Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
white label 23.03.13 14:01
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
Pření partie Passatu B7 má s loganem společnou určitou jednoduchost designu, ale propracovanost detailů (nejen u přední partie) je u Passatu jinde (logicky viz cena).
Ale plést si Logana s Passatem, to bych viděl na podezření na oční vadu (opravdu nepoznáš ani rozdíl dvou a čtyř lamel masky?), na první pohled podstatně podobnější (nejen počtem lamel masky) přední partie (v oblasti masky a světel) má nové Sandero s dvojicí Tiguan/Touareg. každopádně byla Inspirace Dacie/Renaultu staronovým směrem VW chytrý tah.
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
-
Ronault. 23.03.13 11:40
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
Koukám, že zde probíhá vášnivá diskuze o střední třídě...
Porovnání designu Mondea a Passatu je jako porovnání dvou ošklivek na trhu.
V podstatě to woody napsal dobře... Passat byl podle mého hezčí před faceliftem, tedy v "minulé generaci", byl sice trochu otylý, ale tenhle jednoduchý čumák připomíná Logan... A taky když jsem poprvé nového Passata potkal, tak koukám do zrcátka na D1, "hele, to je Logan s xenonama a pěkně teda válí"... a pak a ne, to je Passat.
Můj názor na Mondeo je obecně známý. Kupodivu taky bylo z mého pohledu Mondeo v minulé generaci mnohem hezčí.
Celkově je s designem aut střední třídy problém, až na pár vyjímek si skoro všichni pohoršili, např. Passat, Mondeo, Laguna, která v druhé generaci byla daleko větší krasavice, podle mne i Insignia vypadá hůře než předfaceliftová Vectra. Polepšili si jen ti, kde to už mohlo být jen lepší - C5 a Mazda 6. I ten Accord není, co býval... -
woody-alien 23.03.13 09:53
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
wl, iudex: Já si myslím, že Passat nebo Mondeo je spíš o tom, co se komu líbí. Je to jinej styl. Taky nejsem příznivcem tlamovitosti a obzvlášť někteří Japonci se v tom dostali už za hranice slušnosti ;-) , ale na obrovitém Mondeu se to celkem snese.[odkaz]
VW zase podle mě zbytečně rvalo po úspěchu Šíra a G6 svoje markanty (masku a vzhled předních světlometů) i na užitkáče jako je Caddy a Transporter. Na druhou stranu musím souhlasit s Ronaultem, že Ford nezvládá detaily a na povedený základ často "navěsí" takový zhůvěřilosti, že nad tím rozum zůstává stát. Můj oblíbenej příklad.[odkaz] >:D 8-s :no: Takže závěrem - souboj Passat (CC neberu v potaz) vs. Mondeo pro mě (celkem logicky >:-[] ) Mondeo, u jiných modelů by to bylo naopak. Ale hlavně, člověk si má koupit, co se mu líbí bez ohledu na řeči okolí. Jen se s těmi řečmi prostě musí smířit. Někomu ty řeči snadno zaniknou ve zvuku ušlechtilého benzínového 6ti-hrnku, někdo na ně zapomene při srovnání jízdy se Superbem a někomu ty poznámky jen tvoří kulisu při vyhlížení vysněné zábavné zadokolky ze země vycházejícího slunce. ;-) >:D -
anti99 23.03.13 03:47
« prihlasenie do fotosutaze marec 2013
konecne som sa odhodlal nieco nafotit na temu "moje auto ako filmova hviezda". Je to z filmu z 80-tych rokov v ktorom hralo hlavnu ulohu auto snov mojho detstva, :-! a vzdy ked dosiahlo rychlost 86 mil/h tak po nom ostavali ohnive stopy >:-[]
Anti sa dnes vratil do buducnosti na mazdicke >:-[]
[odkaz] -
white label 23.03.13 00:49
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
Na tom Passatu je podle mě nejhorší ta barva, tento laciný odstín tmavě modré nepřídá na kráse žádnému vozu.
