. Na nižších otáčkach je to celkom v pohode, trošku ucukané, ale v pohode. Ten pocit, keď prvý krát na plný začne tlačiť kompresor je neopísateľný. Žiadne starosti nemajú šancu sa vás udržať. Žiaľ ani rozum. Ten zostal niekde v prachu pri zrazenom zajkovi. Len hučím do prilby „pi.čéééé“ (pardon). Keď sa mi v 180 na plnej štvorke odlepilo kolo na miernom horizonte, tak som sa cítil ako jazdec Isle of man. Priposratý o sedačku. Aspoň myslím, že tak nejako sa cítia, keď pozerám tie zábery. Hodinku s ňou som si užil a prežil. Ešte teraz sa mi klepú prsty. A to je ešte hypersport H2 s 231 koňmi a H2R s 310. Nie nechcem si to ani predstaviť.
A dal som ju po obmedzovač, raz. Viackrát to nemalo zmysel.
[odkaz]
Zed je za super cenu a ako hovorí Sršeň. Nic netahá tak, jako Kawa s kompresorem, nic.
Čo si ešte skúšal? Jazdil si na tej Morinke?
[odkaz]
Kafé ja osobne ešte neviem. Budeme s rodinkou na Orave, takže by som to mal bližšie ako z domu. Len neviem ako s časom, či nebude treba niečo robiť a tak -
iudex 06.07.20 08:32
« Re: Re: Re: Re: moto
Ja predbežne rátam, že by som dobehol. Možno si to spojím a s túrou a doobeda vybehnem na Radhošť, ak bude vhodné počasie.
Fred: neviem o ktorej H2 píšeš, vidím Ninja H2, supersport s 231k, Z H2, naháč s 200k a H2 SX, torurer s 200k. Každopádne keď má niečo dvojkolesové preplňovaný motor s výkonom hotheču (Ninja H2 má viac ako môj GGTI), tak to musí byť čistá šialenosť. Na druhej strane šialenosť je aj tá cena na úrovni GGTI (Ninja H2). -
speedfred 05.07.20 09:48
« Re: Re: Re: moto
Dany, neviem či si skúšal aj tú “kompresorovú sviňu” (sorry ale nič krajšie ma nenapadá) ale iba poviem že to je hnus. To bola snáď prvá motorka ktorú som nedal do obmedzovača a hlavne ani nebol dôvod pretože to fakt ide ako sviňa už aj v strednom pásme. Myslel som si že mám silné auto ale po včerajšku sa musím trošku prekalibrovať. A hlavne keď niekto povie že ho M3 alebo QV ide na okreske zabiť tak sa mu schuti vysmejem do očí. >:-[]
Hoši mal som kdejaké moto 150+ PS ale toto je hnus, a ako som pozoroval všetkých pilotov ktorý z nej (Kawa Z H2) zišli tak to bolo hlavne krútenie hlavou do strán a snáď všetky grimasy tváre ktoré existujú. :-) Isiel som smerom k JE Dukovany a keď som videl jej obrysy tak som mal pocit že mám další blok jadrovky pod zadkom, fakt ten motor nemá slabšiu chvíľku. Koľko krát som chcel radiť ďalšiu vyššiu rýchlosť ale už to nešlo, pretože aj na 6 to ťahá neskutočným spôsobom. Od 6t rpm ma to začalo sťahovať z kože.
Nie je to len o motore, ale tu hrá hlavnú úlohu aj keď šasi je tak isto báječné, brzdy fajn ale hlavne quickshifter úžasná vec. To by mala mať každá moto.
Musel som to zo seba dať.
PS : čo ten budúci víkend? Bude káva v Rožnove?
-
Dany 03.07.20 09:37
« Re: Re: moto
Iudex, Woody: Čomu nerozumiete? Rád vysvetlím ;-)
Jediné sprosté slovo je tam quickshifter a to je taká vecička, ktorá umožňuje radenie bez spojky od určitých otáčok, podľa naladenia. Pri radení hore na určitý čas preruší prívod paliva aby odľahčil ťah a umožnil preradenie. Pri podraďovaní hodí "medziplyn". K prevodovke to nie je moc priateľské a neodporúča sa používať stále. Na druhú stranu predlžuje dráhu radenia a radí sa cez "pružinu"/ spínač, ktorý sa pri použití spojky iba deaktivuje. -
woody-alien 02.07.20 19:40
« Re: moto
Dany: Parádní report :yes: i když přiznám se, že jsem spíš latentní motorkář a rozuměl jsem tomu jenom o něco víc než iudex. >:D
Ale když jsme u "jednostopých", mám mikrohistorku z debaty s kolegou. Zrovna jsem přijel do práce se Swištěm po ročním servisu, výměna oleje atp. a kolega přijel na kole. Jen jsem tak mezi řečí nadhodil spokojenost s cenou servisu a on na to:
"No já byl teď po dvou letech a platil jsem 4.200. To jsem čekal míň."
"A kolik máš najeto ?"
"6.000 km."
"No, to teda moc nejezdíš, 6000 za dva roky, co máš za auto ?"
"Ale ne, já myslel servis na kolo." >:D
PS: Kellys Gate 30 -
Dany 30.06.20 21:50
« Re: Re: moto
Tak si to uži. H2 je velice nekompromisný zážitok, ale ja by som to doma asi nechcel. Tiež žere gumy na počkanie a bude žrať jak prekopnutá. Tých 200 plnokrvníkov musíš napásť.
Ale ty si zvyknutý na spotrebu všeho druhu z Julinky ;-)
Versys ešte na Babe ukazoval plnú a myslím, že stiahol jednu paličku až v TT. Za celý deň som skončil so spotrebou 6,6l podľa dotankovania. Do Tracera som po 60km dotankoval 8 l. Nie som si úplne istý, či bola pôvodne plná, ale ukazovalo plnú.
Vyskúšaj si ešte Z900 RS, tá ma bavila najviac.
[odkaz]
Čokoľvek budeš skúšať, zober si to pred H2.
Ja si myslím, že s tými dvoma kusmi to nebude také horúce. Ja som mal možnosť si vyskúšať čokoľvek, kľudne aj všetko, len už mali fajront.
Tu máš niečo na nepokojný spánok >:-[]
[odkaz]








