Parkovací zóny - krádež veřejného majetku

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Formule 1

 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 27.04.08  23:12

  « Parkovací zóny - krádež veřejného majetku

  V poslední době je na pořadu dne ve většině médií stanovování tzv. parkovacích zón v centrech měst. Rozebírají se různé detaily, ale pojďme se podívat na tento problém z hlediska vlastnického práva. Jedná se o veřejný prostor - veřejnou komunikaci tedy prostor ve vlastnictví všech občanů České republiky. Nyní přijde úzká skupina občanů - místních zastupitelů a tento prostor si přivlastní tedy normálně řečeno ukradnou stejně tak jako zloděj ukradne lavičku z veřejného parku. Pak s ním naloží podle svého uvážení jako by byli jeho vlastníci a poskytnou jej k užívání jiné úzké skupině občanů - svým voličům.
  Právě formulace trvalé bydliště je vlastně volič místní samosprávy. Tak si místní samosprávy ukradeným majetkem uplácejí své voliče. Jak je možné že toto jednání zastupitelů dávno nezkoumá ústavní soud, policie, neupozorňují na něj organizace na ochranu lidských práv. Jde o v české společnosti zakořeněný komunistický blud, že majitelem eráru je úředník. To je ale omyl, majiteli eráru jsou všichni občané české republiky a úředník je povinen jej spravovat ku prospěchu všech těchto občanů.
  Je každému jasné, že situace s parkováním vozidel v centrech měst, kde při výstavbě nebylo počítáno s parkováním automobilů jde vyřešit velmi elegantním způsobem, tj. výstavbou vhodně rozmístěných parkovacích domů - patrových nebo podzemních garáží tak jak je tomu ve všech evropských městech na západ od našich hranic. Takže dnes po 19-ti letech od sametové revoluce již mohla být situace s parkováním vozidel v centrech měst dávno vyřešena. O to ale místním zastupitelům vůbec nejde. Jde jim o dvě věci :
  1. uplatit si voliče
  Rezident získává pocit, že on je tím vyvoleným a dostává něco navíc na úkor většiny. Pak samozřejmě volí spíše toho kdo mu tuto výhodu poskytl.
  2. pokutami naplňovat městské pokladny
  Pak se snadno zdůvodňují velkolepé odměny a výhody místním zastupitelům. V případě fungující sítě parkovacích domů by k parkovacím přestupkům prakticky nedocházelo a příjmy z parkování by inkasovali provozovatelé těchto domů, případně by byly spláceny investice do nich. Nejde o malé peníze dle reportáže čt1 inkasoval pražský magistrát na parkovacích pokutách od začátku roku 2007 neuvěřitelných 100 miliónů korun. To jsou však peníze nás všech občanů České republiky, o které jsme takto bezskrupulózním způsobem okradeni. Kolik kilometrů dálnic by se za tuto sumu dalo postavit? K přestupkům bude docházet stále, protože jsou prostě případy, kdy občan musí na tomto místě zastavit a nezbývá mu nic jiného.
  Tvrzení některých zastupitelů, že jim jde o omezení dopravy v centrech měst je v dnešním vědeckotechnickém věku, kdy automobil se stal doslova hodinovou ne denní potřebou a bez něj se prostě nedá žít, úsměvné. Je to stejné jako kdyby řekli "tady tudy nesmíte chodit, na tato místa si nesmíte stoupnout".
  Z výše uvedeného je zřejmé, že všichni čeští občané jsou okrádáni hrstkou místních zastupitelů velkých měst. Je tedy na nich, aby apelovali na své poslance, senátory, zastupitele a tak dosáhli zrušení tohoto protiústavního stavu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Blesk.cz

Podcast: Velké přiznání Jiřího Suchého. Se Šlitrem se skamarádili až rok před jeho smrtí

Podcast: Velké přiznání Jiřího Suchého. Se Šlitrem…

Nesmírně talentovaní Jiří Suchý (90) a Jiří Šlitr založili před 62 roky divadlo Semafor. Role byly jasné. Suchý…

Rozvod jí dal křídla: Máma (45) se vyspala s dvaceti muži a stala se hvězdou sociálních sítí

Rozvod jí dal křídla: Máma (45) se vyspala s dvaceti…

Modelka Nita Marie se tedy opravdu nenudí. Sekla s neuspokojivým manželstvím a dosyta si užila volnosti. Tedy…

 

iSport.cz

Postup Čechů? Ne. Slávista věří Švédům. Jsou ostřejší, tvrdí Ousou

Postup Čechů? Ne. Slávista věří Švédům. Jsou…

Ve slávistické kabině má vedle sebe bohatou skupinu českých spoluhráčů, takže po pátečním curyšském losu v ní…

Rozdíloví žolící v lize: SORry za ten fičák, obr z polepšovny i reprezentanti

Rozdíloví žolící v lize: SORry za ten fičák, obr…

Někdejší útočník Ole Gunnar Solskjaer si během kariéry v Manchesteru United vysloužil označení nejlepší…

 

Reflex.cz

Superinfekční varianta omikron v Česku? Výskyt se ověřuje

Superinfekční varianta omikron v Česku? Výskyt se ověřuje

Jedna z laboratoří ověřuje možný výskyt koronavirové varianty omikron v Česku. Podezřelý vzorek zachytil PCR…

Veleúspěšná kampaň Tečka dostala zcela zbytečnou cenu. Proč tedy Babiš kupuje horu Říp?

Veleúspěšná kampaň Tečka dostala zcela zbytečnou…

Tak nějak jsme loni ale i před pouhými několika týdny věřili, že letos už budeme trošku jinde. Ať už se týče…