Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
iudex 20.08.20 09:13
« Re: Re: Re: Game of the Day
Leg: a ešte posledný tip: Honda CR-V. Benzín (prípadne i hybrid), automat, štvorkolka, Japonec, dosť priestranné auto a solídna cena: [odkaz]
Ale ten turbobenzín na krátke trasy asi nie, skôr hybrid, plus je tam zavýjajúce CVT a napokon ten dizajn nie je zrovna elegantný. -
iudex 20.08.20 08:57
« Re: Game of the Day
Prinášam koronavírusový pozdrav z Chorvátska. Ako ostuda petrolheadov som tam nešiel autom, ale lietadlom. No a že by si tam nejakí Česi, Slováci, Poliaci, Nemci, Maďari, Švajčiari atp. robili nejaké hemungy sa rozhodne nedá povedať. Tak uvidím do 2 týždňov. >:-[]
Leg: tak Ty vieš, ako správne rozprúdiť skomírajúcu diskusiu. :yes:
Takže k Tvojmu zadaniu: ak správne chápem súvislosti, hľadáš náhradu za staručkú Antaru, rodinné auto, na ktorom ale bude chodiť hlavne manželka na krátke trasy. Badžet máš pomerne štedrý, takže sa dá vyberať. No a keďže na dovolenke som mal zopár automagazínov, kde bol i prehľad stredných SUV, tak som si spravil prehľad. Ale aj tak to bude vyzerať, že moje odpoprúčanie ovyplvnila hlavne moja vlastná garáž. >:D
Takže neprekvapivo radím v tejto kategórii Mazdu CX-5, konkrétne 2,5G A/T Revolution. Ticks all your boxes: Je to SUV so štvorkolkou, HDM automatom, so štvorčlennou rodinou nebude mať priestorovo najmenší problém (kufor má takmer zhodný s 6kou kombi), ako atmosféra nebude taká háklivá na krátke poskakovanie okolo komína, súčasne HDM automat a nie príliš dravý prejav motora vyhovuje pokojnému jazdnému štýlu zodpovednej matky detí. Spoľahlivosť ako typický Japonec made in Japan. Bonusom je veľmi bohatá výbava, o akej pri Kodiaqu a spol. nemôžeš ani snívať. A s cenou sa udržíš pri tom spodnom limite (35750 eur, pri troche vyjednávania ho možno i podlezieš): [odkaz]
No a ako bonus (pri SUV dosť vzácny) Mazda aj dobre vyzerá a dobre jazdí (ak by si sadol za volant Ty).
Ak by ale o výzor nešlo, všetky podmienky spĺňa aj Toyota RAV4 2,5 Hybrid e-CVT 4x4 Easy za 34890 eur. Navyše hybrid bude lepšie pasovať vedľa Tvojho elektrického autíčka.
;-)
No a tu ešte nejaké tipy, aj keď viacmenej na rozšírenie obzoru, keďže nespĺňajú niektorú z požiadaviek.
Nissan X-trail: veľké a priestranné auto (vyskúšané osobne), Japonec, automat, dobrá výbava aj cena, ale benzín je len predokolka, 4x4 len s naftou: [odkaz] -
Thomasino 20.08.20 00:25
« Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Zaslechl jsem svoje jméno !!?? Thomasino Atecu neprodává, udělal na ní upgrade brzd, dali jsme větší kotouče 340mm z GTI Clubsport S (příplatkové u Golfu R, ty bi-metalové, chlazené s lepší směsí desek). Konečně to začalo velmi slušně brzdit a jsem s ní celkem spokojený. Před pár dny jsme se vrátili z dovolené. Přes Jižní Čechy (2 noci) do Mnichova a BMW Muzea (2noci), pak na 2 noci do Alp. S Atecou to bylo v pohodě, záda to celkem zvládla.. Na prodej je M240i, už jsem šel s cenou na 1.050 mega s dph, níže už ale nejdu, to si to raději nechám na zimu >:-[] >:-[] Dnes se na to byl dívat jeden zájemce a po mejlu se ozval další, tak uvidíme. [odkaz]
LEG - odpověď na tvoje mentální cvičení je ATECA (Tiguan) 2,0 TSI 4x4 7DSG. 500km z Alp, částečně po rychlých okreskách, částečně po dálnici a spotřeba 7,0 litrů !! Nevěřil jsem tomu. A to jsem se od Linze nějakou dobu držel za Panamerou s rychlostmi kolem 160 :-) Dokonce na začátku po okreskách kolem Schladmingu, kde jsou většinou 80-tky, byl po 90-ti km průměr 6,0 litru!! :-) Pro 4 lidi na dovolenou v pohodě, nějaký kufr to má (ale Oktávku nečekej), délka rozumných 436cm, takže parkování po městě hodně v pohodě. Nebo bych popřemýšlel o něčem jen mírně vyšším, jako je Passat Alltrack 2,0 TSI, nebo Oktávka Scout (akorát jim moc nefunguje zatím ten nový infotaiment). -
Dany 19.08.20 07:41
« Re: Game of the Day
Preferencia SUV je kvôli priechodnosti terénom, pohodlnejším nastupovaním, alebo veľkosťou priestoru v kratšej dĺžke proti kombi napr.?
