Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 17.10.15  00:57

    « Re: Re: Re: M2

    Na vsetínském Rallysprintu řádil berňák:
    [odkaz]
    >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto Bully-

    Bully_ 16.10.15  19:01

    « Re: Re: M2

    Samozrejme, o zavodnich kategoriich, kde kdyz mas predepsanou predokolku= musis pouzit predokolku nebo vubec o budgetu pro zavodeni se tu snad bavit nemusime :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 16.10.15  16:58

    « Re: M2

    Pokud hledáš auto na okruhy a nemáš neomezený budget, tak proč ne předokolku? Podívej se kolik se jezdí závodních serií s předokolkama, právě proto že jsou to svojí koncepcí lehčí auta a s nižšími provozními náklady. Clio, Seat Leon, Civic TR, WTCC skoro celé, série TCR atd., atd >:-[] Teď se jela 12-ti hodinovka v Brně ze série 24-hour series CREVENTIC ( [odkaz] ) , kde se jede 24h Dubai, 24h Barcelona atd. Byl jsem pozvaný k RTR Projects ve VIP salonku v 1.patře v teple, sledovali jsme to pár hodin, RTR nasadilo nové KTM X-Bow GT4 a ve druhém měl jet Tomáš Enge (bohužel jeho kolega to v tréninku rozstřelil a Enge nestarrtoval), viděl jsem ho tam v boxech zblízka :-) Hodně aut v tom závodě byly předokolky, nové Mazdy 3 sedan, nějaké Clia, Leony atd. Jasně, pořádný rychlý závoďáci byly zadokolky...
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Bully-

    Bully_ 16.10.15  13:46

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Thomasino:
    pokud takovy opravdu nekdo existuje a nejde o takovou predokolkovou latinu na premluveni sebe sama >:D , pak se ale urcite shodneme na tom, ze normalne je to presne naopak: na zabavu se jezdi se sportakem a bezne se jezdi beznym autem, klidne i rychlym beznym autem >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 16.10.15  13:06

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Já přece nikde přímo nesrovnávám auto homologované pro silniční provoz s motokárou, samozřejmě, že to jsou jiné světy, ale nic to nemění na tom, že by tě předokolková motokára zdaleka tolik nebavila.

    P:S. Když si vzpomenu jak jsme v zimě s Ondrou jezdili s přerostlou dieselovou A6 (s příplatkovým sport. difem!) "bokem" i po (prázdných) rožnovských uličkách v legálních! rychlostech a relativně "s prstem v nose", tak si nemyslím, že to musí být vždycky na hraně "života a smrti". Chápu, bylo to v zimě, ale s předokolkou si tohle neužiješ ani v zimě, natož s autem velikosti A6...
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 16.10.15  11:50

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    wl: keby sa autá správali tak, ako motokára, bolo by to super, žiaľ aj to najšportovejšie auto má od motokáry dosť ďaleko (napriek častému klišé prirovnaniu k motokáram). Základný rozdiel je samozrejme hmotnosť, pri požiadavkách kladených na osobné auto, jeho výbavu, komfort atď. nemôžme o vlastnostiach motokáry ani uvažovať. Motokára, ktorá má fakticky len motor a podvozok, kde sedíš tri centimetre nad zemou, s hladkými gumami na hladkom povrchu motokárovej haly, bez posilovača a všetkých serepetičiek, čo filtrujú priamy kontakt medzi kolesami a tebou sa správa úplne nádherne čitateľne, drift s ňou je plynulý, predvídateľný, krásne kontrolovateľný. Ak ti na cestnom aute odskočí zadok, je to väčšinou náhle, auto drží, drží a zrazu sa už šmýka a máš problém. Plus čaro toho driftovania s motokárou je v relatívne malej a bezpečnej rýchlosti, na okruhu v stotridsiatke to je o život.
    Ale inak s tou motokárou si mi spravil chuť, idem zistiť, kto by so mnou šiel na motokáry do BA. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 16.10.15  11:00

