Mazda 6

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto looping

    looping 15.07.08  21:19

    « Re: Re: klimatizace

    mam taky sestku a pri vytazeni z garaze mi dela uplne to same, nemej strach.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.07.08  16:56

    « Re: xenony

    Pokud chceš, aby to opravdu fungovalo tak, jak má, tak se musí vyměnit prakticky vše - musí tam totiž být dynamická stabilizace a ostřikovače světlometů. Takové ty sady na výměnu xenonu za žárovku docela slušně oslňují při podélných zhoupnutích... Taky jsem to chtěl řešit, ale ta stabilizace je prý docela poruchová, tak jsem nechal obyč.světla a koupil raději dobré H1.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.07.08  20:36

    « xenony

    čau mazďáci:
    Nemáte někdo zkušenost s výměnou halogenů za xenony u mazdy 6?
    Je potřeba vyměnit celý světlomet,nebo jenom ta žárovka.Za každou radu dííííky
    >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 15.06.08  10:33

    « Re: klimatizace

    Honza10: vyptám se u kováře, mám známé u Mazdy - importéra. Jen bych poznamenal že časté spínání má za cíl snížit spotřebu paliva. Teď, když bude spíše teplo nebo vedro, bude klima spínat čím dál tím míň a spíš pojede na plno.
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 17.05.08  23:01

    « Re: spojka

    Já to nemám vůbec rezavé. A další věc, každý rok si nechám nastříkat podvozek a vystříkat dutiny. Takže u mě ten problém není. Teď si ještě nechám dodatečně ošetřit ty lemy a holka půjde do světa.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.05.08  16:23

    « Re: spojka

    no omlouvat se nemusis neni za co ;-) ja sem to vedel od zacatku ze je ta akce dal sem si to totiz jako podminku do kupni smlouvy, taky to namam nejak zvlast prorezli to urcite ne,spis jen tak chytli ale nejak to strikat uz by nemelo cenu,jinak serviska a osetreni je tam delany jak ma byt, pocital sem s problemama, hodne recenzi co sem cetl tak psali o tom ze zadni lemy od mazd nejsou dobre udelany japoncici pouzivaji jiny material na vyrobu silnic a na ty nase polnacky to hold nestaci ale zadna tragedie, proste daji novy....jediny co me trosku vadi je spotreba 7l jako muzu jezdit jak chcu ale ani o deci min,kdyz si vezmu ze prej palubni pocitace u 6tek o pul litru promeruji min tak real 7.5l no asi jako v octavii ja 5.5 jezdit nebudu :-) ,cena nafty na podzim ma byt 40kc/l no to z toho ...... 8-s
    zatim se mejte.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.05.08  13:32

    « Re: klimatizace

    WinDiesel: No právě proto jsem začal trochu panikařit až teď ,kdy se udělalo relativně teplo.Zkoušel jsem to i když jsem stál na slunci (venkovní teplota 25) a stáhl jsem vnitřní teplotu na 15 stupňů -čas vypnutí se sice zkrátil na cca 6s ,takže se klima na 6s sepla ,na 6s vypla a pořád dokola a když jsem potom nastavil vnitřní teplotu na 23 stupńů tak se klima na 6s sepla a cca na 15s vypla a zase dokola. Takže přímoúměrná závislost času sepnutí a vypnutí na rozdílu vnitřní a venkovní teploty tam je a z tohoto pohledu bych to taky viděl v pořádku, ale pořád se mi zdá ten interval spínání a vypínání s ohledem k životnosti spojky kompresoru dost častý. Kdyby to bylo řádově v minutách tak to neřeším ,ale v sekundách ?? Proto bych byl moc rád kdyby mi to mohl někdo odzkoušet poslechem přímo na své mazdičce.
    Píšeš ,že s tím systémem máš co do činění -nemohl bys prosím tedy někde vyšťárat ,či odzkoušet jak dlouhý by tedy měl ten interval spínání být ?? -jestli se to opravdu při teplotách jak píšu má pohybovat v řádu sekund ???.
    Jinak každopádně zatím moc díky za odpověď.
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 17.05.08  12:40

    « Re: klimatizace

    Honza10: Co já vím tak by to mohlo být v pořádku. Dnesšní systémy jsou lépe řízené a tudíž se častěji vypínají a tím snižují spotřebu paliva. Vsadím se, až budeš stát na slunci a auto bude silně vyhřáté, ke spínání nebude docházet, klima pojede na plno. Po určité době, až se auto vychladí, případně až se rozjede a bude chladit i náporem vzduchu, začne zase systém kompresor odpojovat a připojovat podle toho jak bude zapotřebí.
    Neměl by jsi panikařit, řídící jednotka klimy a vozu vědí co dělají.
    V Mazdě máš systém od společnosti DENSO a s tím mám dost co do činění.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.08  20:59

