Mazda 6

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.12.06  09:38

    « Re: 1,8

    majco:
    S autem jsem zatím velmi spokojený, mám ho ale jen krátce-cca 14 dní. Jen se mi zdá, že je ve vyšších rychlostech ve vnitř větší aerodynamický hluk. Ale není to zase až tak hrozné. Jezdím nejvíce po městě, takže mám i vyšší spotřebu. Mám průměr 8,2 l. Olej jsem tam zatím neměnil, ale mám tam 5W-30. Jinak je to super auto!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 30.11.06  21:40

    « Re:

    Samovolné zamykání je normální. je to z důvodu, kdyby po zamčení nedopatřením došlo ke zmáčknutí tlačítka open na DO. Jinak M6 (2.0 MZR-CD): skvělý motor, minimální hlučnost, skvělá ovladatelnost vozu, radost z jízdy, spolehlivost (80tis km) zatím 100%. Vytknul bych trošku horší kvalitu laku, není moc odolný kamínkům a škrábancům. Na mém minulém voze se mi zdal lak tvrdší a odolnější.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.06  13:23

    « 1,8

    saks: Ako si spokojny s tymto motorom a celkov s autom ? Da sa s tym jazdit aj po dialniciach ? Spotreba, hlucnost, spolahlivost. Menil si uz sam olej ? Uprednostnujem tento motor pred ostatnymi hlavne kvoli cene (2.0i) a spolahlivosti (2.0D DPF). 1,8 ma rozvodovu retaz a usetrim si tym sturanie v motore u super odbornikov ;-) a DPF z je zatial dost problematicky. Ano, pri 2.0D usetrim palivo, ale kedy sa mi to vrati ? Okrem toho na 2.0D je drahsia poistka a servis.
    V Autobilde vyhrala mazda6 prave s tymto motorom a nie dieselom.
    Rozdiel v spotrebe by mal byt cca 1-2 litre. Mam TDI - super spotreba, ale uz som skoro hluchy :-( Spolahlivostou to tiez nie bohvieco.
    Vdaka za kazdu radu.
    (Na mazda fore je toho o 6 malo)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Majco" [194.121.90.XXX] 30.11.06  12:13

    « Re: Re: Re:

    Neboj sa, robi central. CAN chip spusti po signale casovac na 30s. Ak dvere nie su otvorene, znova ich zamkne. Maju to aj ine auta.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.06  11:08

    « Re: Re:

    Díky >:D
    Alarm tam není. Jen D.O. na centrál...
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 30.11.06  10:27

    « Re:

    Zdravím chlapi,
    jsem čerstvým majitelem Mazdy 6-1.8i, r.v. 2003. Stala se mi věc, která mě překvapila. Když přijdu k autu, odemknu ho D.O. a počkám tak cca 30 sec. (neotvírám dveře), zase se to samo zamkne. Je to normální?
    Marně hledám v zavazadlovém prostoru zdířku na cigaret. vstup. Asi tam vůbec není, že?

    Je to normalne, asi tam mas alarm. V kufri zasuvka nie je.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.11.06  09:19

    « Bez nadpisu

    Marně hledám v zavazadlovém prostoru zdířku na cigaret. vstup. Asi tam vůbec není, že?
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.11.06  09:09

    « Bez nadpisu

    Zdravím chlapi,
    jsem čerstvým majitelem Mazdy 6-1.8i, r.v. 2003. Stala se mi věc, která mě překvapila. Když přijdu k autu, odemknu ho D.O. a počkám tak cca 30 sec. (neotvírám dveře), zase se to samo zamkne. Je to normální?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.11.06  18:41

    « Re: Re: Re: Re: Mazda 6

    Cau fester!
    S tym threat - dobra sranda ;-)
    Ale vsak porozpravaj viac. Co bolo take uzasne? Niektori, hlavne este ti nerozhodni by urcite radi vedeli. Vsak nemusime na forach len riesit problemy ale aj chvalit, nie? :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "fester" [85.216.179.XXX] 29.11.06  15:51

    « Re: Re: Re: Mazda 6

    m6 thread?
    myslis asi threat...
    nie je dovod, mal som 2.3i sport, uzasne vozitko, trocha slabe brzdy, inak palec hore
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.11.06  15:39

    « Re: Re: Re: Re: Mazda 6

    Skus sa na to spytat aj na [odkaz] - urcite poradia ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.11.06  10:56

