Skusenosti s Meganom III

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Renault

  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 09.03.09  22:31

    « Re: Re: prvych 1200km s 1.5 dCI 78 kW

    Mám s Nissanem Kaškaj 1,5 dCi 78 kW (stejný motor od RSA) zatím při nájezdu 4000 km spotřebu 6,3 l/100 km, žádná defenzivní jízda. Zatím co 1000 km, jedna desetinka dolů. Jsem spokojený, více jsem nečekal ale ještě čekám že slezu pod 6 litrů. Mám manuální 6 stupňovou převodovku. Jezdím 1/3 město 1/3 dálnice 1/3 státní silnice. Třeba Tě to bude zajímat.
  • « 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 09.03.09  19:32

    « Re: prvych 1200km s 1.5 dCI 78 kW

    a za kolko jazdis kratke trasy cca 8-10km so studenym motorom ? Tissi myslis aj za studena, mensie vybracie ? Po kolkych km ?
  • « 00 Reagovat !

    foto pogo26

    pogo26 09.03.09  18:53

    « Re: prvych 1200km s 1.5 dCI 78 kW

    Já mám ten motor v Megane II a po zajetí jezdím v průměru do 4,5 l. Motor je pak i o hodně tišší.
  • « 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 08.03.09  23:25

    « Re: prvych 1200km s 1.5 dCI 78 kW

    0,3l je pohodovka. Pripustam ze mate pravdu, diesel som este nemal a pri benzine som to sadanie nepocitoval a ani excel nijako neregistroval. Vse sa skor pohybovalo v zavislosti od tazkej nohy a pocasia
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.03.09  23:08

    « Re: prvych 1200km s 1.5 dCI 78 kW

    Těch 10.000 mě přijde při mých zkušenostech s Mondeem 2.0TDCI dost optimistických. Tam si motor sedl po více než 40.000km. Spotřeba šla dolu o 0,5 l proti novému motoru, taktéž se i motor ztišil na úrověň, kterou drží. Proti výrobci jsem však s průměrnou spotřebou stabilně o 0,3 l výše.
  • « 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 08.03.09  23:03

    « Re: prvych 1200km s 1.5 dCI 78 kW

    mkovesi: ale ja mam v TP 4,5 a mam 5,7 aj vdaka asi 230km defenzivnej jazdy. To je slusny rozdiel, ale moc to neriesim, rozhodne nemam koly tomu zly spanok, necakal som tych 4,5, lebo sa mi nezdali moc realne. Ak budem mat 5, budem uuuplne spokojny a pritom sa nebudem musiet moc obmedzovat v jazdeni :-) . Ono co ma jedine trosku zaraza je cisto mesto, tych priemernych 6,5. Ked je to studene, tak to dost papka- teraz uz naftu z AT, rapka, vibruje. Na tom istom useku som s pozicanou 1.9 150k Vectrou urobil 6 na sto a to je ina masa a obsah.Ale mozno jej kecal PP. Viac ako spotreba ma ale trapi obtazujuce hucanie pri ustalenej jazde pri otackach 1700-1900, pripominajuci hucanie prevodovky. Neviem ci to hucanie produkuje motor alebo prevodovka. Takze jazda na 6-tke medzi 88-100 je trosku zvukovo neprijemna a je lepsie ist rychlejsie alebo podradit na 5-tku.
    Este ma napadlo, ze za to mesto moze aj nova 50-tka. 70% cesty mam zaradenu trojku a iba na pristavnom moste mam chvilu 4-rku :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto Ma007

    Ma007 08.03.09  22:49

    « prvych 1200km s 1.5 dCI 78 kW

    Spotrebu zatiaľ nerieš. Motor si sadne tak po 10000km a sním aj spotreba. Otec na P407 2.0 HDI mal po 1000 km priemer niečo okolo 7,4 l/100km, teraz má auto 9000 km a celkový priemer spadol na 6,2 a ešte ide dole. Výrobca udáva 5,9 takže už sme blízo...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.03.09  22:37