    « klimatizace

    Zdravím všechny ochotné lidi na tomto fóru a mám velkou prosbu na majitele vozu s automatickou klimou (nejlépe v benzinu).
    Mám Mazdu 6 2.0 i teprve od února tohoto roku (kupované nové),takže jsem klimošku začal plně využívat až v posledních dnech. Zarazila mně ale četnost spínání A/C kompresotu a vrtulí u chladiče:
    Prostě když zapnu klinatizaci ať už v režimu AC nebo AC/ECO ,tak hned po zapnutí se mi sepne spojka kopresoru a zároveň se naplno rozjedou obě vrtule u chladiče ,cca po 6 vteřinách se kopresor i vrtule vypnou a po dalších cca 10 vteřinách zase zapnou a pořád dokola. Takže když vyjedu z garáže ,zapnu klimatizaci a stojím u auta tak slyším cca 6s „hůů“, cca 10s ticho,cca 6s „hůů“ ….atd. a 100% mám pohledem ověřeno že současně s ventilátorem se zapíná a vypíná (cvaká) spojka A/C kompresoru. Dělalo to už od koupě ,ale to jsem klimošku zapínal jen občas aby se proběhla ,takže jsem tomu nevěnoval pozornost. Možná je to u Mazdy naprosto normální záležitost ,ale u předešlého auta taky s digiklimou mi to nedělalo tak jsem vás chtěl poprosit zda byste mi někdo nemohl napsat jak to spíná a vypíná vám ,než si nechám rozhrabat auto u „odborníků“. :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 14.05.08  11:00

    « Re: spojka

    Tak se omlouvám, ale nakonec máme pravdu oba s tou opravou lemů. Záleží v jakém je to stádiu. Pokud to je tak jak mám já, tedy žádná rez a už jednou ošetřeno, tak se tam bude dávat speciální nástřik a znovu opravovat. Ale ten kdo to má načnuté nebo už v trochu horším stavu, tak se vyřezávají lemy.
    Dnes jsem byl v servise a ptal jsem se konkrétně na vyřezávání lemů a potvrdil mi, to, ale že to moc nedělají.
    Ten kdo jezdil pravidelně na servis, tak by neměl mít problém.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.05.08  22:19

    « Re: spojka

    Tak třeba zde je pár (59) aut co najela zatím 1.950.222 km ...

    [odkaz] takže by se to dalo brát jako vcelku odpovídající údaj :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.05.08  18:44

    « Re: spojka

    no debatovat o tom esi to budou nebo nebudou rezat je celkem zbytecny, uz mam novy lemy v servisu a koncem tydnu by to meli vyriznout a dat novy ;-) jinak mohl by ste sem napsat za kolik jezdite nejlepe diesel 100kW...dikec
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.05.08  15:24

    « Re: spojka

    Jasně, že je to daný nákladem a terénem. Když jedu normální terén, tak už od 1700 ot.pořádně zabere (mám silnější verzi 105 kW 360 Nm) a táhne bez výkyvů až někam ke 4500. Dál mi už srdce nedovolí... :-) Jen je škoda, že je tam ten prokletý filtr pevných částic, "zbytečně" zvyšuje spotřebu. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 01.05.08  22:29

    « Re: spojka

    Žádné lemy vyřezávat nebudou, to vím určitě. Já je mám ošetřené z první svolávačky, takže není důvod tam vůbec něco řezat. Proč by měly vyřezávat lemy, pak to vše znovu lakovat atd. Ta cena by možná byla kolem 40tis. bez DPH, ale není to tak. Nevím, co říkají servisáci, ale já se bavil přímo z majitelem prodejny, který mi to říkal a vysvětloval.
    Naftový motor u mazdy je překvapivě točivý, zvládne i cca 5300 rpm. Mně táhne cca od 1500 rpm do 3500 rpm je dobré ho točit. >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto mate59

    mate59 29.04.08  20:24

    « Re: spojka

    Ja radím môj benzín 1,8 ale aj naftu 2,8 medzi 2500-3000 ot.Pod 2000 nejazdím.Záleží,aj ako si naložený.Nejazdím športovo,spotreba je ok.Je to Primera a spotr. je priem.7,1-2.Mimo mesto do rýchl.90-100kmh 5,8 lt.Mazda servis je aj v Hodoníne.Predajca je ochotný,ale servis nepoznám.Tak v tom Brne to je teda s prepáčením bl*eček.V Mazde by som si to nechal diagnostikovať,spojku ti spraví aj iný.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.08  22:40