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Zrovna u motokár je to skoro jedno >:-[]

    Z mého pohledu jsem si před dvěmi lety řekl, že nejsem dostatečně vyježděný na to, abych si koupil silnou zadokolku (M235i), navíc za cenu o 50% vyšší, a pak se s ní učil na okruhu, že se raději 3 roky pořádně naučím na okruhu s "blbuvzdornou" předokolkou, teprve následně si pořídím něco silnějšího se zadním náhonem. U mě je to ale dost ovlivněný tím, že mě baví okruhy a ta GT86 mě přišla přece jen pomalá, ikdyž cesta by to taky byla...
    Ale taky existuje prý řada majitelů Porsche, který si ho nechávají na okresky a na časté výlety na Nordschleiefe mají Megana R.S. či starší M3. Nižší provozní náklady, při tom zábava není o tolik horší >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 16.10.15  10:47

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Ale vem si třeba motokáry, bavila by tě předokolková motokára? >:-[] ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 16.10.15  10:46

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Neměl jsem na mysli drifty ve vysokých rychlostech, to už je docela extrém, tím spíš na běžné cestě.
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 16.10.15  08:43

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    wl: áno, ten šmyk s F-type bol zážitok, nie som si ale istý, či o takéto zážitky stojím. >:-[] Dodnes ma obleje pot, keď si spomeniem, ako blízko som mal k rozflákaniu auta za 100.000 eur. A nefandím si, že by som sa dostal na takú úroveň jazdeckých schopností, že budem driftovať so silnou zadokolkou s prstom v nose. Je fajn vidieť Chrisa Harrisa, ako driftuje s LaFerrari, ale pre drvivú väčšinu z nás by znamenal pretáčavý šmyk silnej zadokolky na okruhu výlet do štrku (a na bežnej ceste ešte horšie).
  • « 00 Reagovat !

    foto Bully-

    Bully_ 15.10.15  22:08

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 15.10.15  22:07

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Jj, to mi došlo hned... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Bully-

    Bully_ 15.10.15  21:56

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Edit- v prvni vete ma byt "neznamena, ze by mely byt zadokolky s motorem kdekoliv a priori zaludne", samozrejme >:D , ne predokolky. To by text nemel svuj vyznam.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 15.10.15  20:41

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Souhlas, zvlášť s druhým odstavcem.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 15.10.15  20:35

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Jasně, že jízda na hraně s čímkoli je adrenalin, tím spíš někde na okresce. To ale nic nemění na tom, o čem jsem psal. Vzpomeňte si třeba na to, jak silný (včetně toho staženého zadku) měl iudex zážitek, když mu v zatáčce ustřelil "skoroPájův" Jag. Na to určitě hned tak nezapomene. "Zažil" by něco srovnatelného v seberychlejší předokolce?
  • « 00 Reagovat !

    foto Bully-

    Bully_ 15.10.15  20:34

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Ze jsou predokolky nezaludne samozrejme neznamena, ze by mely byt predokolky s motorem kdekoliv a priori zaludne. Predokolka je "jenom" jednoducha na rizeni, odpusti spoustu chyb a aby se vubec sklouzla zadkem, musi byt bud mizerna adheze, jezdec musi udelat vylozenou chybu a nebo musi pretacivy smyk vyvolat schvalne. Urcite to neni spatna koncepce, jenom se proste auto diky svemu rozlozeni hmotnosti vzdycky v zatackach hrne pres vnejsi predni kolo. Nic vic od ni cekat nemuzete. Na druhou stranu spousta zadokolek i ctyrkolek je nedotacivych (z kategorie s motorem vpredu) a nejake charakteristicke vlastnosti auta s pohonem zadni napravy z nich jde dostat az tehdy, kdyz se jede vylozene na hrane. Zase s nimi jde na rozdil od koncepce s motorem uprostred/vzadu driftovat- pokud maji samosvor a dostatecny vykon.
    Vubec je hloupost si myslet, ze na rozdil od predokolky ta prava zadokolkova zabava znamena moznost driftovat. Je to nejvic o gripu, o (ruznem) rozlozeni hmotnosti a z toho vyplyvajicich jinych jizdnich vlastnostech. Da se o tom dlouze psat, ale lepsi je si ruzne koncepce sam vyzkouset. Jak se nakazite >:D , pak vam bude jedno, ze vas na netechnickem okruhu muze obcas predjet i ten silny rodinny hatchback. Rizeni auta je o necem jinem, nez o niceni prednich plastu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 15.10.15  20:14

