Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Market 12.11.20 18:43
« Re: Re: CupRa vs M3 e36
iudex to v zasade vystihol.
moje dojmy tej M3 E36:
Z vonku pekny lak na 24 rocne auto, (bol to sedan).
Hlinikove disky tam neboli tie, co tam podla VIN mali byt. Iba rezerva bol ten spravny disk.
Interier zastaraly, ale znova na 24 rocne auto celkom fajn stav, mal iba polamanu tu plastovu mriezku v strednom vyduchu klimatizacie do interieru.
Vonku bolo este teplo a majitel nechcel nechat pustenu klimu, lebo je potom vraj chory, ale ukazal mi, ze klima funguje (dost tym posral moj dojem, museli sme mat pootvorene okna).
Kozene sedacky uplne na prd, kym som mal suchy zadok, tak som sa v nich smykal hore dole a ked sa mi zadok spotil, tak som sa na ne lepil.
Zvuk vyfuku a reakcie atmo R6 motora pekne, akurat to zacalo ako tak tahat asi az od cca 5000 otacok (myslim, ze tam zacina VANOS).
Manual uplne na prd, dlhe drahy a zdal sa mi nepresny.
Riadenie okolo stredovej polohy uplne mrtve. Rovnako som mal pocit, ze tym volantom treba vela tocit, aby som vybral zatacku. Som z CUPRy aj Passata zvyknuty na rychle riadenie kde stacia 2 otazky z jednej krajnej polohy do druhej.
Od prednej napravy a podvozka som mal nejaky divny pocit, predpokladam, ze by trebalo vymenit minimalne tlmice a kto vie este co ine...
Po vystupeni z auta som sa nezmohol na slovo, rozmyslal som iba nad tym, naco som sa koli tomuto zazitku drbal cca 700 km a hodinu som stravil v zapche okolo Brna... :-(
EDIT: Moje podvedomie nejak nechcelo verit tomu, ze takto sa podvozkovo sprava auto, co ma najazdene 103000 km. Jazdil som auta, co mali najazdene aj 300000km a pocit z nich nebol takto negativny.
-
white label 12.11.20 17:31
« Re: CupRa vs M3 e36
iu
Ta výtka k bezrámovým oknům není o starší g., ale o karoserii kupé vs sedan, takže to je v tomto případě irelevantní. Kdybys zkoušel M3 e90, nebo kdyby tys měl 440i coupé, tak tento rozdíl padá.
Ale jinak to je přesně to, na co jsem narážel, nelze přímo srovnávat současna auta s těmi čtvrt století starými, dokonce ani u žen by to normálního chlapa nenapadlo. >:D >:-[]
P.S. Omluva nejen feministkám za nemístný pokus o (primitivní) humor. -
Leg 12.11.20 16:59
« Re: Re: Re: Re: CupRa vs M3 e36
K tomu PS: No vidíš, to je dôkaz že nemusíš špekulovať a môžeš byť spokojný s tým čo máš. Ale to neznamená, že nemôžeš špekulovať. >:D napr. ideálna dvojka do garáže: Yaris cross cez týždeň a vedľa neho Yaris GR na víkend, samozrejme, matching colours. -
iudex 12.11.20 14:00
« Re: CupRa vs M3 e36
Ja asi rozumiem čo chcel Market vyjadriť. Mal som to podobné s M3 E92. Teda bol som nadšený z prejavu motora čo do charakteru, reakcie na plyn a točivosti a tiež zvuku, ale nemohol som sa ubrániť dojmu, že od 420k som čakal viac v porovnaní s mojou 340kou (ktorá má skoro o 100k menej), plus ostatné faktory mimo motora ako bola zastaranosť interiéru či biedne odhlučnenie (bezrámové okná). Aj keď je to teda auto hierarchicky o ligu vyššie, asi by som nemenil.
A E36 je ešte o dve generácie staršie auto (cca. 25 rokov staré), so všetkými s tým spojenými negatívami, takže si viem predstaviť, že očakávania spôsobené nadšenými recenziami petrolheadov sa v praxi zmenili na sklamanie. A aj dynamicky/motoricky si viem predstaviť, že tých 321 atmokoní (naviac vekom unavených) v reále pôsobilo slabšie, ako Marketových 310 turbokoní. -
iudex 12.11.20 11:25
« i30N
Autoexpress testoval vynovenú i30N a recenzia je dosť nadšená a vychvaľujú najmä novú 8° dvojspojku.
Either way, performance of the i30 N has gone from good to borderline great thanks to a combination of its slightly stronger engine and, best of all, its brilliant new DCT gearbox.
Hyundai has got everything right with this new gearbox.
[odkaz] -
Leg 11.11.20 21:36
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TYGR
Market: jasne, nájsť peknú Cupru R bude v budúcnosti problém. Vtip je v tom, že na rozdiel od M3 E46 ju ale nikto hľadať nebude. Prečo? Lebo jazdný prejav M3 je pomerne jedinečný a ťažko sa za neho hľadá náhrada, takže ak chcem práve to, nemám inú možnosť než hľadať ten správny kúsok. Cupra R? Takých áut sú a ešte pravdepodobne pár rokov budú na trhu mraky, nevidím skoro žiadny dôvod, prečo by som ako potenciálny kupec rýchleho predokolkového hothatchu mal svoj výber zúžiť len na práve Cupru R. ;-)
P.S. Ďalšie do zbierky sprznených BMW: [odkaz] -
-
white label 11.11.20 17:11
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TYGR
iu
U GRMN se platilo něco navíc právě za tu limitku, ale souhlasím, že TYGR je proti tomu mnohem silnější příběh a svou cenu si obhájí mnohem snáz. Navíc jsem přesvědčený, že díky TYGRovi nebudou ani časem ceny GRMN na takové výši, v jakou mnozí jejich majitelé (při koupi) doufali. -
Market 11.11.20 17:00
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TYGR
Uz som rozmyslal, ci ku CUPRE R neprikupim GR YARIS, alebo buducu GR86.
Pred cca 2 mesiacmi som chcel BMW M3 E36, dokonca som pre neho bol 20 km pod Prahou aj s peniazmi vo vrecku. Ale ked som sa na tom 10 min povozil, tak moje nadsenie opadlo tak silno, ze som sa rozlucil a siel domov (teda iba do BA na hotel). Neviem co, alebo ci bolo nieco zle, ale oproti CUPRE to bol uplne iny vesmir. Vesmir, ktory mi vobec nesadol :-(










Ale vyzkoušej si někde mírně jetou M2 s 370 koní, to je jiná káva. Ideálně po faceliftu v roce 2018 :-)
Bingo - příspěvek 32.000 !!