Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
pradeda777 11.11.20 14:10
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TYGR
iu....máš pravdu. Bez Sport paket nemá cenu YaGRa... ;-) kupovat. Na druhé straně proč asi Toyota YaGRa nabízí tak jak ho nabízí? Třeba počítala s tím, že se najde dost zákazníků, kteří ho bez Sport paketu koupí a budou s ním jezdit jen tak pro rohlíky.......? Nebo že ho koupí rally team jako rezervu pro případ "odepsání" závoďáka, ze kterého by pak "vnitřnosti" přehodily na ten rezervní Yaris? Ale 100k zase není pro takový rally team nějaká velká úspora. Tož, co za tím asi je? -
iudex 11.11.20 13:06
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TYGR
Leg: pomenoval si to presne: kto nepotrebuje Sport paket, nepotrebuje ani Yarisa GR. Pretože kupovať si homologačnú civilnú verziu rallye auta má zmysel len pri používaní na daný účel a vtedy potrebuješ aj tie samosvory. V opačnom prípade stačí akýkoľvek lacnejší predokolkový HH.
Inak ešte k tej cene: predchodca Yaris GRMN mal predný pohon, 156 kW a stál 850t Kč. V tomto kontexte 899t za štvorkolku so 195 kW sa nejaví veľa. Kto chce hardcore štvorkolku, nič lacnejšie nezoženie.
Len musí rátať s tým, že si to auto musí nechať nadlho, resp. navždy, lebo pri jeho predaji sa bude potýkať s tým istým, ako kolega Market s jeho Cuprou R, teda ten Y GR bude (bez veľkej straty) nepredajný.
Inak k tomu trendsettingu: Mat Watson by si síce výmenou 911ky za Yaris GR imidžovo pohoršil, výkonovo a dynamicky by na tom bol ale zhruba rovnako (265k a 360 Nm vs 300k 350 Nm, stovka zhruba za 5s). Kdežto zo 130i na Up... no už mlčím. >:-[]
EDIT: zaujímavé porovnanie zvuku M340i model 2020 a 2021: [odkaz] novší model, ktorý už má 48v mildhybrid, si zvukovo dosť pohoršil, žiadne strieľanie do výfuku. Smutné. -
pradeda777 11.11.20 11:34
« Re: Re: Re: Re: TYGR
Yaris GR. Já to vidím následovně. Pro někoho, kdo tuto věc využije a snad si ještě zajede nějakou tu rallye, je to super auto. Cenově se ale přibližuje CTR (už se nedá objednat a nevíme jak to bude s novou) a CTR je rozhodně praktičtější jako daily. Ale jak píše iu, cena je přiměřená účelu, pro který byl vůz postaven. Je to homologační série (25 000 vozů) pro WRC. Takže taková "širší" limitka. Ale nedivil bych se, že pokud se to bude prodávat "jako housky na krámě", tak jich může být i víc......
Pro mě, pokud zůstanu u 2 aut, by určitě byl výhodnější Yaris Cross (YC). Mohl by z toho být později i univerzál? ALE. Náš současný Yaris je čtyřválec, N/V je ok, najeto pouhých 32k km. Měnit za tříválec? Ale nový YC se nám líbí moc. Takže. Bude třeba si YC důkladně otestovat a pak se rozhodnout. [odkaz] -
Leg 11.11.20 10:22
« Re: Re: Re: Re: TYGR
Ja to vidím tak, že ak nechceš sport paket, lebo ho nevyužiješ, nechceš ani GR, lebo ho nevyužiješ.
Inak povedané, ako daily driver s občasným spirited driving je to nezmysel a nejaké GTIčko (či Polo alebo Golf) bude lepšia kúpa. Ako víkendovka kvôli jazdným zážitkom to ale v hladine cca 40000€ nemá moc konkurenciu.
A myslím, že táto limitka má ozajstný potenciál byť zaujímavá aj v budúcnosti, na rozdiel od už preberanej "konkurencie" (Cupra R, Clubsport S), kde prifúkli motor, upravili podvozok, v lepšom prípade vyhodili sedačky a celé to oslávili peknou plaketkou a cenovkou. Well done, Toyota. :yes:
PS: "Z 911 do Yarisa" is the new "Z BMW do UP!u". Som skrátka trendsetter. >:D -
iudex 11.11.20 08:22
« Re: Re: Re: TYGR
Tak prvé recenzie z Yarisu GR sú nadšené, hovorí sa o duchovnom nástupcovi Imprezy WRX a Lanceru Evo. A v tej červenej aj vyzerá dobre, žiadne roztomilé ženské autíčko, ale malý naštvaný prcek, s tými extra rozšírenými zadnými blatníkmi. A vraj aj jazdí ako pravé rallye auto, teda využije svoj výkon vždy a všade, bez ohľadu na povrch. A keď si človek zoberie, že je to komplet prerobené auto, s karbónovou strechou a hliníkovými dverami, zároveň najlacnejšia štvorkolka v triede HH, v tomto kontexte sa tá cena 33200 eur napokon nejaví až taká neprimeraná.
Ale ako písal label, nutne by to chcelo ten paket sport (ak chcem využiť potenciál toho auta, tie samosvory treba, tiež špičkové gumy Micheliny 4S), k tomu červená farba a sme na 38380 eurách. A na konci dňa, pri všetkom rešpekte k technike a dynamike auta, toľko peňazí za pidiautíčko (s nulovým miestom vzadu a v kufri), mainstream s trojvalcom by som nedal a skončil u konvenčnejšej konkurencie. -
white label 10.11.20 00:04
« Cayman a kvwíz
sf
To je sice pravda, ale myslím si, že v tomto konkrétním případě dost podceňuješ i tu laickou hezčí polovinu lidstva. :-)
P.S.
Měl bych námět na kvízovou otázku pro tuto část populace:
1. Kdo stál za vznikem značky Volkswagen (VW)?
a) Voskovec a Werich
b) Valentino a Weleda
c) Vichy Waren
d) Volks Wehrmacht
Tipujte kolik % z nich by znalo správnou odpověď
-
speedfred 09.11.20 15:23
« Re: Re: Re: Re: Re: Cayman
ááá chlapci už vidia Caymana v mojej garáži (čo by sa páčilo aj mne).
Konfiguratory moc nepozerám ale cez víkend som sa len tak zľahka bavil pri Caymanoch v rámci pauzy pri PC. A mohol by byť aj ten biely aspoň by okolie moc nepoznalo zmenu auta >:D -
white label 09.11.20 15:12
« Re: Re: Re: Re: Cayman
Pokud ho chce ve vánoční barvě pod stromeček do garáže..., ale až s ním na jaře vyjede, bude už "rok starý".
Kdyby na tom byla nějaká supersleva, tak prosím, ale není.
Já měl bílou taky docela rád, než přišla ta mohutná a nekonečná bílá vlna. -
pradeda777 09.11.20 13:37
« Re: Re: Re: Cayman
Tož, když si chce někdo naložit k Ježíšku bílého Caymana GTS tak to, že ho může mít bez čekání, určitě výhoda bude. Ano, bílá barva na sporťáka nic moc, ale jinak je to stále jedna z nejpopulárnějších barev. Třeba tady M4 (předešlá verze) v bílé by mě vůbec nevadila. Já mám bílou rád......černá mě s.e.r.e... >:-[]
[odkaz]