    « Re: spojka

    dik moc za rady! no kecal,taky uz sme na to prisel ;-\ no ale aspon dobre hraje:)no jmeno toho "odbornika" neznam ale ani bych se nedivil kdyby to byl on.Breclav je pro me celekm z ruky ale celkem dobrej je auto Balvin v Brne, chtel sme prave zkusit konkurenci a ve srovnani s AB sou lepsi sice maj dost narvany terminy ale s tim se neda nic delat,kdyz sme u toho hodnoceni servisu tak ve Zlinskym sem taky moc spokojene nebyl, teda ne ze by neco posr...ale pristup byl dost neprijemny, za to pokud chcete dobre poradit zajedte si do PRODEJNY ve zline je to smer na Vsetin, je tam super ochotne typek ktere rad poradi.Jinak lemy udelaj cely novy:stary ven a novy navarit, povrchovy upravy ktery mas asi na mysli by uz tady nepomohli teda ne ze by to bylo nejak moc prorezle spis jen tak chytli ale nastrik by uz nemel cenu, prave v auto Balvin me servisak rekl ze to celi vymeni, na to ma ta mazda prave tu akci, jinak to stoji 40tycek bez DPH to me rekl v AB. Jinak s tou spojkou asi zajedu do nejakyho neznackovyho servisu dokud je jeste cas,nerad bych do toho pozdej nejak moc investoval. Jinak mozna blba otazka ale diesla sem nikdy nemel a mazdu taky ne,tak ze na kolika otackach tak radite jako na spotrebu,jezdil sem s naftakem octavkou a tam 2tis a jela v poho, ale u mazdy to chce asi vic tocit co? ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 28.04.08  22:18

    « Re: spojka

    Nečte MP3, to ti kecal. Hele já servisuji auto v Autopard Břeclav a jsem spokojený. AB Auto Brno asi pan Dvořák, tak to je * na entou. Tam nedám už nikdy auto, zničili mi právě changer a nechtěli uznat chybu,ale co už.
    Zadní lemy ti měnit nebudou, měli by ti ošetřit celý podvozek včetně těch lemů.
    A spojku zkus pořešit mimo autorizovaný servis, možná tě to vyjde o dost levněji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.08  22:25

    « Re: spojka

    no tak s druhym servisem konkretne AB AUTO Brno sem byl maximalne nespokojene! Po telefonu jsme se s nima na necem domluvil a to na vymene zadnich lemu na ktery ma tedka mazda akci a meni to zadarmo.Kdyz sem tam dojel pan "pro me blb" si vsechno prohlidl servisku a lemy a pak my oznamil ze to nedelaj, ze na to nemaj veci, na coz sem se ho zeptal proc me to nerekl do telefonu,pokrcil ramename a cosi blabolil, jako jel sem 40km do brna a zpet abych se dozvedel ze to nedelaj:)tak bomba...na nejakou spojku sem si bohuzel nevzpomel, totalne me nastval.Tak ze sem se se spojkou nikam nepohl.Chtel bych se jeste zeptat mam v aute Bose sound s menicem na 6cd, predchozi majitel rikal ze to cte mp3, ja sem uz posral asi 10cd kde palim mp3 jak na bezicim pasu ale este to nikdy nenactlo nemate s tim nekdo zkusenosti? :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto mate59

    mate59 25.04.08  20:05

    « Re: spojka

    To som teda zvedavý,čo ti povie v druhom servise.Ak to bude tá spojka, tak to odstránia a budeš mať pokoj.Daj vedieť. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.08  10:06

    « Re: spojka

    no ale ja jezdim jen do autorizovaneho servisu a to do brna, rikal ze pokud jezdim mesto tak kolem 120tis to se to stejen vecinou musi nejak poresit a pokud dalnici tak 180tis to tak vecinou vydrzi....jako taky se mi to zda nejak brzo ale rikal to a rychla smrt je prej u mazd 6tek casta, z nice nic to prej klekne, ale chcu si zajed este do nejakeho jineho servisu abych to mel potvrzeny ze dvou zdroju protoze tak spojka vazne nejak drnci pri prerazovani. 8-s
    tak se zatim mejte 6kaři.Zdarec ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…