Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Bully_ 10.01.14 20:27
« Re: Jazda v superšporte za 29 eur
iudex:
z zadneho auta nedosahnes za bezneho provozu ani cast toho, co na okruhu. Taky je pri takovem rezimu jeho spotreba, opotrebeni a pravdepodobnost, ze se neco stane, mnohem vyssi. Tomu pak odpovida i cena. Jsem si navic jisty, ze pujceni podobneho auta sezenes za pomoci slevovych portalu i na tom okruhu, takze to takova palka nebude.
Jedna vec je si do auta sednout a druha je ho opravdu aspon castecne vyzkouset. Nakonec ani na tom okruhu ho nikdo z nas nebude hnat na limit, takze zdaleka nezjisti a nevyuzije jeho skutecne vlastnosti, ktere ho delaji supersportem. Seslapnuti plynu na podlahu na dalnici to neni, vetsi pretizeni se da prozit na jakekoli horske draze. -
iudex 10.01.14 14:30
« Re: Jazda v superšporte za 29 eur
Preto som to dal tuná do placu, či niekto nemá s podobným skúsenosti. Inak podľa mapy je to parkovisko na konci mesta, hneď pri výjazde na okresku, resp. diaľnicu, takže nejaké poskakovanie po semaforoch by tam nemalo byť. Lambo či Ferrari je za dvojnásobok, to už nie je tak zaujímavé, ale vyskúšať Godzillu či osemvalec v R8 za 39 eur by nemuselo byť zlé. Pretože na takom Slovakiaringu je požičanie Ferrari 360 Modena 439 eur (6 kôl á 2,7 km, čiže porovnateľne dlhá dráha). Najviac ma ale zaujíma spoľahlivosť, lebo som čítal aj nejaké sťažnosti na nete, že ľudia prišli o prachy. -
woody-alien 09.01.14 08:44
« Re: HH aktuality
iudex, šmoula: Ještě jsou tam u Cupry červené třmeny, ale je fakt, že ty si majitel FR může natřít sám. Uplně webpaju vidím, jak to matlá. >:D >:D Jsem zvědav na živé dojmy, fotky často klamou. Jen podle nich ale myslím, že se povedlo. Ještě výraznější bodykit mi vůbec nechybí. Méně je někdy více. Vybavenost auta bude podle zvěřejněných informací špičková, tak hlavně, aby to taky fungovalo jak má. Už vyhlížím testy. -
iudex 09.01.14 08:19
« Re: HH aktuality
Máš pravdu, dal som normálnu verziu s LED. Teda rozdiel medzi bežnou verziou a verziou FR je taký výrazný, ako rozdiel medzi bežnými kompaktmi a ich športovými verziami, povedzme ako medzi bežným Golfom a GTI a potom ten ďalší posun Cupry oproti FR nie je taký veľký, ako by niektorí čakali. Ale pre mňa je to takto OK. Včera som tiež pozeral cenník Leona a len tie full LED stoje vyše 1000 eur, takže som fakt zvedavý na cenu Cupry pri tej obsiahlej výbave. -
šmoula nešika 08.01.14 17:33
« Re: HH aktuality
iudex: Máš tam v druhém odkazu normální verzi, od té níže se liší jen světly za příplatek. FR bylo nafoceno v červené. [odkaz] A tady je ten rozdíl menší. Krom mlhovek to jsou typicky výrazné chladící otvory a černá zrcátka nebo agresívnější zadek. Spíš jsem zvědav na R, to bylo u minulé generace umírněnější než normál cupra, vlk v rouše beránčím (i když tomu tak díky skvělým lakům úplně nebylo), tady byl rozdíl v černé masce, později až 19ti palcových kolech, ale jinak opravdu nic moc. -
iudex 08.01.14 16:22
« Re: HH aktuality
No podľa mňa je Cupra a FR dostatočne odlíšiteľná: [odkaz] [odkaz] ten nárazník je agresívnejší, nasávacie otvory podstatne väčšie. Je ale pravda, že už verzia FR vyzerá dosť športovo (veľa robia tie full LED, porovnaj s obyč verziami: [odkaz] Takže samotný Seat si trochu obmedzil manévrovací priestor tým, že Leon vo verzii FR vyzerá dosť ostro, preto mu potom nezostalo až tak veľa priestoru, kam posunúť Cupru (notabene keď si musí ešte nechať nejaký priestor pre Cupru R ako vrchol ponuky). Ale opakujem, mne sa Cupra tak, ako je, veľmi páči a nič dravejšie vyzerajúce by som ani nechcel (gangnam style á la A45 AMG Edition 1 ide mimo mňa). -
Thomasino 08.01.14 15:50
« Re: HH aktuality
Mě to právě přijde skoro stejné jako FR verze :-( Cupra mohla být trochu agresivnější a Cupra R ještě více. Kde jinde než na verzi Cupra :-O
Zadek dobrý s tím difuzorem (ten je lepší než ten u GTI VII, tam se ti ty včelí plástve budou blbě umývat >:-[] ), ale předek mohl být odlišnější. Lehce si spleteš s běžným Leonem.
