Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Thomasino 25.01.14 21:22
« Re: Disky
woody - tyto WSP ala pětkové GTI jsem si neuváženě kdysi objednal na GTI, ale kvalita byla hrozná, ty leštěné plochy byly poškrábané už z výroby a lakování černých částí také nic moc. Pak jsem se dočetl na netu, že tady ta značka není nic moc a kola jsou měkká :-O Takže za mě bych je nedoporučil ;-\ ;-\ -
woody-alien 25.01.14 21:17
« Návrh ohledně soutěže
Mám návrh. Zatím to na nějakou mega účast nevypadá, i kdyby se ještě přihlásil eliot a poterienko. Nechci předjímat, ale kdyby to tak dopadlo, navrhuji protáhnout toto téma, podle mě velmi zajímavé, ještě na únor. Za sebe je mi líto, ale taky jsem nic nevytvořil, chybělo mi trochu času a přiznávám i vůle v tomhle počasí.
Určité znevýhodnění už přihlášených bych řešil tak, že mohou fotku nechat nebo v termínu od 15.2. přihlásit jinou, jak by se jim chtělo. Je to trochu zoufalé řešení, ale při malé účasti bych byl rád, kdybyste ho zvážili, aby to téma nezapadlo. Byla by to škoda. -
šmoula nešika 25.01.14 18:07
« Re: Disky
Hmm, moc jsem na to nekoukal, ale pěkná 6,5x17 asi nebudou, 7x17 bude v tuning shopech už docela dost, třeba na tuning-in si můžeš zvolit ET podle sebe, otázkou je, jestli mají i ty utopenější, pak bych v těhle shopech zkusil najít vhodný design, mně se moc líbí třeba kola od Tenza R, otázkou číslo dvě je, kolik budou stát v jiných krámech, kdyby to bylo všude stejné, dostaneš se 20 t. Kč za sadu, to už je i na nové auto za zimáky docela dost.
P. S. U 6,5x17 se mi hned otevřela nabídka spousty plecháčů. ;-) To bude asi určeno na něco fajnovějšího jako nouzovka na zimu, kde bude jinak větší šířka a menší ET, ale třeba se pletu a půjdou sehnat nějaké pěkné ráfky origo z jiného auta. :-) -
white label 25.01.14 16:46
« Re: Disky
A to si ještě musíš hlídat to E.T.éčko. Výrobci "elektronů" počítají spíš s použitím na letní pneu o šířce 225mm. Navíc "tuneři" mají raději širší disky, i když jim to nic moc pozitivního nepřinese (mnohdy spíš právě naopak), prostě mají pocit, že to vypadá víc "cool".
Z origo příslušenství VW lze v rozměru 7x17" koupit kola "Blade" ve stejné "barevné" kombinaci jako Austiny:
[odkaz]
-
iudex 25.01.14 16:09
« Re: Disky
Dík, tiež som pomocou jedného kalkulátoru dospel k podobným cifrám: [odkaz]%2C5&offset=4…
Btw. vybehol som sa pozrieť na origo disky, čo mám na Fordoch a zatiaľ čo na Focuse sú pneu 205/55 R16 obuté na 7" disku, Mondeo s 215/55 R16, teda so širšími gumami má paradoxne len 6,5" disk. Každopádne lepšie vyzerajú tie 205ky na 7" disku. -
white label 25.01.14 16:00
« Re: Disky
iudex
Na 7,5", nebo dokonce 8" raději rovnou zapomeň. Pokud by sis objednával GTI v Německu a zaškrtl i příplatkovou sadu zimních 17" kol ("Dijon") z výroby, dostal bys rozměr pneu 205/50/17" na disku širokém pouhých 6". Na zimní pneu se totiž doporučují spíš spodní hranice možné šířky disku, která je pro pneu 205/50/17" někde v rozmezí 6" - 7".
U "aftermerketu" ale budeš 17" disky s šířkou 6", nebo 6,5", hledat poměrně těžce, takže asi nakonec vybereš (tak jako já) něco s šířkou 7". Do větší šířky rozhodně nechoď, viz i reakce Bullyho.
