Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Ronault. 20.01.13 20:48
« A z toho je mi smutno...
Vím, že jsme se dohodli, že tu politiku tahat budeme méně, ale z tohodle je mi fakt smutno a ouzko:
[odkaz]
Říkal jsem si, že dosud jsem zdivočelou zemi neviděl a tedy se na ní podívám..., ale po tomhle nemám chuť, ti, co totalitní praktiky odsuzovali, sami je provozují...:-( Ne, děkuji, je mi špatně 8-s -
white label 19.01.13 21:40
« Re: Přihlášení fotky
w-a
Je to taková symbióza Valašska a Vlkohradu.
Tentokrát to pro změnu odnesla tchyně. Pokud si toho ještě tak týden nevšimne, dám to na masku allroada, rozměrově to pasuje celkem pěkně a budu mít čumák chráněný od poletujících kamínků a navíc to bude teď v těch mrazech ještě o něco dřív topit. Jen doufám, že mi to nějaký zapálený ochránce zvířat nepostříká sprejem, a když už, tak aspoň nějaký hezký nápis "quattro"... :-O >:D
Jinak ano, je to tu čím dál horší, ke všem problémům které nikdo stále neřeší se dnes přidal další - už nelze ani editovat vlastní příspěvek. Píše to neoprávněný přístup, i když je zcela oprávněný... :no: 8-s -
woody-alien 19.01.13 21:11
« Re: Přihlášení fotky
wl: >:D :yes: Čekal jsem ledacos, ale tohle ne. Jen doufám, žes toho berana zase manželce potají nevyfoukl jako tu vánoční dekoraci z Kiky. To už by ti nemuselo projít. >:-[]
PS: Tak zmizel i na MACZ seznam posledních příspěvků pod recenzemi. Opravdu uživatelsky přátelské prostředí. 8-s :no: -
Bud 17.01.13 14:32
« Re: Matheas´s Speech
eliot: Máš pravdu, nemá to cenu, navíc to není pro přísedící vedle možná příjemné, když se začne člověk zlobit nahlas.
w-a: "vycukanec" - to jsem ještě neslyšel. Představuji si pod tím různé věci..
Vám to už dává smajlíky na reakce? Nebo si to re: píšete sami?
-
eliot 16.01.13 22:20
« Re: Matheas´s Speech
w-a: No právě ,kolikrát mi vyjde lépe fotka ,kterou jsem nijak zvlášť složitě nearanžoval. V tomhle případě si říkám ,že je škoda ,že doma nemám vycpanýho vlka. Ještě mě s tím vlkem napadlo ,že bych mohl někde nějakýho sehnat a oblíknout ho do vlněného svetříku ... >:D
No jo ,s tim nic moc bohužel nenaděláš .Všude se vždycky najde nějaký ten "umělec". ;-\ -
woody-alien 16.01.13 21:13
« Re: Matheas´s Speech
eliot: Vždyť říkám, že je to hlavně o nápadu. Akční fotka vyžaduje často spolupráci, zabezpečení, spoustu příprav...a mnohdy ani to nevede k uspokojivému výsledku. Já sám zatím nevím, co budu fotit, v hlavě mám nápad na fotku, která splní téma a přitom se auto ani nepohne. Ale zatím nejsem rozhodnutej. Krást vlka a cpát ho pod haubnu se mi moc nechce. >:D
Na silnicích se občas dějou věci...já například odbočuju ke svému bydlišti doleva ze státovky uprostřed cca 500 m rovinky. Už jsem si zvyknul blikat doleva tak kilometr předem, přejíždět částí auta přes čáru a vůbec všemožně upozorňovat, že opravdu odbočuju, ale vždycky se najde nějakej "vycukanec", kterej přes auta před sebou pořádně nevidí a rozhodne se tedy předjet je všechny najednou v momentě kdy už téměř zahýbám. -
eliot 16.01.13 20:36
« Re: Matheas´s Speech
Bud:Radši si všechna nastavení ,pokud je to možné , připravím těsně před tím , než vůbec vyjedu , kdybych měl někde za jízdy na silnici pořád přepínat jízdní režimy ,nastavovat si cíl a typ trasy do navigace a při dlouhé cestě si k tomu přepnout na údaje o průměrné spotřebě na iDrivu ,to už by bylo asi po mě.