Když budu upřímný a pominu pěknější barvu laku u Mondea, tak tady na tom záběru ten čumák Mondea žádná velká sláva, takový slušně nakynutý knedlík a ten nepoměr skromné plochy samotné masky a "Mondénní megadíry" v předním nárazníku... a pak ta příčka dělící plochu mlhovky a LED diod denního svícení..., nevím co tím vším chtěl básník říct, ale mám zřejmý dojem, že to zrovna nic moc krásného nebylo... >:-[] ;-) -
iudex 22.03.13 22:25
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
Ak sa už spomína Mondeo v jednej vete s jeho arcirivalom a etalónom strednej triedy, minule som vedľa Passata parkoval: [odkaz] a ak si odmyslím megaultrakvalitné vypracovanie a iné supermainstreamové kvality, musel som skonštatovať, že aspoň dizajnovo, vizuálne je Mondeo spredu lepšie zvládnuté; v priamej konfrontácii pôsobí maska Passata zbytočne robustne a ťažkopádne, skoro ako SUV.
Mimochodom fotka je z rodiska jednej filmovej hviezdy, ktorej život neslávne skončil presne pred 300 rokmi zavesením na podobný hák, ako je na fotke v pozadí. ;-) -
white label 20.03.13 22:50
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
Přesně tento "argument" jsem od tebe (nebo od iudexe) čekal. >:D
Jenže..., pokud by zrovna nebylo vyloženě hladko (jako, že bylo), pak by jistě podvozek Mondea s vlastnostmi SS exceloval, ovšem v těchto typicky zimních podmínkách našeho kraje, navíc bez možnosti AWD (to je pro Mondeo/Ford zřejmě sprostá zkratka), by svůj ultrasportovní FWD charakter vůbec nevyužil, nehledě na to, že je maximálně pravděpodobné, že by (po vlastní ose) tak daleko (od Prahy) ani nedojel. Na druhou stranu je třeba objektivně přiznat, že pokud by Rychtář u AAA zakoupil místo Passatu Mondeo, mohl jet zpátky (podle známého hesla - Fordem tam, vlakem zpět, čímž se mimo jiné vysvětluje zkreslené a zavádějící tvrzení, že Fordy jezdí jako po kolejích, takže zpátky nejen jako po kolejích...) vlakem a vyhl by se tak veškerým problémům včetně nadýchaného množství alkoholu v krvi. >:-[] ;-) -
woody-alien 20.03.13 21:22
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
wl: Jsi fakt dobrej, taky jsem tě v tom rádiu od Káji G. nerozeznal, resp. zdálo se mi, že zpívá snad ještě líp. :yes: >:D
Ivetku už budeš mít z krku, teď si prej vybrala v bazaru Peugeota. A k té bouraččce,oni sice vylezli z Passata zdraví (alespoň fyzicky >:D ), ale zapomínáš na ten fakt, že Mondeo by si tu zatáčku dalo jako mňamku a o bezpečnosti by tím pádem vůbec nebyla řeč. Prostě jako po kolejích, to je marný. >:-[] -
white label 20.03.13 19:10
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
No, tak to asi nebude úplně jednoduchý návrat... >:-[]
Já jsem ti psal, žes jim k tomu textu mohl rovnou nabídnout i tu fotku na přebal alba s tím, že by to byla titulní píseň k albu s texty Woody Allena. ;-)
Já si občas přivydělávám překlady české a slovenské populární tvorby do valašského nářečí, ovšem moje hlavní umělecká činnost spočívá především ve zpěvu do rádií, a to tak, že zásadně na playback. Dělám to pro lidi a dělám to moc rád a dělám to tak dokonale, že to zatím nikdo nikdy nikde od originálu nerozeznal, prostě absolutní špička ve svém oboru...
