Škoda Superb

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 13.12.06  10:22

    « Re: Re:

    to R. Barrichello: A co to valstně máš za Chryslera? LHS? Stratus? Sebring? Jestli jsem to někde přehlíd, tak sorry...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.12.06  09:42

    « Re:

    Hm, nechápu s tím vespod huj.
    Já narozdíl od jinej expertů spodek auta shnilej nemám, víš, ono to překvapivě ve spod nerezne, navíc to pravidelně před zimou stříkám. A z běžné produkce , která je na silnici vidět, se můžu srovnávat s 60%, neb 120, favority, feldy, fabie, octavie, Logany, BMW 3xx (té doby), golfy, Pride, Sephia, Leganza, Nubira, Getz, Matiz, 205,405 atd. (jmenuju to co nejčastěji vidim na silnicích) atd to strčí hravě do kapsy.
    Jak říkám - do kopce mi ujede máloco z běžných aut této kategorie, takže výkon je poměrně dobrý, užitná hodnota pro mě skvělá (kombi nepotřebuju, nevim na co). Spotřeba odpovídající výkonu a velikosti vozu. Spokojenost.
  • 00 Reagovat !

    foto Ted

    Ted 12.12.06  15:35

    « Bez nadpisu

    barr...: to ti uprimne gratuluju, navrch huj vespod fuj auto ;)
    jeste ze ma kolega ten tiptronic, jinak by na svete nebylo moc aut se kterymi by ses chtel srovnavat ;)
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.12.06  11:51

    « Jistě

    vyšší krouták, jenže taky záleží na odstupňování převodovky, což v případě VW a jeho Tiptronicu, mno nebudem si nic nalhávat, ale Tiptronic není ukázkový případ dobré převodovky....
    Spotřeba je stejná (myslím reálná).
    Já jezdím trasy 60 či 70% dálnice , zbytek město tak za 10,1-10,4. Okresky za 11,2-12,3 a čistě město 12,5-14.
    Okresky a město však pouze na 3 (tj. ne na ovedrive, ten na tohle nepoužívám, only dálnice).
    Sebring má navíc celohliníkový motor a proměnou délku sacího potrubí, což taky o něco snižuje spotřebu oproti Stratusu, pravda, má o 43 HP víc.....
    Já kola nevozím a lyže jdou strčit do boxu, kterej se na to dát dá....
    Jinak v pátek sem vezl dvě fošny o délce 185 cm a normálně se mi vešly (sice trochu našikmo) za přední sedadala (zadní sklopená) a doklapl sem kufr. A nemusim mít hatback :o) A ještě bylo tak 10 cm rezerva :D
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 11.12.06  18:32

    « Bez nadpisu

    Taky si myslím že 7kw není dramatických.Navíc vyšší krouťák superbu to hravě dorovná,dále taky závisí na spotřebě,já s klidnou nohou na plynu jezdím těsně pod 10,mojim stylem brzda-plyn jezdím za 12,5l dlouhodobě.Také závisí na plochosti křivky točivého momentu......je toho zkrátka moc a né jen těch tvých 7kw. :?
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 11.12.06  18:04

    « Re: Re: Spitfire

    to R Barrichello: 2.7 a 2.8 považuju za srovnatelný objemy, 149 a 142 za srovnatelný výkony. Ten VW má navíc vyšší krouťák, to už jsi nějak zabudnul připomenout.
    Před pár lety jsem si byl prohlídnout Sebringa, když jsem vybíral nový auto, nevypadalo to vůbec špatně, nakonec jsem šel od toho, protože se na něj (alespoň podle prodejce) nedá dát zahrádka. A já občas kola nebo lyže vozím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.06  13:02

    « Re: Re:

    Pamatuji na fotku 1995 VW Pasatt(ta hranatá krabice z poč. 90. let) na jednom us webu kde se chlubily jak je místa vzadu na zadních sedačkách. že měly ty přední šoupnutý na doraz k palubní desce, o už nepsali. Úsmévěné.....
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.12.06  12:57

    « Re: Spitfire

    No těch 2.7 a 149 a 2.8 a 142. že tady tentokrát v litrovém výkonu vede Chrysler and slavným VW >:D >:D
    Kdepak udělali soudruzi v NSR chybu? >:D Vždyt oni sou přeci nejlepší!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 08.12.06  15:33

    « Re:

    to TommyEngelo: To taky nechápu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.12.06  15:26

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    mitsi:naprostý souhlas!
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 08.12.06  14:52

    « Bez nadpisu

    Nechápu jak někdo může tvrdit že vzadu v superbu není místo.Já se tam se 190cm rozvalím jako prase a místa mám až až.
    Co jsem četl testy na superba,tak vždycky je hlavní devízou prostor na zadních sedačkách :shock: :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 08.12.06  09:54