    « Re: prvych 1200km s 1.5 dCI 78 kW

    Zdravim, ja mam Ford C-Max 1.6 TDCI 80kW papierovo 4.9 l/100km, po prvych 1600 km som mal spotrebu 5,3 l/100km, momentalne mam dlhodoby priemer 4.96 l/100km.
  • 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 08.03.09  21:56

    « prvych 1200km s 1.5 dCI 78 kW

    takze uz mam nabehanych 1200km. Nieje to moc. Zacnem sklamanim ;-\ . Neviem preco, ale hlucnejsie ako predvadzacka( nechapem, preco nieje v motorovom priestore izolacia), trosku mi vadia citelne vibracie (prvy diesel aj po zahriati ;-))oproti predvadzacke, vyssia spotreba, nedokazem sa udajom vyrobcu priblizit. Udaje 5,5 4,5 a 4l/100 su pre moj kus hoodne optimisticke. Mesto 10km trasa- ziadne kolony, ci same cervene, skor plynula jazda, lahka noha 6,3-6,6L. Cakal som max 5-5,5L ako udava vyrobca. Celkovu priemernu mam 5,7L/100 z toho mesto je tak 400km - cakal som cca do 5l. Je to este surove, takze spotreba mozno este trosku padne. Keby to bolo sluzobne, bol by problem s nadspotrebou. Spotreba mimo mesto vychadza pri klobukovej jazde trosku cez 4,5L, pri normalnej 5l a ked sa snazim byt rychlejsi, t.j. po okreskach podla moznosti 104- 110km/h, spotreba 5,5L. Doteraz som mal len benziny a mestsku spotrebu som okrem blaznivej jazdy nikdy neprekrocil, tuto to nieje az taky problem, ale to je asi preto, ze tych 5,5L v meste tvorca automobilov asi prehnal a tym aj priemernu 4,5L, ci mimo mesta 4L. Ale je mozne, ze je nieco s autom, ale tomu moc neverim. PP po spaleni 67L nafty vykazal rozdiel 0,3L na 67L, co je zanedbatelny rozdiel, takze je dost presny. Ja by som do TP napisal spotreby 7; 5,5 a 4,5L. To by zodpovedalo mojej kratkej skusenosti s 1.5 dCI 78kW
    Inak tu spotrebu moc neriesim, kedze okrem mesta, je to oproti benzinu s podobnym obsahom bez turba menej zrave a v beznych otackach vyrazne zivsie. Zena si prave ten vykon v jej oblubenych otackach 2-3t ot. velmi pochvaluje.

    A teraz kladne. Dualna klima vyborna vec. Ja mam nastavenych 22stupnou a zena svojich 24. Slusne autoradio s BT. Este som ho ale neskusal sparovat s telefonom.Elektronicka karka volne ruky. Netreba nic mackat, strkat. Staci mat pri sebe karticku, siahnut na klucku, otvorit a stlacit start a uz sa ide. Potom zase vystupit, zabuchnut dvere a auto sa same zavrie, sklopi zrkadla.
    Podvozok je na triedu do ktorej auto patri dobry. Slusne odhlucneny, na nerovnostiach moc neodskakuje, pekne drzi stopu. Vse pri beznom jazdeni, ziadny extrem :-). Proste sa mi s Meganom jazdi celkom prijemne. Skoda, ze momentalne nema v 5dv prevedeni slusny benzin. Hlavne ked som kupoval. Este aby som nezabudol, keby nemam tachometer ani neviem, ze sa veziem rychlostou 120km/h. Pripadalo mi to tak na 100-vku :-).
  • « 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 11.02.09  19:13

    « Re: este tyzden

    skladovka, to u mna znamenalo, ze sa nezadava do vyroby, ale bol na centralnom sklade. Tlaci cas, potrebujem auto :-) Grandtour II nebol zly, ale tiez sa musel zadavat do vyroby. Inak by vyhral on s 1.6 110k
  • « 00 Reagovat !

    foto kuko

    kuko 11.02.09  17:46

    « Re: Re: este tyzden

    prosím Ťa, kupuješ nového Megana 3, alebo ešte výbehového Megana 2? Píšeš tam niečo o skladovkách, tam som voľajaký zmetený ;-\
    Ale neboj, oba sú fajn :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 11.02.09  08:25

