Felicia 1.3 50 kW cuká, co s tím?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Felicia


  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.03.2009  21:08

    Felicia 1.3 50 kW cuká, co s tím?

    Dobry den vsem diskutujicim. Prosim o radu ohledne divneho chovani auta, prosim o trpelivost, jsem naprosty laik ;-) Auto neni moje, ale pribuzneho, leju do toho na sve naklady jen benzin, takze me to pri malych problemech netrapilo, darovanemu koni na zuby nehled, ale ted uz to prerostlo unosnou mez. Predem upozornuji, ze majitel je fanousek znacky a do jineho nez jednoho konkretnihoo znackoveho servisu muze auto jen pres jeho mrtvolu.

    1) Poprve jsem do auta sedl asi pred ctyrmi lety. Jednou za cca ctvrt roku auto prestalo tahnout, cele auto zacne silne vibrovat, vytocil jsem to na pet tisic otacek (lide se na dveste metru otaceji) a byl klid. Obcas, hlavne pri vysokych venkovnich teplotach, byly slabsi rozjezdy, plyn na podlaze a auto 2-3 sekundy premyslelo, zda se ma rozjet. Ale dalo se na to zvyknout. Proti dalsimu odstavci sice byly problemy mene caste, daly se "odstranit", ale navic se jeste objevoval jeden efekt- obcas na neutral to i z kopce docela silne brzdilo (nedelam si legraci) a z motoroveho prostoru bylo slyset huhuhuhuhu...

    2) Ted to pred STK bylo v servise, nevim co na tom delali, predpokladam v motoru maximalne olej a svicky. Ale nastala zmena. Prestava to tahnout co minutu, vytoceni motoru nepomaha, nejdrive obrovske vibrace celeho auta, pak plyn na podlahu, pak 1-3 sekundy poskakovani a pak plny zatah. A po chvili opet od zacatku...

    Dokoaze nekdo takto na dalku tipnout pricinu?
    • 00 Reagovat !

      foto Ronnyp-RSKa-

      Ronnyp (RSKa) 31.03.2009  21:18

      « Re: Felicia 1.3 50 kW cuká, co s tím?

      zkus natankovat na jine benzince nebo vymenit kable od svicek :-!
      • 00 Reagovat !

        foto

        "-- skrytý --" 31.03.2009  21:38

        « Re: Felicia 1.3 50 kW cuká, co s tím?

        Diky. Jina benzinka byla kdysi prvni vec, kterou jsem zkousel a ani dnes netankuji vzdy na stejnem miste, takze kvalitu paliva bych vyloucil. Prolezl jsem i jine diskuse na podobne tema a vzdy se to odvijelo smerem nepravidelnych chod motoru (vibrace), kabely, svicky,... Kez by to byla takova prkotina.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.04.2009  18:15

    Re: Felicia 1.3 50 kW cuká, co s tím?

    pokud menily olej tak je mozny ze to prelily a ted ti de olej do sani a cuka to... docela bych tomu veril
  • 00 Reagovat !

    foto zdendalek1

    zdendalek1 07.08.2013  19:17

    felicia cuká jem když je studenej motor

    kamarád mechanik,vše zkontroloval..
    mám tam nové svíčky..origo co ta mají bejt
    filtry nové
    klapka čistěna

    modul zapalováni pujčen...furt to samé.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…