Škoda Superb

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 07.12.06  20:30

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    to Mitsi: Když hodnotím sezení vzadu v Superbu, nesrovnívím to s O1, ale třeba s S-Klassou nebo Peugeotem 607.
    Za tu dobu, co jsem v životě strávil v autech, jsem, myslím, už poznal kde co, Škodovku mám proto, že mi tak nějak sedí. Jinak asi až takovej zaslepenec nebudu, onehdy jsem kupoval domů ještě jedno auto a Škodovka to nebyla.
    P.S.: Zaslepenost není dobrá ani jedním směrem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  20:03

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    A prave toto je hlavnim problemem vetsiny "skodovkaru": Nic lepsiho nevyzkouseli/neznaji, tak je pro ne ta jejich skodovka to nejlepsi, co muze existovat. Ale je to chapu - pred nejakymi 15 lety jsem take povazoval nemecke vozy za absolutne nedostizne. Dodnes se stydim za to, ze jsem tomu mohl verit...
    A jestlize mi na skodovkach neco vadi, tak je to predevsim nedotazenost detailu. Pritom si rozhodne nemyslim, ze jde o projev neschopnosti "Cesany v MB", ale naopak o zamer materskeho koncernu - to aby nahodou nejaka skodovka nebyla lepsi, nez vyrobek nesouci emblem VW!
    P.S.: Spitfire, prosim, neber to jako utok na svou osobu, ale jako obecne konstatovani opirajici se o prispevky zdejsich "priznivcu znacky".
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 07.12.06  19:48

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    to Mitsi: Hmm, v Superbu vzadu se nedá pohodlně sedět? Já osobně jsem v ničem pohodlnějším ještě nejel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  19:40

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    spitfire: Tak tohle uz vubec nechapu! Co je za "hledani chyb" na tom, ze muj syn si vzadu v Superbu proste pohodlne nesedne? A je snad moji chybou, ze kdyz nekdo konstruuje a vyrabi "soferskou limuzinu" (a nicim jinym Superb ostatne neni!), tak jaksi zapomene na to, ze by se predevsim vzadu take melo dat pohodlne sedet?
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 07.12.06  19:34

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    to Mitsi: To je jedno, já taky nerozumím tomu, že někteří lidé prostě na Škodovce musej pořád hledat nějaký chyby. Uznávám, že Tvoje hodnocení bývají většinou docela k věci, ale celkově mně to nějak už moc nebaví.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  19:08

    « Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    spitfire: Nerozumim!
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 07.12.06  17:38

    « Re: Re: Re: Re: Josef

    to Mitsi: Otázka je, jestli je ta disproporce v Superbu, nebo v mysli některých lidí.
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 07.12.06  17:34

    « Re: U Superbu je

    to R. Barichello: Kde vidíš problém s tím V6 v Superbu? Má 142 kW, 280Nm, průměrnou spotřebu 9,9 a 0-100 dělá za 8 vteřin. Sebring s V6 2,7 má 149 kW. 262 Nm, průměrnou spotřebu 10,6 a 0-100 dělá za 9,2 vteřin. Nějak mi ta superiorita Chrysleru uniká.
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 07.12.06  16:34

    « Bez nadpisu

    Od tebe žádný jiný názor nečekám.(Barrichello)Můj názor znáš.Já mám se superbem najeto 100000km a panuje plná spokojenost......... :roll:
    Tak si kup to tvoje dokonalé americké auto a je to :?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  15:24

    « Re: Re: Re: Josef

    Ale my tu přece neřešíme "každé auto", řešíme pouze a výhradně Superb(a)! A já jsem napadl tvrzení, že Superb oplývá vnitřním prostorem, což bych osobně pojímal tak, že ve všech směrech.
    A právě tohle jednoduše není pravda: schizofrenie vnitřního uspořádání spočívá právě v tom, že je tam vskutku královské místo pro nohy (když se přední sedačka, tedy pokud na ní nikdo nesedí, šoupne dopředu, tak se ani špičkami při propnutých kolenou nedotknu zadku předního opěradla!), přičemž jsem bohužel současně odsouzen k tomu, abych se opíral kšticí o střechu... >:-[]
    Na druhou stranu mi ergonomie sezení za volantem v Superbu připadá o dost lepší, než v Oct., přičemž mi všichni kolem svorně tvrdí, že "to přece musí být stejné"...
  • « 00 Reagovat !

    foto Jozef0351

    Jozef0351 07.12.06  15:10

    « Re: Re: Josef

    No veď som napísal pre istotu 95%. >:D Nesedel som v každom aute.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.12.06  14:52

    « Re: Josef

    Představ si že já jo. Mám 194, sice místo jen tak tak, ale vejdu se s neskloněnou halvou. Chrysler Stratus >:D
    Taky střední tříde (v USA midsize), jen tady to borci řadili do vyšší střední, díky ceně a rozměrům 4746x1822x1374; rozvor 2747
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.12.06  14:48