    « Re: Re: Re: Mazda 6

    Mazdari, je mozne pri vymene oleja resetovat pocitac bez CAN citacky? Teda mozem doma menit olej ? Ma niekto 1,8 ? Vdaka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.11.06  20:42

    « Re: Re: Mazda 6

    Jirko! Super vyber - gratulacia! :-!
    Zatial som ziadne drncanie plastov nezaznamenal - asi preto, ze pocuvam dost divoku hudbu, skuste to aj vy >:-[] Ale vazne, nic som zatial nespozoroval, tak pri najblizsej jazde, ak si spomeniem, tak popocuvam.
    Rozmyslam, co negativne by som napisal ... hmmm ... jednoducho nemam co zatial. Mam cca 7000km, auto po zabehu, teda este v zabehu a zatial funguje super.
    Predfaceliftova 1,8i skoncila podla AutoTip (Germanskeho to platku!) na prvom mieste po 100 000km!!! Co dodat? Mazda je Mazda a preto asi aj zanikol ten povodny M6 thread - ludia asi nemaju nejake velke problemy ;-)
    OT: moze mi posim niekto povedat, preco toto phpBB forum nepodporuje [IMG][/IMG] znacky ako vsetky ostatne phpBB fora??? :x
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 28.11.06  18:40

    « Re: Re: Mazda 6

    To opotřebování pneu je taky normální (mimochodem 205/55/R16). Diesel je těžký, navíc je to auto střední třídy, pneumatiky se prostě opotřebují dřív.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 28.11.06  18:37

    « Re: Rezonacia z palubnej dosky

    Mám podobný problém u M6,ale plasty každého auta se při nízkých otáčkách rozvibruji.A z logiky věci také vyplývá, že s přibývajícími kilometry roste vůle plastů v interiéru. Prostě to neřešte, je to normální.
  • 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "NeeL" [91.127.60.XXX] 27.11.06  23:38

    « Rezonacia z palubnej dosky

    Osobne mam tiez problem s rezonaciou z palubnej dosky. K rezonacii dochadza tesne pred uplnym zahriatim motora pri pridavani plynu. Tato rezonacia trva zopar minut a potom prestane. V servise mi zatial nevedeli poradit.
    Ma niekto podobne skusenosti? Ako ste riesili uvedeny problem?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 27.11.06  20:52

    « Re: Re: Mazda 6

    Takisto mi rezonuje ten plast pri urcitych otackach (okolo 1100-1200), ale zatial som neprisiel na dovod. Letne Brigestony som menil asi po 40 000 km. Teraz mam Firestone, su tichsie a deru sa menej. Rozmer je 205/55 ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Omron" [194.108.42.XXX] 27.11.06  13:47

    « Re: Mazda 6

    Toto téma už tu kdysi bylo a asi zapadlo do archivu. Fajn, žes to obnovil. Chci se zeptat majitelů M 6: nerezonuje Vám někdy něco uvnitř plastů v oblasti, kde volant opouští palubní desku? Pokud ano, našli jste řešení? A dále: jakou mají životnost pneumatiky na 100 kW dieslu? Byl jsem nemile překvapen, když jsem musel původní Bridgestonky (letní) měnit za nové pneu už po cca 25 tisích km (tuším 210/65 16). Mazdě zdar!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.11.06  11:28

    « Re: Mazda 6

    Tak uz je M6 2.0i HB objednana se slevou cca 140 tisic s dodaci lhutou zacatek dubna (chci uz vyjet na letnich kolech a vyhnout se brecce).
    Stribrna metla, kridlo, koncovky vyfuku, modul 6CD/MP3, mlhovky, vyhrivani prednich sedadel, parkovaci asistent (2+4 cidla), alarm, medved, gumove koberecky, plato (vana) do kufru, zadni zasterky, bezpecnostni matice; to vse za necelych 671 tisic Kc.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.11.06  14:26

    « Mazda 6

    Ahojte,
    kedze to tu nevidim zakladam tuto temu pre majitelov ale aj nadejnych ci dokonca byvalych majitelov auticka - Mazda 6
    Tak hor sa s prispevkami o spokojnosti ci nespokojnosti ci s otazkami na toto, podla mna ako stastneho majitela M6 2.0i Touring F/L2005, SUPER vozitko ;-)
    Nejake linky:
    [odkaz]
    [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…