Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
iudex 20.08.20 16:44
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Tom: M3 je ešte OK, furt je to päťmiestny sedan, ale do 911 cabrio si zoberieš fakt len tú povestnú kreditku. >:D
wl: bohužiaľ máš pravdu, aj parádne káry prichádzajú o zvukový prejav, to obzvlášť naserie pri autách, kde zvuk motora/výfuku tvorí veľkú časť ich atraktívnosti (audiňácky R5, bavorský R6 atp.). Tu ste najviac vyhrali Ty so speedfredom, taký zvuk ako nefiltrovaná B6, resp. V6 s génmi Ferrari už dostupný nie je.
Ad farba NX: ja by som volil červenú morello. Čo sa týka zelenej, ja som tiež fanúšik a na mnohých autách by som ju bral, napr. zelenú Alpinu B3: [odkaz] alebo dokonca aj minulú Octaviu. Táto zelená kaki na NX je podľa mňa príliš tmavá, mimo priameho slnka bude asi problém rozoznať odtieň. Každopádne by mi taká nezvyčajná farba aj sedela k nezvyčajnému autu, keď už byť odlišný, tak komplet. -
Leg 20.08.20 16:42
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Label: ja mám predsa nový Volkswagen! :-) Na tom ale na dlhší výlet nevyrazíme, takže aj na výlety. Vo finále budeme za volantom cca pol na pol.
Ono ešte nie je úplne rozhodnuté, teraz to vnímam tak, že ak človek od toho auta chce aspoň trocha zábavy za volantom, potom jednoznačne Mazda. V režime pohodová jazda ale jednoznačne víťazí Lexus. Pritom, ak treba, vie byť schopný aj v priamke aj v zákrute, len to teda nie je žiadny zážitok.
Keby som ale vyberal farbu, asi by som odvážne zvolil khaki green v kombinácii s tmavohnedou kožou. Len je to novinka a ešte sa nedala vidieť na živo, ale myslím, že by to mohlo vyzerať celkom dobre. Jasné farby mi na Lexus nepasujú a tú sivú s tmavocervenou kožou mali na predajni a nevyzerá to zle, ale zasa to pôsobí trochu dôchodcovsky. Tá zelená je niečo medzi- ani nie krikľavé, ani moc usadlé a pritom zaujímavé. A podľa mňa podobné zelené budú trendom najbližších rokov.
Ku koži- sám som ku koži nikdy nemal vzťah, ale Antaru mám v koži a napodiv mi to vôbec nevadí. Ale to bude možno aj tým, že som nepotivý typ. Navyše sa výborne čistí, len treba pravidelne impregnovať. -
Thomasino 20.08.20 16:35
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Známej tam jel taky svojí M3, aby ji trochu vyvětral >:-[] >:-[]
Nejdříve dořešíme LEGovýho Lexuse, což se mu vůbec nedivím, když jsem se byl na ně nedávno podívat a sám trochu přemýšlel o RC-F COUPE s osmiválcem (ale taky jsem reálně přemýšlel o MB C43 Coupe). Pak můžeme časem probrat moje auto, které není ještě úplně jisté, mám tam otevřené zadní vrátka, kdyby se neprodala do konce října M240i ;-) Jen jsem ho objednal do výroby, ale mám možnost ho neodebrat.. -
iudex 20.08.20 16:21
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Tom: máš SZ, aby som tu nevykvákal niečo, čo nechceš.
Btw. M240i je teraz "pomätenie mysle"? >:D >:-[]
Btw. v Chorvátsku ma zaujali hlavne Nemci, na čom všetkom boli schopní prísť na dovolenku, od M4 cez Cayenne Coupé po 911 Turbo cabrio, dokonca aj jedno Ferrari 488GTB sa našlo (fakt ma zaráža, že majitelia takýchto áut sa vyberú práve do Chorvátska). Najviac ma ale zaujal M-B AMG C63S, ten motor má neskutočný zvuk. A proste som sa utvrdil, že elegantný sedan s nadupaným motorom je ideálnym kompromisom a asi pri ňom ešte nejaký čas zostanem. :-) -
white label 20.08.20 16:16
« Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Leg
Kdybys napsal hned, že je to pro ženu, tak se na ty důvody pro SUV ani neptám. 99,99 procent žen chce SUV a právě i díky tomu je jich na cestách tolik.
Takže už je prakticky rozhodnuto a můžeme přejít k mému oblíbenému tématu - barvě laku! >:D
Červená Morello, nebo spíš Titanová Sonic? >:-[] -
Thomasino 20.08.20 16:04
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
iudex - co jsem tu vzpomínal pls ??
Ale jinak máš pravdu, až na jednu odbočku s M240i (krátkodobé několikaměsíční pomatení mysli po bouračce, kdy jsem si myslel že ty záda se o tolik už nezlepší), se většinou spokojím s tím nejlepším! ;-) -
Dany 20.08.20 12:32
« Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Leg, ak pôjdeš pojazdiť CRV, tak sa zameraj na pohon. Majú trochu neštandardné riešenie. Do určitej rýchlosti (neviem presne) ťahá iba elektro a spalovák slúži ako generátor. Od tej rýhlosti sa potom pridáva spalovák cez priamy prevod.
Kolega to má a hovorí, že ho to pár krát prekvapilo, keď potreboval svižnejšie vyraziť, prudšie zrýchliť, zaradiť sa... tak prejav nezodpovedá celkovému výkonu.
Pri pokojnej jazde to vadiť nemusí, ale niekedy treba ;-)
N Garáži robili porovnanie s RAVkou -
pradeda777 20.08.20 12:21
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Leg....re iu....kožená sedadla bez ventilace = katastrofa! V létě na delší jízdy nepoužitelné. Jeden z důvodů proč jsem prodal po dvou letech F15 X5.
Jo, a Lexus NX už velikostně také povyrostl. Na parkování u obchodů nic moc... ;-\ Mimo město určitě no problem..... ;-) -
pradeda777 20.08.20 11:50
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Jen ještě krátce k zmíněné RAV4. První 2 generace byly moc povedené. Řekl bych, že docela sexy. V nabídce byl dokonce i tří-dveřák. Třetí generace povyrostla a na kráse moc nepobrala. Tří-dveřák vypadl z nabídky. Škoda. Byl "very cute". Ale prodeje asi "chabé"... Ta současná "kraksna"(a taky už pořádná kráva), mě připomíná spíš nějaké bojové vozidlo ze Star Wars....[odkaz]
PS. V roce 2005 jsem dokonce složil na Ravku gen.2 i zálohu. Z koupě ale sešlo. -
iudex 20.08.20 10:23
« Re: Re: Re: Re: Re: Game of the Day
Leg: zaujímavá voľba, vlastne spĺňa všetky podmienky, ale na japonskú prémiu by som si ani nespomenul, mysliac si, že to bude mimo badžet. Ale tá cena je fajn, typicky japonsky bohatá výbava a ako píšeš, ten rozdiel oproti "koncernovo podriadenej" Toyote je prijateľný. Ako som sa na neho zbežne pozrel, vadili by mi len dve veci: ťažšie stráviteľný vesmírny dizajn (ale to môže byť v nude koncernových krabíc výhoda, aspoň nezapadne v dave) a kožené poťahy (radšej látku, ak už kožu, tak s ventiláciou). Inak to bude určite dobrá voľba. :yes:










Já jsem se díval na český konfigurátor, kde jsou jiné (asi ještě starší) barvy, a ta zelená mezi nimi (zatím) nebyla.
Jak píšeš, musela by se vidět naživo, aby třeba nebyla spíš černá a zelená z toho lezla jen při přímém silnějším světle.