Alfa nebo Ford?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Alfa Romeo

  • 00 Reagovat !

    foto

    06.03.07  08:51

    « Bez nadpisu

    magic:ml sjem ho s najetymi 87tkm - nejprve mi odeslo tesneni pod hlavou (cca 90tkm).netesnosti chladici soustavy na dennim poradku,95 tisic vodni pumpa,100tkm zacal utikat olej,110tkm odesel alternator,chvili na to zapalovaci civka a vrchol byl kdyz zahy po tom zustal stat uplne - zkolabovala Rj kvuli shnile kabelazi nekde v motorovem prostoru.
    ..ale presto tvrdim ze je to u vsech aut hodne o peci majitele - ja kupoval ford levne a prodrazil se,verim ze jine behaji OK.mel jsem octavii byla pravidelne servisovana v autorizaku a blbnulo vicemmene jen ABS-resp,jeho elektrika.alfu jsem kupoval taky draz s historii a nemuzu si zatim stezovat
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.03.07  11:52

    « Bez nadpisu

    rradik ne neni, jedine co tomu mororu ja vytknu je mensi zatah dole (do - 2500)- koncepcne je to normalni, proste tociva atmosfera az 7000+, jinak skveli 6kvalt dokaze opravdu hodne ;)
    neda se srovanvat s radovim 2.0, hlavne diky VCT, predelany vyfukovy system.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  18:05

    « Re:

    rradik: s 1.6 jsi měl špatnou zkušenost? A čeho se týkala?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.07  10:58

    « Bez nadpisu

    To ja som pred casom chcel od Magica, aby mi poradil nejake dobre auto na zvezenie, samozrejme s tym, aby to auto aj nieco vedelo... Medzi jedno s jeho odporucani patril prave aj focus ST. S toho dovodu nevidim, zeby bol magic nejako zaujaty voci fordu.
    V poslednej dobe sa mi zda, ze o jeho fandeni alfe sa da velmi polemizovat, skor v tom zmysle, ze on fanda alfy nieje ( aspon nie fanda toho, co teraz alfa produguje...)
    Osobne by som dal alfu a forda na jednu uroven v spolahlivosti. Preco nikto neporovnava trebarz alfu a hondu? Alebo tu nieje co porovnavat?
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.03.07  07:48

    « Bez nadpisu

    magic,pulse: myslim ze tohle tady uz nekdy pred rokem bylo a skoncilo to hustym flame.. >:D
    co k tomu mam rict? focus jsem mel a i kdyz se mi hodne sral (1.6 benzin) tak dokazu objektivne rict,ze podvozek ma na nizsi stredni fakt dobry (proto ho vsichni aspon dohaneji az v soucasne generaci - vw golf a spol),rizeni mi taky prislo hodne super .......ale ted mam uz nejakou dobu 156 a i kdyz je vepredu tezky petivalec,ten podvozek a rizeni je fakt jinde.a to ve verzi s nejakym lehkym benzinakem TS ci JTS musi byt AR 156 uz absolutni mazec co se jizdy tyka..mozna ze focus ve verzi trend by se priblizil alfe vic,ale jako majitel obou aut po x tisiich km za volantem rikam - je to ve finale zase neporovnatelne - samozrejme ve prospech AR :-! nic to ale nemeni na tom ze fikus se opravdu povedl (abych nebyl zase blbe interpretovan)
    pulse:btw to ST170 pry zas tak nejede ale zato chlasta az beda.podobne jako seriovy dvoulitrik..je to pravda?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.02.07  23:32

    « Re:

    Máš recht, ST oni novinářům nedávali, to jenom TD, aby pak někdo náhodou nepsal o Focusu něco dobrýho :mrgreen: :mrgreen:
    Jianak si myslím, že Porsche 911 Turbo má lepší jízdní vlastnosti než AR 156 - znamená to, že jsem zase pro změnu fandou Porsche? :-)
    Máš samozřejmě pravdu v tom, že Focus nebyl nikdy TDI ale samozřejmě pouze TD. Nějak jsem to s těmi íčky přehnal.
    Focus byl sice většinou periodik hodnocen jako jeden z nejlepších z hlediska jízdních vlastností ve své třídě, ale AR 156 je třída JINÁ, jsi schopen tento axiom pochopit???????????
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.02.07  12:52

    « Bez nadpisu

    Myslim ze ST 170 ja jasna volba velmi dobry motor, puvodne z US SVT Focuse vznikl ve spoluprace Audi, Fordu a Cosworthu US, tak ze 173 sice neni papirove moc ale kdo se sveze bude verid rodokmenu.
    O rizeni a podvozku jak u 3DV, 5DV, kombi ST, myslim neni co dodavat bylo dost recenzi ktere hodnotili rizeni, razeni i podvozek, jako nejslepsi ve tride.
    magic no je videt ze si v ST nejel ;) Chapu fanda Alfy prece nebude psat ze lepsi jizdni vlastnosti ma Focus ;)
    Jinak nevim ze by se dali Focuse s TDI ;)))
    Jinak Bosch i treba Delphi,Denso se dava-li do Fordu take ;)) Bosch byl poruchovy vsude.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.02.07  00:04

    « Re: Re:

    Fokus je praktičtější - prostornější, variabilnější, na běžné ježdění asi lepší. Alfa má nižší těžiště, přesnější a strmější řízení, lepší kinematiku i odpružení a motory s lepším průběhem výkonu. Jsou na ní mnohé díly levnější, ale servis je velmi problematický. Alfa má více problémů s elektronikou Bosch, Ford používá EFi, takže v tom je na tom trochu lépe, naopak trpí věčnými úniky náplní a má mizernou ventilaci. U Alfy se raději vyhni verzi s motory TwinSpark 16v, naopak doporučuji 2.0 JTS, oba V6 a z nafty 2.4 JTD nebo oba JTDm. u Focusu se vyhni TDI a TDdi, ostatni modely jsou celkem solidni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.07  12:02

    « Re:

    To som ja riesil ford vs. alfa a teraz mam 156 SW 1,9 JTD 85 kW a som rad ze som to riskol s alfou aj ked som stale pocuval ako sa mi bude vsetko kazit. No a ja stale cakam co mi odyde uz pomali rok a stale nic :P
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.02.07  10:27

    « Bez nadpisu

    kdysi se tu řešilo focus versus alfa,tedy obecne bez specifikace modelu,zkus si najit vlakno..
    ja vlastnil FF 1.6 ..pak octavia.. nyni AR 2.4 JTD.co ti mam rikat..je to sakra ROZDÍL!
  • 00 Reagovat !

    foto mura11

    mura11 06.02.07  10:20

    « Bez nadpisu

    nojo, jsem idiot
    tohle melo byt v AR foru, ne jako nove tema....
  • 00 Reagovat !

    foto mura11

    mura11 06.02.07  10:02

    « Alfa nebo Ford?

    Zdravicko panove,
    dokazal by nekdo porovnat jizdni vlastnosti AR 156SW 2.0JTS a Fordu Focus ST170 kombi? Mel jsem moznost vyzkouset pouze Focus 1.8 kombi a Alfu 156 2.0 TS 110kW.
    Papirove ma Ford 8 koni vice, ale o cca 700 otacek vyse nez Alfa, Alfa ma zase vyssi tocivy moment a jeho maximum dosahuje v podstatne nizsich(AR 3250 proti Ford 5500) otackach.
    Co se tyce podvozku jsou oba vozy na spice ve svych tridach, ale otazka je ktery z nich je pouzitelnejsi pro bezny provoz, nebo na okruhu.
    Mel nekdo z Vas moznost vyzkouset obe auta?
    Diky, mura.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…