Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
iudex 08.01.14 09:19
« Sen
Tak sa musím podeliť so svojím dnešným snom: snívalo sa mi, že label zavolal na Moravu mňa a Legacyho, tak sme sa s Legom dohodli, že pôjdeme spolu: autobusom! Tak neviem, či v tom mám hľadať nejaký význam, alebo radšej nie (keby to bol vlak, v spojení s Fordom je mi to varovanie úplne zrejmé, ale autobus? A Legacyho BMW?). >:-[] -
woody-alien 08.01.14 09:15
« Re: HH aktuality a Silvestr
wl: To já kupuju pneu na netu běžně a naprosto bez problémů. Když to spočítám, tak jsem kupoval už nejmíň deset sad, zimní i letní. Už několik let kupuju od stejného prodejce, který má i kamennej pneuservis, a nestalo se mi, že by pneu byly starší než rok. Poslední nákup, zimní Pirelli pro Swifta, měly DOT 2913 a to jsem je kupoval na konci září. Pokud jsem objednával zároveň disky, ať už plechové (Jimny, Master, Transit, H1) nebo hliníky (Mondeo, Megane, Octavia), poslali mi za příplatek 50 Kč/ks hotová a vyvážená kola. Co se týká pneuservisů, taky jsem jich pár vystřídal. Na Mondeu mi např. při prvním přezouvání ze zimních zpátky na letní zpřeházeli strany i předek a zadek, což jsem je nechal okamžitě předělat. To byla moje chyba, že jsem se nechal strhnout možností zároveň si nechat auto ručně umýt a přezout v nevyzkoušeném servisu. V tom "mém" pracují už řadu let lidi, s kterými se znám, a taky není žádnej problém.
Jinak si to trefil s tím, že výrobci evidentně ve snaze o větší prodej začali strašit se stářím pneumatik a vrátilo se jim to tím, že nikdo nechce "skladovky". A pravda jako obvykle bude někde uprostřed. Vyhodit gumu s dobrým vzorkem jenom kvůli tomu, že jsou jí čtyři roky, je podle mě blbost - ale na desetiletých bych taky nejezdil. ;-) -
white label 08.01.14 01:29
« Re: HH aktuality a Silvestr
Leg
..ani já jsem netvrdil, že ty jsi tvrdil. >:-[]
A víc jak 30 let je tam stejný vedoucí (přežilo to i sametovou revoluci), i když nedávno tu funkci přepsal na kancelářsky více orientovanou kolegyni. Jezdil jsem tam dokonce už jako kluk (s otcem)... -
white label 07.01.14 23:33
« Re: HH aktuality a Silvestr
Leg
Najít opravdu dobrý (nejen) pneuservis (a v něm opravdu dobrého mechanika) není vůbec jednoduché, ale taky jsem nikde nikdy netvrdil opak. V místě bydliště mám uřčitě aspoň tři pneuservisy, ale jezdím (už asi 30 let) do jiného asi 30km vzdáleného.
-
Leg 07.01.14 23:22
« Re: HH aktuality a Silvestr
wl: Správne, v dobrom pneuservise ti spravia v podstate priemernú internetovú cenu. Len často je vôbec problém dobrý pneuservis nájsť, ja som s tým posledné dva roky dosť bojoval. V jednom som dostával zvláštnu BMW prirážku, kde som platil viac ako 2 krát toľko čo ostatní, v ďalšom jednu pneu obuli "do protismeru", v treťom pri vyzúvaní odrali zánovný disk s tým, že šak tieto nízkoprofilovky ani ináč vyzuť nejdú. Tak si vyber. Ale musím si zaklopať, teraz na jeseň som našiel chlapa, čo mu to trvá asi 3x tak dlho ako inde, ale skutočne sa s tým vyhral a zatiaľ vyzerá, že svoju prácu robí poctivo.
Tom: ak máš možnosť to relatívne bezbolestne vymeniť, tak do toho choď, najhoršie čo sa môže stať je, že ti pošlú pneu ešte staršie. ;-) -
Thomasino 07.01.14 22:59
« Re: HH aktuality a Silvestr
Mě se to stalo poprvé, že by nesplnili požadavek na max. stáří rok až rok a půl. Ale jednou mi rovnou řekli že to nebudou hledat a zkoumat, tak jestli to chci nebo ne (takže ne). Teď se omluvili a mohu vrátit a asi vrátím. 2.5 roku a 4 roky je už moc. Nebo možná pošlou ty správné, uvidíme. Na FB ohledně toho byla slušná diskuze, někteří mají i špatné zkušenosti s pneu staršími 4 let, kdy se prý už tak nechovají jak mají, o něco větší polovina je názoru že to stáří na to vliv má >:-[]
Spíše když mi dalo tolik práce je vybrat a koupit, tak představa zařizování posílání zpátky mě donutila hledat články a názory na to, jestli opravdu na tom něco je, nebo není, že ta guma je po 5 letech výrazně horší. -
Thomasino 07.01.14 22:47
« Re: HH aktuality a Silvestr
Má tam být 235/40 R18 na disku 8,25" šířky, ale já zvolil 235/45 R18, aby to na zimu nebylo až tak moc nízkoprofilové a ty díry schované pod případnou břečkou neodnášely disky (a taky záda) :-) Je to trochu "nestandartní", ale vše se musí zkusit :-) -
šmoula nešika 07.01.14 21:03
« Re: HH aktuality a Silvestr
WL: Šacoval bych to na všechny. ;-) Ale jinak souhlas, pravda je většinou někde uprostřed, jak by řekl Centurion, oba krajní názory můžeme jednoduše zpochybnit. A výrobci samozřejmě chtějí těch krajních názorů využít; někoho postrašit, někoho uklidnit, tak aby staré zásoby ve skladech vystřídaly nové... (zase ta dvojsečnost češtiny) :-! -
Thomasino 07.01.14 20:59
« Re: HH aktuality a Silvestr
Tak GTI jsem měl 37 měsíců a z toho 3 a čtvrt zimy >:-[] A majitel (nyní už celkem kamarád) má ty samé gumy i letos, tedy pátou zimu a auto má najeto 82 tisíc :-)
A Mondeo jsem měl necelých 5 let a 5 zim. Minimálně č zimy jsem měl stejné zimní pneu, nejsem si ale už jistý jestli pátou byly stejné, nebo byly nové, spíše nové. -
white label 07.01.14 20:45
« Re: HH aktuality a Silvestr
Th
Mě připadá, že právě honzis191 je zastánce názoru, že pneumatiky přirozeně stárnou.
U jeho příspěvku sice zrovna nelze poznat na koho reagoval, nejede tlačítko s modrou šipkou (původní příspěvek), ale i tak mi to vyznělo poměrně jasně.










