Alfa Romeo 147 1.6 16V TS r.v. 2003+

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Alfa Romeo

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.01.11  11:03

    « Re: Re: ....

    Ahoj prosím tě,měním ojniční lagry na 147 a nejsem si jistý,zda při výměně těchto lágrů se soustruží klika.nebo se soustruží při výměně klikových?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.09.08  17:00

    « Re: Alfa Romeo 147 1.6 16V TS r.v. 2003+

    No tak pokud bych si koupil Alfičku tak by se u mě měla jako v peřince ;-) ale jaká by měla být přiměřená cena např. toho modelu co mám uvedený v názvu tématu? A ještě by mě zajímalo jak je to s těma tlumičema a silentblokama? Po kolika tisících se tak musí měnit? Jelikož jak jsem psal je mi 18 a ještě studuju tak si nemůžu dovolit často investovat velké částky na výměnu dílů.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.09.08  11:04

    « Re: ....

    No a ešte ti dám odporúčanie keby si chcel auto o ktoré sa netreba prehnane – ( tak ako o Alfu ) starať ta odporúčam Opel Astra G motor od 1,4 po 1,8 hociktorý ale vyhnúť sa nafťakom odchádza na nich čerpadlo BOSCH VP-44 ktoré je predražene ako prasa pod 23 000-sk je ho obrovský problém zohnať a v Opelu staré nevedia opraviť . Tak 1,7 TD od Isuzu je celkom spoľahliví kým mu nepraskne hlava valcov jj a je leniví jak krava . Keď kúpiš benzínovú bude to nenáročné auto na ktoré zoženieš všetko sa veľmi dobre ceny.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.09.08  10:52

    « Re: Alfa Romeo 147 1.6 16V TS r.v. 2003+

    Alfa v žiadnom prípade nie je zla voľba ale pre toho kto sa vie k autu prepychovo starať .

    Pri Alfe platia zopár dôležitých zásad a to : 1- pravidelná údržba ( olej meniť aj častejšie ako predpisuje výrobca a hlavne kvalitný !!!
    2-na vytočenie studeného motora ani nepomyslieť !!!

    Auta majú občas problém s RJ Bosch motor mláti na voľnobehu tak dlouho, až odpíše gufero, to praskne a motor se pridre na kľuke. Minimálne po 100.000 km to chce vymeniť predne ramena, su sice mohutný, ale máju napevno čapy, ktoré na našich cestách rychle odchádzajú i s silentblokmi . Diely sú za celkom dobre ceny . Alfu by som najradšej kupoval zo severu Talianska alebo zo Švajčiarska su sice drahšie ako u nás ale zato spoľahlivé a dobre. V každom prípade či u nás alebo vonku netreba kupovať podozrivé lacné Alfiny !!! Dobra Alfa si drží cenu viac menej ako jej konkurencia .

    Ak nemáš chuť správať sa k autu tak aby sa malo ako v perinke tak Alfa nie je pre teba !! ale ak máš vzťah k autu a dáš je to čo si vyžaduje odvďačí sa ti spoľahlivosťou . Tak sa do seba zamilujete a nakazíš sa Alfa vírusom ktorý je bohu vďaka nevyliečiteľný
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.09.08  18:47

    « alfa

    Neviem ti poradit co konkretne, kup nieco ine aby si na taliana potom nenadaval, a ani francuza by som nekupoval, ti su na tom miestami este horsie, ale s kazdym ojazdenym autom skor ci neskor do servisu zajdes s nejakou poruchou. Co vyberies je na tebe, hlavne si so sebou zober cloveka, ktory sa autam rozumie, ked to budes kupovat, aby si nekupil srot v peknej skatulke. Ak natrafis na zachovalu alfu tiez to nemusi byt zla kupa, ale to budes musiet velmi vela hladat...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.09.08  15:12

    « ....

    No tak italská auto přímo nemiluju, ale když jsem vybíral různá auta tak jsem si zamiloval právě Alfu 147 je to přímo nádherný auto. A jiný se mi ani tolik nelíbí v téhle cenové relaci. Jaké bys mi třeba poradil?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.09.08  17:54

    « Re: Alfa Romeo 147 1.6 16V TS r.v. 2003+

    Ahoj, ak doslova nemilujes talianske auta tak do ojazdenej alfy nechod. 147 sa sice vyznacuje vyssou spolahlivostou oproti starsej 146, ale to ci budes kazdy mesiac v servise zalezi u jazdenky od konkretneho auta. V minulosti sa hovorilo o chulostivych T.S. motoroch, vyzaduju si vacsiu starostlivost ako konkurencia, vyborny olej (selenia), a vraj sa na nich pridieral klukovy hriadel. Ceny nahradnych dielov si mozes porovnat aj sam na www.elit.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.09.08  21:28

    « Alfa Romeo 147 1.6 16V TS r.v. 2003+

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to vlastně je s poruchovostí těchto aut? Dále by mě zajímalo jak je drahý servis a náhradní díly v porovnání např. s VW.
    Chtěl bych si tohohle krasavce koupit a mělo by to být moje první auto je mi teprve 18, takže se chci zeptat jak je to stěmihle věcmi. Abych neměl auto každý měsíc v servisu a nebo kdybych s ním jel na servis abych tam nenechal desetitisíce.
    Předem Vám děkuji za odpovědi.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…