Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
woody-alien 03.02.14 21:50
« Re: Hotheč a spotreba
Bully: No vidíš, a já myslím, že jsem pochopil k čemu ta auta jsou a přesto mi připadá tahle debata normální. Při koupi nového auta, resp. při jeho konfiguraci, se barva řeší vždycky, u Sandera stejně jako u Ferrari. To samý kola, výbava, interiér....Jóóó, když uvidím někde výhodnou skladovku, nebo nakupuju jeté, pak v zájmu splnění svých tužeb sklapnu paty a řeknu: Kruci, ta žlutá nic moc, ale ku.rva konečně mám vysněnej (třeba) Megane RS. ;-) -
-
Bully_ 03.02.14 19:44
« Re: Hotheč a spotreba
Iudex:
ono to muze byt mnohem prozaictejsi- Golf GTI ma obecne jinou cilovou skupinu zakazniku, nez Megane RS. Uz z principu obou motorizaci si myslim, ze pri podobnem jizdnim rezimu bude spotreba zase dost podobna.
Ale resit tu az do zblbnuti porad veci jako odstin laku, design kol a nejaky litr benzinu sem nebo tam mne prijde u tehle kategorie aut ponekud jako nepochopeni, k cemu podobne vozy vubec jsou. -
white label 03.02.14 17:32
« Info z AutoBildu/AutoTipu
I když to pro hh není ústřední prioritou, v testu 8mi bixenonů s asistenty dálkových světel je pořadí následovné:
G7, 1er, A3, MB-A, Astra, Mégane (před face), V40, FoFo3.
Přičemž poslední/osmý Focus navíc (jako jediný) nenabízí adaptivní (natáčecí) bixenony a pořízení tohoto systému je nejdražší ze všech, protože je dostupný jen v rámci drahého paketu.
Ve srovnávacím testu benzínových kompaktních hb je pořadí takovéto:
1. G7 1,4 TSI ACT (521 b.)
2. 116i (482 b.)
3. MB A 200 (478 b.)
4. FoFo3 1.6 EB (475 b.)
5. P308 155 THP (457 b.)
Crossovery střední třídy:
1. Passat Alltrack (499 b.)
2. A4 Allroad (480 b.)
3. Insignia CT (477 b.)
V příštím čísle srovnávačka parkovacích kamer a kompaktních SUV (Yeti, Tiguan, ix35, Mitsu ASX).
-
woody-alien 03.02.14 17:03
« Re: Hotheč a spotreba
iudex: Jj, spotřeba GTI bude hodně uspokojivá. Když vezmu svoji předváděcí jízdu, vynulovaný počítadlo a následných řekněme 30-40 km v kombinaci město/blbnutí a přijel jsem s průměrkou pod deset litrů, tak to klobouk dolů. A ani u mě coby majitele nafťáku by to nebyl nijak citelný nárůst, protože na průměru 7,5 litru se držím zuby nehty, ale už jsem taky vyprázdnil nádrž s průměrem skoro 8,5 litru. Jistě, tak není to jízda zrovna v rámci limitů, ale to se dá očekávat i od GTI, že. ;-) MRS je žravější, ovšem FoST taky. -
Thomasino 03.02.14 17:01
« Re: Hotheč a spotreba
Na Jižní Moravě to moc neřeší, jestli budu jezdit za 9 nebo za 11 litrů (navíc budu opravdu tankovat NAT98 jak minimum, možná časem ustoupím na NAT95 na popojíždění, ale prvních 5000 km určitě OMV100), ale u těchto aut stráááášně moc záleží na stylu jízdy. S GTI jsem taky jezdil piánko v klídku za 7 (po dálnici 140, nebo po okreskách), ale taky klidně za 10-11 litrů. DLouhodobý průměr tuším 8,5 litru.
Stejně tak hlásil kámoš co má MRS, že jel z rakouských Alp po dálnici 135 a průměr měl 6,5 litru, což jsem skoro nevěřil :-O To já umět nebudu, já tam budu mít v lepším případě tak 7,5 až 8 litrů >:-[] -
iudex 03.02.14 16:39
« Hotheč a spotreba
I keď to pre hotheč nie je žiadna priorita, celkom ma potešilo zistenie, že na spritmonitore je priemerná spotreba GTI Performance 8,95 l/100 km. A to je performance o dosť pažravejšie, ako základné GTI, ktoré uvádza priemer 8,26. Berúc do úvahy priemer u Mondea (8,06), je to veľmi prijateľné navýšenie za ten extra výkon. Mimochodom tá cifra presne zodpovedá tomu, čo bolo na PC predvádzačky, čo som jazdil, takže je predpoklad, že to je priemer bez akéhokoľvek obmedzovania.
P.S: aj keď to v Brne určite moc neriešia: Megane RS priemerne papá 10,43 l. ;-) -
iudex 03.02.14 09:28
« Re: Leden, s HotHatchem jedem
No môj Ford sa už čiastočne inšpiroval a bol zaliaty, aj keď nie riekou, ale iba džúsom, ale i to škody zanechalo v podobe spomínaného pokazeného vyhrievania sedadiel. Ďalej nie som ochotný zájsť, to nechám na odvážnejších majiteľov VW a Audi. >:-[] -
woody-alien 02.02.14 22:38
« Re: Leden, s HotHatchem jedem
wl: V klidu. "Na majitele agentury, který prý má i jiné podnikatelské aktivity"....Alohu jsem odklonil, ale Mahalo funguje dál..... >:-[] Ale řeknu ti takovej bankrot není špatnej vejvar. Dostaneš 40.000, vrátíš 5.600 aby se neřeklo a show must go on. GTI je na dosah ruky. >:D
PS: Co říkáš na FoFo Underwater limited edition ? ;-) -
woody-alien 02.02.14 22:02
« Re: Leden, s HotHatchem jedem
Tak to kolo hlavně na 60 tisících teprve začíná, pak tam máte další příplatky....Leg, ty si z nás děláš srandu. >:D
Jinak u nás na Severu teplota nad nulou, silnice jsou namoklý a tím pádem auta super turbo zasviněný. Já tedy na mytí v tomhle počasí nemám náladu, je to činnost hodná Sisyfa, ale tak jednou za měsíc nechám auto umýt, abych nezapomněl jakou má barvu. Momentálně je "prolouplé" Mondeo ale už zítra dostane silniční vario-paint. 8-s ;-)









