Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
white label 04.01.16 12:23
« Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
Emel - Jo, funguje to, jak u foťáků, tak u některých mobilů. Mám teď Samsung S6 edge plus a ten fotí neuvěřitelně (světelnost objektivu f 1,9), když pominu fakt, že nemá optický zoom, tak nahradí i velmi dobrý kompakt. Je to mazec, kam až se to posunulo. -
Emel 04.01.16 10:13
« Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
Thomasino: ne, černobílá tomu za mě nepomáhá... obloha je víceméně bílá a ztratí se i nějaké zajímavé barevné detaily, třeba ten zelený flare za autem nebo oranžová v poli.
Já ti rozumím, taky na postproces moc nejsem, ale u takovéhle fotky je pak škoda, že nebe je celé vypálené a přitom kola jsou zase skoro utopená ve stínech... klasické řešení by byl přechodový filtr :-)
PS: nevím jestli to tak vylezlo z foťáku nebo je to kompresí, ale ten JPG je taky dost agresivní... podívej se na mraky a na listy toho větráku, jsou tam dost velké čtverečky... v barevné i černobílé. -
Emel 04.01.16 10:06
« Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
White: to mám za to rýpnutí do zatočených kol :-) , máš pravdu předsedo... :-O
Co si mobil představuje pod HDR focením je zajímavá otázka, to pravé HDR je o několika fotkách s různým časem a jejich spojení do jedné... ale mobil na to má teoreticky jak rychlou závěrku, tak výpočetní výkon... mohlo by to fungovat. -
kubass11111 03.01.16 23:53
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
Tak za mě vede rozhodně bojovy zbarvení Alitalia, Stratos v tomhle maskáči je naprosto famozní auto, a takovej Fiat 131 to jenom umocňuje...
Jak říkám, o novej motorsport se nezajímám, já žiju v historii, takže co bylo po roku 95 nevím >:D
U mě jasně vede Group B a její předchůdci... -
white label 03.01.16 23:48
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
Jasně, proč myslíš, že poslední M3 GTS presentovalo BMW právě v oranžové a M4 GTS zrovna s oranžovými doplňky?
Sponzoring BMW Jégrem má tradici... ;-)
A kdyby sis chtěl koupit něco k těm polepům, optej se u Porsche:
[odkaz] -
kubass11111 03.01.16 23:39
« Re: Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
jooo, já se jenom ptám, Francouzská produkce mě nikdy nezajímala, a ikdyž teď v jedné jezdím, tak Lancia rulezz! >:D
Jinak když řekneš Porsche hned ho vidím v barvách Gulfu nebo Rothmans...
Ale to bude asi tím že s poslední Deltou mě přestala rally zajímat (a šel jsem se zájmem z5 do skupiny B, a dál do 70tejch let), a Alfy jezdili za Martiny v DTM...
Prostě mi to na Renaultu nesedělo, tak sem se zeptal :-) -
white label 03.01.16 23:31
« Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
Kubass
Tak tohle už se tu řešilo (třeba pro Porsche je to naopak docela známé spojení).
Jestli to taky nebude tím, že St. Raphael ("francouzské Martini") motorsport zdaleka tolik nesponzoruje. >:-[]
[odkaz] -
Thomasino 03.01.16 23:27
« Re: Re: Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
S polepy Martini jezdilo hodně značek, včetně Fordu, Renaultu atd. Teď jezdí jedno SLS GT3 a Corvetta GT3. Nejznámější je to ale na Porsche a hned potom na Lancii :-)
Ale hlavně mám rád klasické závodní barvy jako Gulf, Martini, JSP apod. -
white label 03.01.16 23:27
« Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
Emel
Pokud si chtěl jít příkladem, tak jsi se mohl držet daného formátu hlasování, nebo alespoň použít čísla 1-3.
"Vzorové hlasování:
1. Sick-Boy
2. Legolassie
3. vincent_vega"
Kdes přišel na to, že zrovna HDR není povolené?
"Jemný postprocesing je bonus; s barvičkami si pohrát můžeš. Stejně jako HDR. Ale kromě úprav poznávací značky jsou všechny zásahy do struktury fotky jako retuše, koláže a podobně zakázány."
Nehledě na to, že dnes už umí fotit přímo v režimu HDR i (některé) mobily.
P.S. Volant byl taková návnada, čekal jsem kdo si toho všimne první..., ono každé umělecké dílo musí mít i nějakou nedokonalost... >:-[]
Na iudexe je to ovšem vytočené jen velmi málo/nepatrně... ;-) -
Thomasino 03.01.16 23:07
« Re: Re: Ukončení přihlašování, zahájení hlasování
No HDR stejně nemám moc v oblibě a snažil jsem se z tý fotky proti slunku aspoň něco málo vytáhnout, ale teď mě napadlo to zkusit udělat obyčejně černo-bíle a asi to vypadá lépe. Ale to je už teď jedno >:-[] >:D
[odkaz]
...a vůbec, pořádnou fotku se světlem si osobně představuji takto nějak, co se mě skoro omylem povedlo na srazu supersportů ve Veldenu u jezera Wothersee v červnu 2013:
[odkaz]










K tomu HDR - třeba zrcadlovky sice mají funkci HDR, ale fakticky to jen udělá jednu fotku a projasní stíny softwarovým procesingem té jedné fotky, jinými slovy, závěrka cvakne jen jednou...