Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
white label 15.05.13 12:58
« R e: Zbožné přání vs. realita
w-a
>:-[] .. je to tak. Pokud chceš vidět CSG naživo, tak konečně přijeď, bude to sice jen na G6GTI, ale pro představu by to mohlo stačit, samozřejmě to platí i pro iudexe, případně i další zájemce o GTI, ať můžou tady ty témata konečně začínat: "Moje GTI a...". >:D ;-) -
iudex 15.05.13 12:51
« Pneu GTI
Pre záujemcov o obutie GTIčka: na jednom videu som videl na výstavnom GTI Dunlopy a na videu z novinárskych jázd bolo vidieť obutie Bridgestone (neviem ktoré Potenzy). Tak zrejme má každý rozmer iné gumy, alebo to nemajú presne určené.
Inak červená linka najlepšie vynikne na bielom laku a ako písal woody, fakt je to markant, ktorý hneď GTI identifikuje a je škoda to zakryť napr. červeným lakom. U carbon steel je to tak medzi - nekričí, ale je zároveň rozoznať; samotný lak CSG je veľmi nenápadný (teda aspoň z G V GTI, čo vídam), na hothatch možno až príliš. Fakt by sa mohli vo Wolfsburgu viac odviazať, čo sa farieb týka. -
Leg 15.05.13 12:48
« Re: Zbožné přání vs. realita
woody, iudex: namiesto prázdnych rečí o GTI by ste mali začať poriadne makať, VW asi v blízkej dobe prinesie ďalšiu možnosť utratiť iste nemalú sumu pri konfigurovaní GTI-čka: [odkaz] .
Som zvedavý, za koľko to bude a akú hmotnostnú úsporu to prinesie. GTI je síce drahé, ale obávam sa, že skutočnú karbónovú strechu by si asi zaplatil málokto, takže osobne by som vsadil na v článku spomínanú kombináciu tenší plech/karbón. Tam je zas otázna, koľko sa dá týmto spôsobom ušetriť. Alebo to bude klasická tuningáčska fólia. :-)
A zaujímavé je to v článku uvádzané zníženie homtnosti o 290 kg pri "plnotučnom" karbónovom GTI, hlavne s ohľadom na fakt, že odľahčené verzie supersportov (námatkou Superleggera od lamba) majú pri nemalom príplatku úsporu hmotnosti tak 100 kg. Tak som zvedavý, koľko to bude stáť, koľko ušetria a čo všetko z toho auta vyhodia - klasický trojuholník pri odľahčovaní auta. -
woody-alien 15.05.13 12:16
« Re: Zbožné přání vs. realita
wl: Kdyby finální otázka stála 18" vs. metalíza, tak jsem jednoznačně pro kola. S tou bílou uni nemám vůbec problém a z metalíz mě popravdě zaujala jen a pouze ta CSG. Takže lepší by byla, to ano, pěkně by ukryla ta žebra u mlhovek, ale ta kola jsou vzhledově podstatnější. Na druhou stranu, chtělo by tu CSG vidět naživo, možná by mě natolik uhranula, že bych prostě někde těch dalších 14.000 vyškrabal než se nějak užírat. A takhle je to pořád...nepotřebuju, na co, no nevím, možná, že by přece, proč ne, chci to, musím to mít. >:D -
white label 15.05.13 11:55
« Re: Zbožné přání vs. realita
K tomu laku, pokud bych musel u GTI "extrémněji" šetřit, tak raději vezmu bílou uni + 18", než metalízu a 17". A ta bílá perleť je jednak poměrně předražená a pak bych ji musel vidět naživo, některé odstíny bílé perleti bývají moc "sladké", což by se k charakteru GTI nehodilo. -
iudex 15.05.13 09:48
« Re: Zbožné přání vs. realita
woody: no u nás som o skladovom ST nepočul, ale ak u vás je, určite sa tam s cenou vedia lepšie hýbať. A zľavy u vás jednoducho musia byť vyššie, už len s ohľadom na nehorázne základné ceny. U nás som dostal zľavy (auto do výroby) od 7 do 14%, teda pri maximálnej zľave sa viem dostať s kombíkom ST v metle na 24700 eur (cca. 640t Kč), s hatchom ešte o niečo nižšie.