Mám to asi jako ty. Dřív jsem taky spouštěl blinkr kolikrát na poslední chvíli a jen dvakrát jsem bliknul a hotovo a to do té doby než jsem si uvědomil ,že mi to taky na jiných řidičích někdy vadí ,když neupozorní včas na odbočení. Takže až uvidíš někoho ,kdo bliká na křižovatce jako první a při tom stojí až na konci řady nebo až si všimneš toho ,že někdo dá blinkr ještě nějakou dobu před tím než se vůbec objeví pruh ke sjetí z dálnice ,tak to budu pravděpodobně já >:D . Každopádně se snažím se příliš neznepokojovat a nerozčilovat se nad bezohlednými řidiči ,nemá to prostě cenu , většina z nich si stejně bude jezdit ,jak se jim zamane a já navíc nepotřebuju být za volantem kvůli nim zbytečně podrážděný . Chce to nejen se soustředit na samotné řízení ,ale hlavně sledovat ta nebezpečná individua kolem. -
Bud 16.01.13 20:00
« Re: Matheas´s Speech
eliot: to je síla, na co myslí?.. Chápu, že v dnešní době se někteří dokážou zabrat do různých elektronických hračiček a na chvíli nedávají pozor, ale tak dlouho? Já znám taky svoji slabinu. Když do mně někdo mluví a trefí se do tématu, který mně hodně zajímá, stane se mi, když odbočuji z hlavní do prava na vedlejší, dám pozdě blinkr, někdy až když zatáčím. Štve mně to, ale zjistil jsem, že je to proto, že nedávám nikomu přednost a nepřetrhne mi to ten vášnivý rozhovor. Pak záleží na tom, kdo sedí v autě na dané vedlejší a kvůli mně čeká, nepokračuje v jízdě a já si pak pozdě hodím blinkr a odbočím si. Když mi tohle (a dost často dělají jiní), mám někdy pocit, že mně trefí mrtvice, tak chápu, jak se asi daný šofér cítí, co mu jde z úst na mojí adresu...Proto dávám blinkr už hodně včas, ať je těch nadávek co nejmíň.. -
eliot 16.01.13 19:37
« Re: Matheas´s Speech
Matheas:
Minulý měsíc nebyl čas na focení a na tohle téma mám sice nejspíš už nafoceno ,ale dost jsem pochyboval nad tím se zúčastnit , mám ze své fotky právě tak trochu "outsiderské" pocity ,právě proto ,že moje fotka není akční .To kvůli tomu ,že nepovažuji X3 za sporťáčka a navíc jsem si zpočátku myslel ,že nějaké driftíky tu bude mít dost soutěžících i když samozřejmě to tak vůbec být nemusí , tím spíš se mi nechtělo vytvořit fotku v rychlé akci. Avšak nakonec jsi mě motivoval , rozhodl jsem se totiž podpořit a zvětšit řady účastníků i za sebe i přesto ,že až jsem dám odkaz na svou fotku ,tak to nebude moc doslovně vyjadřovat téma tohoto měsíce ,ale co ,aspon to zkusím.
woody-alien:
alespon jsem neakčností své fotky neohrožoval běžný provoz
>:D :-)
Bud:
Já se naopak rád čas od času projedu driftem i když na to ikstrojka charakterově až tolik není .
A co se týče tvéhoo zážitku ,tak se mi prakticky stejná událost několikrát stala ,ale v tu chvíli opravdu člověk neví co proudí hlavou tomu podivnému řidiči . Jednou na dálnici se přede mně v levém pruhu těsně zařadila shodou okolností právě taky Audi ,která pak z ničeho nic začala brzdit a tak jsem brzdil o to víc a měl jsem v úmyslu se zařadit do středního pruhu a najednou vidím jak audina taky míří stejným směrem ,ale bez blinkru a při tom stále zpomaluje a pak se řadí opět bez blinkru do pravého pruhu a to už jsme jeli rychlostí asi jen 56 km/h a tak jsem se zařadil zpátky do levého pruhu a jak Audi předjíždím,tak vidím,jak řidič řídí loktem ,no taky výborný způsob, jak se na dálnici zabít 8-s a za ním už brzdil další auto a to na něj zatroubilo a bylo vidět ,že se leknul a strhnul volant směrem k prostřenímu pruhu a jen těsně minul projíždějící auto . -
Bud 16.01.13 18:48
« Re: Matheas´s Speech
No právě. Na driftování jsem nikdy nebyl, jedině že by nechtěně. A provádět to se svým jediným autem, na to nemám nervy. Právě před pár dny jsem usoudil, že auto potřebuje trochu protáhnout, zahřát a dobít trochu baterii a ještě než jsem dojel k dálnici, tak se naproti mně vynořila stříbrná audina, jedoucí přirozenou rychlostí stejně jako já po zasněžené cestě a pomaličku se začala šourat do středu vozovky, pak pořád víc, až se ocitla přímo naproti mně a nic se nesnažila vrátit..Říkal jsem si: Tak to je asi ten mikrospánek..proč zrovna mně..doma mi budou vyčítat, kde jsem tu jel..Tak jsem samozřejmě začal jemně přibržďovat a přerušovaně troubit. A zabralo. Audina se rychle vrátila zpět do svého pruhu a když projížděla kolem mně, viděl jsem tam mladíka ohnutého ke středovému panelu a něco tam kutil... tu jde vidět, že stačí opravdu chvilka nepozornosti. Když jsem tedy rozmýšlel, jak vyfotit mé auto jako vlka v rouše beránčím, napadlo mně pouze pootevřít kapotu, strčit tam vycpaného vlka a obložit to vše ovčími kůžemi. Ale kde ukrást vlka.. -
woody-alien 16.01.13 09:07
« Matheas´s Speech
Tak jako kdysi Winston Churchill zburcoval národ (matii bude vědět - Aces High ;-) :yes: ), tak i Matheas promluvil k národu obskurně-kamerovému. Junior guru - to mě tedy složilo. >:D Inspirace pro GTI-ho.
