Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 07.10.20  15:00

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    pd7
    Pokud sis toho ještě nevšiml, tak i Thomasino a iudex se ti to snažili vysvětlit, bohužel taky marně... >:-[] ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto pradeda777

    pradeda777 07.10.20  14:32

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    íu....Cupra Ateca zní dobře, ale v posledních pár týdnech, a speciálně po poslední projížďce s baby M jsem slevil z požadavků na performance u univerzálu. V mém věku bude rozumnější mít pod pravou nohou méně koní a zároveň tím ubude nutkání ty koně "zapřahovat". Myslím, že taková 2AT bude pro tento účel jako stvořená. Baby M si prozatím nechám jako "víkendovou hračku". Snad ještě investuju do M performance výfuku a možná i do BRM tuning kitu, aby řeč nestála a byla nějaká sranda.... ;-)
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto pradeda777

    pradeda777 07.10.20  14:14

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    Zase mluvíš za všechny....ty si jak komunisti.... >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 07.10.20  13:34

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    Jasný to je všem, bohužel evidentně kromě tebe. Pochopení Zdar! >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto pradeda777

    pradeda777 07.10.20  13:25

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    wl....není třeba si nic představovat. Konfigurátor mluví jasně a srozumitelně. Je to jasný jak facka. Nazdar!
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 07.10.20  13:21

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    Ze stránek BMW:
    "Detaily BMW M5 Competition a BMW M5: Motor, výbava a technické údaje.
    625 K
    Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo v BMW M5 Competition je nejvýkonnějším motorem, který divize BMW M GmbH kdy vyvinula a použila v sériovém voze. Motor o objemu 4,4 litru s výkonem 460 kW (625 k) zapůsobí okamžitými a rychlými reakcemi, lineárním průběhem výkonu a neustálým přívalem točivého momentu, a to i v nízkých otáčkách. Je vybaven vysokotlakým přímým vstřikováním, dvěma rychle reagujícími dvoukomorovými turbodmychadly TwinScroll a kříženými výfukovými svody, díky nimž tato odlehčená a výkonná pohonná jednotka ohromuje jak na silnici, tak na závodním okruhu: 750 Nm točivého momentu, akcelerace z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy a z 0 na 200 km/h za 10,8 sekundy."

    Jaký další/jiný/lepší/výkonější M5 Competition ještě očekáváš? ;-)

    A M2 (na rozdíl od M5) není v konfigurátoru proto, že už prostě není v nabídce, což už teď prakticky není ani ta M2C.
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 07.10.20  13:14

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    Leg: v zásade máš pravdu, 128ti, kompaktný predohrab s R4 stojí viac, ako som dal za strednotriednu štvorkolku s R6, ale pre objektívnosť by sme nemali porovnávať cenník s cenou po zľave. Tá moja 3ka bola cenníkových skoro 60t eur. Ak by bola 128ti za 41t a s povedzme 25% zľavou, tak je to na 31t a to by sa dalo. Ale to je asi príliš optimistické.
    Dedo: pozri si test Cupry Ateca na hlavnej. Klasické SUV, teda N/V v pohode, ale robí to stovku pod 5 sekúnd, má to vraj dobrý zvuk - výfuk od Akrapoviča, brzdy od Bremba a hlavne chvália komfort podvozku: "V režimu Comfort přitom auto dokonce i na obutých 19palcových kolech s pneumatikami 245/40 předvádělo nečekaně nadstandardní schopnost filtrovat běžné nerovnosti v podobě různých propadlých kanálů, záplat, kostek, atd."
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 07.10.20  12:50

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    Ty si beznadějný případ...
    Představ si, že když si objednáš M5 s comp. paketem, budeš mít na kufru nápis "M5 competition"! [odkaz]
    Co tam podle tebe bude mít napsáno to "tvoje" M5C až konečně přijde?
    Původní M2 měla logicky označení M2 a M2 competition "která jí vystřídala) má "překvapivě" označení "M2 competition".
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto pradeda777

    pradeda777 07.10.20  12:30

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    wl....to neokecáš...žádná M5C se v konfigurátoru nevyskytuje. Pouze M5 Sedan, aby bylo jasno...... :-! Copy z konfigurátoru:
    M5 Sedan
    Od 3 273 400 Kč

