Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 29.07.20  14:22

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Nazdar bando, co nového ?? Občas sem nahlédnu, ale do diskuze o fotomobilech a motorkách se nezapojuji >:-[] Co Prděda? Už otestoval Q3 RS a GLA 45 ?? ;-)
    Musím se podělit o pondělní zkušenost, kdy jsem si půjčil na 2 hodinky M2 Competition a projel ji a mohl srovnat s mojí původní M2.
    Byl jsem překvapen, o kolik je lepší, než moje předchozí M2, o kolik dále se to auto posunulo. Předek je díky karbonové výztuze z M4 pevnější, ale při tom malé emko není výrazněji tvrdší než dříve. Motor je jiný, šoupli tam pravý emkový motor z M4 se dvěma turby (410 koní), před tím měl jedno dvoukomorové turbo (370 koní). Příplatkové sedačky lépe drží tělo i v horní části, ty původní stojí za starou bačkoru, na ty jsem nadával od začátku. Především příplatkové brzdy 400mm nyní opravdu skvěle brzdí i z vysokých rychlostí, auto je na brzdách perfektně stabilní a poslušné. Automat s dvojspojkou řadí rychle a dá se nastavit ve 3 módech. Jen emdvojka přišla trochu o zvuk díky přidanému filtru pevných částic, moje M2 z roku 2017 měla lepší zvuk a pěkně * do výfuku při ubrání plynu. M2 Competition je nyní podle mě dokonale vyladěné auto, jako celek nádherně funguje :-) No a proti mojí stávající M240i (nyní na prodej po půl roce za 1.1m - nechcete někdo?) je to o level jinde, ale také o půl mega jinde! No asi jsem se zase zamiloval >:-[] >:-[]
    Tady fotka z oblíbené okresky (plus další dvě fotky, vč. limitky M2 CS): [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Dany

    Dany 29.07.20  12:05

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Leg, snáď v SW oddelení, ktoré malo na starosti termomanagement batérie a iné neviditeľné fičúriny, odviedli lepšiu prácu, ako tí na infotainmente. Hlavne nech to nie sú tí istí
  • « 00 Reagovat !

    foto Leg

    Leg 29.07.20  11:20

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Prvá vec je, že vo VW evidentne hrubo podcenili, ako dlho trvá postaviť nový infotaiment od základu. Výsledkom je nedorobok, kvôli ktorému ale uvedenie nových modelov nemohli viac odkladať. Druhá vec je, že aby nový infotaiment aj pôsobil novo a inovatívne, vymysleli aj “inovatívny” spôsob ovládania slajdrami a hlasom a v podstate ovládanie celého auta narvali do displeja tak ako to má Tesla, kde to funguje a veľkou časťou zákazníkov je to prijímané veľmi pozitívne.

    Človeka len zaráža, že keď už sa tento vlak rozbehol, nedokázal ho nikto zastaviť aj napriek tomu, že už pomerne skoro museli vidieť, že celý koncept je na houby a nastalo čo nastalo - naprieč všetkými médiami na nich padá oprávnená kritika.

    Ok, prvá vec sa vyrieši softwarovými updatmi (hádam čoskor aj over the air), druhá časť bude musieť chvíľu počkať. Neverím ale, že súčasný systém bez zásadných zmien v ovládaní tam vydrží dlhšie ako do faceliftu.

    Dany: ja som kúpil dvojstopého Nemca s euro nekonečno, na kľúčik a s analógovým rýchlomerom. Tiež ma okrem faktu, že musím zakaždým vypínať asistent jazdy v pruhoch ničím neserie. B
  • « 00 Reagovat !

    foto Dany

    Dany 29.07.20  09:34

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Nj. Keď v nedávnej minulosti by bolo ideálne si vyskladať auto od rôznych výrobcov, tak dnes je to čím ďalej horšie. Každá automobilka má svojho čierneho Petra a nevyhýba sa to ani prémiovkám. Popravde neviem čo je horšie, či raz za 100t riešiť motorový problém, alebo sa nechať denne šikanovať spackaným infotainmentom...
    Po každé, ako mi raz za čas dlhšie štartuje "diamant" sa zamýšľam nad zmenou. Spravil by som ale dobre? Veď nakoniec naskočí a stačí vypnúť stop/štart.
    Aj toto smerovanie ma donútilo skočiť do jednostopového Japonca s euro 4, klasickým kľúčikom, ručičkovým otáčkomerom, vypínateľnou trakciou, ktorý ma ničím, ale absolútne ničím neserie (zatiaľ).
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 29.07.20  09:25

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    iudex: Headbangers in Mazdallica. >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 29.07.20  09:14

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Dany: Prolítl jsem i diskuzi a zajímavým bonusem ke kritice Octavie (a potažmo koncernu) je zjištění, že i novější baworácké motory (tady konkrétně R3 1.5) "mají své dny". ;-) Viz. Skipper
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 29.07.20  08:55

