Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

  • « 00 Reagovat !

    foto Leg

    Leg 18.02.16  23:25

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    RS6: podvozkovými problémami by som to iste nenazval, ide skôr o to, že všetky testy RS3 sa nesú vo veľmi podobnom duchu - parádny charakterný motor so super zvukom, dizajn a spracovanie na jednotku v kontraste s nie veľmi vzrušujúcimi jazdnými vlastnosťami - niekde som dokonca čítal, že by dokonca dali sprednosť alternatíve z vlastných radov - S3 alebo Golf R. No a v tomto kontexte sa práve zvýšenie výkonu zdá byť trochu zbytočné, aj keď ako hovoríš, je to príjemný bonus. Nakoniec ale, ako som spomínal, RS3 som nejazdil, tak sa nechcem púšťať do nejakých veľkých hodnotení. Okrem iného aj preto, že v konečnom dôsledku je celkové naladenie pravdepodobne také, aké Audi chcelo s ohľadom na požiadavky svojich zákazníkov dosiahnuť. To že sa nestretlo s očakávaniami testerov, ktorí si predstavovali chovanie rally špeciálu prezlečeného do civilných šiat je vec druhá.

    A čo sa týka 3D/5D/sedan polemiky, tak to asi nemá cenu ďalej rozvíjať, ber to ako také neškodné rypnutie si. Navyše som vedel, že si šplhnem u labela, čo sa aj stalo. :-) Mohli by sme to rozoberať dlhé hodiny, nakoniec už o tom nielen tu boli popísané tisíce znakov a každý má aj tak svoj pohľad. Môj je ten, že oku by najviac lahodila krásne kompaktná 3D verzia, ktorú bohužiaľ nerobia a ani robiť nebudú, reálne (aj keď je to nereálne :-) ) by som nakoniec ale možno zobral 5D, s dĺžkou dverí nemám problém ani u ultrakrátkych na 1-er a zadné dvere sa často hodia, rovnako ako je fajn občas zhodiť zadné sedačky a vytvoriť si menšiu dodávku, čo zasa vylučuje sedan. Voči sedanom a kupé (hlavne v menšom vydaní) som ale vo všeobecnosti dosť zaujatý a tento typ karosérie mi z nejakých ťažko vysvetliteľných príčin skoro vôbec neimponuje.

    Iudex: všetko po starom, jednotka má náročnú zimnú službu, stojí na daždi zablatená až po strechu. Vzhľadom na blížiace sa desiate výročie výroby by si už možno pomaly zaslúžila youngtimerský dôchodok, vyzerá to ale, že ešte pár rokov si bude musieť odslúžiť na plný úväzok.
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 18.02.16  21:54

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    RS6
    Pokud vím, tak máš také výšku cca 193cm, takže tvé libování si v krátkých dveřích kompaktu moc nechápu... I kdybys byl hubený jak sirka, tak při takové výšce musíš mít (v sedanu A3) hlavu minimálně na úrovni Bé sloupku (případně až mírně za ním), což je logicky otrava.
    Mamka teď vyměnila starší 3dv. Polo za nové CrossPolo (nabízí se pouze jako 5dv.) a prakticky jediná výhrada, kterou k tomu osobně mám, jsou krátké přední dveře a vše s tím spojené.
    Samozřejmě, že u větších tříd to až takový problém není, např. v A6kovém allroadu sedím (byť těsně) před Bé sloupkem i přes 5dv. konfiguraci.
    Každého, kdo má přes 190 cm, bych nechal měsíc jezdit ve 3dv. Golfu a po měsíci bych ho přesadil do úplně stejného Golfu, ale 5dv.
    A garantuju komukoli, že si bude za volantem připadat jako v o číslo menším autě. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 18.02.16  21:40

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    Leg
    Zejména poslední větu - tesat do kamene (nejlépe rovnou do žuly)! :yes: :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto AUDIRS6

    AUDIRS6 18.02.16  19:48

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    no neviem, ci ma RS3 nejake vyslovene "podvozkove problemy"... ;-)
    Ale jasne, vzdy je co zlepsovat. No a 33 konovy bonus hadam tiez potesi.
    Ad 3D - este nech sa do mna pusti WL a mozem si to hodit >:D
    Nie, ja som proste na sedany - moja lenivost = pouzivat zadne dvere na odhodenie nejakej mensej batoziny miesto zdlhaveho riesenia kufra - piatych dveri, a proti 3D vyhoda v kratsich dverach v nasich klasickych uzkych parkovacich miestach. Ta moja aktualna obluda je este sirsia a dvere ma sice dvoje, ale je to za trest ked sa musis zmestit medzi niektorych "umelcov" ked sa daju skoro na ciary :-!
    S 3D by to uz bolo skoro neriesitelne a to podla vsetkeho moje "sirkove" proporcie niesu az take, ako WL-ove >:-[]
    Proste sedan, sedan a sedan ! Aj vyzera lepsie nez 3D / 5D, plus trochu väcsi zadny previs => hadam skor moznost hodit si zadkom ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 18.02.16  17:52

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    Vitaj človeče, kade lietaš? Úplne ACZ ignoruješ (2 príspevky za posledného pol roka). Čo je u Teba nové, 130i stále slúži?
  • « 00 Reagovat !

    foto Leg

    Leg 18.02.16  17:24

    « Re: Re: Re: Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    RS6: síce som s RS3 nemal tú česť (ako nad tým rozmýšlam, tak som ju snáď ešte ani nevidel naživo), ale čo som čítal, tak 33 koní navyše je asi to posledné, čo by RS3 potrebovala. Ale snáď zapracovali aj na inom, od toho predsa facelifty sú.

