Jak dlouho můžu jezdit na kupní smlouvu???

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Potřebuji poradit

  • 00 Reagovat !

    foto alitero

    alitero 10.07.20  11:33

    « Přepis

    Po podepsání kupní smlouvy (na stáhnutí je pěkná tady [odkaz] ) je potřeba provést přepis nejpozději do 10 dnů od podepsání smlouvy. Jinak prodávajícímu hrozí vysoká pokuta.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.01.07  09:56

    « Bez nadpisu

    Jak pise Josef je to 10 dnu a k novemu auto potrbujes predavaci protokol, s bazarovym asi jen tu kupni smlouvu.
    Honza
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.07  09:47

    « Bez nadpisu

    Oddie, mohu ti napsat s klidným svědomím, že bych se nedivil ;-) a nač se kvůli lidem, kteří by chtěli jen a jen na kupní smlouvu jezdit, rozčilovat ???
    Na co se hádat, přenech to PČR či úřadům ;-)
    Nechtěl jsem se Tě nijak dotknout, buďme v pohodě, oba jsme chtěli jen a jen poradit, to jsme udělali a o to tady jde, ne...?! :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.01.07  18:26

    « Bez nadpisu

    Nejde o nějaké slovíčkaření. Asi by ses hodně divil, kolik lidí si myslí, že může jen tak měsíc jezdit jen na kupní smlouvu a nic dalšího nepotřebují. Mmch. je to dost častá otázka, na internotových fórech, a o té "možnosti" jezdit jen na smlouvu se zásadně dost lidí hádá.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.01.07  17:05

    « zákon vs. běžná praxe

    Já také předpokládám, tak jak tazatel již níže psal, že má oba tzv. "techničáky", tedy má i (lidově řečeno) "malý techničák" a v případě jízdy nepojede jen a jen s kupní smlouvou, to by byla asi skutečně provokace...
    Ano, pokud budeme slovíčkařit, tak je to tak, jak píše Oddie ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.07  23:00

    « Bez nadpisu

    Především zákon nezná žádné "ježdění na kupní smlouvu", takže odpověď na otázku "jak dlouho lze jezdit pouze na kupní smlouvu" zní "podle zákona ani vteřinu". Prostě je třeba mít ORV (=osvědčení o registraci vozidla, tzv. malý techničák), a doklad o pov. ručení. Kupní smlouva ani jeden z těch dokladů nenahrazuje - ačkoliv se to má za "běžnou praxi", že se jezdí jen na kupní smlouvu, a že to policajti tolerujou, nikde to žádnou oporu v zákoně nemá.
    Co se týče lhůty k dokončení převodu, ta je oficiálně 10 dnů, ale nikdo to nesleduje. Rekord, co jsem za někoho dořešoval, byly dva roky...
  • « 00 Reagovat !

    foto kapitan

    kapitán 06.01.07  11:58

    « Re: Re: ... domluvou

    Dnes už,alespoň dle médií možnost napomenutí při mírném přestupku neexistuje.Ono spíše ale záleží na tom kdo koho a na přístupu zúčastněných.Stalo se mi,že jsem odhlásil autoa parkoval ,než jsem měl čas ho odvézt na vrakoviště,na sídliští.Přišli městští a jeden to chtěl řešit litrovou pokutou a druhý domluvou,nakonec oba ustoupily a stálo mne to jen dvě kila
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.07  09:43

    « Re: ... domluvou

    To už budu asi trochu fylozofovat, ale to bude asi v případě, když dotyčného chytne se smlouvou potřetí, popátý, podesátý, z čehož mu (příslušníkovi) bude jasný, že na to ten uličník kašle, tak potom mu asi vylepí nějaký flastříček, aby ho "donutili" konečně na ten úřad zajít a auto na sebe konečně zaregistrovat a nebo podle nálady, situace ;-) , když řidič "držkuje" a pod., tak ho taky asi smahnou, za co jen budou moci, a dobře (takovému vostrému šoférovi) mu tak. Určitě je dobré neprovokovat.
    Na druhou stranu je asi jasné, že domluvou se dalo, nevím, jak je to teď nově, řešit asi vše, mimo závažných dopravních přestupků (rychlost, nedání přednosti v jízdě, jízda na červenou, dopravní nehoda, alkohol atd. atp.) a záleželo pak na daném konkrétním policistovi, jestli dal za pásy domluvu, nebo 100,-Kč a nebo 500,-Kč či dokonce 1.000,-Kč, což bývala největší pokuta, jakou mohl řidič na místě zaplatit, eventuelně složenkou, ostatní (závažné přestupky v dopravě, či když řidič s přestupkem nesouhlasil) se řešilo přes správní řízení postoupením na správní orgán - Městský úřad, Magistrát (na Odboru dopravy)a pod..zasláním Oznámení o dopravním přestupku, kde jsou však flastříky až mnohatisícové >:-[] + dnes již i bodové ohodnocení.
    Jesi se nemýlím, tak nějak by to mělo fungovat... :?
    Existoval sazebník pokut, ale ten byl jen jakési doporučení pro policisty a nebyl závazný, kdysi jej zveřejnila i média.
  • 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 05.01.07  21:34