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Dany: ja by som bol ešte kritickejší a aktuálne nerozmýšľal nielen nad elektromoibilom VW, ale ani nad konvenčným spaľovákom z nových modelov Golf/Octavia/Leon. Ten infotainment v nich je zjavne nepodarok daný na trh predčasne, lebo bol už čas na novú generáciu (i s tou pri Golfe meškali) a proste sa nestihli vychytať chyby. Prví kupujúci budú zjavne betatesteri a vychytávať muchy v reálnej prevádzke.
    Ono už niektoré asistenčné a elektronické systémy sú otravné samé osebe, svojimi vlastnosťami, nemusia mať ani muchy. Napr. na Ma6 je adaptívny radarový tempomat, ktorý ma tiež občas privádza do údivu (či zúfalstva). Som naučený používať tempomat pri akomkoľvek trochu rovnom úseku a na diaľnici vždy. Ale aj keď na 6ke mám nastavenú najkratšiu možnú vzdialenosť od protiidúceho auta, aj tak je to strašne citlivé a začne brzdiť ďaleko za autom, ku ktorému sa blížiš. A keď nedajbože niekto využije veľkú medzeru medzi tebou a autom vpredu (podľa tempomatu je to bezpečný odstup, podľa slovenských vodičov pozvánka na zaradenie sa) a pichne sa tam, auto panicky zabrzdí, až celé osadenstvo zakýve hlavami ako na metalovom koncerte.
    Obdobne pri dlhých tiahlych diaľničných zákrutách, predbiehaš v ľavom, ale radar vyhodnotí auto v pravom (vďaka zatočeniu cesty) ako auto pred tebou a zbrzdí. Na nervy. Ešte som neprišiel na to, ako sa dá prepnúť na obyčajný tempomat (a či vôbec).
    Obdobne asistent únavy vodiča. Ešte som neprišiel na to, akou logikou sa riadi a čo ho spustí, proste z ničoho nič začne pípať. A ani vypnúť sa to nedá (na rozdiel od lane keeping assist, ktorý vypínam hneď).
  • « 00 Reagovat !

    foto Dany

    Dany 29.07.20  08:30

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Pri hodnotení koncernovského dotykového infotainmentu a asistenčných systémov by som sa zatiaľ bál rozmýšľať nad ich elektromobilom.

    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 28.07.20  23:11

    « turbo

    pd7
    Jj, je třeba nejdřív vyzkoušet a až pak případně odsuzovat.
    Když jsem se poprvé svezl s Carrerou (biturbo) 991.2 GTS, byl jsem nadšený dynamikou i celkově, a to i ve srovnáním s všeobecně respektovanou atmo 991.1 GTS. Přitom v diskusích konec atmo Carrery většina hluboce oplakávala, aniž by měli možnost nějakého srovnání.
  • « 00 Reagovat !

    foto Leg

    Leg 28.07.20  14:48

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Děda: je to tak, treba mať otvorené oči a nezavrhovať kým nevyskúšaš. Napr. spomínaná MPS myslím nebola médiami nejako extra vyzdvihovaná, to ale neznamená, že nedokáže očariť. Ku škodovke: musia bojovať za zachovanie vývoja. Ak im zrušia to, ostanú iba obyčajnou továrňou, akých sú u nás mraky. To či vo fabrike búchajú superby alebo citigá je asi jedno.

    Začali testy ID.3 [odkaz] . Takto cez video a z hodnotenia sa zdá, že VW sa ohromne snaží prekročiť svoj tieň, čo musí byť pre taký moloch extrémne náročné a často kontraproduktívne (viď hodnotenie infotaimentu). Mňa to zaujíma najmä z pohľadu ID.4, ktoré by malo byť veľmi podobné, keď si ale ku zverejneným cenám ID.3 pripočítam rozumný “príplatok” za SUV a druhý motor, obávam sa, že sa ocitnem v teritóriu Tesly Model Y a tá sa obávam bude trochu inde. Ale toľko za auto aj tak nedám, tak sa tým ani nemusím trápiť. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto pradeda777

    pradeda777 28.07.20  14:02

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    iu, dany.....atmo versus turbo. Někdy v roce 2007, když jsem ještě sedlal upravenou ITR atmo (a myslel, že není nad ni...;-) ), kolega z vývoje dostal na evaluation novou, právě představenou Mazdu 3 MPS. Nabídl mě projížďku, ale já ji odmítl s tím, že turba mě nezajímají, že mě zajímají pouze atmo motory a ty co točí 8500 a víc.....moje ITR tenkrát po úpravách a s Hondata ECU točila do 9500.
    Rok s rokem se sešel a já se ocitnul tady na Moravě a potřeboval na 1/2 roku auto. Na internetu jsem narazil na předváděčku Mazdu 3 MPS v Auto Palace Brno. Zaujala mě obzvlášť krásná oranžovo-červená barva. Sjednal jsem si testovací jízdu, po které jsem jim tam hned nechal zálohu.... ;-) Tolik k rozdílu mezi hot atmo a good street turbo..... ;-) [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto pradeda777

    pradeda777 28.07.20  12:53

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Stojí zato si přečíst......
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 28.07.20  12:05

