Mazda 6

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • 00 Reagovat !

    foto wtoncek

    wtoncek 18.06.12  18:26

    « snížený podvozek

    Ahoj, přivezl jsem z německa mazdu6 na sportovnim podvozku HaR, je snížená o 5cm což neni na české silnice, nevíte jestli když ji chci zvednout tak stačí vyměnit pružiny, nebo musim koupit i tlumiče? Auto neni tvrdé, naopak měké a pohodlné. Díky za odpověd. T.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.10.09  18:14

    « webasto

    aha tak dikec "sedvo" to myslim trefil protoze zadnej casovac ani ovladac nemam, takze si nezatopim aniz bych musel met zaplej motor, skoda. A 13tycek se ne za to davat nechce ale tak stejne jeste jednou diky vsem.
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 21.10.09  12:24

    « Re: webasto

    Nemusí!!! Mazda to používá jako přídavný ohřev motoru, za cca 13000,- Kč se to dá dodělat na úplné nezávislé topení. Od výroby je tam zabudovaný bufík Webasta, ale sepne se při nastartování a pomáhá s rychlejším ohřevem motoru a interiéru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.09  12:30

    « webasto

    Ak máš v aute webasto musíš mať aj v aute ovladač na ktorom sa dá nastaviť čas, kedy sa kúrenie zapne a môžeš mať aj diaľkové ovládanie, ktorým na diaľku vieš zapnúť resp. vypnúť kúrenie.
    Je to príma vec hľavne u dieselakov, každe ráno ho používam.
  • « 00 Reagovat !

    foto Cico

    Čičo 17.10.09  00:34

    « Re: webasto

    Používa sa to tak, že to zapneš 20-30 minút pre predpokladaným štartom - auto sa ti krásne vyhreje, okná roztopené. Ak myslíš konkrétne ovládanie kuk do manuálu...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.09  17:45

    « webasto

    Dobrý den,
    chtel bych se zeptat jestli ma nekdo zkusenosti s nezavislim topenim od webasta,,,,mel bych to met v aute ale nidky sem to nepouzil a v podstate nevim jak to pouzivat atd...dekuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 06.08.09  22:29

    « Re: klapky v sání u benzinových motorů

    Riesili to v Autoojetini uz asi 3x. Nakoniec tam niekto z autobazaru odpisal, ze klapky odstranil a nema problem, akurat to trochu zvysilo spotrebu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.08.09  20:15

    « klapky v sání u benzinových motorů

    viz [odkaz]
    Jak jsme na tom my s našimi benziňáky, ktere mají společný základ s motory Duratec HE, včetně oněch problematických klapek?
    Vi o tom někdo něco nebo dokonce s tím měl problém?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.09  13:38

    « Prodám ND

    Zdravím všechny. Mám možnost prodat náhradní díly na novou mazdu6 (r.v.2008) jedná se o přední nárazník, zadní nárazník a boční lišty. Barva podle vzorníku Mazdy: Lilac. Všechny díly jsou z nového vozu a jsou nepoužité. Tak kdyby jste někdo měl zájem, nebo víte o někom kdo by třebas zájem měl, tak dejte vědět. díky moc...mějte se. tel: 603 104 853 ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.04.09  12:29

    « Re: servis AUTO BALVIN BRNO

    jj souhlasim s tebou ani ja sem tam nebyl spokojeny,,,domluvil sem se s nima (AB auto) na jasne veci co chci vymenit, dojel sem tam (80km sem projel) a ten sami clovek s kterym sem se domlouval me oznamil ze to nedelaji ze na to nemaji veci v dilne....no comment...da dotaz proc me to nerekl do telefonu ze sem jedu jak vul aby me rekl ze to nedelaj cosi zamumlal. Proste Brnu se vyhnout! raci si zajet jinam. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 11.04.09  13:12

    « Re: servis AUTO BALVIN BRNO

    No asi ani jeden servis v Brně není to pravé ořechové. Já mám tragickou zkušenost s AB Auto Brno a to jsem tam řešil jenom banalitu - vymontování CD Changeru a nakonec ho celý zmršily.

    Zásadně jezdím do Autopardu Břeclav, tam je naprostá spokojenost. Malý autorizovaný servis,ale zatím žádný problém jsem tam neměl.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.04.09  21:53

    « servis AUTO BALVIN BRNO

    MAZDA AUTO BALVIN BRNO....dami a panove kdo chcete aby s vas nekdo udelal vola, vrele doporucuji...14 dni z puvodnich 5 jsme mel mazdu v servisu kde me meli vyriznut lemy na zadnich blatnicich ,cekal jsem 14 dni z toho duvodu ze musi cekat az jim lemy dojdou...no a dosli jim ale ne na moje auto, resp me blatniky nastrikali a nazdar... vcera sem jel do servisu mazda frystak (vrele doporucuji byl jsem tam 2x a super)a tam my oznamili tuhle novinku, ze je to jen nastikane a to navic jeste spatne, lemy ma asi nejakej servisak na sve mazde ;-\ proste to sou dacani a nejezdit!!
    PS: tohle je ma druha spatna zkusenost s BALVINEM ale nechtelo se me az do frystaku. mejte se...mazde zdar :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.02.09  14:23

    « Motor do M6

    Dobrý den,
    mám jednoduchý dotaz - neví náhodou někdo z Vás, zda a kde by bylo možné sehnat kompletní motor do Mazdy 6, 2,0 TD, r.v. 2002-2004? Mám možnost dovézt z D Mazdu s potkaným motorem, bohužel při vysoké rychlosti na dálnici, takže oprava jako taková je zřejmě nemožná. Dá se vůbec u tak nového auta sehnat v ČR motor za rozumné peníze(vrakoviště atd..)??? Díky za případné odpovědi...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.01.09  23:11

