Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Leg 06.05.13 18:22
« Re: Jízda...výsledek kvízu...a jedna novinka
Iudex- vtipné, mne sa také ešte nesatlo, asi preto že som hádam kartu z foťáku od kúpy nevytiahol - a to je už skoro 5 rokov. :-) To ma ale priviedlo k inej vtipnej príhode, keď som sa začal zaujímať o SD karty, ktoré majú zabudovaný wifi čip a pri pripojení do svojej siete automaticky nahrajú do počítača fotky. Rozbehol som intenzívny zber informácií, testov a skúseností, aby som vzápätí zistil, že do môjho foťáku sa strká cf karta. :-) -
white label 06.05.13 11:10
« Re: Jízda...výsledek kvízu...a jedna novinka
iudex
Tak sis měl koupit kartu někde ve stánku, kde prodávají gorbačíky a parenicu. >:D
edit - Jak letos občas sleduji to MS v ledním hokeji, tak zatím to rozhodně nevypadá tak, že bychom (ani my, ani vy) mohli hrát o postup do finále, myslím jako posledně. 8-s -
iudex 06.05.13 09:05
« Re: Jízda...výsledek kvízu...a jedna novinka
@woody: ad foťák: prečo taká obranná reakcia? Nik Ťa nejde ukrižovať za to, že si pred zrkadlovkou uprednostnil ultrazoom. Ak je pre Teba prioritou veľký rozsah zoomu a nie absolútna kvalita fotiek pri 100% náhľade, je to ten správny foťák pre Teba, naviac vybral si si rozhodne najlepší ultrazoom na trhu. Inak zaujímal by ma Tvoj názor na tieto testované foťáky.
K tomu malá "príhoda z natáčania": cez víkend sme boli v horách, vybrali sa na túru do nádherných tiesňav (Jánošíkove diery v Terchovej), ja nadšený fotogenickosťou krajiny vytiahnem foťák, cvak a... "ve fotoaparátu není karta". 8-s Tak som so sebou vláčil kilové závažie nepoužiteľné na fotenie. >:-[] -
Bud 05.05.13 23:45
« Re: Jízda...výsledek kvízu...a jedna novinka
Legacy: A to je nějaká újma, zaplatit o trochu větší přímou daň? :-) Osobně bych raději platil daně přímo, než skrytě. Tady větší DPH za to, tady zas za to, potom příspěvek na zelenou energii, pak klíčoví zaměstnavatelé paušální "poplateček" za vypouštění CO2, k tomu závdavkem několik miliónků za další znečištění, atd. >:D možná, že by byl na tom konec-konců líp, než teď.. >:-[] -
Matheas Ropak 05.05.13 18:51
« Temana mesic Kveten
Nastal cas Mŕjovy a s nim nase fotosoutez s vystiznym tematem.
,,Moje auto a jeho jarni probuzeni,,
Zacatek vkladani je 15.5.2013 vkladat muzete do 25.5.2013 do 22:00
Verim ze tento mesic bude stejne hojna ucast jako minule dva mesice.
Tento mesic se budu ucastnit i ja po mensi odmlce (nechtene ).
Fotkam zdar
Matheas -
Leg 04.05.13 20:02
« Re: Jízda...výsledek kvízu...a jedna novinka
woody, ty kapitalista jeden! Najprv kúpi auto aby vzápätí začal špekulovať nad ďalším. A medzitým si ešte pán dopraje nový foťáčik. Hlavne že nezamestnané socky nemajú čo piť. Socialistov na teba, nech ťa pekne zdania! >:D 8-s
Ale vážne, je super, že máš možnosť si takto všetko v kľude ošahať, to sa potom dobre vyberá. Nech si spokojný! :-)
Ináč tú mazdu som nepoznal, títo starí Japonci sú pre mňa španielska dedina. Ale chápem pointu, prebúdzanie do jari to musí byť fajnové - rozlepíš oči a odrežú ti dekel... >:-[] -
woody-alien 04.05.13 10:10
« Re: Jízda...výsledek kvízu...a jedna novinka
Nevím jak u Matesů, ale u nás je už vybráno a koupeno. Díky svojí sestře jsem měl doma na týden půjčenou sestavu 4 foťáků (FZ-200, EOS 600-D, D5100 a G15) a zkoušel jsem si je. Nejen po stránce samotného focení, ale i z uživatelského hlediska. Přenosnost, rychlost použití, jak mi padnou do ruky (váha,rozměry) a nakonec i poměr užitku vůči ceně v závislosti na mých (ne)schopnostech. Můžete o tom diskutovat, můžete o tom vést spory a můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžete dělat. ;-) Vybral jsem si Lumix. Nebudu tady zdlouhavě rozebírat důvody, ono je to hodně podobné jako s auty. Každý má svůj názor a vždycky na tom něco je. Každopádně s jeho dosavadním používáním jsem nadmíru spokojen, s mojí současnou plečkou (raději ani nebudu zveřejňovat) se to nedá srovnávat.
Takže střezte se, jsem připraven. >:D -
white label 03.05.13 20:07
« Jízda...
w-a
Díky za vyvěšení současné fotky evokující aktuální téma, jen bych rád (nenápadně) podotkl, že by ta auta na soutěžních fotkách mohla být celkově v lepším (technickém i kosmetickém) stavu, než to "garážové cabrio" ve filmu Jízda... >:D ;-)
[odkaz]
P.S. Otázka pro znalce (automobilů, nebo filmu Jízda): Konkrétně kterému vozu (značka/typ/generace) ve filmu Jízda uřezali střechu?