Já jen dodám, že jistou nevýhodu tříválcového "vibrátoru" vůči Golfu GTI nebo šestiválcové bavorské mrše prostě zkuste přebít nápadem. Ono, co si budeme povídat, problém není počet koní pod kapotou, ale to, jak je přenést na fotku. Tak se snažte ale dávejte při tom pozor. Bohužel zrovna včera večer u nás vyhasly další životy mladých lidí za volantem.
[odkaz]
-
Matheas Ropak 16.01.13 08:24
« začátek vkládání do fotosoutěže novoroční projev
Leden 2013
téma na měsíc - "MOJE AUTO JAKO VLK V ROUŠE BERÁNČINÝM"
vkládat můžete do 25.1.2013 do 22:00
v případě najsností se prosím obracejte na mne Matheas nebo kolegu woody.alien rádi poradíme
Včera přesně po 22:00h Vám začala další etapa vašeho soutěžení na macz. Touto etapou jste dostali možnost ukázat Nám všem jak jste se na toto kolo připravili. Někteří si myslí , že jejich pozice je skrz neatraktivity svého vozového parku znevýhodněna ,.Tak právě těmto uživatelům jsou věnovány tyto věty. Jaké znevýhodnění by výhoda to je.
Driftující M3 či 250km rychlost v podání RS4 to už tak nějak čekáme a počítáme s tím, ale kolikrát jste viděli Favorita který v lese driftuje s bravůůrou vlastní , kolikrát jste viděli , že auto se tvářilo jako rodinné a přitom skrývalo 180konských.
Kolikrát někdo fotí jenom mobile a jiný DSLR , ale to stále není výhoda já onoho času vyhrál soutěž s fotkou z mobilu a to ostatní měli lepší auto a lepší foták. Při vánočních tématech mají někteří výhodu lepší destinace , ale stejně vyhraje někdo jiný,,,,Chci Vám a novým uživatelům naznačit , že zde je pojato soutěžení trochu jinak než třeba na Digimanii která je celá o focení. Zde jsme v první řadě pro radost a pokec a soutěž je jen třešinkou na dortu. sil..................proto nevěšejte hlavu a hlavně nesoutěžíme o zlaté trenýrky pana prezidenta , ale pro radost.
Doufám a pevně věřím , že si tyto mé věta zapamatujete a budou jakousi motivací k přispění do soutěže.Jsou zde denně 10 komentářů od uživatelů kteří kdysi soutěžili a te´d....nemůžou říct , že nemají čas , protože ho mají když pjsou zde , ale spíš nechtějí.
Požádám tedy všechny zapojení o aktivitu a když jako noví či staří váháte zda foto dát či né napište mi poradím nebo si vzpomente na tyto věty a přidejte polínko do ohně vždyt jde o .....nic věřím v co největší účast.
Moc bych si totiž přál aby se soutěž opět rozjela jako to uměla za dob svých sláv , přál bych si probírat se diskuzí a hledat fotky od 15 či 20 uživatelů a né jen 5 max 10.
Proím Vás tedy zahodte všechny předsudky a jiné zábrany a at už nefotíte denně , vytáhněte mobil a vyfotte něco něco co si myslíte , že nemá šanci , ale nakonec to třeba bude to nej.
Vzhuru na rok 2013 :-D
Přeji vám spousty úspěchu
váš staronový guru Matheas a
novodobý guru woody-alien














Z pohledu nezúčastněného pozorovatele se logicky jeví tato poměrně hysterická reakce bývalých spolupracovníků M. Dejdara, jako velmi nepřiměřená (což v principu vlastně je), přesto můžeme brát v potaz i to, co tyhle lidi k podobným reakcím vede. Jsou to konkrétní osobní životní zkušenosti lidí, které se promítají do jejich (někdy i nepřiměřených, nebo zkratkovitých) reakcí, netvrdím, že je to přímo omlouvá, ale každopádně to leccos vysvětluje, prostě bojují proti jistému "nepříteli", se kterým bojovali větší část svého života, časem mnohdy až slepě a někdy i (svým způsobem) kontraproduktivně.
Přesto mi tady k přímému srovnání se skutečnými totalitními praktikami chybí poměrně zásadní věc, a tou je rovina soukromá osoba versus stát/vláda/vládní strana, protože tady je to pouze v rovině soukromá osoba versus soukromá osoba, navíc pouze s tím, že někdo odmítá další konkrétní spolupráci s někým, na jednom konkrétním (specificky zaměřeném) projektu. Pokud by jen za to chtěla M. Dejdara "vyhodit" např. ČT (jako jeho případný aktuální zaměstnavatel), "ideálně" na popud, nebo ve jménu, ideologie vládní strany/vlády/státu apod., pak by to srovnatelné s totalitními praktikami nesporně (a jasně) bylo.