Ako prvé ma tiež napadla CX5 s 2,5 benzínom. S pohotovostnou 1500 kilo je v porovnaní s konkurenciou ľahšia a šoférskejšia.
Alebo: [odkaz]
Pri štýle jazdy, aký popisuješ, by ani CVT nemusela vadiť. Všeobecne je chválený pomer komfortu, agility a pocitu z riadenia. Prejazdnosť terénom je samozrejmá.
PS: nepísal si, že sa musí páčiť ;-) -
white label 19.08.20 01:10
« Re: Game of the Day
Leg
1. Prečo (konkrétne) je zrovna SUV silno/hlavně preferované (světlá výška, velikost kufru, nastupování..., co z toho nejvíc)?
2. Jak velké děti má ta čtyřčlenná rodina?
P.S. K té spolehlivosti, jak sám píšeš, nedá se to změřit a předsudky nemáš rád, takže to rovnou škrtni. -
pradeda777 18.08.20 22:54
« Re: Re: Game of the Day
wa....very good choice.... ;-) Mám projeté všechny verze CX-5. Nejvíc mě zaujal CD 184 automatic, diesel. Pokud se již podařil vyřešit problém s naftou v oleji, pak bych vřele doporučoval test drive.... :-! V případě, že diesel je stále "suspect", tak potom 2.5 l benzin....:-! -
woody-alien 18.08.20 22:13
« Re: Game of the Day
Leg: Tvůj rozpočet je celkem benevolentní, ale já jsem vždycky pro to netahat s sebou víc železa než je nutné. A z tvojí rovnice malého nájezdu, krátkých jízd, auta pro čtyři, pohonu na čtyři, pijánko stylu, spolehlivosti atd. mi vychází
a) atmosférický benzín
b) klasický HDM automat
c) vyzkoušená technika
a pro mě osobně by favoritem bylo něco takového ;-)
[odkaz]
-
Ronault. 18.08.20 21:56
« Re: Game of the Day
Leg:
To jsou mi úkoly... Jak máme vědět, že nové auto bude do budoucna spolehlivé? Podle značky sám říkáš, že těžko...takže asi nijak... to si rovnou škrtni
Jestli chceš SUV, což jako pro mě u mladého člověka dost nepochopitelné, (nevím co blbnou s tím lidi :-| ), tak si nějaké kup, to máš jedno, stejně jsou všechna stejná ;-) Nebo si vem Mazdu 6 a máš to vyřešené ;-) -
Leg 18.08.20 20:23
« Game of the Day
Páni, mám pre vás malé mentálne cvičenie. Zadanie:
- SUV (nie je úplne nutnosť, ale silno preferované)
- 4x4 (podobne ako položka SUV)
- Automat (cez to nejde vlak)
- Schopnosť pohodlne odviezť štvorčlennú rodinu aj s bagážou na týždenný výlet (nepotrebujem ale jaskyňu, nie som vozič vzduchu a prinajhoršom to rakva istí)
- Nájazd pomerne malý, do 10000 km za rok, prevažne veľmi krátke trasy do 20 km, párkrát do roka dlhší výlet
- Pomerne defenzívny jazdný štýl, "drivers car" je len príjemným bonusom, určite nie podmienkou. Po diaľnici piánko 130. Naopak, vyžadujem komfortný podvozok
- Cena. Toto je oriešok. Z vyššie uvedeného vyplýva, že je vôbec problém začať pod 35000€. Ako sa poznám, ak by som šiel vyslovene po cene, o dva roky by som začal špekulovať a vo finále by ma to stálo oveľa viac. Aby bol trochu priestor na výber, zadanie je teda "do 45000". Pri očakávanom nie veľmi intenzívnom využívaní auta mi aj to príde celkom dosť. To ma vedie ku ďalšiemu bodu:
- Spoľahlivosť. Vzhľadom na vyššie uvedené bude dobré, aby u mňa auto slúžilo čo najdlhšie, potenciálne vyššia spoľahlivosť je teda výhodou (toto je tricky, reálne sa to nedá zmerať a predsudky nemám rád)