-
anti99 03.05.13 18:48
« Re: Hulváti a hulvátky ...
Legacy: uprimnu sustrast, to mas tak ked parkujes v Bratislavskom trojuhoniku kde odpadavaju zrkadla a na laku auta sa objavuju zahadne liniove obrazce. Nebol si prvy ani posedny ;-\ Ked som tam parkovaval / kozia, zochova, svoradova,...sulekova/ maval som pravidelne zrkadla visiace iba na kabloch 8-s >:-[] a farebne oterce na naraznikoch, hieroglify po dverach... >:-[] -
Leg 03.05.13 14:14
« Re: Hulváti a hulvátky ...
Veru, Paríž radím medzi "južanské" mestá, čo sa automobilizmu týka. Nielen kvôli štýlu jazdenia a parkovania, skladby, otlčenosti a neudržiavanosti vozového parku ale aj trebárz počtom motocyklistov a skútristov v uliciach... v týchchto mestách konečne človek vidí výhody minivozov a je celkom vtipné, že napríklad taká Panda často pôsobí v úzkych uličkách starých talianskych miest dojmom prerasteného SUV. V kontraste s tým pôsobí aj taký Range Rover na mnohoprúdových bulvároch v USA celkom subtílnym dojmom. :-) -
iudex 03.05.13 13:42
« Re: Hulváti a hulvátky ...
Legacy: nielen na juhu Európy, aj v takom Paríži som videl spôsob parkovania doslova posunutím auta pred sebou (mnohí s tým aj počítajú a nezaťahujú ručnú). Preto je tam také množstvo áut typu Twingo, veľa otlčených átu a ľudia jazdiaci len po meste si na tieto účely kupujú malé "otĺkávatka", aby im to nebolo ľúto. Manželkin šéf - Parížan, ktorý by si v pohode mohol kúpiť auto kategórie S-Klasse jazdí po Paríži práve Twingom. Teda možno ten vysmievaný Thomasino vie, prečo to chce riešiť systémom "mrdka + srdcovka". >:-[] -
Leg 03.05.13 12:49
« Re: Hulváti a hulvátky ...
Máte pravdu, asi by som očakával moc, v tomto prípade by možno pomohlo ťažné zariadenie, ktoré by efektívne prenieslo celú škodu na nárazník vinníka.
iudex - tak tak, so škodovkou by to bolo elegantne vyriešené, ale načo by mi potom bola jednotka, mať auto naleštené pod plachtou v garáži ma nebaví. Na druhej strane, parkovať pravidelne BMW pred panelákom, to chce vcelku slušnú dávku sebatríznenia ... alebo apatie.
Tak či onak, v júni možno pôjdem autom na juh Európy a vzhľadom na miestny štýl parkovania "na dotyk" silno zvažujem, že to dám spraviť až sa vrátim (možno zároveň s predkom). -
woody-alien 03.05.13 12:13
« Re: Hulváti a hulvátky ...
Legacy: Nj, že se někdo dneska sám přihlásí k odpovědnosti za způsobenou škodu - to je většinou marné očekávání. Rutinní "walkaround" provádím taky, snažím se dokonce si zapamatovat RZ aut kolem mě, ale když ti to nenapálej autem, tak ti otlučou pravděpodobně nákupním vozíkem (Vitara,pravé přední dveře), schválně klíčem (Vitara, kryt rezervy na zadních dveřích) nebo snad nějakou latí (Mondeo, oblouk nad pravými zadními dveřmi) atakdále atakdále. Takže snad ti jedině vyjádřím účast, nepomůže to, ale aspoň budeš vědět, že jsme na jedný lodi. ;-) -
woody-alien 03.05.13 12:00
« Re: Hulváti a hulvátky ...+ zase o hothečoch
iudex: JJ, už jsem to s "rozechvělým srdcem" >:D přelouskal. Jen kdyby ta Fiesta nebyla (můj subjektivní ale hodně intenzivní dojem) takovej nakynutej a rozbředlej knedlík. A ST paket s tím nic moc neudělal. Ani nemohl. ;-\ -
iudex 03.05.13 08:53
« Re: Hulváti a hulvátky ...+ zase o hothečoch
Legacy: to naozaj nase_ie. 8-s Ono v Paštékove (Bratislave) je to otázka času; kamarát sa raz vyslovil, že do Blavy je najvhodnejšia stará Škodovka s privarenou koľajnicou vpredu a potom môžeš bez obáv jazdiť.
Naviac novšie a lepšie bavoráky sú okrem škrkancov ohrozené aj krádežou; včera som debatoval s chalanom, ktorý si chcel prenajať byt, ale zároveň sa bál parkovania vonku kvôli autu - mal M3 E90, čo je vcelku lákavá korisť. Ešteže tie Fordy všetci tak zaznávajú, vrátane dlhoprstých. >:-[]
Edit: Na hlavnej je príspevok k našej debate o hothečoch: Fiesta ST. A LV ju prekvapivo vychválil do neba: "Podobně kvalitní svezení vám nabídne snad jedině Suzuki Swift Sport, jenže Fiesta je proti jeho atmosférické šestnáctistovce z úplně jiné dimenze. Tento Ford je dokonce lepší než Mini Cooper S, o vražedně naladěném Opelu Corsa OPC nemluvě." :yes:













