Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
šmoula nešika 02.03.14 11:49
« Re: Vyhlášení výsledků a Cupra - český ceník
AdUno: Klasická italská auta lezou poslední dobu hrozně nahoru. Třeba konkrétně na mobile.de stála někdy před dvěma lety zachovalá Alfa 75 TS nějaké tři čtyři tisíce € a 164 klidně od 1000 € i v třílitru, dnes už i to 164 stojí násobně víc, ač má již párkrát obtočenou Zemi. -
šmoula nešika 02.03.14 11:41
« Re: Vyhlášení výsledků a Cupra - český ceník
Já doufám, že s příchodem anatomických sedadel nebo LCST se do nabídky Cupry dostanou i pro ni dříve typické křiklavé barvy (pistáciová, banánová, měděná). Nebo snad zde znevýhodnění (nebrat doslova) proti GTI? -
white label 02.03.14 11:31
« Re: Vyhlášení výsledků a Cupra - český ceník
w-a Právě, že ten český už překvapivě funguje, akorát zatím nezobrazuje, ale hlavně, že píše. Jak píšeš, barvy lze k názvům dohledat u běžných verzí, teda kromě té individualni šedé Dynamic, která se u nás a na Slovensku nenabízí k Ibize Cupra, ale na německém, nebo španělském konfiguratoru ji k Ibize Cupra najdeš. Je to ale zbytečné, protože i na českých stránkách Seatu je Leon Cupra presentován právě v té šedé Dynymaic. Je to takový ledový odstín, připomíná S-lineovský odstín Avus od Audi. Mně osobně se jasně nejvíc z Leonovskych barev libí šedá Technik, která u Leonu Cupra zrovna v nabídce chybí, klasický Murphyho zákon. -
woody-alien 02.03.14 08:15
« Re: Vyhlášení výsledků a Cupra - český ceník
wl: českej ani slovenskej konfigurátor nefunguje, v německým zas není Cupra nebo co, ale to je jedno. Kromě tý Dynamic jsou to všechno standardní barvy normálního Leona. Ano, i ta tmavší šedá je taková světlejší [odkaz] . Tady je pod mrakem, ale na jiných fotkách při slunci je to zřejmější. Tu červenou Emocion měl asi pája na FRku, ta se mi celkem líbila. No řeknu ti to asi takhle - je to úplná klasika, černá, bílá (aspoň že metalická), stříbrná, šedá a ještě jedna šedá a základní červená. Z toho si snadno vybere každej. >:D ;-) ;-\ -
white label 01.03.14 23:42
« Re: Vyhlášení výsledků a Cupra - český ceník
w-a
Viz konfigurátor. Bez příplatku je jen Emocion červéná. K tomu 4 metalické laky: Estrella stříbrná, Nevada bílá, Pirineos šedá a Universo černá (vše za příplatek 13 200,-) + jeden speciální lak: Dynamic šedá (za 21 tis).
Ale, když jsem si k těm názvům dohledal barvy (podle Ibizy Cupra na německých, nebo španělských stránkách Seatu), tak ta tmavší šedá (Pirineos) je ta za těch 13.200,- a světlá/dražší je ta Dynamic. I ta tmavší bude ale spíš světlá, tak jako Thomasinův MRS a ne tak tmavá jako iudexova CSG. -
woody-alien 01.03.14 10:00
« Re: Vyhlášení výsledků a Cupra - český ceník
Leg: Tak popořadě... >:D
S tou fotkou naprosto souhlas, jistě by mnozí tady potvrdili, že odhadnout úspěch vlastní fotky se pořádně nedá. Tahle tvoje mě ale přímo udeřila do očí (to je taky neodhadnutelná vlastnost) a proto jsem ji dal na 1.místo.
Tady se moc řeší, jestli je záznam kamery uznatelný důkaz. Ono na tom totiž moc nezáleží. Kamera je podstatná při tvrzení proti tvrzení a můžu tě ujistit, že pokud si na tebe bude někdo vymýšlet (fingovaná nehoda couváním, tvrzením žes jel na červenou atp.), tak zdrcující většina lhářů v konfrontaci s kamerovým záznamem okamžitě bere zpátečku. Na žádný řízení ani nedojde. Druhá věc je, že soud nemusí brát záznam jako důkaz, ale policie při vyšetřování nehody k němu klidně přihlédne. A je sakra rozdíl, jestli za viníka nehody označí tebe na základě lživého tvrzení, nebo jestli je přesvědčíš na místě záznamem o opaku. Mně kamera pomohla i vymoci zaplacení rozbitého čelního skla z pojistky viníka. Není to špatná věc.
Ad "woodyho Cupra", že se zajímám ještě nic neznamená. ;-) Zrovna tak se právě teď zajímám o jiné, naopak příliš nechválené auto. Protože jsem se celkem vzato přesvědčil, že jsou ty odsudky příliš jednostranné, a hodlám se v tom ujistit vlastní jízdou. Jinak Užovka 11... >:D >:D :yes: Jsem to ještě neslyšel...
S barvou máš pravdu, ta tmavší šedivá působí agresivněji, ale chce to vidět naživo.
-
Leg 01.03.14 09:30
« Re: Vyhlášení výsledků a Cupra - český ceník
Tak porade:
Ďakujem za hlasy, druhé miesto viac ako potešilo. Je zaujímavé, ako ťažko sa odhaduje prípadný úspech vlastnej fotky: niekedy má človek pocit, že zožne úspech a nakoniec je rád, že nedostal kanára. A inokedy, napríklad tentoraz som predpokladal, že foto sa bude potácať niekde okolo piateho miesta a aha - druhé.
