poraďte-šestiválce

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > BMW

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.11.10  11:58

    « Re: Re: šestiválce

    jasný, nechce se to držet se jen takových přihlouplých rad. Někdo něco řekne a je to..pak se to šíří jako nemoc [odkaz]
    například tady to mě málem odradilo od cesty do španělska autem. Litoval bych toho.
  • « 00 Reagovat !

    foto Renglon

    Renglon 29.01.10  21:48

    « Re: Re: Re: Re: šestiválce

    K tomuto tématu už snad není co dodat.
  • « 00 Reagovat !

    foto kolmar

    kolmar 27.01.10  18:05

    « Re: Re: Re: šestiválce

    To tu kazdy vie, este si mal dodat preco sa nema tocit studeny preplnovany motor. No kedze turbo je mazane centralne od motora, studeny motor este nema dostatocne zohraidy (riedky) olej a nemaze ho tak ako by malo. Kedze prevadzkova teplota turba pri dieselu je cca 900 stupnov a pri bendzine 1200 je to asi opodstatnene - nedokaze sa tym olejom dostatocne vychladit. Preto napr. nove motory 1.8 TSI maju vodou chladene turbo Borg Wagner!

    Inac, vsetky hlavy nepraskaju...to je povera - priklanam sa! Treba sa k tomu vediet spravat! Stary Patrol (mas na mysli 2.8 V6) mal s tym velke problemy, no hlavne preto ze sa prehrieval casto v terene. Nahradil ho 3.0 Di, no Bohuzial ten tiez nebol priklad spolahlivosti...hoci mal valceky len 4! Je to o technike nie o koncepcii.
  • « 00 Reagovat !

    foto Robert263

    Robert263 04.11.09  17:30

    « Re: šestiválce

    ne.
  • « 00 Reagovat !

    foto Robert263

    Robert263 04.11.09  17:30

    « Re: šestiválce

    z mých známých co s ním jezdí taky ne.
  • 00 Reagovat !

    foto Renglon

    Renglon 03.11.09  20:50

    « Re: Re: šestiválce

    Job má pravdu. Já vlastním Opel Omega 2.5 TD '96 jak všíchni víme motor je z BMW a hlavy u těchto motorů praskají a proto Opel do Omeg dával své hlavy, ale i ty praskaly, ale jen v případě, že studený motor vytáčíte do vysokých otáček. Já svoje auto za studena nevytáčím a nebojím se, že by mě praskla hlava. A pro turbo není dobré když vůz ženete v otáčkách a pak přijedete do cíle a motor okamžitě vypnete. Tím to způsobem se turbo rychle ochladí a turbo se bude deformovat a snižujete životnost turba.
  • « 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 05.05.08  23:18

    « Re: šestiválce

    Takovejch keců už jsem slyšel. Problém býval u TD motorů a to jen proto že se ktomu každej choval jako prase.Když se budeš držet takovejch pověr tak si nekoupíš žádný auto >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.05.08  21:50

    « šestiválce

    Povídam kamarádovi: bmw dělají řadový šestiválce co? -odpověděl mi: Nevim,a je mi to fuk, šestiválce bych nechtěl, praskají mu hlavy...-tak sme se začli dohadovat, že neznamená, že má špatný zkušenosti s řadovými šestiválci ze starších patrolů, že tim pádem praskají hlavy u všech.. Podle jeho slov řadový šestiválce jsou moc dlouhý a proto praskají - všechny >:-[] Podle mě je řadovej šestiválec akorát. Navíc určitě u bmw (a i jinde) jsou natolik moudří, že nedělají motory kterým praská hlava z pnutí...kdo má tedy pravdu? Je totální tup on nebo já?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…