Mám už za sebou nejaký research, trochu som sa povozil, je už aj tajný favorit. To si ale chvíľu nechám pre seba, najprv by som rád počul váš mnou neovplyvnený názor. Prípadne či neviete o nejakom super deale. :-)
Jasne, nie je to hothatch ani Porsche, ale zábava by to byť mohla.
Let the game begin! >:D -
pradeda777 13.08.20 15:39
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový GGTI
Leg....ano, máš pravdu, samotná finální výroba (i když malosériová) není až tak složitá a nákladná záležitost. Ale vývoj, nářadí a přípravky je záležitost bohužel ku.rev.sky nákladná. A v současném ekonomickém klimatu, kdy automobilky hledají cesty, jak ušetřit každý cent se nedivím, že se koncern do takových "dobrodružství" nechce pouštět.










Druhá vec, spoľahlivosť: jasne, nedá sa určiť, že toto auto ma prežije a hento sa po roku rozpadne a hlášky typu Fordom tam a vlakom späť sú síce vtipné, ale určite sa nimi nebudem riadiť. Faktom ale je, že u áut sa často nejaký potenciál na bezproblémovú prevádzku dá vyhodnotiť. Dobre to zhrnul woody, tak nejak som to myslel - úplnej novinke (aj motorickej) z prvého roku výroby sa radšej vyhnem, rovnako ako je na moje krátke jazdy určite vhodnejší atmobenzín ako diesel s DPF. Takisto niektoré motory sú objektívne problematické, rovnako ako môžeme očakávať bezproblémovú prevádzku od hybridnej Toyoty. Takže, ako som písal, je to síce tricky nič nezaručujúca kategória, ale zatiaľ ju neškrtám.
Takže poďme k samotným borcom:
Moje kroky sa najprv celkom prirodzene uberali za Mazdou CX-5 2.5 - nedávno som ju tu už spomínal a ako napísal woody, vzhľadom na zadanie je to celkom prirodzený kandidát. Aj cena by mohla byť. Príjemný vzhľad exteriéru, na pomery mainstreamu vynikajúci interiér (ergonómia aj dizajn), bohatá výbava, atmobenzínu by snáď krátke jazdy nemuseli prekážať a výkonu je na pohodovú jazdu viac ako dosť. Veľmi príjemný podvozok ladený športovejšie, ale určite znesiteľný čo do komfortu. Latka je nastavená vysoko, hovorím si, toto je auto presne podľa zadania.
Skúsime VW group, ktorý reprezentuje Kodiaq. (V Seate a VW ma mali dosť na háku, veľkostne by mi asi najviac veľkostne aj dizajnovo vyhovoval krátky Tiguan. Ateca má bohužiaľ ešte menší kufor ako Antara a to je pre mňa také rozumné minimum.) S Kodiaqom mám najazdené pomerne veľa ako spolujazdec a nasleduje aj krátka jazda s obligátnym 2.0 TDI DSG. Tá nezmenila môj doterajší vzťah k nemu: to auto nemá žiadnu vadu, okrem toho, že nemá ani nič, prečo by som ho mal chcieť. Zrýchľuje pekne, spomaľuje pekne, zatáča pekne, je priestranné, praktické, svieti, bliká, trúbi ... a človek sa pri tom uzíva k smrti. Poviete si, presne to som chcel tak čo sa sťažujem, ale nie takto, toto je vyslovene nuda na kolesách. Slúžilo by perfektne, to je pravda, ale o tri roky by ma už cukalo po niečom aspoň trochu zaujímavom. Myslím, že podobne by to bolo aj s oným Tiguanom.