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Já ti dám nadsázku !! >:-[] >:D Ono stačí na Nordschleife když jedeš na hraně, lehce auto odskočí a zase se chytne, pokud přesně o tom místě víš, že to tam odskakuje :-) Tam můžeš jet kousek od průšvihu hodně často a adrenalinu máš jako sviňa !!

    Dneska mě přišla skvělá fotka z Nordschleife, kterou jsem si zakoupil od místních fotografů. Půjde na zeď do kanclu, spolu s nějakou fotkou od Petra Frýby z Carbonie, ještě nějakou ze Spa a Dolomit >:-[]
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 15.10.15  20:05

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    Ano ta "šoférská nezáludnost" je právě to, co většinou umožňuje rychlým předokolkám to, co pak můžeme vidět na podobných videích. Na druhou stranu o čem je to nahánění druhých (včetně časů) na uzavřených okruzích? Není to taky právě o adrenalinu, tedy i tom "staženém zadku"?
    Např. Thomasino má skoro Vánoce, když dostane a zvládne kratší přetáčivý smyk (s předokolkou) na ringu, přitom zadokolkaři mohou jet na hranici přetáčivého smyku prakticky každou zatáčku, čili "Vánoce imrvére" (samozřejmě s patřičnou nadsázkou). Čímž se zase dostáváme k tomu, že mezi rychlostí a zábavou nemusí zdaleka vždy platit přímá úměra.
  • « 10 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 15.10.15  14:56

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    wl: tak o tej M3 jeho kamaráta píše ako o "track car", čiže predpokladám nejaké tie úpravy, ako je u týchto starších BMW bežné. Ale nejde o to konkrétne porovnanie (chalan má aj video, ako naháňa testovaciu Giuliu QV a hoci na rovinkách mu vždy utečie, v zákrutách sa jej pekne drží), ide o to, že predokolka už dávnejšie neznamená slabé, pomalé a nudné auto a keď ide o rýchlosť, často je (vďaka svojej konštrukcii a šoférskej nezáludnosti) na tom okruhu lepšia, ako porovnateľne výkonná zadokolka. Ostatne aj na tom videu v 24 sekunde, keď M3ke uskočí zadok sa možno šofér viac baví (aj to pochybujem, reálne mu skôr stiahlo r.ť), ale rozhodne mu to na rýchlosti nepridá.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 15.10.15  14:18

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M2

    iudex
    K tomu videu, je to sice M3, ale ještě z minulého století... >:D ;-)
    M3/E36 přišla už v roce 1992 a to měla 286PS/7000ot. a 320Nm/3600ot.
    Jinak předokolka vs zadokolka - zadokolka obecně potřebuje k jízdě na hraně lepšího řidiče, než předokolka a jízda na hraně je se zadokolkou větší "adrenalin" (pro někoho větší strach/nebezpečí, pro jiného větší zábava/"výzva") a zvlášť při snížené adhezi je s ní větší zábava i v menších rychlostech. Jízda pro zábavu a jízda na čas nemusí být to samé.
    A k rekordním časům na okruzích zajetým profesionály se běžný (byť "zapálený") řidič stejně moc nepřiblíží, tím spíš právě u zadokolek, "ideálně" s lehkým předkem k tomu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…