Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
woody-alien 19.02.14 20:37
« Re: Zimná úroda hothečov
Thomasino: Ta menší odlišnost Cupry od běžných FR verzí třeba mně nevadí. Shledávám v tomhle stylu jistou podobnost (spíš celkově než co se týká detailů) s Audi S3. Nic extra výrazného ale o to víc tě překvapí na silnici. Dva výfuky po stranách jsou v normě, horší by byly čtyři - to už zavání Globus-tunningem. Hmm, ten šedý plast vzadu bych taky nemusel, ale ani mě to moc nerozčiluje. Co se týká interiéru, od FR už je Leon docela v pohodě. Celkově bude Cupra vypadat sportovněji než GTI a co se týká fungování, tedy vyladění celku, to se teprve uvidí. Jestli bude Cupra fungovat alespoň stejně jako GTI Performance, pak to bude zajímavé. Taky je otázka, kterou už nastolil white label, jestli opravdu bude DCC v základu, protože pokud ne, tipnul bych si, že Cupra bez něj bude rozhodně větší "prkno" než GTI.
Abych to za sebe shrnul. To co nám Seat předkládá vypadá lákavě, ale taky to vůbec nemusí dopadnout. Opravdu to může být, když to přeženu, i přes vyšší výkon jen "Dacia" GTI. Uvidíme.
A k té tvé poznámce o lidech, co jim řízení zas tak moc neříká ;-) , pochop už konečně, že nic není černé ani bílé a jsou i různé přístupy k řidičské zábavě. Fiesta ST na okruhu vyprášila kožich GT- 86, tak je tedy lepším a zábavnějším autem ? A proč s GTI 7 dosáhli nejlepšího času v režimu Comfort ? Proč takové všeobecné "zklamání" jako je nové CRS dokáže na okreskách úplně obrátit názor kritika ? Proč Focus ST prakticky v každém testu dostane čočku od GTI ? Proč jeden a ten samý testér ORS i přes její čas na smyčce označí jen za rychlejší rodinné auto a GTI za jasný hot-hatch ?Jsou sice jisté hranice dané konstrukcí i třeba výkonem, ale tvrdit že (pro příklad) MRS je autem pro zapálené řidiče a Cupra (už dopředu) jen rychlejší auto je docela komické. Jinak je mi to ovšem fuk, tohle (náhled p.t. řidičské obce) nehraje v mém výběru absolutně žádnou roli. ;-) -
Thomasino 19.02.14 19:37
« Re: Zimná úroda hothečov
Mě se třeba ty výfuky po stranách líbí, podle mě by takové sportovnější verze měli mít dva laufy po stranách, nebo jeden uprostřed. Jeden na straně je o ničem, ikdyž třeba s dvojitou koncovkou. Mě u té Cupry vadí řešení zadního nárazníku s tím šedým "čímsi", opticky to dělá auto hodně vysoké ;-\ Třídvířko z boku vypadá lépe, navíc je kratší a lehčí, takže je fajn že je na výběr. Ale u Leonu mi vadí divně tvarovaný středový tunel, který mě tlačí do lýtka. Ale Seat mi nikdy nijak moc nevoněl, stále to beru jako levnější a horší alternativu ke GTI :-O Uvidíme co srovnávací testy, ale zrovna tady se moc nebojím, že by po stránce zážitků z řízení, nebo z chování na okruhu sesadilo z trůnu MRS ;-) >:-[] Na běžné ježdění pro obyčejné smrtelníky, co jim řízení zase tolik neříká a jen chtějí mít rychlejší auto, to bude ale určitě dobré >:-[] Hlavně VW nedovolí, aby Cupra byla výrazně lepší než GTI, maximálně tak stejně dobrá. A to horší řízení co vytýkají GTI, bude u Cupry asi stejné. -
Brandon Walsh 19.02.14 15:59
« Re: Zimná úroda hothečov
neodlisenie od FR verzie mi ani tak nevadi, ale neviem prekusnut tie vyfuky po stranach, smrdi mi to tuzingom, zrejme si pri pive povedali cupra nemoze vyzerat ako FR tak jej vezmime hmlovky a dajme duplex vyfuk >:-[] ked s tym zacalo GTI tak to k nemu nejak prirodzene patrilo a ziadna past na oko sa nekonala -
iudex 19.02.14 15:39
« Re: Zimná úroda hothečov
No vidíš, aké je to subjektívne. Ja som doteraz tie bacuľaté Leony nemusel a nový Leon (od verzie FR) mi dokonale sadol, Cupra jakbysmet. A nejaké výraznejšie odlíšenie od FR mi nechýba, ono už tá FR vyzerá pomerne dynamicky na pomery triedy. Vizuálne sa mi Leon páči viac, ako Golf (btw. v poslednej dobe vídam čoraz väčšie množstvo Golfov, evidentne idú na dračku, som zvedavý, či to platí aj pre GTI). -
-
Thomasino 19.02.14 14:03
« Re: Zimná úroda hothečov
Ano, Berustina si objednal OPC s 20" koly ve světlé modré OPC :-)
Astra OPC se mu už dlouho líbila a když dostal nabídku na slušně vybavené auto jako na Oktávku RS (tedy o poznání levněji než by bylo třeba GTI), tak šel do ní. Nová Cupra ho zklamala designem, málo odlišné od běžné verze FR. Podobně jsem to hodnotil i já. Stále i to třídvířko vypadá jako obyčejný Leon. To spíše po té Oktávce chvilku přemýšlel o MRS. V neděli jsem ho i svezl, moc se mu líbila Recaro sedadla. -
woody-alien 19.02.14 13:23
« Re: Zimná úroda hothečov
iudex: Někdo to rád horké... ;-) Astru OPC jsem nejel, ale co jsem četl, tak je dost neurvalá. Tak možná prostě nedostatek vychování na někoho působí sportovněji...a navíc se tedy dá koupit za hodně dobrou cenu.