    A sedan nech prenechajú Turecku a USA, ja by som skôr privítal trojdverák.
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 18.02.16  09:14

    « OT: Pentax fullframe

    Pentax dnes predstavil svoju prvú plnoformátovú (fullframe) zrkadlovku: K-1.
    Parametre sú parádne: 36 MPx FF senzor, 5-osá stabilizácia s účinnosťou 5 EV, ISO 100 až 204800, Wi-fi, GPS, pixel-shift mód (foto zložená zo 4 záberov posunom senzora), životnosť závierky 30000 cvakov, atď.
    [odkaz]
    [odkaz]
    A ako tradične u Pentaxu je omnoho lacnejší ako konkurencia od Canonu/Nikonu: (1800 USD, kdežto porovnateľný Nikon D810 stojí 2700 USD).
    To ma vedie k otázke: má už niekto niečo odfotené?
  • « 00 Reagovat !

    foto boost-

    boost. 17.02.16  22:33

    « Re: Zdar Hot-hatchistom

    Viděl jsem spy pics TT RS v manuálu. :yes: :yes: :yes:

  • « 00 Reagovat !

    foto AUDIRS6

    AUDIRS6 17.02.16  21:11

    « Re: Re: Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    Tak uvidime, ci mu tych novych 33 konikov pomoze ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Covenant

    Covenant 17.02.16  20:59

    « Re: Re: Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    iudex
    Ale ten zvuk pětiválce... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 17.02.16  20:49

    « Re: Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    Nechcem Ti brať nadšenie, ale už sú vonku nejaké porovnávačky a FRS porazil nielen Golf R, ale aj RS3, viď napr. Autoexpress. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto AUDIRS6

    AUDIRS6 17.02.16  20:27

    « Re: Re: Zdar Hot-hatchistom

    lenze prave to lizatko v tych otvoroch pre privod vzduchu mi v hentej podobe vadilo a vadi mi to aj v klasickej RS3.
    Nemozem si pomoct, ale ten RS6 / RS7 štýl preneseny sem, sa mi paci viac. ;-)
    Svetla, maska - holt FL a priblizenie sa A4-ke ;-\ Takze zase budu "problemy" :-! ( s rozoznavanim pre niektorych, aj ked tam budu aj tie cervene kusky vedla masky pre vsetky verzie )
  • « 00 Reagovat !

    foto Covenant

    Covenant 17.02.16  20:21

    « Re: Zdar Hot-hatchistom

    Audi RS3 Sedan ano, ale ten předek je překombinovaný :no: S3 Clubsport byl hezčí [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto AUDIRS6

    AUDIRS6 17.02.16  19:49

    « Zdar Hot-hatchistom

    Nechcem to tu omielat do nekonecna, ja viem, ale aj tak:
    Zdar "HOT-SEDANOM" :-)
    [odkaz]
    plus moj komentar tam k tomu... >:-[]

    Takze, FoFoRS sorry, tak ako si bol pre mna uzasny, tak si uz znovu odsudeny na 2. kolaj >:-[]
    Pre vsetkych, ktori by ste ma tu odsudzovali, ze HH je HH a HS je HS - je to nizsia stredna oboje, takze kludne sa nebudem branit ani porovnaniu s HC ( hot-coupe - M2 )
    A pre tych, ktorych HS nezaujimaju, tak vraj tie koniky naviac ma dostat aj Sportback ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Bully-

    Bully_ 16.02.16  12:23

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdovka

    V nouzi pomuze vyrobit mrtvolu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto boost-

    boost. 16.02.16  11:33

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdovka

    Pytle nevozím, ale mám tam stabilně emergency výbavu (tire kit, zvedák, klíče, kompresor, přes zimu lopatu a řetězy), takže nějaká zátěž to je. Schválně to někdy zvážím.
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 16.02.16  11:28

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdovka

    Nedivil, tak to riešili ešte za socíku majitelia Žigulákov, kamoš nosil v kufri vrece cementu. >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Bully-

    Bully_ 16.02.16  10:27

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdovka

    Nejlevnejsi HW reseni je pytel pisku pekne vzadu v kufru. Divil by ses, ale existuje hodne majitelu BMW, co to takhle resi.
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 16.02.16  08:14

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdovka

    pS: iste, mohlo to byť čokoľvek. Ale bol to tridsiatnik, žiadne ucho s čerstvým vodičákom (mal dokonca lopatu v kufri) a skúšal všeličo, vrátane cúvania do toho kopca, na brucho si 3er nesadla. Mimochodom ja už mám zimáky piatu sezónu, takže tiež sú už zjazdené a vyškriabal som sa. Takže mi to vychádza práve na ten problém koncepcie, t.j. nezaťažená hnaná náprava. Samozrejme je to situácia, čo sa stane raz za dva roky a ak by som chcel BMW, len kvôli tomuto by som sa zadokolky nevzdal, proste by som si dával pozor, kde parkujem. Ale možno práve pre tieto situácie "raz za dva roky" si ľudia to xDrive kúpia.
  • « 00 Reagovat !

    foto boost-

    boost. 15.02.16  23:25

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdovka

    Možné scénáře, proč chalanisko nemohl vybehnút kopec:

    1. Chalan měl sjeté nebo špatné pneu.
    2. Chalan neměl zapnuté DTC, tzn. elektronika mu brala výkon.
    3. Chalan měl nižší podvozek než ostatní a lehnul na břicho.
    4. Chalan nevěděl, co dělá.
    5. Kombinace výše zmíněného.

    Nechci křivdit jemu i ostatním lidem, ale mě by zajímalo, proč jsem/jsme za pět zim s RWD 3er se sníženým podvozkem nikdy neměl(i) takové problémy. Ano, jednou jsme v Alpách museli nasadit řetězy, ale to byl trochu extrémní případ.

    Nicméně ano, bydlet v Alpách 24/7, volím... quattro. :-!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…