Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
pradeda777 28.10.20 08:52
« Re: Re: X3MC (tuning 650PS) vs 911(992)CS (serie 450PS)
Freddie.....díky motoru vzadu a přenosu váhy při a po startu mělo Porsche vždy velmi dobrý odpich. Výhoda 4x4 je tak prakticky smazaná. Sledoval jsem závody v AU už od 70 let, kdy Porsche závodilo proti V8 vozům jako byli Mustang a Camaro a při startu jim to vždy natřelo. -
white label 27.10.20 22:32
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: GOLF GTI CLUBRSPORT S
Leg
Je to spíš ještě o něco víc, než za nové, ale to je celkem jedno.
Jako nové mi podobná limitka, na začínající seriózní okruhové ježdění, taky moc smysl nedává. Dávat takové prachy za limitku (bez zadních sedaček, které si můžu kdykoli vyhodit z jakéhokoli auta) a pak ji zhuntovat na okruhové ježdění?
To si raději koupím něco levnějšího nelimitovaného (klidně i ojeté) a vyhážu z toho mnohem víc, než jen zadní sedačky, případně dál upravím vyloženě na okruhové ježdění. -
Leg 27.10.20 21:27
« Re: Re: Re: Re: Re: GOLF GTI CLUBRSPORT S
Label: ako nové by mi to ešte do určitej miery zmysel. Ak napríklad chcem začať jazdiť seriózne okruhy, keďže začínam, chcem niečo nezáludné. Mám budget dajme tomu do 50000 a nechcem kupovať jazdenku. Potom mi vo svojej dobe Clubsport S, Trophy R alebo JCW GP môže dávať zmysel. Kupovať ale štvorročné ktoré je v tomto smere prekonané a ešte k tomu za cenu nového, to mi moc nejde do hlavy. -
Leg 27.10.20 21:20
« Re: X3MC (tuning 650PS) vs 911(992)CS (serie 450PS)
Ja neviem, tieto časy 0-X pripadne zlomky míle s pevným štartom mi prídu ako totálne zbytočná disciplína. Reálny majiteľ asi nemá srdce podobným spôsobom lágrovať svoje auto, možno to raz-dvakrát vyskúša, keď už tam ten LC je a potom to nechá tak. Ale novinári majú o zábavu postarané, to je pravda. -
speedfred 27.10.20 21:02
« Re: X3MC (tuning 650PS) vs 911(992)CS (serie 450PS)
Ako nechcem sa ti vtierať do priazne ale to Porsche malo hodne brutálnu trakciu na odlepení z miesta vs 4x4 , potom už asi nastupoval ten výkon ale i tak som čumel na toho "brouka".
[odkaz]
S názvom tej edície ťa chcú nas.rať >:-[] -
white label 27.10.20 16:17
« X3MC (tuning 650PS) vs 911(992)CS (serie 450PS)
pd7
"Normally, the X3 M Competition has 510 HP coming out of the 3-liter straight six twin-turbo S58 engine and delivered to the four corners of the car via an 8-speed automatic gearbox. This time round, we’re looking at 650 HP..."
To je výkon přesně na úrovni současné 911 Turbo S, která by ji vyprášila kožich (3:0) s prstem v nose i na té rovince.
A bez tuningu (+140!PS) by X3MC neměla ani na tu 911 CS.
-
white label 27.10.20 13:16
« Re: Re: Re: Re: GOLF GTI CLUBRSPORT S
Leg
V podstatě souhlas (s CS S), mně ta dvoumístná konfigurace u jakéhokoli hh/hb přijde mimo mísu. Já jsem dokonce rád i za možnost sedět (byť pouze "nouzově") vzadu v 911 GTS, které se z hlediska "sportovnosti" nedá s CS S vůbec srovnávat.
A teď si představ ten paradox, že bych měl k němu paradoxně GGTI(CS S) bez zadních sedaček. -
Leg 27.10.20 08:46
« Re: Re: Re: GOLF GTI CLUBRSPORT S
Otázka je, pre koho je to auto: ako zberatelský kúsok je zatiaľ nezaujímavé (ok, limitka čo istú dobu držala rekord na ringu, ale vo finále je to stále len vylepšené obyčajné GTIčko), ako investícia to nemá zmysel a pre ultimatívne jazdné zážitky sa obávam bude lepšia nová generácia Clubsport aj bez S - tu môže byť argumentom manuál. Takže sa musí nájsť hardcore fanúšik GTI, čo chce len to najlepšie, za každú cenu manuál a nevie čo s peniazmi. Nehovorím, že taký nie je, ale asi budú čakať pekne dlho.
Fred: pekne našuchorené, keby to bola Š120, kladivkom by sa to naklepalo do pôvodného tvaru a šlo by sa ďalej. Ak sa smiem spýtať, čo na to poisťovňa? -
Thomasino 26.10.20 15:25
« Re: Re: GOLF GTI CLUBRSPORT S
Myslel jsem si, že se dělal jen jako 3-dvířko, ale nebyl si tím jistý. Normální Clubsport byl i jako 5-ti dvířko. Logické by to bylo, že když má jen přední sedačky, že bude jen 3-dvéřový, ale takový poslední Megane R.S. Trophy-R bez zadních sedaček je taky 5-ti dvířko >:-[] >:-[] V dnešní době jeden nikdy neví >:D >:D
Jako mě by se to líbilo, ale 1,2 mega za to nedám. Chápu ale že to má i nějakou sběratelskou hodnotu. Raději ale přikoupím CTR, než tohle za 1,2 mega a ještě bude CTR podobně rychlé na okruhu.
P.S.: Pradědo, na okruhu v Brně jsem Clubsport S nikdy neviděl. -
pradeda777 26.10.20 14:52
« Re: GOLF GTI CLUBRSPORT S
tms.....tento stroj se prodává už delší dobu.....a jak ad stárne, tak stoupá i cena..... :-!
Na důchod asi těžko. Bez zadních sedadel a deck cover to bude hlučný jak sfiňa. Na víkendový bláznění ok. Myslím, že to borec i tak používal. Nízký km, ale asi perný...i když brzdové kotouče vypadají ok. Třeba je už měnil...Neviděl jsi ho náhodou v Brně na okruhu? >:-[]