Cupra vypadá hodně zajímavě...uvidíme, jestli to všechno sladěj do dobře fungujícího celku. Pro nepetrolheady ;-) je tam zajímavé i to, že DSG je v Cupře o 25% levnější než v GTI. Jinak výběr ze 3 nebo 5 dveří, výborná technika, super cena, jj je to určitě na zvážení.
No, vypadá to, že není kam spěchat a můžu se bavit výběrem celý další rok a vyjde mi to přesně, jak jsem předpokládal. -
Thomasino 19.02.14 11:30
« Re: Zimná úroda hothečov
Další kamarád prodal Leona Cupru 240 koní a objednal Astru OPC s 280 koníky, samosvorem a adaptivními tlumiči ;-) A další člen naší bandy právě řeší, že si místo Golfu GTI VI (co má po mě) koupí hodně upravený Focus RS >:-[]
Nemluvě o 370Z Nismo co mají od podzimu Mojitovci ;-) Co je to krize?? ;-) Já znám tak leda krizi středního věku, že si občas musím koupit nějaké nové rychlejší a zábavnější auto >:-[] >:D -
Leg 19.02.14 09:58
« Re: Zimná úroda hothečov
Fúha, jeden už preháňa svoj nový hothatch po okreskách, na druhého hothatch čaká v predajni a tretí je po uspokojujúcej jazde pripravený podpísať objednávku. :yes: Ak tam niekde vonku zúri ekonomická kríza, môžme povedať, že účasťou v amatérskej fotosúťaži organizovanej samizdaticky na virtuálnych listoch nemenovaného bulvárneho automédia sa jej dá celkom úspešne vyhnúť. >:D :-!
K novému STi - asi pôjdem proti prúdu, ale mne sa nová generácia moc nepáči, aj keď treba uznať, že v spoločnosti predchádzajúcich generácií pôsobí ako slepý medzi slepými. Teda s výnimkou iudexom spomínanej dvojdverovej prvej generácie, to je špica - môj názor na ňu okrem iného formovali hodiny strávené za virtuálnym volantom WRC verzie v hre Colin McRae Rally 2.
Každopádne, v prípade STi viac než kdekoľvek inde platí že na zlaté disky, modrú metlu, dvadsaťročný interiér a "design by Stevie Wonder" to auto nejazdí. -
iudex 19.02.14 08:49
« Re: Zimná úroda hothečov
AnGeor: chápem to správne, že už je rezervovaná pre Teba? ;-)
Teraz som si ju pozrel bližšie a fakt sa mi páči, po prvej generácii konečne opäť vydarená Impreza. Sú tam vidieť isté podobnosti s 3er minulej generácie (čo hodnotím kladne), ten zadok je super, nesmierne agresívny a i predná časť je konečne bez akejkoľvek kontroverznej výstrednosti.
Pre mňa bola top vždy prvá generácia: [odkaz]
Tie ostatné som považoval za dizajnové nepodarky, či už tú s guľatými svetlami: [odkaz]
alebo generáciu s dizajnom Daewoo/Chevroletu: [odkaz]
či súčasnú: [odkaz]
Predstava, ako človek ide po šotoline do zákruty bokom, super, to my s predohrabmi nikdy nezažijeme. :-)














