Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
iudex 13.03.14 15:10
« Môj dobrý Focus
woody: Prchavá radosť, ale napriek tomu poteší, hlavne ak človek umyje a je pekne aspoň pár dní (a nie že zmokne ešte v ten deň). Ja som svoje jediné čisté auto práve dnes odovzdal novému majiteľovi a zostali mi iba dve zaprášené. A ani som sa nedostal k rozlúčkovej spoločnej fotke. C´est la vie.
P.S. Keď som ráno dcére povedal, že ideme posledný krát Focusom, objala ho a povedala: môj dobrý fokus. :-) -
woody-alien 13.03.14 14:29
« Re: Přezuto a WTF
iudex, wl: Ohledně Contíků....jak jsem přezul Swiště ze zimních (Pirelli SC III) na letní CSC 2, tak mě za prvé doslova praštila změna vlastností a ze Swiště je náhle zatáčkovej mistr světa >:D , a za druhé kromě mírného ztvrdnutí podvozku i o dost větší hlučnost. Teda nevím jak jsou na tom současné CSC 5 ale ty "dvojky" na Swišťovi dělaj docela randál. ;-) -
white label 13.03.14 11:00
« Re: Přezuto a WTF
S001 vypadají hlavně hlučnější.
Mám teď právě (mino jiné, skvěle brzdící) CSC5, ty jsou vyrobeny u vás na Slovensku. Původní CSC2 byly made in Germany a předchozí CSC3 byly vyrobeny tady u nás. Pěkná demonstrace stěhování výroby na východ za levnější prac. silou... >:-[]
Na G6GTI byly z výroby Dunlop Sport Maxx, ty sice špatné nejsou, ale Contíky mi celkově sedí na GTI víc. -
iudex 13.03.14 08:50
« Re: Přezuto a WTF
Keď už sme opäť pri gumách, tu je najnovší test letných pneu (rozmer 225/45R17): [odkaz]
Ako tradične víťazí Conti SC5, druhé miesto spoločne obsadzujú Dunlop Sport Maxx a Pirelli P Zero a tretí je Goodyear Eagle F1. Moje Bridgestony S001 sú len v strede poľa (5 z 11), čo ma opakovane vedie k otázke, prečo ich VW dáva sériovo na GTI. ;-\ -
michalpneu 12.03.14 22:48
« Re: Přezuto a WTF
Nechci Vám vstupovat do diskuze, ale já gumy prodávám a dělám servis, tak to tady mám od lidí z první ruky a někdy jsou to fakt extrémisti. Běžně tu mám lidi, co chtějí pneumatiku vyrobenou maximálně 3 týdny zpátky s tím, že málo jezdí. Za ty roky už jsem proti tomu celkem imunní. Ale když s tím stářím pneu výrobci vylezli, tak primární důvod byl, že chtěli narvat nové pneuamatiky lidem, co málo jezdí, aby je prostě museli vyhodit kvůli tomu, že je mají třeba 4-5 let, i když mají třeba polovinu životnosti před sebou. Když jsem tehdy na školení řekl zástupci výrobce: Je Vám jasné, že tohle se zvrtne, otočí se to proti Vám a budou s tím jen problémy? Tehdy mávnul rukou a řekl, že to se nemůže stát....no a tak to tady měli ve své kráse. No a výrobci tohle h*vno přehodili na nás na prodejce....jenže proč já mám nést riziko. Poslední dva roky vedou prodejci s výrobci válku o DOTky. takže dnes jsme ve fázi, že když mi přijede kamion pneumatik, tak pěkně gumu po gumě projdu a co je starší dva roky jde zpět. V pondělí přivezl jeden výrobce asi 150 pneumatik na octavie, všechny vyrobené v polovině 2012. Tak jsem řidiči rovnou řekl, že může zase jet zpátky, že to nepřevezmu, protože proč se mám hádat do nekonečna s lidma já, ať si to vyžerou výrobci, co si nadrobili. Roky jsem trávil tím, že jsem to lidem trpělivě vysvětloval, ale poslední rok už mě to taky nebaví se s lidma dohadovat, že je úplně jedno, jestli je pneumatika vyrobená v září nebo lednu. Taky jsem měl případ pána, který chtěl pneumatiku vyrobenou v 19. týdnu 2013, že slyšel, že v tom týdnu byly nejkvalitnější pneumatiky. :-)))
Jinak to co píše Bully je naprostá pravda.