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    to Mitsi: Takovéto vylepšení by asi vůbec nebylo špatné.
    Chápu přesně, co máš ma mysli, ale narozíl od Tebe bych to neviděl až tak černě. Myslím, že konstruktéři nejenom v Česaně, ale i v jakékoli jiné automobilce, musí oželet spoustu vychytávek ani ne tak pro to, že je mateřský koncern dusí, jako spíš z důvodů omezeného ropočtu na vývoj. A nemomezený rozpočet dneska nemá nikdo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.06  08:50

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    Přitom by stačilo tak málo: posunout sedák o cca 5 cm dopředu (i tak by tam na nohy zůstal přebytek prostoru) a současně toho využít k možnosti polohování opěradla. Tím by se hlavy zadních pasažérů dostaly kousek dopředu, kde už je místa na výšku dost. A v případě, že by si chtěl někdo odpočinout a opěradlo by si více sklopil, by to už také na výšku nevadilo, jelikož jeho více vpředu "sedící kyčle" vlastně "zkracují trup". Jenže to by VW asi musel povolit, což z pochopitelných důvodů bezpochyby nikdy neudělá...
    A že mne tyhle "schválnosti" se.ou? Ano, se.ou, jelikož jsem taky patriot (byť se to možná nezdá)! Aneb: Škoda je příkladnou ukázkou toho, jak vcelku slušný výrobek zkazit "detaily". Zda to je či není záměr, na to nechť si každý odpoví sám.
  • « 00 Reagovat !

    foto Jozef0351

    Jozef0351 08.12.06  08:14

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    No tak toto je ďalší "úlet". To je ako keby som tvrdil, že Superb treba porovnávať s Mercedosom A alepo Peugeotom 307.
    Je to auto strednej triedy s predĺženým rázvorom. Vzadu som nesedel takže neviem posúdiť koľko je tam miesta na hlavu. Súhlasím že je to "šoférska limuzína" takže to miesto by tam mala mať. Ale npr. C6 ho tam tiež nemá a je to väčšie a luxusnejšie auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 07.12.06  20:30

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    to Mitsi: Když hodnotím sezení vzadu v Superbu, nesrovnívím to s O1, ale třeba s S-Klassou nebo Peugeotem 607.
    Za tu dobu, co jsem v životě strávil v autech, jsem, myslím, už poznal kde co, Škodovku mám proto, že mi tak nějak sedí. Jinak asi až takovej zaslepenec nebudu, onehdy jsem kupoval domů ještě jedno auto a Škodovka to nebyla.
    P.S.: Zaslepenost není dobrá ani jedním směrem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  20:03

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    A prave toto je hlavnim problemem vetsiny "skodovkaru": Nic lepsiho nevyzkouseli/neznaji, tak je pro ne ta jejich skodovka to nejlepsi, co muze existovat. Ale je to chapu - pred nejakymi 15 lety jsem take povazoval nemecke vozy za absolutne nedostizne. Dodnes se stydim za to, ze jsem tomu mohl verit...
    A jestlize mi na skodovkach neco vadi, tak je to predevsim nedotazenost detailu. Pritom si rozhodne nemyslim, ze jde o projev neschopnosti "Cesany v MB", ale naopak o zamer materskeho koncernu - to aby nahodou nejaka skodovka nebyla lepsi, nez vyrobek nesouci emblem VW!
    P.S.: Spitfire, prosim, neber to jako utok na svou osobu, ale jako obecne konstatovani opirajici se o prispevky zdejsich "priznivcu znacky".
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 07.12.06  19:48

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    to Mitsi: Hmm, v Superbu vzadu se nedá pohodlně sedět? Já osobně jsem v ničem pohodlnějším ještě nejel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  19:40

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    spitfire: Tak tohle uz vubec nechapu! Co je za "hledani chyb" na tom, ze muj syn si vzadu v Superbu proste pohodlne nesedne? A je snad moji chybou, ze kdyz nekdo konstruuje a vyrabi "soferskou limuzinu" (a nicim jinym Superb ostatne neni!), tak jaksi zapomene na to, ze by se predevsim vzadu take melo dat pohodlne sedet?
  • « 00 Reagovat !

    foto spitfire

    spitfire 07.12.06  19:34

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    to Mitsi: To je jedno, já taky nerozumím tomu, že někteří lidé prostě na Škodovce musej pořád hledat nějaký chyby. Uznávám, že Tvoje hodnocení bývají většinou docela k věci, ale celkově mně to nějak už moc nebaví.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  19:08

    « Re: Re: Re: Re: Re: Josef

    spitfire: Nerozumim!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…