Ale skús sa vo Forde popýtať, som zvedavý, akú zľavu dajú u vás. -
woody-alien 15.05.13 09:24
« Zbožné přání vs. realita
Další možností pro nešťastníka s choutkami na HH, jenž je omezován stavem financí, je zříci se možnosti svojí konfigurace a přijmout nové, ale již vyrobené auto. Takže jsem se jen krátce podíval a vybafl na mě třeba tenhle Focus.[odkaz]
Je třeba dodat, že za ST hatch chce v Česku Ford 860.000 8-s v "základu". Doplácí se třeba bi-xenony (cca 32.000), tempomat (9.000), parkovací senzory, zatmavený skla, šedý odstín 18" kol (10.000) a různý kombinace rádií a navi. A samozřejmě metalíza. Takže i kdyby zobrazené ST bylo v tom "základu", (jako že není, minimálně tam vidím tempomat a černou metalízu), tak majitel uspoří 160.000. Otázka je, a na to se schválně zeptám a budu referovat, jakou slevu poskytne dealer z té ceníkové alias Zbožného přání Fordu při objednávce do výroby. -
iudex 15.05.13 09:20
« Re: Gratulace (nejen skrze HH) spřáteleným národům
woody: tak na SK GTI za 26t nekúpim (aspoň ak hovoríme o základných cenách bez zľavy, ktorá je 28190 za slabšie GTI), ale u vás by to teoreticky šlo: to mám v prepočte 673000 Kč, čo by sa pri skromnosti dalo: základ je 614t, príplatok za Performance 26t, k tomu Austiny za 18800, metla za 14100, to je akurát tých 673t. A vyhandlovaná zľava sa bude dať použiť na prípadné ďalšie veci. -
woody-alien 15.05.13 07:52
« Re: Gratulace (nejen skrze HH) spřáteleným národům
wl: Ad GTI: Na focení nebyla šance, ani kdybych měl foťák po ruce. Ale zkusím se podívat u Makra, je tam tak obrovské (a nevyužité) parkoviště, že tam nocujou TIRáci a každou chvíli je tam nějakej zajímavej náklad. Hodně často Suzuki a Audi, zřejmě transit z Maďarska a Slovenska do Němec. Ale VW tam taky bývá, Tiguany a Golfy už jsem tam viděl, nejspíš zase cesta opačným směrem. Jo, a ještě jsem zapomněl, přece jen bylo to GTI trochu "vybavené" - bylo to totiž pětidvířko.
Těch 26.000 euro - to se iudex trochu uřekl ;-) , ale o 2.000 víc by už stačilo na tu moji úspornou (anebo tebou výstižně popsanou "aby to jezdilo a aby to vypadalo") konfiguraci. Tedy v přepočtu, slovenský ceny neznám. -
woody-alien 15.05.13 07:39
« Re: A zase ty HotHatche..
wl, Bud: Jj, Helvéti jsou JEDINEJ tým na MS, kterej hraje stabilně dobře. Jinak je to zvláštní mistrovství. Kanada smázne Švédy jako by tam ani nebyli a pak horko těžko vyhraje nad Slovincema, Rusáci ze začátku vypadali jako neporazitelní, ale poslední zápasy bída, Finové klidně porazej Rusáky a včera je Lotyši v závěru a v prodloužení mačkali jak citrón, Švédi jsou taky rozháraní - chvíli jo, chvíli ne, Slováci jsou klasický Jánošíci - proti silným hrajou jako ďas a "slabým" to nechávaj, no a my jsme dlouho ležící, spící. Hrajem proti Slovincům přesilovku a oni jsou klidně ve dvou sami před Pavelcem. 8-s Takže shrnuto - po základních skupinách by si Švýcaři zasloužili být vyhlášeni Mistry světa. Jenže takhle to nefunguje, takže věřím, že Kanada v nás konečně probudila spícího obra a porazíme je. A Slováci na Finy určitě mají taky. A ještě mě pro čtvrtfinále napadá taková parafráze jednoho našeho zábavného pořadu z dob bolševika: MOŽNÁ PŘIJDOU I DIVÁCI. :-O >:D -
Bud 14.05.13 22:52
« Re: A zase ty HotHatche..
wl: No jsem zvědav. Možná že jsme se trochu dali do kupy, nějaká ta posila taky dorazila, snad nevyhoříme příliš lacině..Navíc, já Švýcarům vždy fandil a říkal si: " Kdy to už dotáhnou do konce." Ale teď to bude muset jít bokem. Ale pokud nám to náhodou nevyjde, tak bych je rád viděl na bedně. -
white label 14.05.13 21:49
« Re: Gratulace (nejen skrze HH) spřáteleným národům
w-a
My jsme zase Nory neporazili "jen" 4:1, ale 7:0 a komu jinému se to na turnaji zatím podařilo? ;-)
Škoda (nemyslím teď značku) žes to GTIčko (v iudexově "wife economy configuration") nestihl cvaknout ze svého auta, měl bys parádní fotku splňující májové téma...
>:-[] -
white label 14.05.13 21:43
« Re: A zase ty HotHatche..
Bud
Letošní play off "pavouk" tuto podobu finále nevylučuje (na rozdíl od loňska), takže možné to je... a něco mi říká, že by to letos (už podruhé v historii MS) vyjít mohlo..., když my teď porazíme (zatím neporažené!) Švýcary a Slováci Finy, budeme k tomu společnému finále zase mnohem blíž... ;-) :-)










