Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Leg 16.03.16 22:42
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
iudex: nie že by som sa chystal zakúpiť základný superb (nebodaj TDI), v týchto vodách nelovím ani loviť nebudem, len ma zaujalo, že aj úplný základ nedáva nárok na zásadné sťažnosti, aspoň takto "od konfigurátora". A keď už som tam bol, tak Octavia 1.4 110 kW DSG Style za necelých 24000€ by vyzerala pre mňa ako lepšia kúpa, koráb ciest nepotrebujem, miesta je dosť aj v Octavii a výbava a motor a prevodovka sú jednoznačné plus.
wl: tak som naštartoval aj konfigurátor Porsche a musím skonštatovať, že ku kombinácii farby a kolies čo si vybral by som sa nakoniec asi dopracoval aj ja. Otázka je, či by som bol ochotný za túto z núdze cnosť ochotný vycálovať 4000€ navyše. Chcelo by to vidieť naživo, karminrot som už myslím videl na Cayenne, odtieň super, ale červené (hoc hot) SUV je mi tak nejak proti srsti. To isté kolesá, na 911 by vyzerali fasa, na SUV už menej a ešte v čiernej... ale keď človek vidí zbytok ponuky, tak mu asi iné neostáva. Možno ešte Spyder design v striebornej, ale bolo by to treba vidieť naživo. Ďalej by to chcelo tú bočnú lištu do laku, logá na sedačkách a pásy naopak nechať v čiernej a vybavené. (keď to tak po sebe čítam, tak som ti to asi dosť sprdol, ale zasa viacmenej sa stotožňujem s danou konfiguráciou - človek čaká, že u Porsche si človek ušije auto na mieru svojim predstavám, ale čo z toho, že si môže objednať kožené slnečné clony, keď nemá k dispozícii pekné kolesá - potom z toho vzniká kompromis na tretiu. ;-\ ) -
white label 16.03.16 21:51
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
iudex/all
Zrovna jeden (nedávno vzpomínaný) pravděpodobný přírůstek konfiguruju, i když ne přímo pro sebe, ovšem případnému občasnému svezení bych se nebránil (a obohatit fotosoutěž by snad možná občas mohl taky).
Tak dám do diskuse aspoň jak by měl vypadat exterier, teda akorát bez té megadíry ve střeše:
[odkaz]
Mělo by to být něco jako "SUV/HH", vyjádřeno matematicky - kompromis na druhou.
Pro zajímavost, rozměr kol (viz foto z odkazu) 9J x 21" ET 26 s pneu 265/40 vpředu a 10J x 21" ET 19 s pneu 295/35 vzadu. -
Thomasino 16.03.16 16:12
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
Úplně to chápu, jak jednou za 2-3 roky nekupuji nějaké nové auto, tak jsem z toho celý špatný! >:D Tak aspoň pomáhám vybírat známým a kolegům ;-)
A každý rok postupně zdokonaluji Meggie >:-[] Nejdříve to byly po 3 měsících pružiny Eibach, pak rok od koupě po první sezoně tvrdší H-R, teď po dvou letech celý podvozek KW CLUBSPORT >:D >:D -
iudex 16.03.16 15:19
« Re: Re: Re: Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
w-a: Ono momentálne tu nikto nekupuje nové auto, takže tie mobily sú aktuálnejšie. Teda jedine že by si sa Ty ako známy milionár rozhodol pokračovať v Tvojej tradícii, že čo rok, to nové auto. >:D Ja napríklad žijem úplne inými voľbami; práve som sa s manželkou doťahoval, či dať opraviť tú preliačeninu na Mondeu, alebo nie; dnes som to zaniesol do opravy a po práci si idem preň s malou dušičkou, čo ma to bude koštovať. ;-)
Leg: Sup 1,4 92 kW za necelých 23t eur nie je zlý, ale keď to porovnám s mojím Mondeom 1,6 118 kW za 22t (pred 4 rokmi, pričom ceny áut idú stále dolu), tak to až taký deal nie je. Inak ako majiteľ petrolheadského sna ( atmo R6, manuál, zadokolka) ma úvahami o automate a nafte neprestávaš udivovať. ;-) Ja som sa naopak pri spomínanej recenzii Superba a jeho úsporného benzínu utvrdil v tom, že sa ani v aute tejto triedy netreba báť benzínu a volil by som aj pre rodinný povoz 1,8TSI.
Tom: je to tak, ja som sa pýšil tým, že moja Xperia má veľký senzor a svetelný objektív, ale pri priamom porovnaní s S6 som sa išiel hanbiť do kúta, tie fotky boli o dve triedy lepšie. A S7 s podstatne vylepšeným foťákom musí byť ešte ďalej. Sám budem onedlho musieť riešiť nový mobil, moja Z1 už má zopár "vojnových zranení" a niektoré veci už nefungujú (senzor otočenia), ale nové Zetká nejak nič prevratné nepriniesli a najlepšie vychádza ten Samsung. Také nehorázne prachy ale za mobil z princípu nedám, takže skúsim ešte vydržať a počkať, kým tie uvádzacie ceny klesnú na normál.