Nicméně teď výrobci vyřešili problém po svém. Všechny nové moderní dezény mají daleko menší kilometrové proběhy než jejich předchůdci. jednak na úkor nízkého valivého odporu, kvůli těm přiblým CO2 a štítkům a jednak, aby byl koloběh pneu vyšší. Dneska už pneumatiky u větších aut vydrží u těch nových moderních dezénů tak maximálně 2-3 sezony, u nájezdů kolem 10-15 tis km s přehazováním předku za zadek. Takže takové nájezdy, jako mívali pneumatiky před 10 lety, že vydrželi i 40-50 tis km, to už dneska nedělá žádný výrobce. Jelikož si vedu podrobné statistiky svých zákazníků, kdy přezouvali a kolik měli mezi přezutími tachometry, tak ta výdrž se diametrálně snižuje....což je smutné. Ale jak vidno, výrobci pneu jdou směrem výrobců aut, aby lidem nevydrželi... -
Bully_ 12.03.14 22:14
« Re: Přezuto a WTF
Datum vyroby neni dulezite, pokud je plast skladovany tak, jak by mel. Pak se opravdu mluvi klidne o 10 letech a nemusi to byt problem. Plaste starnou predevsim na aute, mechanicky, chemicky, vlivem UV zareni apod. . Nekoupit si uskladnenou zimni pneu treba rok starou je silna prehanka. -
Bud 12.03.14 22:07
« Re: Přezuto a WTF
woody: No je to určitě tak. Automotoklub ČR doporučuje držet gumy 10 let! Osobně, jestli si ještě v té záplavě informací vzpomeneš, měl jsem 10 let staré NOKIANY, super vzorek, na sněhu naprosto bezva, ale na ledě, nebo uježděném zmrzlém sněhu to klouzalo jak na bruslích.. ;-) I na omak byly fakt úplně tvrdé. -
woody-alien 12.03.14 21:18
« Re: Přezuto a WTF
Bud: Nedávno jsme to probírali i s white labelem. Výrobci zjevně zase hodili co se týká stárnutí pneumatik zpátečku, protože mají problém prodat skladové zásoby třeba rok starých pneumatik. Každej kouká na datum výroby a nechce nové gumy se starším datem. Shodli jsem se na tom, že vyhodit dobrý gumy jen proto, že maj čtvrtý narozeniny je kravina. Samozřejmě, musíš je dobře skladovat, prohlídnout, ale samotné stárnutí směsi není zas taková tragédie, jak do nás donedávna výrobci (ve zjevné snaze o lepší prodej) hustili. ;-) -
Bud 12.03.14 20:59
« Re: Přezuto a WTF
Tak někteří i na severu. >:D Tchán má na své Feldě zimní už spoustu let a ještě je nesundal.. >:D >:D
Já se už v zimně rozhodl, že budu jezdit na zimních minimálně až do konce dubna, abych je aspoň trochu ojel. >:D Bylo by mi líto, je v budoucnu měnit jen proto, že jsou staré. I když neojeté. Když vezmu v úvahu, že v zimně na výlety nejezdím (letos to byla vyjímka) a když už jezdím, tak po sněhu, ledu a břečce. A tam gumy skoro nesjedu. :-O -
-
šmoula nešika 11.03.14 23:11
« Re: Přezuto a WTF
woody: Tak tak. Sudety nejsou Alpy, ač by se to z jednoho amerického filmu s hotelem Pupp zdát mohlo. U nás v Nočníku ČR jsem dnes pochodoval v mikině... A bylo azuro. Takže případnému sněhu dávám tak 20 minut, víc ne. ;-)
Ron: Ten nedávný příspěvek od tebe, první co jsem si u té zprávy vybavil. :-)
pot: Silničáři!...















