Alternativní paliva

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > LPG a jiné alternativy

  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 10.10.10  11:19

    « Re: pohon na vodu

    Zajímavé řešení je na stlačený vzduch, ale funguje jen u malých a lehkých aut kvůli dojezdu. Prostě perpetum-mobile neexistuje, energii je potřeba někde získat (solární, ze vzduchu, potenciální, kynetickou). Hezká jsou elektromobily, ale náklady na výrobu a likvidaci elektrických článků jsou obrovské. Ježdění na vodu je funkční, ale potřebuje velké množství elektrické energie. [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto kapitan

    kapitán 27.09.10  19:29

    « Re: pohon na vodu

    To asi ta ochcávka nejela na fritovací oil,ale měla seřízený čerpadlo na víc nafty z důvudu (asi) horší komprese v motoru.to je běžná praxe.Na friták kouří daleko méně než na ropu a navíc nesmrdí,spíše po harnolkách či řízcích
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.06.10  19:54

    « Ekologické auto versus stará škodovka

    Zdravím všechny,

    ráda bych Vás požádala o jakékoli tipy a rady ke zpracování diplomové práce na téma

    "Jak dlouho by musela stará škodovka jezdit, aby vyprodukovala tolik emisí jako výroba nového ekologického auta"

    Budu ráda za cokoli (odkazy, statistiky,nápady na výpočet, názory apod.)

    Díky moc za pomoc.
    Téma je pro mě velmi zajímavé, ale jsem v této oblasti opravdový laik.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 09.02.09  13:18

    « Re: pohon na vodu

    Alternativní paliva existují, získávání energie ze štěpení v laboratorních podmínkách také. Základním problémm je, že alternativní neznamená levnější, takže kdo z nás by jezdil na dražší pohon? Nebo je třeba palivo o polovinu levnější, ale auto 2x tak drahé. Zaplatili by jste raději na počátku vysokou cenu a pak jezdili za levno, nebo chcete raději levné auto a jezdit za drahé palivo? U elektromobilů to někteří výrobci vymysleli tak, že se baterie pronajímají a tak se sníží pořizovací cena vozu. Problém u většiny pohonů je v tom, že neexistuje použitelný krátkodobý vyrovnávací akumulátor energie . Nejvíc energie se totiž ztratí při brždění.

    A co se týče těch expertů co zkouší fritovací olej a líh apod, tak když to neobtěžuje okolí, tak mi to nevadí, ale tuhle jsem jel za Oktávkou a z ní se hrnul černý štiplavý dým, celý kufr měla černý od sazí. Takového majitele zavřít a auto sešrotovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto kapitan

    kapitán 08.02.09  14:14

    « Re: pohon na vodu

    můj názor je,že dokud bude jen trochu ropy,tak nebude žádná rovnocenná náhrada za spalovací motor,ať již vznětový či zážehový motor,event.palivo , za benzín ,naftu a CNG nebo LPG
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 25.09.08  18:44

    « Re: pohon na vodu

    Koukám zase jeden který věří na perpetum mobile... Z ničeho nic nevyrobíš...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.09.08  23:43

    « Re: pohon na vodu

    nechci sem tahat politiku, jen si tak představuji co by dělali benzinky a naftové koncerny >:D
    a jak by treba mohl vypadat motor a výkon
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.09.08  23:40

    « pohon na vodu

    slyšel jsem že vědci pracují na "volné energii" štěpení vody při nějaké frekvenci, uvolní se elektrony a mají tendenci se zpětně slučovat, takže je to nekonečný zdroj energie

    tak by mě zajímalo co si o tom myslíte, jestli vůbec světové velmoci pustí něco takového do světa a jestli třeba automobilky začnou s motorem na vodu :-)
  • 00 Reagovat !

    foto kapitan

    kapitán 10.09.08  21:45

    « Co takhle fritovací olej?

    V P-405GRD Break zkouším fritovací olej.Zdá se mi že na něj jede lépe .Spotřebu odhaduji na 5 litrů.Při teplotě pod +10°c to nebylo to pravé ořechové,hlavně ráno,jinak OK.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…