Fabia 1,2 40kw - klepání za studeného motoru

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Fabia

  • « 00 Reagovat !

    foto BigBang

    BigBang 29.06.13  19:38

    « Re: taky mne to klepe

    mohlo by pomoci zkrátit interval výměny oleje na polovinu tzn. zhruba při 7500 km nebo po roce ;-) v HTPčkách se olej přehřejvá, a tak dříve degraduje a nemaže tak jak má...
  • « 00 Reagovat !

    foto jerr

    jerr 26.02.12  21:25

    « Re: taky mne to klepe

    Čus jauz mam po klepani dneska sem mel Fabii vservizu udelali mi vimenu filtru a oleje a klepani zmizelo,prejsetam usazuje karbon na vahadlech,na ventylech a toprej dela to cvakani :-O hodne seto prej usazuje na tom vyvažovacim zařizeni,kdyz sem se ptal cotam je za zavaži? tak tam je misto 4 pistu vyrovnava vybraci :yes: jatim tri valcum nerozumim tak jim verim Doktorum zamastenym od oleje
  • 00 Reagovat !

    foto jerr

    jerr 21.02.12  21:59

    « cvakáni

    olej uz je dost tmavej ale v knizce mam psanou vimenu az pri 78tisicich tet mam najeto 74tisic poradismi jerrry
  • 00 Reagovat !

    foto jerr

    jerr 21.02.12  21:55

    « cvakáni

    Ahoj jamam 2008 fabii 2 meto dela taky ale az kdyz mam motor ohratej, muzeto bej tim ze uz je vijetej
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.10  12:26

    « taky mne to klepe

    Zdravim,
    kupoval jsem Fabii vloni v kvetnu (novou HTP) a taky mne ted v zime pri studenym startovani klepe. Musim cekat asi tak 2-3 minuty, az se motor zahreje, pak to prestane. Vypozoroval jsem to na podzim s prichazejici zimou, v lete to nedelalo. Ma to najety jen 6000 km (a klepe ), sranda no.
    Renda
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.12.09  20:52

    « Re: Re: Fabia I. - klepání

    Pokud to po zahřátí ustane, tak bych to za poruchu nepovažoval - píše se o tom dokonce v návodu k obsluze v kapitole Rozjezd a jízda. Nesmí cvakat neustále.

    Je taky možné, že jsou ta zdvihátka jenom zanesená a chtěla by vyčistit, existují na to přípravky (např. "Hydro-Stößel-Additiv" od LiquiMoly).
  • « 00 Reagovat !

    foto objekt21

    objekt21 26.12.09  17:52

    « Re: Fabia I. - klepání

    to su hydraulicke nastavovace ventilov motora. Klepanie moze signalizovat poruchu. Hydrostely vyzaduju dobry olej - daves olej podla predpisu vyrobcu??? Menis casto??

    HTP vyzaduje vymenu najneskor 1xrocne, alebo po 15tkm - inak si odfajcis motor!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto Petr3

    Petr3 26.12.09  15:48

    « Re: Fabia I. - klepání

    Ja si nejsem jisty ale mozna to dela i u nasi fabie 1,2HTP rok vyroby 2004 taky 40kw .. ma najeto 55 000 a zda se mi ze to dela od doby co jsme ji koupili a to mela 32 000 neznepokojoval bych se tim .. me to dela zvlaste kdyz je venku nula nebo pod nulou a tak slysim obcas takove jako by tam neco cvrnkalo jako voda .. jako bych palivo slysel vtekat do motoru :-) no nevim co to je kazdopadne do dela obcas jen kdyz je zima a teploty klesnou pod nulu. Staci kdyz se motor trochu zahreje a uz je to dobry .. ja myslim ze to porucha rozhodne neni
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.08  20:39

    « Fabia I. - klepání

    Dobrý den, prosím o fundovanou odpověď na můj problém. Vlastním vozidlo Škoda Fabia 1.2 HTP / 40 kw, rok výroby 2003, najeto 27 000 km. Po nastartování - při studeném motoru, vyřazeno na neutrál - slyším klapání (cvrkání nebo něco obdobného) od motoru či převodovky. Pokud sešlápnu spojku nebo přidám plyn, klepání ustane. Jakmile se motor zahřeje, nic necvrká, vše je OK. Prosím o objasnění výše uvedeného. Jedná se o závadu ? Mám se znepokojovat, nebo být v klidu ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…