Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

  • « 00 Reagovat !

    foto Emel

    Emel 04.01.16  20:27

    « Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    White: světelnost je hezká věc, ale ono je k ní důležité brát v potaz i velikost senzoru. Optika u mobilu nikdy nebude o moc víc než malé zahnuté sklíčko, ale kvalita senzorů šla hodně nahoru... takhle malý čip by ještě před pár lety znamenal při jakémkoli neideálním osvětlení jen spoustu šumu, dneska z toho lezou použitelné výsledky.

    K tomu HDR - třeba zrcadlovky sice mají funkci HDR, ale fakticky to jen udělá jednu fotku a projasní stíny softwarovým procesingem té jedné fotky, jinými slovy, závěrka cvakne jen jednou...
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 04.01.16  12:38

    « Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Souhlas, ta čb tomu nepomohla, spíš naopak, se zbytkem taky souhlas.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 04.01.16  12:31

    « Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Emel
    Takže tvoje pořadí zřejmě je?
    1. Kubass
    2. iudex
    3. white label

    4. Thomasino

    Máš to skoro podle časové posloupnosti přihlášení, což mě nejdřív trochu zmátlo.
    ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 04.01.16  12:23

    « Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Emel - Jo, funguje to, jak u foťáků, tak u některých mobilů. Mám teď Samsung S6 edge plus a ten fotí neuvěřitelně (světelnost objektivu f 1,9), když pominu fakt, že nemá optický zoom, tak nahradí i velmi dobrý kompakt. Je to mazec, kam až se to posunulo.
  • « 00 Reagovat !

    foto Emel

    Emel 04.01.16  12:11

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Líbí se mi Martini triko a modré Martini Porsche :-)

    Gulf je sice klasika, ale tolik se mi nelíbí.
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 04.01.16  10:39

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Mám tohle tričko Porsche s Martini :-)
    [odkaz]
    A tuhle bundu GULF, a triko GULF, mimo jiné :-)
    [odkaz]
    [odkaz]

    Jinak ideálně by to chtělo tohle Porsche s Martini polepem ;-)
    [odkaz]
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Emel

    Emel 04.01.16  10:13

    « Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Thomasino: ne, černobílá tomu za mě nepomáhá... obloha je víceméně bílá a ztratí se i nějaké zajímavé barevné detaily, třeba ten zelený flare za autem nebo oranžová v poli.

    Já ti rozumím, taky na postproces moc nejsem, ale u takovéhle fotky je pak škoda, že nebe je celé vypálené a přitom kola jsou zase skoro utopená ve stínech... klasické řešení by byl přechodový filtr :-)

    PS: nevím jestli to tak vylezlo z foťáku nebo je to kompresí, ale ten JPG je taky dost agresivní... podívej se na mraky a na listy toho větráku, jsou tam dost velké čtverečky... v barevné i černobílé.
  • « 00 Reagovat !

    foto Emel

    Emel 04.01.16  10:06

    « Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    White: to mám za to rýpnutí do zatočených kol :-) , máš pravdu předsedo... :-O

    Co si mobil představuje pod HDR focením je zajímavá otázka, to pravé HDR je o několika fotkách s různým časem a jejich spojení do jedné... ale mobil na to má teoreticky jak rychlou závěrku, tak výpočetní výkon... mohlo by to fungovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 03.01.16  23:58

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    V tomto ohledu už rozhodují jenom prachy (jejich množství), jakékoli další "souvislosti" jsou podružné... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto kubass11111

    kubass11111 03.01.16  23:53

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Tak za mě vede rozhodně bojovy zbarvení Alitalia, Stratos v tomhle maskáči je naprosto famozní auto, a takovej Fiat 131 to jenom umocňuje...
    Jak říkám, o novej motorsport se nezajímám, já žiju v historii, takže co bylo po roku 95 nevím >:D
    U mě jasně vede Group B a její předchůdci...
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 03.01.16  23:52