P.S. cez víkend som videl Červeného kapitána, slovensko-česko-poľskú kriminálku podľa knihy Dominika Dána. Vydarená žánrovka, odporúčam. -
Leg 16.03.16 13:20
« Re: Re: Re: Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
Iudex: samozrejme. Okrem ceny nevidím jeden dôvod, prečo pri korábe typu Superb voliť manuál. Dobre, možno ak sa bavíme o benzínovom motore, tak sa to ešte dá ospravedlniť nejakými petroloheadskými frázami. Ak by sme sa ale bavili o diesloch, tak tam fakt neviem...
Woody: čertovo kolo musí niekto roztočiť, tentoraz som sa podujal ja... >:D -
Thomasino 16.03.16 13:06
« Re: Re: Re: Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
Já mám teď s Golfem Sportsvan a 1,4 TSI 150hp průměr za měsíc svižného ježdění po městě 7,0 litru, což není špatné, na to že na spotřebu rozhodně nejezdím. S MRS by to bylo klasicky těch 10,5 - 11 >:-[] >:-[]
P.S.: Teď jsme s kolegyní zkoušeli v hospodě ve špatných světelných podmínkách porovnat foťák jejího Samsungu S6 Edge a mé Xperie Z3 (už se probrala a zase jede!), no a ten můj foťák je proti S6 teda dost tragédie. Porovnali jsme pak na PC a monitoru 24" :-O :'-( -
woody-alien 16.03.16 13:04
« Re: Re: Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
Leg: No, přišel jsi jako správný petrolhead právě včas. Do debaty o mobilech. >:-[] Následovat budou barvy aut, LED vs.xenon, spojlery a dekorační lišty, však to znáš. ;-)
U nás teda Sup začíná s 1.4 110kW a i v základní Active jsou hliníky 16". Jasně, mohla to být zimní kola. Mě nedávno zaujalo aktuální C-éčko taky na plecháčích, ale bez poklic. Zřejmě se majitel při "dosahování" na prémii vydal z peněz....anebo usoudil, že už ta značka sama o sobě zdobí dostatečně. :-) -
iudex 16.03.16 12:44
« Re: Re: Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
Leg: automat?! Aj Ty, Brutus? ;-)
Inak k tomu Superbu 1,4TSI: medzi novopridanými recenziami na MACZ je práve tento model a majiteľ uvádza priemernú spotrebu 5,5 litra (a to sa ešte sťažuje, že nevie dosiahnuť papierovú hodnotu). :-) -
Leg 16.03.16 11:10
« Re: Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
Thom: práve natiahnutie displeja až na okraj a s tým súvisiaci výborný pomer medzi plochou displeja a plochou telefónu považujem za najväčšiu prednosť Edgeových Samsungov. Otázka je, či má zakrivenie displeja aj iný reálny význam, okrem wow faktora. Tu by asi vedel poradiť label čoby uživateľ S6 Edge.
Mimochodom, nedávno som bol "donútený" navštíviť konfigurátor škodovky. Na parkovisku pred Lidlom som totiž zbadal Superb kombi v prekvapujúco holobytovej konfigurácii - halogény, dodávková biela, puklice (ok, tie v zimnom období môže mať aj L&K), rádio s pididisplejom... Dojem zdvíhali len strešné nosiče a hmlovky. Po príchode domov som naštartoval zo zvedavosti škodovácke stránky a fakt presne toto odpovedá absolútnemu základu. Na druhej strane treba povedať, že na rozdiel od octavie superb svojou oholenosťou nekole oči a za tých necelých 23000€ s 92 kW TSI a úplne základnou výbavou by mi asi nič zásadné nechýbalo. Teda až na jednu vec. Automat. A ten je až so 110 kW TSI za nejakých 27. -
Thomasino 16.03.16 08:07
« Re: Re: Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
Pardon, má být správně 5,5" :-) Těch 5,7" by bylo už opravdu na mě moc >:-[]
Ten Honor prý tak z 90% stejně dobrý jako TOP mobily S7 Edge nebo iPhone 6S Plus, jen za 50% ceny. Zaujalo se mě u něj DualSIM. Uvidím až jak se mě to bude líbit na vlastní oči. Kolegyně má S7 a nelíbí se mě ten displej až na kraj. Díky
P.S.: Existuje redukce z Nano SIM na Micro SIM? Starý mobil kde mám část kontaktů má tu střední velikost Micro SIM, ale do Z3 jsem musel pořídit nejmenší Nano SIM a teď jsem úplně v hajz... -
Thomasino 16.03.16 00:26
« Samsung 7 Edge, Huawei Honor 7 Premium nebo?