P.S. Dobře si pohlídej i E.T.éčko, na zimu raději vyšší hodnoty, ať nemáš hned špinavé auto a netrpí tolik lak boků karoserie. -
iudex 25.01.14 14:11
« Disky
Práve vyberám nejaké disky k zimným pneu na Golfa. Gumy už vybrané mám: rozmer 205/50 R17 a model najpravdepodobnejšie Bridgestone LM32; mám ale problém s diskami. 18ky Austiny majú rozmer 5x112, 7,5J, ET49. Aký rozmer diskov mám pozerať k zimným 205kám? Laicky by som tipoval, že šírka by mala byť menšia, maximálne rovnaká (teda 7 alebo 7,5").
Vizuálne sa mi najviac páčia tieto Borbety: [odkaz] ale tie sú výlučne v rozmere 8J, takže neprichádzajú do úvahy. -
poterienko 23.01.14 18:08
« Re: Hotheč vs. cestná realita
iudex: Díváš se na to špatně. 90 a nebo 130 by tou zatáčkou mohla profrčet i Felda s polskými sportovními tlumiči, ale ty si můžeš vychutnat tu sílo hotheče při zrychlení na konci omezení. Já to mám stejné - sice je super si tak letět po dálnici 180, ale to zvládne i prasat s menším motorem a polovičním výkonem, zábavnější je pro mne předjíždění na vytočenou 4...atd. -
iudex 23.01.14 11:42
« Hotheč vs. cestná realita
Tak mi na mojej okreske, ktorou denne dochádzam do práce, dopraváci osadili obmedzenie rýchlosti na 70ku a v jednej zákrute dokonca na 50ku. A to mi spravia teraz, doslova pár dní pred dodaním hotheču. 8-s :'-(
Povedzme, že zníženie rýchlosti v zákrute by som ešte pochopil (nie však na 50ku, mám vyskúšané, že sa dá prejsť 130kou pri suchej ceste a bežne 100vkou s prstom v nose), ale zníženie rýchlosti na rovnom úseku (!) na 70ku mi rozum neberie. Ak k tomu pridám najnovšie avizované posielanie pokút poštou, bez zastavenia na mieste (objektívna zodpovednosť), budúcnosť hotheču sa hneď stáva menej ružovou. 8-s -
poterienko 23.01.14 11:35
« Re: Ladovská zima
Ještě mne tak napadla malá příhoda z asi přelomu listopadu/prosince minulého roku. Jeli jsme po půlnoci z Prahy do ČB. Ten večer začalo opravdu brutálně sněžit, zatáčky po Praze jsem bral zadkem napřed (což je nečekané, protože je prý A4 nedotáčivá) a to mě i bavilo. D1 relativně v pohodě, horší to bylo před a za Českou Sibiří. Opatrnou jízdou s max 70 na tacho jsme dojeli Q7 s 4,2TDI V8 plazící se 40 a pomalu ji na rozdvojení předjeli, chvilku potom nás předjel kamion jedoucí odhadem kolem 90, což jsme nechápal. Další následoval po nájezdu na D3 u Tábora, když se nám přilepil na zadek. Proježděný byl jakžtakž pravý pruh a levý měl tak 10cm sněhu. Řekl jsem si lepší mít kamion před sebou a lepší mu uhnout, než ho nechat předjíždět tím sněhem - uhnul jsem tedy do leva a auto začalo pěkně klouzat, ale jelo stále rovně. Do teď nechápu, že ty kamiony jeli tak rychle. -
anti99 23.01.14 05:27
« Re: Ladovská zima
koniec sveta aj v TX, dnes bolo 22C ale od zajtra je vystraha /nestacim sa divit tym ich sms vystraham do mobilov/ ze bude snezit!!!!! ocakavaju az 1cm a stym suvisiace problemy na cestach. mozno zase zatvoria rampy a viacurovnove krizovatky. mozno aj skoly budu zavrete a bude sa robit z domu ..... >:-[]
myslim na pneumatiky; aku zivotnost maju univerzalne michelinky a aku zivotnost ma auto na univerzalnych zjazdenych pneumatikach na 1cm snehu. uz maju 80000km a stale dezen v norme, ze este nevidim celeho lincolna na centniku >:-[]













