BMW 320d, r.v.2000 - neohřívá se

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > BMW


  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.03.2010  11:40

    nehřeje se

    Zdravím. Mám problém a už si s tím nevím rady, tak zkusím jestli nemá někdo podobnou zkušenost a poradil mi... Mám 320d 100 kW r.v. 2000. Hrozně pomalu se ohřívá voda vchladícím okruhu. V zimě když topím tak třeba až po 30 km, a to ještě musím jet svižně a trochu to točit... Jenže, příhřev co tam je a doohřívá vodu je nový a funguje, termostat je taky nový - a zkoušený i v hrnci :-) A taky je ok. Vše je orig nové BMW. A stejně se to hrozně pomalu hřeje, a tedy i špatně topí. Je tam snad ještě něco co by regulovalo teplotu ?? Nemáte s tím nějakou zkušenost? Díky za každou radu...
    • 00 Reagovat !

      foto

      "-- skrytý --" 22.03.2010  15:55

      « Re: nehřeje se

      Co vodní čerpadlo?
      • 00 Reagovat !

        foto

        "-- skrytý --" 22.03.2010  18:12

        « Re: nehřeje se

        No to nevím. Je možný že by mělo takový vliv na teplotu? A jak zjistím že není dobrý? Jedině asi vyměnit, je to tak?
        • 00 Reagovat !

          foto

          "-- skrytý --" 22.03.2010  19:33

          « Re: Re: nehřeje se

          Když necháš motor běžet a podiváš se do vyrovnávací nádržky, tak by tam měl bejt zřetelně patrnej proud kapaliny.

          No a taky mě napadá... To pomalý hřátí pozoruješ jenom na topení, nebo vůbec neleze nahoru ručička teploměru? Když by to jenom blbě topilo, tak je chyba spíš v klapkách rozvodu vzduchu...
          • 00 Reagovat !

            foto Slavek-TDM

            Slavek-TDM 22.03.2010  20:00

            « Re: Re: Re: nehřeje se

            Nebo v radiatoru, kterej muze byt uplne ucpanej usazeninama...
            • 00 Reagovat !

              foto

              "-- skrytý --" 24.03.2010  11:50

              « Re: nehřeje se

              Pomalu to topí a i se pomalu zvedá rafička na teplotu... Je to takový celý divný. Když se to jednou ohřeje, a jedu v zimě dolu z dlouhého kopce bez plynu jen se zařazeným kvaltem, tak mi spadne teplota klidně i na půlku. Takže podle mě musí propuštět termostat. Koupil jsem a namontoval nový termostat, jak jsem psal, a i ho odzkoušel pro jistotu v horké vodě - začíná otvírat při 89 st a úplně otevře při 94, a začne zavírat při 90 a zavře se při 85, což je podle mne OK, je to tak? Spávně by se to přece vůbec nemohlo stát, protože by termostat zavřel vstup ochlazené vody do malého okruhu a motor by zůstal ohřátý... Je možný že ten nový termostat je špatný a a pod tlakem v okruhu, kde nějaký určitě je, se chová jinak než v horké vodě kde vypadá že je v poho ????
            • 00 Reagovat !

              foto

              "-- skrytý --" 08.11.2010  11:57

              « Re: nehřeje se

              Taky si myslim, že to bude usazeninou. Zkus se na to ještě jendou podívat, enž to hodíš do opravny.
              • 00 Reagovat !

                foto JOB

                JOB 08.11.2010  20:42

                « Re: nehřeje se

                Když je chladič nebo radiátor ucpanej usazeninama tak se to spíše hřeje než že by se to neohřálo. Zrovna tak když bude špatná vodní pumpa tak se to bude přehřejvat a né ochlazovat. Termostat je píšeš nový a odzkoušený. Těžko radit. Tyhle motory se opravdu špatně ohřejvaj , ale jak se jednou ohřejou tak by se neměli dostat pod provozní teplotu ani při delším klesání. Prostě všechno ukazuje na špatný termostat.Nevím jak je to přesně dělaný u tohoto motoru ,ale už jsem se setkal stím že nový termostat nic neřešil a muselo se koupit i nové tělo termostatu neboť termostat byl sice zavřený ale propouštěl okolo. ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…