Jen se mi poslední dobou snaží fušovat do řemesla nějaká Bartošová s nějakým Rychtářem, kterého jsem musel setřást nedávno v táhlé pravotočivé u Dezy ve Val. Mezu. Jenže nakonec to stejně rozchodil i s posádkou Passatu..., to víš, Das Auto, to je pak marné, kdyby měli třeba Mondeo, nebo Lagunu, moch sem už být definitivně v cajku. :-O >:D -
woody-alien 20.03.13 18:43
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
wl: >:-[] ;-) Ale když nad tím tak přemýšlím, kdyby to vyšlo jako singl, opravdu by se ta fotka dala použít... ;-)
Jen tak pro zajímavost - teď ve volných chvilkách dělám na Chris Rea - Too Much Pride a Eric Clapton - San Francisco Bay Blues. K ZZ Top Positive >:D se vrátím později. -
woody-alien 20.03.13 17:56
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
wl, Legacy: Ten text není nijak krutej, v podstatě jsou to takový ty rockerský "kecičky", ale podle mě se k tý hudbě ZZ Top docela hodil. No jo, tak uděláme nějaký to "Láv,láv mí dú, ju nou aj lav jú, plís láv mí dúúúúú..." 8-s >:D
ZZ TOP - GIMME ALL YOUR LOVIN´
Říkáš mi, přestaň hrát
s tou kytarou jen ztrácíš čas
Víc už tě nechci znát
z těch tvejch řečí vzal by mě ďas
Brzy se tě zbavim
s tebou jsem žil jen napůl
Brzy se tě zbavim
budu zas mít čistej stůl
Nechápeš, mám to rád
když do strun hrábnu, jsem sálu pán
Zkoušej to tisíckrát
těžko změníš můj tajnej plán
Brzy se tě zbavim
s tebou jsem žil jen napůl
Brzy se tě zbavim
budu zas mít čistej stůl
Nechci už předstírat
my dva jsme různí jak noc a den
Vzteky se užírat
sbal si šminky, vypadni ven
Brzy se tě zbavim
s tebou jsem žil jen napůl
Brzy se tě zbavim
budu zas mít čistej stůl
;-) -
iudex 20.03.13 17:08
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
Legacy: nemusíš mi veriť, ale nemal. ;-) James Bond ide dosť mimo mňa (niežeby som bol divák artových filmov, ale Bond má u mňa zlé meno ešte z čias P. Brosnana, aj keď z recenzií viem, že posledné bondovky sú už o inom). Aj tie scény s Mondeom a Craigom som si musel pozrieť na jútúbe (a tiež uznávam, že Mondeo sa do spoločnosti najkrajších Astonov moc nehodí). Ale tým nevylučujem, že neskúsim niečo v duchu 007 spáchať, ak bude čas. ;-) -
Leg 20.03.13 15:58
« Re: Legacy sa (zasa) hlási do fotosúťaže
woody: paráda, v dobrom závidím. Dúfam, že raz si aj ja pôjdem pre svoje prvé nové auto. Zatiaľ to beriem postupne - prvé som zdedil po rodičoch, druhé som kúpil ojazdené a to tretie už bude hádam nové (ťuk-ťuk). Aj keď pravdupovediac krok dva som plánoval vynechať, ale na poslednú chvíľu som podľahol vábeniu starej dobrej atmosférickej radovej šestky a s pocitom, že bez tohto zárezu by môj motoristický život nebol kompletný a že toto je jedna z posledných možností si ju dopriať v relatívne mladom aute som šiel do jazdenky. :-)
Čo je to za farbu? Základná červená alebo si si "připlatil" za perleť? A kolesá sú podľa mňa v danej situácii ideálnou voľbou, ako som už bol býval písal niekde inde.
A pridávam sa k labelovi so žiadosťou o ten text. :-) :yes:
iudex: mi netvrď že Bonda s Mondeom na Jamajke či kde v Karibiku si nemal pred očami, keď si túto tému navrhoval. Veď to ako prvé napadlo dokonca aj mňa! ;-) >:-[]











Ron: Úplně nesouhlasím, že současné Mondeo je ošklivější než předešlé. Je fakt, že tam si Ford zvelké části odpustil snahu o bombastičnost, kterou evidentně nezvládá. Insignia jde úplně mimo mě, všeho co se vytýká Mondeu (přerostlost, bachratost, těžkopádnost) je tam ještě násobně víc a k tomu Opelovská klasika posledních let - auto jako kráva, těžký jako mamut ale dovnitř se vejde tak možná Aťka Janoušková. ;-)