    « Re: este tyzden

  • « 00 Reagovat !

    foto lakyno

    lakyno 11.02.09  00:31

    « Re: Re: este tyzden

    daj link
  • « 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 10.02.09  17:42

    « Re: este tyzden

    pozri si rakuske stranky a tam maju presne rozpisane prevody. Mozno to bolo obmedzene riad. jednotkou, kedze to bolo nove, ale mna to proste neoslovilo a zenu tiez. Som najskor pindal, ze chce dci a potom som jej dal zapravdu.
    Uz len aby sa to nekazilo a bude spokojnost.
  • « 00 Reagovat !

    foto lakyno

    lakyno 10.02.09  16:12

    « Re: Re: este tyzden

    ehm, zaujimave postrehy...
    To vazne ten benzin na 5-ke toci 3000ot. a rychlost je len 85-90? Paneboze... Ak to je take ako pises tak o benzine nemoze byt ani reci.
    Ten 105k diesel je asi na mieste
    :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 10.02.09  16:04

    « Re: este tyzden

    bola to ta silnejsia, ina sa tusim v dynamique neda a bolo to testovane v 3dv verzii. No pred kupou si to musi kazdy vyskusat. 1.6-ku tocit treba, to je jasne, ale ani do otaciek to nechcelo ist. Aspon co som ja skusal a musim priznat, ze zena mala pravdu, ked vravela, ze to nejde. Druha vec je, ze motor nemal moc nabehane, sak to maju tyzden na znackach, ale aj tak, myslim ze to malo byt zivsie a menej hlucne. Naozaj dost hlucne od cca 3500 ot. Len sa mi potvrdili zenine slova a autam moc nerozumie :-). A prevody 1-5 to ma docela kratke , takze duplom to malo byt zivsie. Na 5-ke pri 3000ot mate cca 85/h. Na trojke pri 3000ot mate cca 54km/h tacho. Naozaj su prevody nakratko.

    bledy interier, no sam neviem, ako to bude vyzerat :-) , zena bude tepovat >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto lakyno

    lakyno 10.02.09  15:43

    « Re: Re: este tyzden

    Skusal si tu silnejsiu alebo slabsiu 1.6 ?
    Ono samozrejme diesel je tahun sam o sebe.
    Benzin treba tocit vysoko. ( 4700-4800 ot ), kdezto Tvoj diesel priblizne 2800 ot. a to je sakramentsky rozdiel.
    Na vybave privilege mi dost vadi svetly interier cize dost narocny na udrzbu, alebo sa mylim?
  • « 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 10.02.09  15:29

    « Re: este tyzden

    bolo to narychlo, potrebovali sme auto do 3 tyzdnov. Ta 1.6 bola velmi leniva a s 1.5dci to podla zeny "poriadne" tahalo, ticho v aute. Inak to malo byt s motorom 1.6 a dynamique. Ale po tejto skusenosti bola volba jasna. Vybava, no moc sa zo "skladoviek" navyberat nedalo, takze privilage.
  • « 00 Reagovat !

    foto lakyno

    lakyno 10.02.09  11:15

    « Re: este tyzden

    Ahoj,

    dufam, ze budes s nim spokojny, mas moje sympatie.
    Ak by som nekupil nedavno ine nove auto, tak na 100% idem teraz do noveho Megosa, len s tym rozdielom, ze 1.6 (110k) 6-stup. prevod. a vybava Dynamique ( podla mna najlepsi kompromis medzi 4 prevedeniami) + nejake priplatky.
    Ty si si vybral ktore? Volil si nejake priplatky?
    Preco si vybral diesel?
  • 00 Reagovat !

    foto Mirec38

    Mirec38 09.02.09  15:44

    « este tyzden

    Ahojte, takze za tyzden budem mat domat Megosa III s 1.5dci 105k. Viem ze Renault by som nemal kupovat, ale je dost ludi, co su pokojni. Tak dufam, ze tu nebudem sam a este sa niekto prida. Alebo ho tu uz niekto ma ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…