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Tak jasné, že nejaký výkon to má, ale neťahá ako turbo. To je síce takto napísané logické, ale v praxi ma to aj tak prekvapilo. Typický príklad, ideš v ľavom a dovalí sa za tebou niekto podstatne rýchlejší, tak pridáš, aby si dokončil predbiehanie. S Mondeom som proste stlačil plyn a síce nijak raketovo, ale na 6ke vcelku svižne a citeľne auto zrýchlilo. Mazda bez podradenia nič, treba 5ku aj v 130ke.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dany

    Dany 28.07.20  11:58

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Na druhú stranu, nemáš tak intenzívny zážitok, ako keby si za dva prsty visel >:D
    To bol len príklad. Od gauča s vínom v ruke má aj trojbodový, dvojito istený systém dosť ďaleko.
    Mazda neťahá v porovnaní s turbami, alebo absolútne? Bol som v tom, že je naladená na stred a síce neťahá ako turbo, ale predsa
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 28.07.20  11:41

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Ja za dva prsty nevisím (systém 3 bodov) a som na skale dvojito istený. ;-)
    Ale rozumiem, na motorke sú tie zážitky násobne intenzívnejšie a nejaký diskomfort k tomu patrí. Ja sa uskromním a ten Šturec mi stačí aj v plechovke. Byť tam s trojkou, to by bola paráda, ale aj rodinný kombík to zvládol prekvapivo dobre.
    Keď som už pri Mazde, dva poznatky. Na diaľnici je atmosférický motor miernym sklamaním, ak človek potrebuje pružne zrýchliť povedzme zo 120 či 130ky, tak bez podradenia sa nedeje takmer nič, zrýchlenie v týchto rýchlostiach na 6. stupni je veľmi, veľmi pozvoľné, to s Mondeom nebol problém. Riešenie je len kickdown alebo podradenie a to zase spôsobí zbytočný hluk a pozornosť posádky a je to celkovo nedôstojné, aby takéto auto muselo divo podraďovať. Proste tá pružnosť atmosfére chýba. Fakt si neviem predstaviť v 6ke ten dvojliter, to už bude fakt slabota. Takže japanofili ma asi ubijú paličkami na jedenie, ale ideálom by tam bol 2,0TSI. ;-)
    Naopak na zákrutovitých cestách sa 6ka cíti prekvapivo dobre, je agilná, ľahkonohá a veľmi istá v zákrutách a ak sa motor drží v otáčkach (v Sporte), tak to aj slušne ide.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dany

    Dany 28.07.20  10:28

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Iudex, jasné, že si vyhral. Cenu odovzdám pri najbližšom stretnutí ;-)
    Až keď vystúpiš z komfortnej zóny začneš získavať zážitky, ktoré sa ti vryjú hlboko pod kožu. Visenie na skalnom previse za dva prsty nie je o nič komfortnejšie ani menej nebezpečné. Miera nekomfortu a nebezpečia vyvažuje intenzitu pocitu slobody a adrenalínu.
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 28.07.20  09:44

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Dany: oneskorene gratulujem. Parádny stroj, na pohľad maximálna výbava a krásna farba. A v tipovacej súťaži som vyhral (asi len zlatého bludišťáka). >:D
    Ja som cez víkend na strednom Slovensku zrovna sedel v reštaurácii vedľa skupiny motorkárov, presne rovnaké typy mašín (touring, nejaký Triumph Tiger a pod.). No a po odchode z reštiky začalo liať a stretol som ich znovu na horskom prechode, ako sa schovávali pod stromami. To je holt nevýhoda motorky. Inak za sucha je horský prechod Šturec parádna jazda (nielen) pre bikerov: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Dany

    Dany 26.07.20  14:46

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Ešte raz díky. Dnes som si dal taký zabiehací výletík po okreskách a som z nej nadšený. Pri 6t letí 150, tak ma okrem vytáčania nič nebmedzovalo. Farba má zlaté zrno a hlboký lak. Na slnku je parádna, len sa to nedá zachytiť na fotke.
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 26.07.20  12:02

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Leg
    Lednici Liebherr mám i v baru, jako hlavní "kuchyňskou".
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 26.07.20  11:57

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slovakiaring

    Dany
    Ano, úplně nejlíp vypadá CB 650 R na fotce... a ideálně bez jezdce, teda pokud to není prcek.
    Kompletní výfuk je designový majstrštyk, který mi právě chybí u 1000 R.
    Motor se musí točit (což se mu líbí), postrádá spodní zátah a určitý charakter méněválcové (i papírově slabší) konkurence, včetně tebou vzpomínané XSR.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…