Ale nejdůležitější bude jak naladili podvozek a řízení, minule byla Cupra sice výkonější než GTI, ale v testech nikde moc dobře nedopadla a GTI ji skoro vždy porazilo. Tady to buď v Seatu až tak neumí, nebo si to u VW "pohlídají", aby nebyla lepší než GTI >:-[]
Nemluvě o naladění podvozků co umí pánové v Renault Sport, že ;-)
Viz.třeba test předchozí Cupry R a šestkového GTI, ikdyž tady spíše jen zhodnocení (první dvě strany se mi nechtělo skenovat, dělal jsem si "zálohu" kvůli MRS), protože tyto dvě auta z testů Hothatchů skončily na 4. a 3. místě, pak s odstupem MRS Cup a Focus RS:
[odkaz]
-a další stránka s výsledky. Ikdyž v čase na okruhu su Cupra úplně špatně nevedla... -
iudex 08.01.14 13:01
« Re: HH aktuality
No ja som práve rád, že to Seat s tým "dizajnovým odväzom" neprehnal. Jednak je tu stále priestor pre Cupru R, jednak už základný Leon v najvyššej výbave FR vyzerá ako športová verzia. Ostatne webpajov červený Leon vo verzii FR, s full LED a na 18kach vyzerá ako plnohodnotný hotheč a to ani nie je Cupra. Naopak dizajnové "vodvazy" prenechajme Kórejcom a Mercedesu (A45 AMG). >:-[] -
Thomasino 08.01.14 11:13
« Re: HH aktuality
Nová Kupřice vypadá celkem dobře, jen co je pravda. Hlavně jako 3-dvířko vypadá pěkně, ten zadek se hezky postupně svažuje a ne jako u GTI 3-dvířka, kde se mi nikdy nelíbilo jak jde kolmo dolů a vypadá jako 5-ti dvířko (ale chápu, že někomu to může vyhovovat, kdo tam chce vzadu někoho občas vozit). Především je 3-dvířko kratší a lehčí a spolu s výkonem 280 koní a samosvorem to může být zajímavý HotHatch. Líbí se mi že má perforaci kůže v místě úchopu (vadilo mi u GTI, že to bylo opačně a perforace byla tam kde se volant nedrží a naopak tam kde se drží nebyla :-O ). Ale když jsem seděl v novém Leonu, hrubě mi vadil divně tvarovaný středový sloupek, který mě tlačil do holeně ;-\ ;-\ Ale čekal jsem větší designový VODVAZ!
Kamarád co má předchozí Kupřici ve žluté na tu novou čeká, podle toho se bude rozhodovat co pořídí, tak jsem zvědavý. Já mu "nutil" GTI VII Performance, protože on potřebuje pro rodinu s malým dítětem spíše 5-ti dvířko (ikdyž mají ještě jedno auto).