WL - rychlý dotaz. Dnes mě po 14-ti měsících kleknul mobil Xperia Z3, potřebuji zítra někam vlítnout a koupit nový. Koukal jsem na dobře hodnocený a ne moc drahý Huawei Honor 7 Premium s 32GB, nebo zacvakat dvakrát tolik a když už, tak už, a pořídit Samsung S7 Edge 5,7". Kupodivu stejná velikost jako moje Z3 5,2" (velký okraje). Rozdíl 5mm na výšku, šířka stejná... Co zdejší odborníci na to? Podmínka 5,2" až 5,5", dobrý fotky, Android, pevný kvalitní zpracování :-)
[odkaz]
-
woody-alien 15.03.16 20:58
« Re: Re: Re: lakovanie
iudex, BW: No ono by se ještě vidělo, na skútru v pořádný zimě nebo dešti. ;-) Ale popravdě, můj švagr mě trochu navnadil. Zhruba před rokem si k S-Maxu pořídil motorku. Sice musel několik měsíců slibovat, že se určitě nezabije >:D , ale nakonec dostal svolení a pro radost se teď jezdí projet na dvou kolech. -
iudex 15.03.16 08:53
« Re: Re: Re: lakovanie
Práve že sa mi o tom marketingu niečo marilo, preto som podpichol. ;-)
Inak ja mám tiež niekedy pocit, že nemám správne auto, celú zimu chodím do práce pár km, max. 80kou, stojím na x semaforoch, motor sa ledva zahreje, spotreba okolo 9 litrov; na toto mám 230k turbobenzín? To by mi stačil skúter s 50 cm3. Ešte že v sobotu idem do Pachfurthu na školu šmyku, tak si trochu zablbnem. :-) -
Brandon Walsh 15.03.16 08:31
« Re: Re: lakovanie
iudex bc mam z manažmentu a mgr z marketingu >:D alebo naopak už si to nepamätám, titul som si spravil iba z dôvodu, aby som mohol raz povedať deťom, učte sa ako ocko >:D
nemám dôvod klamať, nový majiteľ dostane aj všetky faktúry alebo ako to nazvať (včera som dával dokopy papiere a zaspomínal výmena antény, výmena nejakého modulu čo auto nešlo, striekanie nárazníka a povinná garančka)
ja osobne som na auta zanevrel, manželka chce fábiu v automate, že sa jej páči tak som povedal kúpim ti fábiu combi v plnej výbave a to budeš mať navždy, tak že do combi nesadne (nieže by som za to nebol na ňu hrdý >:D ) -
iudex 15.03.16 08:25
« Re: lakovanie
Brandon: Ty si asi neštudoval marketing, že? Lebo tu najprv pol roka nadávaš na svoje auto, aby si ho vzápätí ponúkol na predaj; to nie je zrovna dobrá predajná stratégia.
>:-[]
Inak čo budeš robiť ďalej? Máš vyhliadnuté niečo lepšie, alebo si na autá zanevrel úplne a budeš chodiť už len na biku či kolobežke ako správny hipster? >:D [odkaz] 0
[odkaz] (inak s tou kolobežkou by si sem zapadol).











Psal jsem, že takto má vypadat exterier (kromě šíbru), nikoli interier.
Interier má být právě "fullblack" kůže/alcantara (v alcantaře i strop a clony vpředu), takže bez toho červené "kolotoče" obsahujícího velkou spoustu červených nití, červené bezp. pásy a podklad otáčkoměru, nehledě na to, že ten "kolotoč" je dokonce dražší, než příplatek za karminrot.
Kola a barvu za "z nouze cnost" zrovna nepovažuju, design kol Spyder se mi vyloženě nelíbí (ani v černé ani ve stříbrné, ani na živo), takové "podivné retro".
Ano, červená (naštěstí je to sytější odstín Karminrot) je na Macanu na hraně, ale "nedá" se to (podle mě) srovnat s celkově výrazně větším Cayennem, vedle kterého Macan vypadá v podstatě kompaktně.
Jasně, výběr barev a designu kol je omezený a pro nás jediná přijatelná alternativa ke karminrot byla naopak nenápadná Volcano Grey, což je taková lehce světlejší CSG. [odkaz]
[odkaz]
K té by ale moc nešla vybraná kola, takže by to nejspíš sklouzlo k "těžšímu" designu kol Turbo, což by pak celkově vypadalo spíš jako Turbo, než GTS.
Lakované boční lopatky/lišty (pro GTS na přání bez příplatku) jsou taky typické pro Turbo (tam je to sériově), ale hlavně k té červené v černém provedení zdařile rozbíjí velkou plochu červené při pohledu zboku, takže tam bych naopak určitě nelakoval.
Každopádně díky za názor/postřehy.