Peugeot 207 SW

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot


  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.09.2009  01:21

    Peugeot 207 SW

    Ahoj - máte někdo zkušenost s tímhle fešákem? Sice pročítám testy a dokumentace, ale není nad osobní zkušenost od uživatele.
    • 00 Reagovat !

      foto Ma007

      Ma007 18.09.2009  12:06

      « Re: Peugeot 207 SW

      pozri si moju recenziu
    • 00 Reagovat !

      foto

      "-- skrytý --" 18.09.2009  15:57

      « Re: Peugeot 207 SW

      Díky za odkaz na tu recenzi - vypada tedy celkem slusne.
      O to poptavani se prave snazim. zatim s myslenkou koupe tohohle auticka jen kokektuju, takze se snazim nasbirat infa z dizkuzi a pak si teprve pujdu sednout nekam do salonu za volant. Pro muj ucel by to melo byt rodinne vozitko na nakupy, vylety atd.
      • 00 Reagovat !

        foto

        "-- skrytý --" 21.09.2009  11:01

        « Re: Peugeot 207 SW

        A co si měl za auto předtím? i když já nikdy neměl problém přesedlat na nové auto. Drž se hlavně té velikosti, kvality modelu, aby netrpěl dětskými nemoci, což v tomto případě je odstraněno. Co jsem koukal jak je 207 přijímána velmi dobře, navíc motory od bmw jsou velikou zárukou kvality. určitě napiš jak si pořídil a jak se jezdí...
        • 00 Reagovat !

          foto

          "-- skrytý --" 21.09.2009  11:25

          « Re: Peugeot 207 SW

          No uz se asi neni cim chlubit :-) Mel jsem Felicii, podedil jsem ji po rodicich na ma studentska cestovani, sice je jeste pojizdna, ale to vite, trochu babicka. S pritelkyni ted cekame miminko a rad bych jako prekvapeni si pro ne prijel do porodnice v novem. Termin je za dva tydny, takze uz neni moc casu - nedej boze, kdyby si to mrne uminilo, ze chce na svet uz driv.
    • 00 Reagovat !

      foto Auto-CZ

      Auto CZ 21.09.2009  18:50

      « Re: Peugeot 207 SW

      Na pažoutovi sa mi ešte nestalo, aby ma po siedmych hodinach bolela chrbtica,...inač treba tam dať hdičko a maš postarane o lacnú, spoľahlivu, bezpečnú jazdu..Klio a Fabka su urovňou jazdy o dve generacie dole, Na Cliu si nezvykneš za boha na ten posed za volantom a preposilovane riadenie, Fabka je uzka a sedadlami niekde na urovni prvej kie RIO..
      • 00 Reagovat !

        foto

        "-- skrytý --" 24.09.2009  00:45

        « Re: Peugeot 207 SW

        promin, ale asi nerozumim slangu, natoz ve slovenstine, co je "hdičko"? Jinak už jsem se svezl - aaaa, naprosto super! Svižně si to brouká, ani když to vytáhnete na vyšší rychlost, žádné dunění či dokonce klepání. Pohodlný sedačky ... jojo, myslím, že je rozhodnuto :-)
        • 00 Reagovat !

          foto Ma007

          Ma007 24.09.2009  10:13

          « Re: Re: Peugeot 207 SW

          "HDi = hdičko" je označenie dieslového motoru. Pri motoroch stoja za zváženie aj nové benzínové motory (1,4 VTi 95hp a 1,6 VTi 120 hp) Otázka znie koľko s autom najazdíte ročne a po akých cestách. Do mesta je vhodnejší benzín (aj napriek vyššej spotrebe), na okresky a diaľnice zase diesel.
          • 00 Reagovat !

            foto

            "-- skrytý --" 25.09.2009  21:54

            « Re: Peugeot 207 SW

            jo jasne, diky - me to jen zmatlo, kdyz to nebylo napsane zkratkou. Koukal jsem, ze v benzinu nabizeji: 1.4 (75 k), 1.4 VTi (95 k) a 1.6 VTi (120 k) a v dieselu 1.4 (70 k) nebo 1.6 (90 a 110 k). S tim vyuzitim je to tak pul na pul - po meste s tim budu jezdit v pracovni tyden do prace, na nakupy a tak, ale o vikendech dost cestujem, i kdyz ted s prckem to bude asi hlavne po pribuznych a ne tak casto.. Co bys mi tedy doporucil?
            Moc diky za rady.
            • 00 Reagovat !

              foto Auto-CZ

              Auto CZ 26.09.2009  08:37

              « Re: Re: Peugeot 207 SW

              to je jasne ako facka 1.4vti 95... ;-) :yes:
            • 00 Reagovat !

              foto Ma007

              Ma007 26.09.2009  08:41

              « Re: Re: Peugeot 207 SW

              Ja ročne najazdím takmer 30000 km a mám benzín 1,4VTi. Tiež jazdím veľa po meste, a keď sa vyberiem na služobku urobím 200-300km za deň. Mimo mesta nieje problém jazdiť so spotrebou 5-5,5 l/100km, v meste je to za 7-7,5. Priemer potom závisí od toho kde viac jazdí. Na celú nádrž sa hýbe od 5,8 do 7,4 - to sú krajné hodnoty, priemer podľa tankovania za 18000 km mám 6,69.

              Teraz by som uvažoval nad 1,6VTi, nie že by 95 koní nestačilo, ale istá rezerva výkonu sa vždy zíde.

              A ešte jeden subjektívny názor: Do mesta sa diesel nehodí. Dlhšie trvá kým sa zohreje, zložitejší systém vstrekovania, turbo, drahší servis,... Mám názor, že keď už diesel naštartujem má ísť aspoň 20km, a nie štartovať ho 10x za hodinu.

