Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
iudex 06.11.15 13:56
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?
Tak keď to skúsiš, zistíš, že to sú práve denné svetlá. Tie svietia vždy, keď ide motor, bez ohľadu na svetelné podmienky. Až druhá poloha: A sú automatické svetlá. Ak teda blondína (blondín) má svetlá v polohe 0, denné LED normálne svietia, ale sa samé neprepnú, preto sa potom čudujú, prečo na nich ostatní blikajú. ;-)
Na Golfe s bixenónmi sú denné svetlá LED pásiky (v tvare U) a stretávačky sú už xenóny, takže tam je rozdiel ako v intenzite, tak aj v kvalite svetla. U Leona s full LED je to denný LED pásik po obvode svetiel a pri stretávačkách sa zapne 6 hlavných LED lapmičiek (a pri diaľkových ďalšie 3 veľké LED). -
white label 05.11.15 22:28
« Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?
Cov
Lidi přece dělají spoustu věcí nelogicky a "blondýny/blonďáci" zvlášť. Dokud tam ta poloha bude k dispozici, tak to bude vždycky potenciální nebezpečí (zejména pro neználky).
Co si mám představit pod tvým: "Já polohu denního svícení v podstatě v autě ani nemám... "?
Buď ji tam máš (zřejmě ano), nebo ne... a jestli jsou denní LEDky zároveň jako obrysovky na tom nic nemění.
Světelný senzor v dnešních nových autech není nic extra/neobvyklého a netýká se to jen prémiových značek. I v mém "obstarožním" pětkovém GTI už byl/je. ;-) -
Covenant 05.11.15 21:22
« Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?
white label
To by sice mohl být důvod...ale pokud mají v autě režim poloha automatického svíceni jako mám například já, nebo wooody atd.... tak je celkem nelogické to dávat do polohy pouze denního svícení...a u prémiových značek bych čekal, že to mají ve výbavě už standardně, když i Leon to má grátis ;-)
Já polohu denního svícení v podstatě v autě ani nemám...ty přední ledky jsou zároveň brány jako obrysové světla. -
white label 05.11.15 17:56
« Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?
pS
V drtivé většině případů není problém v senzorech, ale právě v tom, že to mají přepnuté na denní svícení (O) a už pak na to nesáhnou. Právě ženy s tím mají nejčastěji problém. Už se mi párkrát stalo, že jsem potkal "blondýnu" v úplné tmě jen s předníma LEDkama a přesto, že jsem na ni v úseku asi 20 km blikal, nebyla schopna rozsvítit, prostě nevěděla jak. Jak je to nebezpečné je asi každému jasné.
P.S. Optimem by bylo, kdyby při denním svícení svítily zadní světla a přitom bez osvětlení RZ (interiér taky při denním svícení nesvítí), což samozřejmě není žádný problém udělat. -
Thomasino 05.11.15 11:28
« Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?
Cove - kde se to nastavuje ta citlivost senzorů? Předpokládám, že ve svém opravdu "prémiovém" voze Golf Highline to tam někde bude, ale při prvním procházení celého menu auta (a je tam toho požehnaně!) si nepamatuji, že by to tam bylo.
Jinak to, že na denní svícení nesvítí zadní světla taky moc nechápu, je to častý problém, že se člověk za stmívání někam přiřítí vyšší rychlostí a najednou ejhle, ono tam jede auto, které není skoro vidět, ale až na poslední chvíli !! :-O 8-s
Takže myslete na to, sviťte kurnik pořádně, nebo se přiřítí nějaký rychlý HotHatch co zrovna někam spěchá a bude mít problém se nepodívat do kufru >:D -
woody-alien 05.11.15 09:15
« Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?
Cov: S tím, že jedou už (nebo ještě) ve tmě jenom na denní svícení se setkávám opravdu často. Může být, že je to senzory. Mně to funguje perfektně a ani jsem s citlivostí nešachoval. Krásně je to vidět při vjezdu do garáže. Když přijedu za dne a svítím jenom LEDkama, tak jakmile najedu do garáže (i když má celkem slušné prosklení a ještě ti přisvěcuje světlo el.vrat), tak se světla rozsvítí. -
Brandon Walsh 05.11.15 09:08
« Re: Malý soused z Boleslavi...
ako si tie premiove puklice este poistil proti strateniu >:D
seat mi pri dennom svieteni svietil cely, predok, zadok, spz tam mimo mesto som to absolútne neriesil, ford svieti iba predok, takze prve tyzdne som po meste jazdil inkognito a vzdy som si to uvedomil az pri cakani, kym sa otvori brana na garazi, ked bol ford neopravitelne pokazeny >:D tak som si vyhadal octaviu nejaku staru dvojkovu a tam som pre istotu nesvietil vobec, ani ma nenapadlo, ze dvojkova octavia moze nesvietit, opat ma upozornila na to garaz >:-[] -
woody-alien 05.11.15 09:03
« Re: Malý soused z Boleslavi...
pS: >:D Nejlepší české poklice. >:-[]
Bohužel nemám fotku, ale nedávno jsem se přibližoval k Suzuki Jimny a jak má rezervu na zadních dveřích, místo originál poklice Suzuki tam měl VW. Nevím, možná tím dával okázale najevo nesouhlas s ukončenou spoluprací těchto dvou automobilek. ;-) -
Covenant 05.11.15 09:00
« Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?
woody-alien
Tohle se mi stalo na dálnici ve 130 v mlze....ženská v SUV a jela jen na přední denní svícení, zadek auto úplně potmě.
Nevím jak to mají přesně ostatní značky, ale já mam v menu auta nastavení citlivosti senzoru světel (v současnosti na střední citlivost), bohužel lidi asi nevědí že něco takového existuje, protože potkávám i auta prémiových značek, kdy já mám už světla zapnuté a jejich auta ještě šero nebo zhoršené světelné podmínky nezaznamenaly. ;-)












Ta "nula" (O) je právě ta poloha stálého denního svícení (na kterou jezdí někteří i za výrazně snížené viditelnosti), stejnou "nulu" mám taky u GTI, nebo Allraodu... ;-)