Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Thomasino 01.10.15 15:58
« Re: Re: Poslední den hlasování
Vidíš, a to já jsem auto někam "vyvezl" >:-[] >:-[] ...ikdyž do kačírku ;-)
Dneska jsem byl na geometrii, celkem v pohodě, jen malé odchylky. V pondělí jsem byl v servise, vyndali jsme importovaný kvalitní slovenský kámen, který byl hlavně pod plastem, kterým je zakrytovaný motor a předek. Jeden šutřík mrška skočil až do pružiny pravého zadního kola :-O Chvilku trvalo než jsme ho vyšťárali ven!
Kromě mírně dodřeného spodku je ale dole taky urvaná stěna plastové krabice od filtru s aktivním uhlím na výpary z nádrže. Nemají to udělané aerodynamicky a není to připravené na přistání v kačírku, protože je tam vzadu hrana a částečně se to utrhlo. Zalepili jsme dneska důkladně americkou páskou, ale budu muset objednat nový filtr, stojí prý asi 100 EUR vč. DPH.
Tady další fotky: :-)
[odkaz]
-
white label 01.10.15 12:42
« Re: Poslední den hlasování
w-a
Uvažoval jsem taky o tom, auto někam vyvézt a udělat fotku celého auta s pozadím, jenže to vůbec nevyznělo tak jako samotný velký detail. Nevypadalo to (na první pohled) ani moc vtipně ani propracovaně, To bych musel udělat "koláž" s celkovým pohledem + "výřez" detailu kola s ventilátorem, což ale pravidla neumožňují.
A čím detailnější a větší ten výřez byl, tím lépe/propracovaněji to působilo, takže nakonec jsem tam dal prakticky jen samotné kolo s ventilátorem. -
-
iudex 01.10.15 11:19
« Re: Poslední den hlasování
woody: reálna úprava prebehne zajtra. Stále som rozmýšľal, či to je dobrý nápad, najmä ale mám logistické problémy zaobísť sa tri pracovné dni bez auta (práca, deti do školy, na krúžky), ale povedal som si, žijeme len raz (akurát doma bude treba vec podať diplomaticky). >:D -
woody-alien 01.10.15 11:03
« Poslední den hlasování
Tak já hlasuji:
1. iudex
2. white label
3. Thomasino
iudex - předvídatelné ale to nic nemění na faktu, že pěkně provedené a je tam ten příběh. Jsem zvědav na reálnou úpravu. ;-)
white label - tohle bylo pochopitelně hlavně o vtipu a ten je dotažený parádně. Žádné samo domo úpravy, ale profi tuning. >:-[] :yes: I přes zaměření na humor mi tam trochu schází nějaké atraktivnější prostředí, prostě aby to nebylo jenom o tom větráku.
Thomasino - téma je tam přeneseně, hlavně ale oceňuji akčnost fotky a odvahu ji (plus všechno kolem) zveřejnit. Sám jsem do poslední chvíle váhal, jestli tě nedám na první místo, ale nakonec tedy takto a příště máš u mě fóra. ;-) -
iudex 01.10.15 10:56
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž hlasování
Tom: musíš ten čas brať v kontexte toho, že to nedal profi pretekár, ale len redaktor. Skôr má výpovednú hodnotu porovnanie jeho vlastných časov s rôznymi autami. Napr. s Focusom ST spravil čas 2:45,9, teda Octa s 2:45,5 mala lepší čas ako nominálne výkonnejší pravý HH.
Btw. pre Covenanta: autorevue porovnávalo Cupru a RS, Octavii namerali 166 kW a Cupre až 223 kW! Takže už v sérii by si mal mať tri stovky koní. :-) -
Thomasino 30.09.15 15:16
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž hlasování
Neviděl jsem video celé, jen jsem kouknul na začátek co má za gumy a viděl jsem Pirelli P Zero. Ty nejsou špatný, ale na větší ježdění to taky není. Ale dá se s nimi zajet asi i slušné kolo, jen jich nebude moc za sebou >:-[] Ten delší rozvor má výhodu v těch táhlých dlouhých zatáčkách na SK ringu, ale zase bude Kokta o trochu těžší. Jestli s GTI VII Perf. (jak ty tvrdíš) zajeli 2:36 (nebo kolik), tak ta Kokta by neměla být o moc pomalejší. Těch 2:44 mě nepřijde v porvnání s GTI nic moc. Měl by se borec více snažit >:-[]
U tebe to chce pak jiné gumy a jezdit a jezdit, abys to dostal do ruky a postupně sundal čas dolů. Pokud tě to teda bude bavit a nebude ti moc líto auta :-) -
iudex 30.09.15 13:28
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž hlasování
Sakra, chalan dal na tej RS230 čas 2:44 min., to je dosť dobrý čas. Teoreticky by som mal s identicky motorizovaným, ale ľahším a obratnejším GTI dať čas ešte lepší, ale ja sa k nemu ani nepribližujem (pravda, je otázne, či aj moje auto má 180 kW ako tá novinárska Octa). 8-s -
white label 29.09.15 15:40
« Re: Re: Fotosoutěž hlasování
1. iudex
2. woody
3. Thomasino
Nebylo lehké rozhodnout se mezi fotkou iudexe a woodyho, nakonec jsem dal přednost
intenzivnější tematičnosti a příběhu iudexovy fotky. Navíc mu to trochu dlužím za jeho "neviditelnou" noční fotku.
Jinak fotka woodyho celkově hodně povedená.
I u Thomasinovy fotky lze vlastně najít téma, i když spíš nepřímo. -
Emel 29.09.15 10:04
« Hlasování
1) iudex - promakané, vtipné, je tam přímo ten děj
2) white - líbí se mi, jak to tam hezky sedlo
3) woody - aféra repráčky nabírá na obrátkách :-) . Technicky jednoznačně nejlepší fotka :yes: , až mám trošku černé svědomí za "bronz", ale holt jsem dal tentokrát na první dojem
Sobě uděluji černý puntík za to, že jsem se vykašlal na vlastní téma :-/ , ale nějak jsem nebyl spokojený s ničím co mě napadlo... -
iudex 29.09.15 09:55
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování....anebo ne ?
To je to, jazdiť bez chýb; len niekedy človek má pocit, že ide ideálnu stopu, na hrane adhézie gúm, skrátka že už to nejde lepšie. A potom vidíš časy iných a nechápeš. Takto sme predvčerom závodili s kamošmi na motokárach; po každom bloku dostaneš výsledkovú listinu s časmi a môžeš si porovnávať svoje jednotlivé kolá s ostatnými. Postupne už som mal pocit, že idem úplne na hrane, trafené apexy, technika pohľadu, všetko a keď som ešte pridal, už som išiel do šmyku (drift je síce zábavný, ale zhoršuje čas), skrátka že sa to rýchlejšie nedá. A potom zistím, že kamoš to dal o 1,5 sekundy na kolo rýchlejšie (čo je na krátkej trati veľký rozdiel). -
Thomasino 29.09.15 09:17
« Re: Hlasujem
Hlasování:
1.) iudex - tady nebyl prostor k váhání, skvělý nápad, taky mě to pobavilo :yes:
2.) white label - zajímavý nápad na chlazení brzd, jen budeme muset dořešit přívod elektriky k tomu větráku ;-)
3.) woody-alien - taky pěkná úprava, jen bych zkusil ten mikrofon natáhnout od výfuku a ne od motoru. Ten fakt zvuk nemá >:D