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    To taky, ale i s BMW:
    [odkaz]
    [odkaz]
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 03.01.16  23:48

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Jasně, proč myslíš, že poslední M3 GTS presentovalo BMW právě v oranžové a M4 GTS zrovna s oranžovými doplňky?
    Sponzoring BMW Jégrem má tradici... ;-)

    A kdyby sis chtěl koupit něco k těm polepům, optej se u Porsche:
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto kubass11111

    kubass11111 03.01.16  23:42

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Počkat počkat, v oranžovejch barvách Jageru se proháněla v ranejch 90tkách Alfa 155 v DTM, jednoznačně nejvíc kulervoucí kára své doby...
  • « 00 Reagovat !

    foto kubass11111

    kubass11111 03.01.16  23:39

    « Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    jooo, já se jenom ptám, Francouzská produkce mě nikdy nezajímala, a ikdyž teď v jedné jezdím, tak Lancia rulezz! >:D

    Jinak když řekneš Porsche hned ho vidím v barvách Gulfu nebo Rothmans...
    Ale to bude asi tím že s poslední Deltou mě přestala rally zajímat (a šel jsem se zájmem z5 do skupiny B, a dál do 70tejch let), a Alfy jezdili za Martiny v DTM...

    Prostě mi to na Renaultu nesedělo, tak sem se zeptal :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 03.01.16  23:36

    « Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Takže ideálně za dva roky BMW M2 v oranžových barvách Jaggermaister ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 03.01.16  23:31

    « Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Kubass
    Tak tohle už se tu řešilo (třeba pro Porsche je to naopak docela známé spojení).
    Jestli to taky nebude tím, že St. Raphael ("francouzské Martini") motorsport zdaleka tolik nesponzoruje. >:-[]
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 03.01.16  23:27

    « Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    S polepy Martini jezdilo hodně značek, včetně Fordu, Renaultu atd. Teď jezdí jedno SLS GT3 a Corvetta GT3. Nejznámější je to ale na Porsche a hned potom na Lancii :-)
    Ale hlavně mám rád klasické závodní barvy jako Gulf, Martini, JSP apod.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 03.01.16  23:27

    « Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Emel
    Pokud si chtěl jít příkladem, tak jsi se mohl držet daného formátu hlasování, nebo alespoň použít čísla 1-3.
    "Vzorové hlasování:
    1. Sick-Boy
    2. Legolassie
    3. vincent_vega"

    Kdes přišel na to, že zrovna HDR není povolené?
    "Jemný postprocesing je bonus; s barvičkami si pohrát můžeš. Stejně jako HDR. Ale kromě úprav poznávací značky jsou všechny zásahy do struktury fotky jako retuše, koláže a podobně zakázány."
    Nehledě na to, že dnes už umí fotit přímo v režimu HDR i (některé) mobily.

    P.S. Volant byl taková návnada, čekal jsem kdo si toho všimne první..., ono každé umělecké dílo musí mít i nějakou nedokonalost... >:-[]
    Na iudexe je to ovšem vytočené jen velmi málo/nepatrně... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto kubass11111

    kubass11111 03.01.16  23:17

    « Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    Co má Renault společnyho s Martini? Já se jenom tak ptám, páč pro mě jako Italskyho srcaře tohle patří jenom na Lanciu! >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 03.01.16  23:07

    « Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování

    No HDR stejně nemám moc v oblibě a snažil jsem se z tý fotky proti slunku aspoň něco málo vytáhnout, ale teď mě napadlo to zkusit udělat obyčejně černo-bíle a asi to vypadá lépe. Ale to je už teď jedno >:-[] >:D
    [odkaz]

    ...a vůbec, pořádnou fotku se světlem si osobně představuji takto nějak, co se mě skoro omylem povedlo na srazu supersportů ve Veldenu u jezera Wothersee v červnu 2013:
    [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…