Alfa nebo Ford?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Alfa Romeo

  • 00 Reagovat !

    foto pepek79

    pepek79 14.04.11  08:27

    « výfuk

    Máte někdo zkušenost s tímto dodavatelem www.vyfukovesystemy.cz ?Koukal jsem, že maj hodně dobrý ceny výfuků na naše auta a hlavně to nejsou žádný poláci, ale značový originály.Já měl nějakýho poláka a vydržel mi přesně rok a půl, tak jsem si řekl, že si připlatim za kvalitu a koukám, že tady je to skoro za tu samou cenu co jsem kupoval to šitózního polmostrowa nebo jak se to jmenovalo.
  • « 00 Reagovat !

    foto pivrnec

    pivrnec 01.09.10  20:42

    « Re: Re: Alfa nebo Ford?

    Tp s tebpu souhlasim,ale covece,ktere auto s nezavyslim zavesenim dokaze strejchnou o obrubnik a neohnout aspon raminko:-).
  • 00 Reagovat !

    foto petulinka

    petulinka 31.08.10  12:02

    « Alfa nebo ford???

    Můj osobní názor je alfa... mám 156 2.4JTD a jsem s ní spokojená

    plusy: Na naftu to má celkem líbivej zvuk (upozorňuju na naftu!!!), táhne už od 1500ot, tak ve 2000ot zatáhne turbo ale hned neumře- lineárně se výkon zvyšuje... no do vysokejch otáček nad 4000sem to nikdy nezkoušela ale prej to táhne i dál=) Výkon celkem solidní 140koní (103kw), spotřeba taky ujde 5-7l podle stylu jízdy, motor je to spolehlivej a asi nejvíc blbuvzdornej od alfy, a libivej vzhled, ale to maj všechny alfy takovej sexy kukuč=)

    Mínusy: horší výhled dozadu (ať žijou parkovací senzory), obrovskej motor způsobuje tragickej rejd (takže parkování na komunistickym sídlišti když jedu k rodičům je peklo) těžkym motorem a českejma silnicema trpí přední náprava, ale až zas tak tragický jak se říká to není.

    Dále dle zkušeností rodiny... Twin spark je spolehlivej motor pokud má řádnou péči správnej- hlavně často kontrolovanej a dolejvanej správnej olej- nepřetahovat intervaly výměn, vše co je potřeba měnit včas (filtry atd.) a lejt do toho aspoň trochu kvalitní benzín...Ale pokud ho dostane do rukou idiot tak je mrtvej za chvíli.....(když sem jeden slyšela znít jako diesel tak na mě šly mrákoty co s tim někdo dokáže udělat- to proboha nekupovat- to už je nevskřísitelný- téměř.) Alfy prostě nejsou blbuvzdorný, ale to neznamená že jsou nespolehlivý...
  • « 00 Reagovat !

    foto petulinka

    petulinka 31.08.10  11:39

    « Re: Alfa?

    Nesouhlas.... s AR 156 s motorem 2.4jtd jsem naprosto spokojená-problémový není ani omylem.. drahý? možná když si kupuješ nový auto jinak s údržbou to není nijak hrozný..projev je na naftu dostatečně kultivovaný a spotřeba je menší než u fobie 1.4TDI-podle jejich testů- tomu sem se musela smát když hlásali nízkou spotřebu a pak jim tam vylezly cifry stejný, někdy horší než mám s alfou.. Jediný mínusy jsou že je hodně těžkej a přetěžuje přední nápravu která to pak hlásí rychlejším opotřebením- ale ne o moc a kvůli tomu velkýmu motoru to má tragickej rejd- jinak naprosto super... Takže doporučuju alfu- jenom u ojetin dávat bacha na předchozí majitele...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.08.10  15:28

    « Re: AR / Ford

    Alfa v naftě?! ;-\
    Jó takhle nová 1,9 biturbodízlík co má být v nové Deltě, to by se mi líbilo v GTčku :yes:
    ..ale jinak neee

    S údržbou svatá pravda, o Alfu je dobré se starat a idálně garážovat protže zima venku makaróncům prostě nesvědčí a i tak mi každé jaro odejde nějaké stahování okýnka, gumová hadička nebo zámek centrálu,ale to oprava za 500 většinou vlastnoručně
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.08.10  15:22

    « Re: Re:

    Protože TS většinou prostě zničí tupý uživatel, kdežto u JTS ten motor prostě jen ztratí výkon, pomřou koně a občas místo akcelerace sotva drží krok, což se děje občas a s trochou snahy se to dá vpohodě prodat. Hlavně u 2,4 to řeší na Lanciích snad všichni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.08.10  15:14

    « Re: Alfa nebo Ford?

    jen k tomu podvozku, alfa má komplikovanější sporotvní zavěšení vzadu, stačí blbě projet zatáčku, vzít to na obrubník a můžeš si chystat pětimístnou sumu. Jezdí se s tím ovšem skvěle ikdyž s wagónem jsem nejel...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.08.10  15:10

    « Re: Alfa?

    jediné doporučení.. nekupouj si šroty!

    Je pravda že podle mě je 2,4JTD od makarónců naprosté neštěstí, ten motor, je drahý, težký a problémový. 2.0 benál ať už TS nebo 5vál fiat jsou mnohem lepší a mají stejný výkon i spotřebu nemluvě o kultivovanosti projevu.