    M5 Sedan
    Druh paliva
    Benzin
    Maximální výkon motoru
    … kW (… PS)
    Spotřeba
    10,6 l/100 km
    Převodovka
    Automatická
    Druh pohonu
    Pohon všech kol
    Zrychlení (0–100 km/h)
    … s
    Emise CO2
    242 g/km

    Až někde dole pod volitelnými pakety:
    Pakety
    Competition Paket (S07MA)
    243 880 Kč
    Competition Paket

    Z čehož vyplívá, že M5 Competition pouze "vznikne" po přidání paketu Competition Paket, ale v nabídce na konfigurátoru pod označením M5C není. Na rozdíl od M2 které bylo v nabídce pod označením M2C. Tož tak... :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 07.10.20  12:06

    « Oranžáda je doma..

    Leg
    Ceny spalováků letí nahoru a ještě k tomu člověk ani neví jak dlouho a hlavně za jakých podmínek je bude moci používat.
  • « 00 Reagovat !

    foto pradeda777

    pradeda777 07.10.20  12:05

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    iu....jo, vypadá to dobře i s polepy.... :yes: Mám ale obavy, že s tím bude ten samý problém jako s M135i....a to je N/V. Takže na univerzál, který by mě měl dovozit až k branám krematoria to asi nebude. Ale objevil jsem 2AT, který by to zvládl. Onehdá ho tu wl zmínil, tak jsem si na něj vzpomněl a mrkl na sauto co je v nabídce. Byla by to nyní náhrada za Yarise, ale později by posloužil i jako univerzál. [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 07.10.20  11:59

    « Oranžáda je doma..

    iu
    Tak to je v pohodě....
    Ještě, že k té červené dali černou a ne bílou, to už by tam pak chyběly jen ty nápisy c-c. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Leg

    Leg 07.10.20  11:54

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    Iudex: tá 128ti je drahšia ako tvoj šesťvalcový sedan so 4x4. Pekné potvrdenie tvojho predchádzajúceho príspevku.

    Ale celkovo by som povedal, že autá si dlho držali rovnakú cenovú hladinu (pamätám si, ako som v roku 2000 poznal naspamäť cenníky v nižšej strednej, keď otec kupoval prvé poriadne (rozumej postsocialistické) auto) a teraz to pomerne rýchlo dohnali.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 07.10.20  11:41

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    pd7
    Asi tak..., napsal si blbost, kterou fakt neokecáš. Prostě sis myslel, že po M5 s Competition paketem, přijde ještě nějaká další "ryzí" M5C, jenže to M5C je právě to M5 s Competition paketem.
    A ani té (v tomto ohledu) relativně anomální aktuální M2C žádná jiná M2 "jen" s Competition paketem nepředcházela, tož tak... :*) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 07.10.20  11:33

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    wl: pre Misano blau a Melbourne rot sú tie akcenty čierne, to je oveľa decentnejšie. A v konfigurátore je voľba: odstrániť úplne.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 07.10.20  11:26

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    iu
    Mně se na tom vadí hlavně ta kombinace bílé s výraznějšími červenými akcenty, které působí poměrně garážově. Proti tomu jsou ty ledwinky vlastně úplně v pohodě.
    Obecně kombinace červené s bílou/bílé s červenou (hlavně na autech) mám podvědomě pod heslem "coca-cola syndrom". Dalo by se to (s nadsázkou!) parafrázovat jako:
    Podle čeho poznáš vola, podle barev coca-cola!
    >:D ;-)
    P.S. Můj soused, který měl taky bílé G5GTI si na něj dal (než ho prodal) červené kliky a červené kryty zpětných zrcátek.... a tohle mi to jeho "umělecké dílo" dost připomnělo.
  • « 00 Reagovat !