    « U Superbu je

    snadných cílů - třeba slavný motor VW 2,8 V6, skvost skvostů, až na ty hodnoty, které ale vůbec zázračné nejsou.
    Velmi zajímavá je i cena vozu s plnou výbavou, pak třeba cyhbějící víceprvek.
    Nebo je poněkud zarážející to vychvalování v novinách, prý nadčasová karoserie? Prosim pěkně, co je na tom nadčasového? Tím pádem je nadčasová i O1 apod. vozy, které spatřily světlo světa třeba před 10 lety >:D
    No v neposlední řadě "výhodné ceny ojetin". Pravda, kdo prodává je spokojen, kdo kupuje je šílenec, neb za 200 tisíc, dostanu 2001 či 2002 Chrysler Sebring 2,7V6, kůže, klima, tempomat, automat, 6 aibagů, EBD, atd. atd.....
    Spotřeba stejná, výkon motoru 2,7vyšší. Ceny dílů stejné.....A nemá to každý trdlo.....
    Pravda, nemá to turbotraktor. Ale po tom já tedy netoužím...Ale bude mít, nová generace, od VW, to zas bude výplod :D
  • « 00 Reagovat !

    foto Jozef0351

    Jozef0351 07.12.06  14:46

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    Miesto na hlavu je problém min. 95 % všetkých sedanov v strednej triede. Priznám sa že som nesedel v aute strednej triedy ( okrem kombi ) kde by som mal vzadu dosť miesta nad hlavu. Mám 186 cm. Dokonca aj v Citroene C6 je málo miesta. V iných autách vyššej triedy som vzadu nesedel. Takže toto by som asi naozaj Superb nevyčítal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  14:08

    « Re: Re: Re: Re:

    Už se to tady kdysi probíralo: Mám 175 cm a sedím hlavou zapřený o konec střechy! Neříkám, že je mi to nepohodlné - docela dobrá opěrka hlavy. Ovšem můj syn s méně než 180 cm musí mít sehnutou hlavu, což už docela problém je.
    A tohle rozhodně není o zarytých odpůrcích značky, ale o tělesných proporcích: např. můj kamarád má 186 cm a v pohodě! Inu, ty cm rozdílu my máme v těle, on zase v nohou (velmi zjednodušeně řečeno, jelikož jde především o umístění kyčelních kloubů, nikoli jen o "čistou" délku nohou, resp. těla).
    P.S.: X-krát jsem tu nabízel nevěřícím majitelům Superba praktickou zkoušku s nafocením výsledků. NIKDO se k tomu neodhodlal!!! Asi vědí moc dobře, proč...
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 07.12.06  12:48

    « Re: Re: Re:

    to Mitsi: Nevím, jak se v Superbu vzadu cítí někdo, kdo má dva metry, jám mám 180 cm a pokaždé, když se v Superbu vezu , tak mi připadne, že je tam i na výšku místa habaděj. Pravda, nejezdím s cylindrem na hlavě.
    Spíš bych řekl, že když má někdo dva metry, tak musí ocenit, že si může natáhnout nohy.
    Srovnáme-li vzdálenost od sedáku ke stropu v Superbu a např. v Mondeu, tak je nachlup stejná - 930 mm.
    to all: Osobně bych zejména méně zkušeným odpůrcům koncernu VW doporučil zaměřit se na snadnější cíle, než je zrovna vnitřní prostor v Superbu >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  08:08

    « Re: Re:

    Bohužel výška nad zadními sedadly je velmi limitovaná, a to podstatně více, než u většiny mnohem menších (ve smyslu kratších/patřících co do třídy níže) vozů!
  • « 00 Reagovat !

    foto Jozef0351

    Jozef0351 06.12.06  22:18

    « Re:

    Pokial sa nevozíš vzadu tak nevidím moc zmysel toho auta. Za tie peniaze sa dá kúpiť istotne lepšie auto v strednej triede. Okrem miesta na zadných sedadlách sa k vyššej strednej triede kde by ho rada videla Škoda nepribližuje asi v ničom. Vozil som sa na 1,9 TDI 96 kW a nevidel som žiadny podstatný rozdiel oproti Mondeu. Akurát vzadu bolo miesta na tancovanie. Vpredu som sa cítil trošku stiesnenejšie. A samozrejme motor. Ale priznám sa, traktor patrí podľa mňa na pole, takže objektívne hodnotiť nemôžem.
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 02.12.06  10:07

    « Bez nadpisu

    no já mám služebního superba od 10/2004,je to 2.8 V6 elegance s navigací,kůží.....mám na něm najeto 98000km a zatím panuje plná spokojenost,jezdí do servisu jen na předepsané úkony,ještě žádná porucha,ale za vlastního bych ho nechtěl >:D spotřeba téměř 13l,pneumatiky 17'',díly dražší než na moji fabii a to o dost >:D
    Jinak myslím dobrá volba,přeji hodně najetých kilometrů bez potíží :roll:
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.12.06  16:10

    « Škoda Superb

    Tak mi pristi tyden dovezou Superba celebration navi, 1,9 tdi PD 96kw, tak kdo tento vuz vlastni tak prosim napiste sve zkusenosti a na co si dat pozor a tak. diky
    A vlastne vsichni majitele Superbu sem muzou psat svoje postrehy a zkusenosti ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…