P.S.: Jo a super je u nové Cupry, že má plně vypínatelné ESP. No konečně!! Kdo s tím chce občas na okruh, tak tohle je dobrá věc, mohu z vlastní zkušenosti říct. Zvláště pokud je tam ten samosvor. -
Leg 08.01.14 10:39
« Re: Sen
iudex: možno sme nešli vlakom preto, lebo k nám vlaky nejazdia (preto je pre mňa Ford nedostupným vozidlom) a podľa hesla "nemiešaj, bude ti zle" sme chceli aj zbytok cesty dotiahnuť busom.
woody: S Jimníkom (s plátenou strechou) som podnikol okružnú cestu okolo nejakého gréckeho ostrova a zážitok to bol taký, že po návrate do vlasti som bol odhodlaný si jeden zaobstarať pre seba. A to som ani nevyrazil do terénu, napriek tomu, že nielen konštrukcia ale aj vlastnícky vzťah (požičané) ho predurčoval k mimoriadne vysokej priechodnosti. >:D Sranda je, že aj v osemdesiatke na asfalte si užije človek viac adrenalínu ako v 160 km/h v BMW.
Čo sa týka vlakov, tak mám ale jeden relatívne čerstvý zážitok, keď sme sa boli na Silvestra povoziť na starožitnej električke Kométa v Tatrách. Ten pocit, ako dokáže vozidlo, v ktorom sa vezieš vyvolať úsmev na perách okoloidúcich je nezameniteľný - pohľad na čierny Range Rover s čiernymi sklami a vnútri sediacimi mávajúcimi a vyšklebenými od ucha k uchu proste nemá chybu. Asi si raz budem musieť zaobstarať nejakého veterána, a to niesom žiadny extrovert.
[odkaz] -
iudex 08.01.14 10:34
« Re: HH aktuality
Tak nám pribudol krásny prírastok do kategórie HH: Leon Cupra: [odkaz]
3 aj 5 dverí, samosvor v základe (!), dve výkonové verzie: 195 a 206 kW - obe dajú stovku pod 6s, super výbava (full LED, 18ky), skrátka paráda! Nakoniec ešte začnem ľutovať, že som chvíľu nepočkal. ;-) -
woody-alien 08.01.14 09:42
« Re: Sen
iudex: Vysvětlení může být víc. Teorie 1: Pořídili jste si opici, ale už nemáte na banány. >:D Teorie 2: Na co v tomhle počasí špinit čerstvě navoskované miláčky... ;-) Teorie 3: BMW už není co bývalo, o Fordu se v tomhle ohledu nemá cenu bavit - vaše auta postihl syndrom "Ronaultovic Laguna". >:-[] A konečně Teorie 4 (podle mého nejpravděpodobnější) : Ve snaze o nalezení Svatého Grálu, mýtické zpětné vazby řízení, už jste zašli tak daleko, že neváháte zkusit ani autobus. >:D :yes: -
-
woody-alien 08.01.14 09:30
« Re: HH aktuality a Silvestr
Leg: Myslím, že novináři testující auta si ohledně zpětné vazby dost často pletou pojmy. Tak se na jedné straně dozvíš, že řízení u téhož auta jednou zpětnou vazbu zcela postrádá a podruhé je zábavně komunikativní. A příklad ? No třeba zrovna testy G7-GTI.
Za sebe souhlasím s wl, že u běžné produkce a obzvlášť předokolkové je tzv. zpětná vazba či odezva od kol víc chiméra než skutečnost. Samozřejmě, řízení má víc aspektů a důležité je naladění posilovače. Tady bych ale spíš používal pojmy jako strmé, přesné, přirozené a jejich antonyma. Pokud chceš zažít zpětnou vazbu v opravdu velkorysé míře, nehledej mezi "sporťáky", ale projeď se Jimníkem. ;-) A jako opačný extrém z aut, které jsem projel, bych volil ix20 1.4. Něco tak přeposilovaného a nepřirozeného se jen tak nevidí.











on-line přenos zde:
[odkaz]
článek na idnes zde:
[odkaz]
LIVE-TIMING s časy na kolo a odstupy zde:
[odkaz]