    foto pradeda777

    pradeda777 07.10.20  10:54

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    tms ....asi tak.... :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 07.10.20  10:11

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    dedo: 128ti je vonku. To by mohlo byť podľa Tvojho vkusu, biela s červenými akcentmi a polepom: [odkaz]
    Asi ma tu label zvozí, ale mne sa to celkom pozdáva. Maska je síce stále prerastená, ale v čiernej sa to trochu schová. Byť tam manuál, kľudne by som o ňom uvažoval (ale nie je, takže je to len teória). Osobne to má z môjho pohľadu (pri rozumnej cene) väčší zmysel než M135i (to sa stále bude porovnávať s predchodcom M140i, popri ktorom štvorvalec nemôže obstáť).
    EDIT: už je aj v nemeckom konfigurátore: [odkaz]
    Cena v Nemecku o 3967 eur vyššia, ako GGTI. To nie je také zlé, za 20 koní navyše a prémiový znak.
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 07.10.20  09:53

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    U M2c to bylo prý hlavně kvůli tomu, že museli homologovat motory na emisní normy, ten starší u M2 se jim tam nevešel a sáhli po motoru z M3/M4 a lehce ho podladili (v té době také ukončili M3 a nechali jen M4, protože za každý model další poplatky). Teda ze začátku prý měli M2c dost přes 410 koní, ale pak to napravili a přiškrtili >:-[] Jako nějaké výtky byly že to není pravý eSkový motor, ale svým chováním byl jemnější, delikátnější dávkování výkonu, tady díky dvěma turbům je to větší síla a mírně horší dávkování. A těch 550 Nm. vzadu je dooost cítit !! >:D
    Mimochodem, podle nových emisních norem, které mají platit od ledna, prý za auto jako M2c platí výrobce asi 450-500 tisíc Kč poplatek za emise !! Přijde mi to šílené, pokud je to pravda :-( Pak se nedivím, že je o 15% dražší proti moji původní M2.
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 07.10.20  09:24

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oranžáda je doma..

    Dedo: nehľadaj problém, kde nie je. Competition pack je práve tá verzia Competition, t.j. s vyšším výkonom a ďalšími serepetičkami. Z môjho pohľadu to ale nie je potrebné, neviem si reálne predstaviť, komu by nestačilo 600 koní štandardnej M5ky a auto týchto rozmerov aj tak nie je na okruh.
    M2 je trošku iná situácia, aj tam je Competition nadstavba klasickej M2ky, ale tú po predstavení M2C rovno vypustili (zrejme v BMW vnímali kritiku, že M2 nie je čistokrvné M, aj kvôli motoru, ktorý nebol z rady S ako ostatné M modely, ale len upravený N55).
    Inak ale Competition je stále faktický príplatok (balík) k základnému M modelu, či už pri M3, M5 alebo X3 M.
    Leg: ja som z rovnako lacného kraja (holt susedný okres >:D ), tiež som cenovo zaspal a nedokážem akceptovať aktuálne ceny áut, nielen športových, ale aj tých bežných. Proste ma fascinuje, keď za štvorvalcový mainstream strednej triedy automobilky pýtajú kľudne aj 50t eur a za úplne obyčajný kompakt nižšej strednej triedy s konzumným motorom 1,5TSI 30t. Fakt sa obávam, keď nastane čas na nové auto, čo vybrať a zrejme prvýkrát nepôjdem do lepšieho (keďže len kúpiť si to isté bude podstatne drahšie, viď M340i). Ono by som si vedel predstaviť v garáži M3 Competition, 510 koní v štvorkolke (a prípadne kombíku), ale aj keby som na to mal, nie som ochotný dať za auto 90000 eur (stále v podstate normálne auto, žiadny superšport), to je šialené.
    Tak dúfam, že 3ka aj 6ka budú dlho slúžiť. :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…