Prešiel som ešte pár salónov viacmenej s rovnakým výsledkom (ale škodovke sa s prehľadom podarilo udržať titul šampión nudy), väčšinou ani na skúšobnú jazdu nedošlo. Ako píše Ronault, tie autá sú (skoro) všetky rovnaké. Ak sa teda bavíme o mainstreame. U prémie to zasa vždy skončilo už doma v konfigurátore pri voľbe motorizácie, ktorá väčšinou bez akýchkoľvek príplatkov prešvihla limit. Tade cesta nepovedie ... až na jednu výnimku...
Lexus má aktuálne akciu na NX 300h AWD za 39 990. V tejto cene je už veľmi rozumná výbava, takže človek prihodí tisícku za metalízu a je vybavený. Plusy a mínusy hybridného pohonu poznám, len som ich ešte nezažil na vlastnej koži. Takže vyrážam do saloonu. Exteriér je podivuhodný, ale že by ma odpudzoval sa nedá povedať. Interiér menej podivuhodný, tento dojem ale preráža dojem z kvality: všetko pekne a poctivo vypracované, jemná (umelá) kožka a extrémne pohodlné sedadlá. Priestrannosť OK. Predávajúci ma povozí pár km aby mi ukázal čo a ako a potom mi už máva zvonka na šťastnú cestu. V prvom rade ma auto prekvapilo svojou tichosťou, bolo po daždi a voda z kaluží odstrekuje takmer nehlučne. Človek by teda čakal aj jazdu ako na obláčiku, veď Lexus, auto je ale nečakane tuhé a nerovnosti kopíruje nečakane verne, aj keď nehlučne. Žiadna tragédia, určite nie horšie ako ostatní testovaní, ale v kontexte celého auta primárne zameraného na maximálny komfort to celkom vynikne. Toto je ale našťastie kompenzované istotou v zatáčkach, aj na zlom povrchu nedochádza k odskakovaniu. Takže tu je to naopak, čakal som kocábku a v skutočnosti by som si aj zatáčky celkom užil… ale neužijem. Pretože ma pri tom doprevádza konštantné vytie hybridného pohonu, takže je lepšie radšej zvoľniť. A potom je to starý dobrý Lexus, pohoda, ticho, luxus. No a celkovo je zvuková kulisa pod veľkou záťažou asi najväčšou (a asi jedinou podstatnou) vadou celého auta. Na druhej strane, Mazda, ktorá doteraz neohrozene okupuje pozíciu číslo jedna, na tom nie je o toľko lepšie, hlavný rozdiel je v tom, že u nej rastú otáčky a dochádza k preradzovaniu, inák je to skoro jedno, vysavač jak vysavač. A je treba povedať, že ak sa NX-ku moc nešliape na krk, tak je krásne tiché.
Ešte som sa zastavil u Toyoty, v RAVke majú oproti Lexusu dokonca o generáciu modernejšie HSD, je priestrannejšia, ale rozdiel medzi nimi je presne taký, aký by človek medzi Toyotou a Lexusom očakával. Teda okrem ceny, tam je rozdiel cca 4000€ a to myslím nie je čo váhať.
Takže, za mňa by to asi bolo miééérne v prospech Mazdy, polovička je ale nadšená z Lexusu a teda je to asi jasné. Poznáte to, happy wife, happy life. :-)
Ak mi sem teda nedáte do placu niečo, čo som opomenul. Ako napr. ten outback. To je super tip, ktorý mi nenapadol. Alebo thomova Ateca. Ten by bol rád, aspoň by si zasa mohol kúpiť novú káru. :-)