Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

  • « 00 Reagovat !

    foto boost-

    boost. 12.11.15  09:41

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 11.11.15  22:04

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Takže žádná funglovka?
    Mohl bych se zeptat ségry, jestli náhodou neplánují prodat tu jejich opečovávanou SX4ku.
  • « 00 Reagovat !

    foto Emel

    Emel 11.11.15  21:18

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Zadání je hodně volné, vcelku by tu roli klidně mohl sehrát kompakt, subkompakt nebo nějaký nafouklý subkompakt... ideální by bylo, kdyby se vynořilo něco v okruhu známých.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 11.11.15  17:52

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Konstatování, že se do jakéhokoli auta B segmentu za sebe !pohodlně! posadí dva lidi 185 cm dlouzí, je samozřejmě nutno brát s obrovskou rezervou, přesto byla prostornost SX4 (v rámci třídy) vždy její silnou stránkou, viz testy.
    Jinak, když stála SX4 vedle 5dv. SSS, tak SX4 vypadala minimálně jak o třídu větší auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto Insolito

    Insolito 11.11.15  16:01

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    V SX4 jsem něco "odcestovala" na zadních sedadlech a bylo tam málo místa u kolen-byly zabořené do měkké zadní části předního sedadla a ze strany bylo málo místa u hlavy a to neměřím přes 185 cm a předemnou seděl člověk přibližně o těch 185 cm, a to ještě neměl sedačku tak daleko, jak by mu to bylo opravdu pohodlné.
    Testy beru se značnou rezervou a obzvlášť tady na ACZ.

    PS. můj dnešní úlovek z MB: [odkaz]
    :-) to je teprve druhý, který jsem v ČR viděla, ale první Hellcat
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 11.11.15  14:06

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    "Ako myslíš, že (Polo) GTI je rovnako tvrdé, ako (Fie)ST(a)?"
    To tu přece nikdo nenapsal, wooody naopak zažertoval , že když už podvozkové "sado-maso" do města, tak rovnou pořádné, tedy FieSTu.
    Polo GTI sice není tak tvrdé jako FieSTA, na druhou stranu do přívětivosti GGTI (na 18" a klasickém podvozku) mu leccos schází. Polo GTI má rozměr kol 215/40/17" (nikoli 45), takže má na 17" o 4 mm nižší profil, než GGTI na 18" (225/40/18"). K tomu "tuhou" zadní nápravu a taky o poznání tvrdší podvozek.
    Dokonce i SSS má nepatrně (o dva milimetry) vyšší profil (195/45/17"). A neřekl bych, že SSS má nějak výrazněji tvrdší podvozek, než Polo GTI, i když Polo působí celkově "bytelnějším" dojmem.
    Co se týče SX-4, tak ta byla na poměry B segmentu poměrně hodně prostorná, všude v testech najdeš v plusech právě prostornost interiéru, viz i tady na a.cz:
    "K vnitřnímu prostoru nemám výhrady, za 185 cm vysokého řidiče se pohodlně posadí stejně vysoký pasažér, u kolen i hlavy mu přitom zůstane slušná rezerva."

  • « 00 Reagovat !

    foto Covenant

    Covenant 11.11.15  11:12

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    iudex

    Hlučnost GTI už dřív, nebo hlučnost co jsi upravil výfuk? ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 11.11.15  08:16

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Ako myslíš, že GTI je rovnako tvrdé, ako ST? ;-) GGTI nie je žiadna vytriasačka ani na 18kach (ak sa moja polovička na niečo sťažuje, je to hlučnosť GTI, nie nedostatok komfortu), takže si nemyslím, že PGTI by bolo so 45% 17kami na tom horšie. A určite na tom bude lepšie, ako SSS.
    SX4 sa tvári ako niečo viac, než malé auto, má drobnú výhodu vo vyššej stavbe a podvozku, ale čo sa priestoru týka, je to porovnateľné s kompaktmi segmentu B (Fabia je možno ešte priestrannejšia). Ale ako jazdenka do mesta dáva perfektný zmysel.
  • « 00 Reagovat !

    foto Insolito

    Insolito 10.11.15  22:13

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Jo tak, jsem to přehlédla...SX4 je celkem blbý auto do města, výhled šikmo vpřed je mizerný, obtížněji se odhaduje vzdálenost kvůli tomu, jak je to auto "kulaté" , což je ve městě nepraktické a podvozek je moc tuhý...
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 10.11.15  22:03

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Naštěstí je to hb, kde můžeš nakládat až po strop... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 10.11.15  22:02

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Kajlí: O S-Crossu se nebavíme, on Emel taky napsal "klidně nějakou ojetinu"....a třeba Fusion už se taky dávno neprodává.
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 10.11.15  21:57

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    wl: Kufr téměř všech ostatních aut B-segmentu je v tomto ohledu jinde. >:-[] V praxi nám to ale opravdu stačí. Na běžný nákup do města jezdíme tak dvakrát týdně a není s tím problém. Zvláštní nákupy (před svátky, velká rodinná oslava, shánění dárků, cílený nákup nábytku/vybavení domácnosti atd.) pochopitelně řešíme větším autem, ale i tak zvládne Swift drtivou většinu pojížděk do města. Víc než jsem původně čekal. Prostě druhé auto. Ale je jasné, že co do objemu kufru typičtější zástupci B-segmentu (Polo, Corsa, Fiesta, Rio atd.) na tom budou ještě líp.

    Skladovky SX-4 už nebudou, po těch se zaprášilo.
  • « 00 Reagovat !

    foto Insolito

    Insolito 10.11.15  21:51

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    woody: Už to vidím, koupíš plato vajec a jedeš na okresky >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto Insolito

    Insolito 10.11.15  21:48

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    wl: SX4 už se nějakou dobu neprodává, možná se dá ještě narazit na opuštěnou skladovku, ale jinak ne. Nebavíte se tu spíš o S-Crossu?
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 10.11.15  21:44

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Kajlí: To, co ve městě běžně potřebuju koupit nebo odvézt, to se vejde. Jasně, že když vím, že jedu pro skříň nebo lednici, tak Swiftem nepojedu, ale coby druhé auto funguje i Swift bez problémů. A nepotřebuješ žádnej síťovej program, když chceš řezat zatáčky. >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 10.11.15  21:42

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Možná si vzpomínáš, že (stříbrnou) SX4 má moje ségra (a její syn 4dv. SSS). Akorát ta SX4 se asi už neprodává, nebo ještě nějaké zbylé skladovky jo?
    Věřím, že SS stačí na ledacos, akorát ve čtyřech osobách už to na větší nákupy (nemyslím lednici apod.) asi moc nebude. To i kufr toho Pola je v tomto ohledu trochu jinde.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 10.11.15  21:34

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    Asi tak. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Insolito

    Insolito 10.11.15  20:08

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    w-a: To se vám do toho minikufru Swiště něco vejde? >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 10.11.15  18:05

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    wl: Děti, nákupy, prostornost...přitom "šikovnost" do města. SX4 není v tomhle vůbec špatná volba, ale za sebe si troufám tvrdit, že i malé auto (B-segment) na tohle stačí. A to dokonce i když patří ve své kategorii k těm menším. U nás panuje se Swištěm naprostá spokojenost...vyřizujou se nákupy, děti se vozí do kroužků atd. Dokonce jezdíme ve čtyřech častěji než jsem původně předpokládal.
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 10.11.15  17:54

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení - ráj nebo peklo ?

    iudex: Polo GTI ? Když už chceš trestat manželku, tak rovnou pořádně. FieSTou. >:-[]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…