    « Re: Chiptuning

    Nezastírám,že jsem odpůrce čipu a DPF.M6 má v naftě dostatečně velký Mk i solidní průběh. Špička Mk 360 Nm krát celkový přev. poměr děleno dvama se přenáší jen na 2 kola jedné nápravy, je to tak akorát.Další Mk je docela zbytečný. Nevím jak se subjektivně zlepšil Mk a pocit tahu u A6 či X5,ale tohle je o M6. Logiku v čipování nevidím.Závidím těm,co koupí auto po čiplém řidiči,protože 50 tkm je záběh,by mne zajímalo, jaký je stav po dalších 100tkm.Což je důvod,že výlučně kupuji nové a ty 3 roky mi to vydrží i nečiplé...
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 10.01.09  16:20

    « Re: Chiptuning

    No s chipem jsem měl tu čest a poseroutka nejsem. Věřím, že ten projev byl jiný, zatáh až brutální, já nejsem přímo proti chipu. Já měl tu čest u Octavky 1,9 TDi 66 kw z chipem na 92 kW a to byla pořádná změna a jelo to jak hovado.

    Vždy záleží jak ti to nachipují, někdo to dokáže pěkně zmastit a někdo to nachipuje suprově.

    Ale nechápu člověka, který si koupí Audi A6 3,0 TDi a ještě jde na chip. Ano pochopím to u 2,0, kde si člověk nechá zlepšit průběh krouťáku, případně zvedne výkon. Ale u 3,0 TDi, kde krouťák je 450 Nm či 500 Nm od 1500 - 3500 rpm, zátah jak hovado už v sérii a ještě chip?

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.09  23:58

    « Re: Chiptuning

    Po delší odmlce :-), načipovali mi to ve Vel Mezu, není to žádná velká firma, ale parta nadšenců. Spousta mých známých si to tam nechala dělat a nikomu se nic nestalo, alespoň ke mně se nic nedostalo. Namátkou A6 3.0tdi, BMW X5 3.0D, Čipnul jsem to proto, protože krouťák nabíhal až kolem dvou tisíc a do té doby nic. Po čipu subjektivně od 1600 ot/min. Rozdíl v zátahu značný. Auto jsem na podzim prodal po dvou letech a cca 50000km. Nový majitel si to pochvaloval, jak to jede. Jde o to zvážit, co to přinese (pocity). Stejně to auto nebudete mít do konce života. Jen je třeba se více starat o turbo( nechat ho po jízdě trochu vychladnout na volnoběh a nešlapat na něj zastudena). Poseroutkové ať se do diskusí o čipu nemontují, protože kdo nezkusil, nemůže hodnotit :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.11.08  19:02

    « Re: chiptuning

    No tak si nemysli nic a nemáš problém.Mám ve svém okolí dost lidí,kteří mají auta s DPF a "problém nevidí" proto,že totiž vůbec netuší,jak,kdy a proč to funguje.DPF je problém,s příchodem MĚŘO o trochu větší a kdo tvrdí že ne,pak lže.Protože jsme u Mazdy,pak je jasné,že Mazda nemá žádný problém, protože Mazda je dokonalá.Osobně jsem DPF pořešil,ale lhal bych,kdybych tvrdil,že to bylo den ze dne.Jasně že existují fóra v angličtině a DPF u M6 se tam řeší už dva roky,lidé jsou z toho docela zoufalí.Já byl v jeden okamžik též.Ještě je možnost vznést dotaz na fun-club Mazdy,ale tam se odpovědi nedočkáš.Teda na klubovky Mazdy,ať jsem přesný.Dál k tomu nic nesdělím.Doba,kdy jsem měl tendenci někomu poradit je historií,vždy se vše zpochybňuje atd...Musí si holt každý poradit sám.Poslouchat,resp.potom číst debilní kecy lidí,kteří o tom nic netuší (dá se poznat z jedné věty) a jen se plácají po ramenou,jak suprové auto koupili,proč?To mi není zapotřebí.Takže hledat,kdo hledá,ten najde.Jen bych si dovolil upozornit,že-pokud neproběhne regenerace DPF,znovu se opakuje a část nespálené nafty steče do klikovky.Že to motoru nesvědčí je jasné jak facka.Finito. :-!
    Na otázku "čemu vadí DPF" se odpoví jednoduše: "DPF nevadí ničemu,ale jemu vadí pár věcí,to je ten problém..."...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.10.08  17:02

    « Re: chiptuning

    Zatím jsem nikde na forech nečetl že by byl problém s filtrem p. částic,ale fakt nevím co si o tom mám myslet jeden řekne že je spokojenej všechno šlape jak má příjde druhej řekne že je to totálně na ho*no takže už fakt nevím :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 26.10.08  22:58

    « Re: chiptuning

    Ti co chipují, tak nedokážou pořádně dát dohromady zvýšení výkonu a regeneraci filtru, takže nachipováním se filtr může poškodit, tedy regenerace filtru by neprobíhala tak jak by měla a to je problém.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.10.08  16:23

    « Re: chiptuning

    jasně,ale když jsem tu mazdu kopoval žádnej facelift ještě nebyl a prodávat kvůli těm 5kw auto se mi nechtělo,a čemu vadí filtr pevných částic?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…