Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
woody-alien 24.02.14 14:04
« Re: Prihlasujem sa ... aj ja.
Leg: Za prvé moc hezká fotka. :yes: Za druhé - zabiju tě, vyfoukls mi "nouzovku". >:D Víš co mi dalo práce narvat Swiště zbožím až po střechu, prej malej kufr, ty woe, a já to tam aranžoval snad hodinu. 8-s Teda je fakt, že já to vzal přes zadní sedačky a obsadil jsem i místo spolujezdce, no nic. Naštěstí mám ještě jeden nápad a ten zrealizuju.
PS: Kašli na vysávání - odfotit, zabouchnout dveře a šup na Ring. >:-[] -
Leg 24.02.14 13:15
« Re: Prihlasujem sa ... aj ja.
Tak po dlhšom čase som sa rozhodol podporiť súťaž. A keďže toto je verejne dostupná diskusia, bol by som nerád, keby nás mali za bandu úchylákov čo myslia len na kosoštvorce alebo vytáčajú svoje milované tátoše dočervena. Preto som vytvoril niečo z trochu iného súdka. Ako bonus sa týmto definitívne pridávam k táboru zástancov hothatchov ako auta na každý deň a posielam nevyvrátiteľný dôkaz o (údajne obmedzených) prepravných možnostiach e87
[odkaz]
Našťastie ma pri príprave a fotení nikto nevymákol (toto by sa mi fakt nechcelo vysvetľovať), takže celá akcia prebehla pomerne hladko. Teda až na fakt, že napriek dôslednej príprave je celý interiér od pilín. No nič, idem vysávať. :-) -
Bud 24.02.14 12:38
« Re: Prihlasujem sa ....a Mea Cupra.
iudex: facelift Focusu určitě pomohl. A to hodně. Hlavně zevnitř. Z venku mi to přiadá buď tak, nebo tak, působí to na mně stejně. Ale zevnitř to je změna. To před tím vypadalo tak levně, jako z nějaké rozvojové země, ale teď je to o kus dál, mnohem hezčí. Hlavně aby to bylo provedeno šikovně :-) -
woody-alien 24.02.14 12:02
« Re: Prihlasujem sa ....a Mea Cupra.
Leg: Díky :yes: No, zdá se, že se povedlo a že to, čeho jsem se trochu obával, aby Seat ve snaze vytřískat z těch 280 koní maximum neudělal nějakou brutálnost za účelem být hlavně hodně "sportovní", se nekoná. Což je pro mě dobrá zpráva. -
iudex 24.02.14 08:32
« Re: Prihlasujem sa ....a Mea Cupra.
wl: no, už ma to moc neprekvapuje, že Ty sa orientuješ týmto smerom >:-[] , vcelku to zapadá do radu Tvojich ostatných poloúchylných fotiek: [odkaz] [odkaz]
Každopádne tuto si symboliku kosoštvorca dotiahol do konca. >:D >:-[]
woody: ja som radšej tohtomesačné fotky polovičke neukazoval, neviem, čo by si pomyslela o programe nášho budúceho zrazu. >:-[]
Ad dojmy z Cupry: som presvedčený, že dojmy v SM sú klasicky bezpohlavné prázdne kecy, ktoré je aj škoda čítať.
Inak čo hovoríte na facelift Focusu? Myslím, že mu hodne pomohol, ako spredu, tak i zvnútra: [odkaz] [odkaz] -
woody-alien 24.02.14 07:08
« Re: Prihlasujem sa ....a Mea Cupra.
šmoula: Tak jsem si prolétl jízdní dojmy z Cupry ve SM. Nestojí to moc za řeč, jen je potvrzeno, že v Česku se bude prodávat pouze pětidvéřová Cupra 280. Třeba mně to nevadí, ale stejně to moc nechápu. Jinak se zdá, že DCC opravdu bude (samosvor samozřejmě), a že Leon na standardních !!! 19" i tak bude prostě tvrdší než GTI. Ostatní se uvidí až Seat zveřejní místní ceník. -
woody-alien 24.02.14 06:43
« Re: Prihlasujem sa - Extrémne otáčky, extrémna rýchlosť
wl: Nevím co říká iudex, ale protože se po čase zase sešla hned skupina "ujetých" fotek, včera jsem je pro zajímavost ukázal "nebožce".
1.poterienko - tady vtip trochu narazil, protože nebožka nezná pověst Audi mezi dělným lidem. Ovšem velmi ocenila odvahu autora pomalovat si auto a řešila, čím to udělal a co na to veřejnost. >:-[]
2.Kysky - výbuch smíchu, musel jsem fotku zvětšit, protože bylo potřeba detailně prozkoumat tanga. >:D Následoval koment na téma ochlupení nohou a velmi byl oceněn detail v podobě brýlí a čepice jak z klipu YMCA. >:-[]
3.white label - tři vteřiny nechápavého ticha. Po zaostření na tampón rozeznána i ólvejska v GTI, zhroucení smíchy a slzy v očích. >:D :yes: -
iudex 23.02.14 23:54
« Re: Prihlasujem sa - Extrémne otáčky, extrémna rýchlosť
Neviem, prakticky by to zrejme šlo ťažko, jeden záber si žiada krátky čas, druhý dlhší. Chcelo by to kompromis (povedzme 0,5s) a veľmi pevnú ruku pri tom statickom, aby boli čísla ostré a následne pri druhom zábere rýchlo posunúť. -
white label 23.02.14 23:48
« Re: Prihlasujem sa - Extrémne otáčky, extrémna rýchlosť
iudex
A právě s tím stejným časem může být problém, jeden snímek bys musel při delším čase (nutném pro další snímek) "uzdržet" a na ten druhý bys delší čas potřeboval k vůli rozmazání/kreslení světlem.
Zkus to se svým foťákem udělat (na "budíku"), jestli se aspoň přiblížíš tomu, co tu dal Bully. -
iudex 23.02.14 23:25
« Re: Prihlasujem sa - Extrémne otáčky, extrémna rýchlosť
Pot: príspevok pred Tebou presne o tom píšem. A dnes je to úplne bežná funkcia, viacnásobnú expozíciu má i môj Pentax K-30, čo je bežná stredná trieda. Akurát sa tam nedajú nastaviť rôzne expozičné hodnoty pre jednotlivé expozície, teda všetky čiastkové expozície musia mať rovnaké ISO, čas a clonu. -
iudex 23.02.14 23:08
« Re: Prihlasujem sa - Extrémne otáčky, extrémna rýchlosť
Ja som si pôvodne myslel, že je to dvojexpozícia: jedna statická fotka, druhá s miernym posunutím foťáku. Ja som skúšal niečo v tomto štýle: [odkaz] Nie je to presne ono (prvá fotka je statická, druhá je so zoomovaním počas expozície), ale myslím, že by sa dal čisto foťákom dosiahnuť podobný výsledok, ako spravil Bully v programe a bolo by to v súlade s pravidlami. Takto je to žiaľ proti pravidlám.