Gratulujem ostatným úspešným, konkurencia bola tentoraz tvrdá :yes:
Ku kamerám: aj ja by som niečo podobné chcel, ale tak, aby to nebolo vidieť na palubke. Takže to zatiaľ nemá riešenie. Na to, či sa dá kamera použiť ako dôkaz som počul viac názorov, mňa by napadlo nalepiť na bočné okno decentný nápis "objekt je chránený kamerovým systémom". >:D
K woodyho Cupre: áno, testy sú prevažne nadšené. Je zaujímavé, že na fotkách na tej svetlej metalíze pôsobí bodykit dosť konzervatívne, naopak tá stredná sivá čo je aj v Jandovom teste dodáva Cupre o kus agresívnejší výraz. Uvidíme naživo, minulú generáciu vídavam u nás pomerne často - pár ich má aj užovka 11 (tuším dokonca aj R ale nie som si istý)
K ronaultovmu Favoritu: ten vyzerá skutočne exkluzívne. Ak máš k nemu nejakú formu iracionálnej náklonnosti, choď do toho. Ale ako naznačil woody, jedine ak máš garáž a nebudeš na ňom moc jazdiť (čo asi nebudeš), inak uvidíš, ako sa ti tento skvost doslova rozpadne pred očami.
K iudexovmu GTI: a prečo nejazdíš? počasie je (bolo) krásne, teplota na február vysoká, vhodná aj na letné, ja by som nevydržal skladovať nové gtičko v garáži. ;-) >:D
Ku kubassovmu UNO Turbo: Jo, to je aj moja šálka kávy, bohužiaľ keďže drvivá väčšina prešla nejakou formou tuningu (pomocou nejakého nadšenca alebo stromu pri ceste), zohnať slušný kus je vraj takmer nemožné -
woody-alien 01.03.14 08:13
« Vyhlášení výsledků a Cupra - český ceník
[odkaz] :-)
Tak je to tady, jediná verze v nabídce, možno pouze připlatit za DSG. Uváděné ceny jsou jako "akční". V sérii vše, o čem jsme mluvili, včetně DCC. 19" kola, VAQ, LED světlomety, zatmavená skla od B-sloupku, sklopná zrcátka, dvouzónová klima, sportovní sedadla z Alcantary !
Příplatky za lak, kůži na sedačkách, park.senzory, soundsystém, navi, adapt.tempomat, různý asistenty (světel, dešťovej a světelnej senzor), paket Winter nebo panoram.okno.
Takže za mě je těch 670.000 (v manuálu) kompletně vybaveno, jenom lak a pro denní užívání i park.senzory. Vlastně je to skvělá nabídka... -
woody-alien 01.03.14 06:46
« Re: Vyhlášení výsledků
Ron: To vypadá jako pěkná "voňavka"... ;-) A někdy se tomu dá i věřit. Můj děda zemřel v roce 2003 a v dědictví byla i Škoda 120L, r.v. 1986, bledě modrá. Měla najeto 61.000 km, garážovaná, opticky jako nová, v zimě se jezdilo sporadicky. A hlavně úplně divnej motor, ten jel jak blázen...v jiný 120ce jsem takovej "soutěžák" >:D nezažil. No, vzal si jí strejda z Krkonoš a na totální likvidaci mu stačil necelej rok. ;-\ -
kubass11111 01.03.14 00:46
« Re: Vyhlášení výsledků
Vlastně sem si teď tak vzpoměl že je tu jeden HH co bych bral (jak sem psal že je nemám rád), je to vlastně jeden z prvních turbopotvor, defakto ho všichni po skoro 30ti letech začli kopírovat >:-[] , takže ano, chtěl bych jeho, jednoržce >:-[] , Fiat UNO TURBO! [odkaz]
-
eliot 01.03.14 00:32
« Re: Vyhlášení výsledků
>:-[] Takové tajné informace tu o mě šíříš... Když mám o víkendu čas a je zároveň pěkně ,tak si Turbo S občas půjčuji (ano, přesně tu na profilovce ) a ano mám to zdarma ani za ten benzín neplatím. ;-) No, s tou poslední větou souhlasím >:-[] , až na to, že bych si 911 představoval spíš na denní ježdění (bohužel má jen 2 plnohodnotná místa a já potřebuji 4) . Mít 911 jako auto pro zábavu, na to mi přijde Turbo S až moc komfortní a přecpaná zbytečnou výbavou , všechno je sice na první pohled perfektní a funguje naprosto přesně, ale při jízdě se cítím tak trochu odtažený od děje, všechno je moc samozřejmé a nemůžeš si nic zasloužit, prostě auto na každodenní ježdění nebo pro machýrky, co neumí pořádně řídit ;-) . Jako 2. auto si představuji něco "řidičtějšího" a odproštěného od zbytečných elektronických "pomůcek" . -
gero 01.03.14 00:09
« Re: Vyhlášení výsledků
eliot: Ani se ti nedivím, vždyť ty máš vlastně možnost občas jezdit s tou bratránkovou/známého (...teď už přesně nevím, to je jedno) 911, jak máš na obrázku (pokud se nepletu) a asi zadarmo? (nebo jen za benzín?) Takže proč přeci zbytečně utrácet za vlastní 911, ne ? >:-[] ;-) :-)















