Zátah na profesionální řidiče

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > profi.auto.cz - užitková auta, náklaďáky, závody tahačů

  • « 00 Reagovat !

    foto mysak2

    mysak2 10.05.10  06:25

    « Re: Zátah

    A právě proto si myslím, že kdyby hrozil postih i firmám, tak by naopak nutili řidiče ty předpisy, hlavně co se týče AETRU dodržovat. Ještě že mám zlomenou nohu, jinak bych v jejich síti uvíznul určitě taky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Johnny-P

    Johnny_P 09.05.10  21:41

    « Re: Re: Zátah

    jen k tomu zpomalování provozu, kamiony mají omezovač, takže víc jak 96km/h z nich nevytáhnou(vyjma toho že z kopce jsem to roztáhnul na 110 ;-) )
    jinak vím co myslíš a souhlasím, předjíždění mě taky štve.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 09.05.10  21:24

    « Re: Zátah

    Ale jo, každý občas porušuje povolenou rychlost, ale když na dálnici v kopci předjíždí jeden kamión druhý a jeden jede 90km/h a druhý 92km/h a totálně zablokují dálnici a zpomalí provoz na 92km/h. Mě osobně nevadí, když kamión jede rychleji, ale vadí mi, když kamióny brzdí dopravu a nebo jedou ve dvou pruzích i když je to značkou zakázané.

    Dělám pro logistickou firmu a tam vím, že řidiči jsou zaměstnavatelem nuceni porušovat zákon, ale pokud nebude kontrola a postih, tak toho budou řidiči zneužívat. Prostě Češi nemají sebekontrolu a dodržování zákonů se proto musí kontrolovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto Johnny-P

    Johnny_P 09.05.10  18:12

    « Re: kamiony

    s AETR naprosto souhlasím :yes: :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto Johnny-P

    Johnny_P 09.05.10  18:11

    « Re: Re: Zátah

    když už mluvíme o rychlosti tak kdo z nás někdy na místě kde je 90 jel o něco rychleji?
    Já myslím že skoro každý.
    Každou chvíli někdo nadává na řidiče kamionu, ale přitom kolikrát mě nějaký osobák předjede a hned na to začně prudce brzdit a když mám za sebou 20 tun tak fyzikální zákony nepřelstím!
  • 00 Reagovat !

    foto mysak2

    mysak2 09.05.10  07:04

    « kamiony

    Lze souhlasit s tím, že někteří řidiči jezdí jako prasata. Bez ohledu na to s čím jezdí. Pokud jde o technický stav záleží o co konkrétně se jedná. Pokud jde o to, že je rozbitý kryt zrcátka, z 20-ti poziček nesvítí 2 apod.- to jsou podle mého názoru velmi časté závady, které mohou nastat kdykoliv a kdekoliv a nevidím to jako zásadní problém, neboť tyto neohrožují bezpečnsot provozu. Ono odmítnout zaměstnavateli jízdu si musí každý dobře rozmyslet pokud nechce přijít opráci. já osobně bych odmítnul jízdu v případě že by nefungovaly brzdy, nebo auto nemělo technickou.Pokud jde o rychlost a jízdu v pruzích tam je to bez debaty- za to si nese zodpovědnost každý řidič. Pokud jde o AETR tak samozřejmě dle zákona za dodržení přestávek a dob řízení zodpovídá řidič. Nutno ale mít na paměti, že řidiči jsou často pod tlakem dispečerů, kteří nutí řidiče, aby jezdili přez čas atd . Bylo by také za potřebí, aby nějakou část zodpovědnosti nesl také zaměstnavatel a ne jen řidiči. V současné době firmám prakticky nic nehrozí.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 08.05.10  22:48

    « Re: Zátah

    Škoda, že akce končí, to co předvádějí v poslední době řidiči kamiónů, to je dost šílené. Hlavně se jedná o polské, bulharské a rumunské řidiče, ale i slovenské a české. Stav některých vozů je šílený, řidiči porušují jak rychlost, tak jízdu v pruzích (zákaz jízdy v levém pruhu). Dost nebbezpečné jsou i kamióny a auta s přívěsy co vozí zeminu. Někdy tyto vozy jedou z kopce nesmyslně rychle a nemohly by v případě nutnosti zastavit.

    Proto bohužel i čeští řidiči mají podíl na těchto přestupcích. ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 08.05.10  22:40

    « Re: Zátah

    Není se čemu divit .Praha je křižovatka evropy a většinu nehod náklaďáků zde způsobí cizinci,kteří nehodlají platit pokuty.Bohužel to odserou i naši řidiči.
  • 00 Reagovat !

    foto mysak2

    mysak2 08.05.10  07:34

    « Zátah

    Pražská policie provedla 2 denní zátah na profesionální řidiče. Celková výše kaucí a pokut 500.000,-Kč [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…