Mazda 6

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto mate59

    mate59 21.04.08  20:22

    « Re: spojka

    Náhlu smrť mala Slavíková v tom jej programe ... kedysi.To je blbosť toho mechanika, alebo súťažil v tom programe.Tak s tým choď do autoriz. servisu,skôr než niečo dose*ieš.
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 21.04.08  17:26

    « Re: spojka

    No taky to může být setrvačník. A mimochodem, nevím kde na tom ten technik byl, ale pokud se o to auto staráš jak máš, tak dojezdit Mazdu, tak snad až bude mít 500000 km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.04.08  08:35

    « Re: spojka

    jj uz se na to dival a rikal ze se mu zda v pohode,ale mluvil cosi a "nahle smrti" kterou se 6tky vyznacuji.Jezdis,jezdis a uz si dojezdil 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto mate59

    mate59 19.04.08  19:25

    « Re: spojka

    vibrácie pri púšťaní spojky môžu nasvedčovať o opotrebovaní spojkovej lamely,respektíve nastavenie spojky.Asi by to mal kuknúť mechanik,myslím to klepanie, to na diaľku asi neporiešiš. :-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.04.08  10:10

    « spojka

    mam druhy dotaz 8-s , chtel bych se zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s neprijemnymi vibracemi a tukavym zvukem pri prerazovani rychlosti. :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.04.08  15:55

    « Re: síla laku

    moc dik za radu, uz sem se ptal lakosa a ten rikal ze na 99% si mysli ze to bourany nebylo,ze vse sedi jak ma. Majitel ale stale tvra na svem ze nikdy nic nemenil ale okna menene sou, tak ze bud raritka a nebo to vymlatili pri preprave a pak tam dali co nasli ve sklade...jinak uz nevim ;-)
    kazdopadne uz to neresim, jak si psal sem si ni spokojenej a nejaky okna me muzou... :-) no spotreba kolem 7l je trosku vic nez sem cekal ale co uz, jezdim dost brno a dalnice min 150km.
    :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.04.08  14:05

    « Re: Test nove M6

    Dik, uz jsem videl a cetl. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto mate59

    mate59 09.04.08  17:32

    « Re: síla laku

    skús sa spýtať v Brne v AAA auto,viem že tam preverujú aj pôvod auta.Myslím je to na Olomouckej - Hviezdoslavovej,po pravej strane smer na Slatinu.Ak ti nepovedal, prečo sú tie okná menené,tak to mohlo byť búrané.Ak to bolo striekané aj pri výmene nových dverí, pri lepšom porovnaní farby so strechou,alebo blatníkmi, hlavne pri silnom slnku by si to mohol rozpoznať aj malilinký rozdielv odtieni,trba sa dobre zadívať a porovnávať.Popozeraj aj stĺpik,prípadne,či nie je poškodený lak aj inde,správne lícovanie dielov a rovnomernosť štrbín,doliehanie tesnenia.Ak by som ja pri veľmi podrobnej prehliadke nič nenašiel,neriešil by som to, hlavne ak si s ňou spokojný,nech dobre jazdí.Prečo ti nepovedal, z akého dôvodu menil okná?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.08  15:59

    « síla laku

    Dobrý den,
    koupil jsme si nedávno starší 6tku a jsme s ní moc spokejen, ma to ale jednu vadu, na celé pravé straně sou měněné okna, majitel tvrdí že nikdy bouraná nebyla.Ja bych si chtěl nechat změřit silu laku ale zjistil jsme že v mazda to nedělaj a to sem volal nejmin do 3 servisů, protože na to nemají ten přístroj,mohl by mi někdo poslat odkaz na někoho kdo je schopný mi to zkontrolovat.Jsme z Brna.
    Moc děkuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto mate59

    mate59 08.04.08  18:35

    « Re: Test nove M6

    17.3.2008 je celkom dobrý test novej Mazdy 6 na tomto serveri.Volá sa spět ke kořenúm.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.08  14:58

    « Test nove M6

    Docela by me zajimalo, kdy bude nejaky test na novou M6 tady na auto.cz? Uz je na trhu a na showroomech je k videni uz od konce ledna. Pomalu uz je nacase.
  • « 00 Reagovat !

    foto Shr3k

    Shr3k 11.03.08  19:36

    « Re: Navigacia

    Koupit u Panasonicu. SDAL pro CN-DV2300.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.03.08  18:01

    « Re: Vrzání v xenonech

    Díky moc za informaci. Už jsem se bál ,že mi tam zavřeli nějakýho japonce s pilou >:D .Ale teď vážně: mockrát děkuju ,hlavně mě potěšilo že je to normální a nemusím do servisu protože by sem mi v tom akorát rejpaly a nakonec stejně nic nevymyslely ,i když bych do těch motorků tedy nejradši narval kilo vazeliny aby to ztichlo.Ale fakt je ,že je to slyšet jen při pomalé jízdě přes hrboly s vypnutým rádiem a nastraženýma ušima .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.08  12:32