    Osobně mám právě ten pětivál v Lancii, která má být "luxusní" ital a díly mám levnější než na škodovku/seat.
  • « 00 Reagovat !

    foto FRPE

    FRPE 09.04.10  23:16

    « Re: AR / Ford

    Já dříve Ford, nyní jednoznačně Alfa! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.12.09  20:39

    « AR / Ford

    imho můžu srovnávat poměrně racionálně ( oboj mi prošlo rukama ) .Podle abecedy:
    Alfu bych bral vždy v naftě, preferuji 1,9 ( 2,4 poměrně citelně zatěžuje přední nápravu bez ohledu na model ) .Italové obecně jsou spíš o srdci než raciu, moje 156ka má momentálně ujeto 270tkm a spokojenost je naprostá. Jen pod jednou podmínkou pravidelná a prvotřídní údržba.
    Forda bych naproti tomu zjednodušil na motor 2,0 benzín. jedná se o léty prověřený a průběžně vychytaný agregát ( a je jedno jestli Focus nebo Mondeo, Galaxy atd. ). u malých modelů pak 1,6 benzín. Technicky jednodušší konstrukce a směšné ceny dílů, auto dělník a opravitelné většinou kdejakým kovozemědělcem coz je určitě pro spoustu lidí argument, ale když Ford ( hlavně z doby tzv. New edge designu ) nemá to charisma jako Alfa.
    Obecně si myslím že záleží na konkrétním autě u kterého stojím, než na názoru TUV statistiky nebo odborníka ze servisu za rohem.
  • « 00 Reagovat !

    foto Richie-HK

    "-- skrytý --" 21.12.07  13:37

    « Re: Alfa?

    no kdyz si koupis nejporuchovejsi model na svete :-) tak se nediv :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.12.07  08:33

    « Alfa?

    Já jsem měl Alfu 155 2.5 TD. Bylo to nejhorší auto co jsem měl a to jich byla spousta. Snad jen dobré jízdní vlastnosti. Ford je určitě spolehlivější a taky dostupnější náhradní díly. Alfa má ale své kouzlo. Proto já vůl jsem si koupil GTV a již jsem zase v tom.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.03.07  14:23

    « Bez nadpisu

    magic:tak nevim,alicky bych rekl ze to krapka neni..ale copak ja,ze jo..autorizak fordu i servisak mi taky rekli ze neni..tak se v tom vyznej..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.03.07  13:55

    « Re:

    rradik: jak si ale jinak vysvětlit ty problémy s dráty? Já samozřejmě jen spekuluju, ale ukazuje to spíš na bouračku a dlouhý vyřizování s pojišťovnou. Pak to stojí venku, na dešti nebo sněhu, vesele do toho prší a nakonec to nějakej moula narychlo zbouchá dohromady, aby se to dalo co nejrychleji prodat a postavit tam další vrak.
    Ale je to samo jen spekulace, v životě jsem to auto neviděl...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.03.07  13:40

    « Re:

    S tim JTS bych to nevidel tak jasne - na inzertnich webech jsou mraky TS s motorschade, ale JTS sem snad nevidel ani jednu... Tak cim to je? Vim ze to ma stejnej spodek jako JTS, ale uz se preci dela dost dlouho na to, aby se to projevilo taky...
  • 00 Reagovat !

    foto zmulin

    zmulin 09.03.07  12:58

    « Bez nadpisu

    Magic:Moje zkušenost z dlouhodobýho provozu JTS je stejná jako všech s TS.Občas to prostě žere olej a kdybych to nehlídal,tak to přidřu taky.Něco o těchhle autech víš,tak přeci musíš taky uznat,že tenhle problém stál za většinou motorschade motorů TS.
    Jinak váha vzduchu je pořád Bosch a taky už jsem jí měnil.Jediný co by naopak mohlo bejt u JTS jako bonus je porucha přímýho vstřiku.Taky tušim Bosch.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.03.07  07:45

    « Bez nadpisu

    magic: křapka to nebyla.myslim,ze predchozi majitel na to auto sral a to je cely o cem ty problemy byly.. pro me pouceni - ne vzdy hledet primarne na cenu (bylo to prvni auto,tak me to snad omlouva ;-) )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.03.07  23:25

    « Re:

    zmulin: promiň, to je možná tvoje zkušenost, moje nikoliv. Uvádím pouze a výhradně to, co mám sám vyzkoušeno.
  • 00 Reagovat !

    foto zmulin

    zmulin 08.03.07  19:22

    « Bez nadpisu

    Já jsem jel jenom ve Focusu 2.0 sedan a i když dobrý,tak Alfa je na tom líp,ale nevim,jak rizsáhlý jsou úpravy podvozku u ST,což může bejt docela podstatný ;-)
    Magic:Vim,že už jsem Ti to psal několikrát,ale ještě jednou prosím o nerozlišování motorů TS a JTS ohledně poruchovosti,protože u TS je to zapříčiněno spotřebou oleje a čidlo nereaguje,tudíž se přidřou a časem odejdou.JTS má ale bohužel stejnej problém.Když to proženu,tak to žere olej taky a taky to neukazuje.Že to má jinou hlavu,kterážto byla bezproblémová i u TS,mi pomůže pouze v lepším průběhu výkonu a spotřebě(tam jenom o kousíček)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.03.07  18:08

    « Re:

    To je opravdu smutná story, ale vzhledem k tomu, že jsi kupoval ojetinu, nejednalo se o bouraný auto?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…