              • 00 Reagovat !

                foto

                "-- skrytý --" 27.09.2009  16:06

                « Re: Peugeot 207 SW

                Takže kdybys volil nyní, byla by to ta 1.6 VTi (120 k)...? V autosalonu, kdyz jsem jim rikal, na co to chci, tak taky doporucovali benzin, ale ze pry 1.4VTi (95) stačí, tak nějak nevím. Ale souhlasím jak píšeš s tou rezervou, že se vždycky hodí...
                • 00 Reagovat !

                  foto Auto-CZ

                  Auto CZ 27.09.2009  16:42

                  « Re: Re: Peugeot 207 SW

                  1.6 12Ok toci 200 km/hod,.. taka rezerva nie je potrebna :-) .. to si radsej za tie prachy vyber 1.6 HDi .. :yes:
                  • 00 Reagovat !

                    foto Ma007

                    Ma007 27.09.2009  18:16

                    « Re: Re: Re: Peugeot 207 SW

                    1,4 95k má maximálku 185 km/hod a priznám sa, že som to ešte netestoval :-( Max som išiel cca 160-170. ;-)
                    • 00 Reagovat !

                      foto Auto-CZ

                      Auto CZ 27.09.2009  18:53

                      « Re: Re: Re: Re: Peugeot 207 SW

                      maximalka je 130 tusim ..
                      • 00 Reagovat !

                        foto Ma007

                        Ma007 27.09.2009  20:23

                        « Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 207 SW

                        áno - škodylaku 1000MB >:D
                        Keď ťa nechytia a nie si samovrah, ale triezvo uvažujúci človek rýchlosť vnímaš relatívne. Niekedy je aj 50-tka priveľa, inokedy 160 pohodovka. Záleží na viacerých faktoroch...
                • 00 Reagovat !

                  foto Ma007

                  Ma007 27.09.2009  18:11

                  « Re: Re: Peugeot 207 SW

                  Asi áno, bral by som 1,6VTi

                  Tým som nechcel povedať, že 1,4VTi nestačí. Je to vynikajúci motor so slušným výkonom, cenou a spotrebou. Do mesta stačí aj menší výkon, no po okreskách sa rezerva výkonu prejaví hlavne pri predbiehaní.
                  • 00 Reagovat !

                    foto Auto-CZ

                    Auto CZ 27.09.2009  18:52

                    « Re: Re: Re: Peugeot 207 SW

                    a v situaciach ked podvozok nestiha za vykonom motora,..prva ostrejsia zakruta a piskajuce pneu a pot na cele >:D
                    • 00 Reagovat !

                      foto Ma007

                      Ma007 27.09.2009  20:20

                      « Re: Re: Re: Re: Peugeot 207 SW

                      To ale nie je prípad 207. Podvozok znesie ďaleko viac, myslím až 128kW (175k) v 207 RC (aj kombík robia).

                      Jediné negatívum, ktoré som postrehol je že predná náprava (skôr volant) "ťahá" za ruky pri ostrých výjazdoch zo zákrut - to ale robí 90% áut. Napríklad pri P407 to ani zďaleka nie tak výrazné.
                      • 00 Reagovat !

                        foto Auto-CZ

                        Auto CZ 27.09.2009  21:06

                        « Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 207 SW

                        to si este nesiel na Cliu a Megane ..
                        • 00 Reagovat !

                          foto Ma007

                          Ma007 27.09.2009  21:08

                          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 207 SW

                          čo tým myslíš?
                          • 00 Reagovat !

                            foto Auto-CZ

                            Auto CZ 27.09.2009  21:57

                            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 207 SW

                            riadenie, radenie, pruzenie,..si ako na krasnom modrom dunaji v tychto karach .. >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.09.2009  10:43

    re: 207 SW

    jj...je to hlavně praktické auto, co se týče velikosti tak naprosto dostatečné jak pro celou rodinu na víkend nebo i na dovču když jedete na 14 dní. silnější motory, mají opravdu příjemný chod a dostatečný výkon. Záleží co sháníte a na co budete auto používat, ale poje zkušenost i s předchozím modelem je velmi dobrá, nikdy nebyl problém. není nad osobní zkušenost, takže doporučuji vyzkoušet nebo se tady aspon hodně poptat..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.09.2009  17:50

    Peugeot 207 SW

    No já to asi nejvíc kdy vytahl na 165, vysokym rychlostem moc nefandim (nemilá zkušenost z nerozvážných let s čerstvým řidičákem v kapse). Zustanu tedy asi u te 1,4 95k.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.10.2009  22:33

    mám ho :)

    Tak pánové, musím se pochlubit, že dnes jsem přijel svým novým vozem :). Je to tedy nakonec benzinák 1,4 95k a stříbrný. Zatím stojí u kamaráda v garáži a čekám až svou drahou polovičku odvezu do porodnice ještě ve starém a přijedu pro ně v novém :-) O to vic se na toho prcka tesim.
    • 00 Reagovat !

      foto Ma007

      Ma007 02.10.2009  09:15

      « Re: mám ho :)

      Popíš prvé postrehy! Blahoželám a veľa šťastných kilometrov ;-)
      • 00 Reagovat !

        foto

        "-- skrytý --" 03.10.2009  18:30

        « Re: mám ho :)

        No zatím jich moc není, protože nechci aby mi na to přítelkyně přišla, takže jezdíme po nákupech v tom starém, ale ještě tak týden a budu s ním moc do ulic, nemůžu se dočkat až s tím vyjedu na nějakou delší trasu.
    • 00 Reagovat !

      foto Auto-CZ

      Auto CZ 04.10.2009  09:25

      « Re: mám ho :)

      Blahozelam, nech ma prcek aspon 5 kil... >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…