    « Re: Nová šestka

    Diky za informaci. Uz jsem mel moznost videt M6 v teto barve nazivo a take vyzkouset (cca 20 km po Bruselu, kde ziju a pracuju). Auto uz mam take objednane: M6 HB Active, 2.0 MZR-CD, metaliza - lilac silver, kozene sedacky (predni vyhrivane, elektricke s pameti pro ridice) a techno safety pack (sensory - pneu a parkovaci) za cca 20kEuro po ruznych slevach. Termin dodani konec brezna, ale jak znam belgicany tak nekdy v dubnu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.08  10:31

    « Re: Vrzání v xenonech

    Ahojky,
    to vrzání je zvuk servomotorků, které nastavují čočku xenonového světlometu. Na nápravách jsou mechanická čidla náklonu automobilu, ta pak dávají povel řídící jednotce xenonu, která upravuje náklon čočky tak, aby nedocházelo k oslňování. Proto je ten zvuk slyšet jen při houpání s autem. Když jedu po horší cestě bez rádia, dostatečně pomalu a nastražím uši, tak je taky slyším do kabiny ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.08  08:49

    « Vrzání v xenonech

    Zdravím všechny majitele vozu Mazda 6.
    Zhruba před měsícem jsem se stal majitelem tohoto krásného vozu ,konkrátně MAZDA 6 sedan 2.0 i výbava AKTIVE ,tedy s xenonovými světlomety.
    Proč zdůrazňuji xenonové světlomety ???!.
    Nedavnojsem začal pozorovat divné vrzání jakoby od někud z karoserie při pomalém projíždění přes hrboly (v podstatě je to slyšitelné při vypnutém rádiu ,pomalé jízdě a "napnutých" uších ,ale i tak mne to rizčiluje). Po čase jsem přišel na to ,že tento zvuk se ozývá pouze pokud mám zapnuté hlavní světlomety ,pokud přepnu na parkovačky ,zvuk ihned zmizí.Tak jsem pátral dál a nakonec jsem zjistil ,že tento neladný zvuk se line přímo ze světlometů. Pokud otevřu kapotu a i při vypnutém motoru a rozsvícených hlavních světlech mi někdo vzadu "rozhoupe" auto tak přímo z bakelitových krytů xenonů v motorovém prostoru se ozývá dost hlasité vrzání ,které je dokonce cítit i na přiložené ruce na kryt xenonu.Pokud xenony vypnu ...je ticho.
    NEMOHL BYSTE MI PROSÍM ,někdo kdo vlastníte vůz s xenonovými světly udělat tento pokus ??? ,jestli vám to také vrže ?
    Předem moc děkuji za ochotu a odpověď.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.08  08:45

    « Navigacia

    Zdravim vsetkych.Kupil som Mazdu6 Wagon 2003 a mam tam aj navigaciu.Je v nej DVD pre vychodnu europu,zial CZ a SK tam nie je.Vedel mi by niekto poradit kde sa to da zohnat.dik

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.08  13:42

    « Re: Mazda 6 - vibrace ve volantu

    Já kupoval novou M6 v říjnu 2007, zhruba před měsícem jsem si také všimnul drobných vibrací ve volantu. Není to nic výrazného (nejsem si jist zda se projevovaly hned po koupi - spíše ne), chystám se to reklamovat u prodejce.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.03.08  14:52

    « Mazda 6 - vibrace ve volantu

    Zdravím příznivce Mazdy,
    půl roku mám M6 (GG1) koupenou jako tříměsíční předváděcí. Jezdím hodně (už daleko přes 20 tis.) a jediné co mi vadí jsou vibrace ve volantu - jak od nerovností, tak od motoru (na volnoběh je to citelné). V servise kontrolovali otáčky volnoběhu a prý jsou v normě. Taky doplňovali mazivo do volantové tyče, které má mít tlumící účinky, ale žádný velký efekt. Při kratší vzdálenostech to člověk moc nepozná, ale při delší jízdě po české dálnici to dost masíruje. (Má to i svoje výhody - člověk ví, po čem jede.)
    Možná jsem moc citlivý, ale jaksi mi to kazí dojem. Nemáte s tím někdo zkušenost?
  • « 00 Reagovat !

    foto Shr3k

    Shr3k 04.03.08  13:40

    « Re: Nová šestka

    Barva je přesně taková jako na fotkách. Šedo stříbrná s nádechem do fialové. Pokud někde vidíš "dost fialovou", musíš se podívat, co se v tom laku taky odráží a jestli to není ve stínu. Nejlépe odpovídá realitě barva vyfocená v otevřené krajině.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…