Dodávka

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > profi.auto.cz - užitková auta, náklaďáky, závody tahačů

  • « 00 Reagovat !

    foto kapitan

    kapitán 18.02.09  20:31

    « Re: ?

    Jumper a Boxer jsou (snad mimo znak totožné) a tuším,že v poslední či od předposlední generace snad už i Ducato.
  • « 00 Reagovat !

    foto kapitan

    kapitán 18.02.09  20:28

    « Re: Jakou dodávku ?

    Pokud se nepletu,tak Ford dělá v Tranzitech všechny tři možnosti:předokolka,zadokolka i čtyřkolka.Na podniku máme několik tranzitů,ale jen jeden (můj ,kabina pro 6 osob,korbička cca2x2m,2,5d,rv88)je zadokolka.
  • 00 Reagovat !

    foto mysak2

    mysak2 02.01.09  08:50

    « Daily vs. MB Sprinter vs. Transit

    No za sebe můžu říct že mám zkušenosti s MB Sprinter(konkrétně rok04)- ten byl v pohodě.Ale nebrat verze s automatem Sprintschift tam zlobí automatická převodovka(odcházela čerpadla Aut. převodovky). když tak manuál. Jinak jsem neměl žádný zásadní problém. Další dobrá zkušenost byla Iveco Daily, byla to verze 5,2tuny, rok 2003. Opět žádné zásadní problémy, motor spolehlivý silný, trochu zlobila elektrika(páčka blinkrů, praskání žárovek H7)Další věci jako unavená pera, opotřebené čepy, a časté výměny (25-30 000km)předních destiček přikládám na vrub spíše přetěžování konkrétního auta. Ale co se mi líbilo nejvíc-TOHLE AUTO VYJELO NAPROSTO VŠECHNO.

    Ale co bych si nekoupil nikdy byl TRANSIT. Tam se sralo furt něco. Nikdy jsem nevěděl jestli nastartuju, jestli se dostanu do auta nemluvě o tom že auto že to auto nikam nejelo, a stačilo mu plivnout pod kola a už jsem se nerozjel.
    Takže já bych na tvém místě volil IVECO Daily s tuplákama vzadu dělá se i verze do 3,5t.Ale tohle bude asi jiná cenová skupina. Nevím jaké jsou ceny uvedených dodávek ale jen řikám svůj názor, který nikomu nevnucuju
  • 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 03.12.08  18:12

    « ?

    Jakej je rozdíl mezi Jumperem ,Ducatem a Boxerem ? Předpokládám že pouze v kvalitě použitejch materiálů jinak motory jsou asi schodný né ?
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 25.11.08  12:19

    « Re: Re: Jakou dodávku ?

    Ber Transita, ale ne TDDI !!! Drahé opravy čerpadla VP44.
    TDCi sice vyžaduje dobrou naftu (nebo častou, a 20000 km výměnu filtru paliva), ale když se něco stane, všechno (vstřiky CR, čerpadlo CR) je relativně levně opravitelné a motor má dobrý základ.
    Od 5-2006 nebrat, vstřiky jsou zatím neopravitelné.
    Zapomeň na opravu na koleně. Alespoň u vstřikování.
  • « 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 24.11.08  22:18

    « Re: Jakou dodávku ?

    TO je mi jasný,naštěstí opravy zvládnu sám takže je to jen o ceně dílů.Toyota je hezká ,ale opravdu na mě malá .Potřebuju vozit plastový okna a to je pořádnej oříšek i pro transita.Protože ten má díky zadnímu náhonu vysoko podlahu.Tranzita bych vzal taky ale opravdu toho nejvyššího.
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 24.11.08  21:21

    « Re: Re: Jakou dodávku ?

    Já vím že je menší, ale jestli chceš výkonnou ojetou levnou dodávku tak si koleduješ že budeš platit jako mourovatý a tím se nakonec stejně cena vyrovná.
  • « 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 24.11.08  21:00

    « Re: Jakou dodávku ?

    Toyota mi příjde malá,ale hlavně je to jiná cenová skupina :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 24.11.08  20:05

    « Re: Jakou dodávku ?

    JOB: Jedině Toyota HIACE, motory superdržáky. Jinak vždy proděláš.
  • 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 24.11.08  19:56

    « Jakou dodávku ?

    Potřebuju koupit starší dodávku a nějak se nemohu rozhodnout.Chtěl bych něco do 100 tisíc,ale tak 97´a vejš aby to bylo aspoň Euro 2.Pokud možno 5-ti místný( není podmínkou), radši vysokou dlouhou.Nebudu vozit kila ale spíš objem takže radši náhon na předek.Ducato,Boxer,Jumper,možná Movano, Master ale to už bude dražší.Vzhledem k tomu že to je už dost staré auto tak je pro mě prijoritou kvalitní motor.To znamená nějakej držák a aby to trochu jelo.Takže asi 2,5 TD.Ale u většiny dodávek je několik motorů 2,5 TD takže bych rád ocenil postřehy a zkušenosti z jednotlivými motory.Spotřeba ,spolehlivost,ceny spotřebních dílů ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…