    « Bez nadpisu

    Jen tak mimo mísu,kámoš když dělal policejní školu tak narazil na zákon který teda už neví jestli platí,ale bylo v něm psáno že policista má právo uložit pokutu v případě kdy je oprávněně přesvědčen že by v dané situaci nepomohla domluva. Jak jsem koupil tak prodávám,třeba to někdo objasní. >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.07  13:11

    « Bez nadpisu

    nové info:...tak prej úplně přesně od odhlášky ze starého majitele do přihlášení na nového majitele do 10 dnů, tak je to v zákoně...úřady to nehlídaj, trestem je "ty ty ty" ;-) , pozor na naštvané policisty, ale i tady by to mělo jít vyřešit na místě domluvou...
  • « 00 Reagovat !

    foto kapitan

    kapitán 05.01.07  12:49

    « Re: Re:

    Tam je stanovená lhůta.buďto 3 prac.dny nebo týden.Fakt je ale,že to jde i později.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.12.06  10:29

    « Bez nadpisu

    Jo, jo, jak píšou kluci, tak to bude. V zákoně asi bude lhůta i nějaká ta sankce, ale také nevím o jediném človíčkovi, že by za něco takového dostal pokutu - na úřadě.
    "V ulicích" to bude skutečně záležet na benevolenci hlídky, která tě bude zrovna kontrolovat. To víš, půlroční prodleva z přihlášení se jim bude blbě vysvětlovat, ale třeba to pochopí... ;-)
    Proto bych skutečně neváhal a auto na "sebe" přihlásil. Nyní jej máš nejspíše odhlášené ze "starého" majitele a je tzv. v převodu...na tebe.
    Skoč s autem na evidenčku, vezmi veškeré doklady (techničáky, kupní smlouvu a potvrzení o pojištění a také o té evidenční kontrole) a s tím vším na úřad na Odbor dopravy, kde ti převod (mám dojem již za 800,-Kč, asi před rokem to bylo snad za 400,-Kč...vše jde nahoru :-( ) provedou.
    Pokud máš auto ještě se starejma SPZ a nebo novejma "RZ" , ale z jiného kraje, sundej je a vem s sebou, dostaneš "vaše"..."krajské" ;-) , neboj, o nálepky z STK nepříjdeš, na úřadech je mají, proštípnou ti je podle těch starejch a nalepí na nové RZ :-! .
    Jinak je - úředníky- na úřadech najdeš i nyní v těchto dnech.
  • 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 26.12.06  18:21

    « Bez nadpisu

    No jestli ti jde pouze o to jestli ti na dopravce vynadaj ,tak je to možný ale to je tak jediný co můžou.Co já vím tak je tam nějaká lhůta daná ale nejsou žádný postihy za nedodržení. ;-) Už jsem takhle přihlašoval veterána po 1,5 roce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.12.06  16:11

    « Re:

    Myslim že měsíc nebo tak nějak to bude, ale snaž si to vyřídit co nejdřív ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.12.06  16:11

    « Bez nadpisu

    Tak to bude problém auto sem koupil před pul rokem a do dneška bylo v garáži a dělalo se hezčím. je odhlášeno a jediný co mám sou techničáky, kupní smlouvu a pojištění psaný na mě
  • 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 26.12.06  16:03

    « Bez nadpisu

    No teoreticky je to skoro jedno,ale v praxi je důležitý mít doklady k vozidlu. osvědčení o TP + platné známky na RZ , doklad o povinném ručení.Je jedno na koho jsou tyto doklady psány.To znamená že na kupní smlouvu můžeš dojet pouze domů , případně na úřad.Těžko budeš policajtovi tvrdit že si právě vezeš domu , když to koupíš v Praze,ty jsi z Brna a chytěj tě v Karlových Varech.Hodně záleží na benevolenci policajta.Jestliže bude auto pojištěné a bude platná TK tak to většinou tolerujou i delší dobu. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.12.06  11:55

    « Jak dlouho můžu jezdit na kupní smlouvu???

    neví někdo?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…